Skoči na vsebino

ODSTOP VLADE


klimbra

Priporočene objave

Postavljam vsem vam vprašanje. Zakaj sindikati ne pozovejo svoje baze, da ne kupuje v trgovinah najdražje slovenske trgovske verige, torej zakaj ne pozovejo k bojkotu najdražjega slovenskega soseda?

janih ko boš pa ti imel 500 EUR ali manj, ne boš cele dneve previsel tukaj, ker bo treba teh 500 EUR zaslužit :naughty:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postavljam vsem vam vprašanje. Zakaj sindikati ne pozovejo svoje baze, da ne kupuje v trgovinah najdražje slovenske trgovske verige, torej zakaj ne pozovejo k bojkotu najdražjega slovenskega soseda?

se pridružujem tvojemu vprašanju s svojimi:

1 Zakaj sindikati več ne rihtajo poceni pršuta za svoje člane?

2 Zakaj ne rihtajo poceni brisač iz Svilanita za člane?

3 Zakaj ne rihtajo več zastonjskih sindikalnih izletovza člane?

4 Zakaj ne rihtajo več zastonjskega počitnikovanja na morju v sindikalnih prikolicah in domovih za člane?

5 Zakaj ... ... ... ... za člane?

... the answer

my friend

is blowing in the wind.

:yawn:

gremo

:zzz:

Popravljeno . Popravil Br1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pridružujem tvojemu vprašanju s svojimi:

1 Zakaj sindikati več ne rihtajo poceni pršuta za svoje člane?

2 Zakaj ne rihtajo poceni brisač iz Svilanita za člane?

3 Zakaj ne rihtajo več zastonjskih sindikalnih izletovza člane?

4 Zakaj ne rihtajo več zastonjskega počitnikovanja na morju v sindikalnih prikolicah in domovih za člane?

5 Zakaj ... ... ... ... za člane?

1 ni več poceni pršuta

2 ni več poceni brisač

3 ni več poceni izletov

4 ni več morja so nam ga vzeli hrvati :grim

5 še ne vem, ampak sigurno ni več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 ni več poceni pršuta

2 ni več poceni brisač

3 ni več poceni izletov

4 ni več morja so nam ga vzeli hrvati :grim

5 še ne vem, ampak sigurno ni več

1 seveda je .. samo ne v Mecatoriju ... h proizvajalcu s jim pa lenobam lenim ne da.

2 gl. 1

3 dejdej .. koliko pa stane avtobusni prevoz do Kr.gore s kranjsko, zeljem in 1/4 cvička

4 Grčija je veliiiko cenejša od CRO (14 dni CRO v hotelu **** = Dominikanska Republika v hotelu ***** all inclusive: pojej/popij kolikor hočeš in kar hočeš, 5 različnih športov po 1h/dan + avio karta itd.)

5 je, je .. samo poiskati in organizirati je treba.

Če lahko ys najdem kvalitetne kavbojke za 5€, kvalitetno brisačo za 1€, jeans jopič za 7€ - vse po solo komad, odličen pršut po 25% cene, bi ga lahko tudi oni še za kakih 10% manj ... ma jebiga .. hočem rečt - tudi sindikati niso več to, kar so bili in niso vredni polpičketoplevode.

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postavljam vsem vam vprašanje. Zakaj sindikati ne pozovejo svoje baze, da ne kupuje v trgovinah najdražje slovenske trgovske verige, torej zakaj ne pozovejo k bojkotu najdražjega slovenskega soseda?

janih ko boš pa ti imel 500 EUR ali manj, ne boš cele dneve previsel tukaj, ker bo treba teh 500 EUR zaslužit :naughty:

Jaz ti bom pa odgovoril drugače kot Br1.

Da je pač odvisno od sindikatov in ljudi, ki v njem delajo.

Seveda pa se tudi tam pozna moderna doba in odtujenost. Nekaj zaradi potrošniške miselnosti kot take, nekaj pa zaradi tempa življenja, kjer je treba tistih 500€ o katerih govoriš zaslužiti.

Seveda bi marsikateremu s tvojim pogledom ustrezalo, da bi bilