Skoči na vsebino

Kačje Ride III


Sanda7
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

434317645_949518787065289_692310826191015310_n.jpg.4e226cf151009432ada896e367a67ce7.jpg

Priporočene objave

upam da ni bil še 10.5. tam sam takrat mislm da sem šel 50 :D   

Jst tut :/

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek 9.5.2014 je bil stacionarni radar na planini, sem dans dobil lepo slikco iz Redarstva Postojna :)

Kdaj pa je bil, namreč v petek sem 2x šel mimo, pa nisem nič videl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..nč bat.. je on tebe....pa še slikal :photo:  za dokaz, če mu ne verjameš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..nč bat.. je on tebe....pa še slikal :photo:  za dokaz, če mu ne verjameš....

če je mene je tut tebe :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek 9.5.2014 je bil stacionarni radar na planini, sem dans dobil lepo slikco iz Redarstva Postojna :)

in tudi jaz!!! P...j...m...

In to slika iza ograje...barabe skrivalnice se grejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in tudi jaz!!! P...j...m...

In to slika iza ograje...barabe skrivalnice se grejo.

ura fotografiranja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj pa je bil, namreč v petek sem 2x šel mimo, pa nisem nič videl?

Mene so slikal 18.48... je pa slikano iza ograje... prvic da sem vozu cez 50 pa so me takoj dobl...pra....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene ob 18.04. Veeeedno čez Planino in na splošno čez naselja po omejitvah (max. +10), nevem kaj sem tokrat počel :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dobil pozdrav in slikco od samodejne merilne naprave iz PLANINE za 1000 € in 9 točk, bila je sobota 10.5. ob 10.45h :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to ne moreš verjet no, 100x povedano ampak narod še vedno ne pozna omejitve skozi naselje :ninja:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

@nxyz: ne podcenjuj naroda - mene stalno prehitevajo po naseljih in se mi vedno bolj zdi, da je to za nekatere najbrž edina možnost prehitevanja... ;)

 

PS pa ene par fočkov prjavljam :)

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to ne moreš verjet no, 100x povedano ampak narod še vedno ne pozna omejitve skozi naselje :ninja:

sam eno vprašanje: a greš mim šole na planini 40km/h?

Tam je namreč 40 omejitev, potem pa je kar 2 km (v smeri proti Logatcu) naprej vse 50km/h, kar je malce butasto, glede na to, da je vas razbita na dva dela in bi lahko bilo vmes tudi 70. pa pustmo detajle, avtomatska merilna naprava piše položnice tudi za samo 5km/h več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bo potrebno zopet nekaj stvari razčistiti, ker so človeški možgani programirani na pozabljanje. Vsi tisti, kateri ste dobili kakršno kazen za prekoračitev hitrosti v Planini, naj prilepijo slikico kršitve, da bomo lahko vsi videli, kje je omenjeni prekoračil največjo dovoljeno hitrost. Ker s to prekoračitvijo se toliko nabija, da bo nekdo celo pomislil, da merijo izven naselja, kaznujejo pa kar za naselje. Torej, slikico kršitve ali pa vsaj stacionažo (mesto meritve, katero je napisano na obvestilu), da bomo lahko vsi videli in se prepričali v točno mesto meritve. Seveda nekaterim še vedno ne bo jasno, ampak bomo vsaj videli ali se meritve opravljajo na planinskem polju ali pa celo v naselju Planina. 

 

Vsi, katere moti merjenje hitrosti izza ograje ali kako drugače, da ne morete videti vozilo z radarjem, bi morali vedeti, da je omejitev hitrosti od začetka naselja do konca naselja (vmes je še neka posebnost) in, da ta omejitev velja 24 ur, 7 dni v tednu, tudi čez vikend ali praznik in tudi v primeru popolnoma praznega naselja. Seveda se lahko zgodi, da nekomu hitrost nekoliko "pobegne" preko omejitve, ampak ne za toliko, kot ste nekateri dobili kazni. To je bilo zavestno kršenje predpisov oziroma PRESERAVANJE na kubik preko naselja. Če vsi tisti, kateri dobite kazen za hitrost 70 km/h, 80 km/h ali večjo hitrost, niste sposobni gledati na cesto in spremljati promet ter vsake toliko pogledati na števec hitrosti, potem je sedaj skrajni čas, da se vprašate ali ste sploh še sposobni oziroma varni za javni cestni promet. Ker v nasprotnem primeru ste nevarni sebi in drugim. Za takšne, kateri so nevarni sami sebi, mi dol visi. V kolikor pa s tem sebi nevarnim obnašanjem ogrožate še druge, takrat mi izgine nasmeh iz obraza. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima nekaj drugega. A kdo ve, se je že kdaj merilo tudi na samih ridah, torej ne v naselju Planina, ampak na ovinkih. Tam so 3 ravnine (spodnja mimo klopc), tista nad "the ovinkom" in potem zgornja, najdaljša in najbrž najhitrejša.

 

Razumem, da divjanje ne sodi na cesto, prav tako lahko razumem da je na določenih odsekih izven naselja tudi zelo smiselno dosledno spoštovat omejitve zaradi raznih križišč, odcepov, konfuguracije ceste, etc.. Ampak čez ride po tistih ravninah se peljat točno 90km/h je pa muka, ker gre mimogrede čez, če malce odpreš gas iz ovinka ven. Poleg tega ni nobenih križišč in odcepov kjer bi se vključevali avtomobili (razen sredi tistega dvojnega ovinka kjer se priključi enosmerna cesta.. )

 

Lahko pričakujemo kakšen stacionarni radar tudi na teh delih? Oziroma je že kdaj bil?

 

Kar se samega naselja tiče pa mene prav nič ne moti, omejitve po naseljih se mi zdijo smiselne in če je 50 je pač 50. Jaz se vedno čez Planino peljem po omejitvi od table do table zato se zaradi tistih stacionarcev ne sekiram preveč. Seveda ti mimogrede malce uide hitrost in si lahko malenkost prehiter, ampak če prekoračiš 5 ali 10 km/h, upoštevajoč toleranco, tudi kazen ni tako grozna.. Če že imaš to smolo.. Je pa res, da bi bila lahko vmes na tistem ravnem delu čez Planino, kjer ni hiš, brez problema omejitev 70 km/h.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 Je pa res, da bi bila lahko vmes na tistem ravnem delu čez Planino, kjer ni hiš, brez problema omejitev 70 km/h.

A veš kaka razlika bi bila , če bi taka tabla bila...cca 500€ (polovička 250) in 5 pik :D

 

torej je še kako smiselno, kaka tabla kje stoji. 

primer: ujamejo te pri hitrosti 73km/h

tabla 50-ti si najmanj kriminalec, morilec itd...kazen 500€, 5 pik

tabla 70- ti si še vzorni voznik

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skozi naselje OK,če te slikajo da si bil prehiter,ampak na odprti cesti je pa bolano,mene so najdl s provido in sicer od križišča za Rodik proti Kozini,obrazložitev omejitev 90kmh vi ste vozil 124kmh,pa je padla multa!  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš kaka razlika bi bila , če bi taka tabla bila...cca 500€ (polovička 250) in 5 pik :D

 

torej je še kako smiselno, kaka tabla kje stoji. 

primer: ujamejo te pri hitrosti 73km/h

tabla 50-ti si najmanj kriminalec, morilec itd...kazen 500€, 5 pik

tabla 70- ti si še vzorni voznik

 

Izmerjena hitrost 73 km/h v naselju  "prinese" 250 € in 3 KT, šele pri 76 km/h zaslužiš 500 € in 5 KT. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo slike, da ne bo še kakšen od vas naletu

 

attachicon.gif.jpg

 

So zviti tile redarji, kot kakšna presta. Za ostale, ki ne veste; ob cesti ni bilo avtomobila mestnega redarstva z vgrajenim radarjem, ampak samo radar na stojalu. Ta je pa majhen in neviden človeškemu očesu pri vožnji skozi naselje Planina s hitrostjo 91 km/h, kolikor je pisalo na slikici. Sayo, ta hitrost je milo rečeno otročja za enega takšnega dedca, kot si ti. Vsaj 100 km/h bi lahko peljal. 

 

Komur pa še ni jasno; na števcu so hitrosti v km/h, vendar moramo to hitrost, za boljše razumevanje in predstavljanje, pretvoriti v m/s. Recimo, da se peljemo 100 km/h in to pretvorimo v m/s na en takšen enostaven način (hitrost delimo z deset in množimo s tri, lahko pa delimo s 3,6 in dobimo točno številko). Ugotovimo, da se skozi prostor premikamo s 30 m/s. Pri hitrosti 50 km/h pa samo s 15 m/s. Ker se je Sayo peljal skozi naselje Planina s skoraj 100 km/h po števcu (števec laže in sicer navzgor), lahko rečemo, da se je peljal proti nepreglednemu ovinku (tam, kjer je kapelica) in proti križišču (pred ovinkom je na desni strani cesta) s 30 m/s (to je vse na približno, ker je tako bolj enostavno). V primeru pojava nenadne ovire na cesti (v takšnih vaseh ni to nič neobičajnega) bi moral, recimo, zavirati. Ker vozi s 100 km/h oziroma s 30 m/s proti oviri in, ker potrebuje približno 1 s (to je spet približno in je odvisno od posameznika), da reagira oziroma stisne zavore, lahko ugotovimo, da se tistih 30 m hitrost ne zmanjšuje in še vedno vozi 100 km/h. V primeru, da bi vozil 50 km/h oziroma 15 m/s, bi, recimo, ravno tako potreboval 1 s za reagiranje (zopet približno zaradi poenostavitve), vendar bi v tem času prevozil samo 15 m. Če sedaj pogledamo vse skupaj, vidimo, da je Sayo pri hitrosti 100 km/h 15 m kasneje pričel zavirati, kot bi pri hitrosti 50 km/h. Pri tem pa ne smemo pozabiti, da je poleg teh izgubljenih 15 m začel zavirati pri hitrosti 100 km/h, kar še dodatno podaljša zaviralno pot v primerjavi z zaviranjem pri hitrosti 50 km/h. Že teorija pravi, da se vozilo prej ustavi pri manjši kot pri večji hitrosti (razen, če bo Motom kaj drugega ugotovil), zato bi imel Sayo krajšo zavorno pot pri hitrosti 50 km/h kot pri hitrosti 100 km/h. Številke pravijo, da je bolj varno voziti po omejitvi. 

 

Za vse nejeverne Tomaže pa še vedno ostane slikica z meritvijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!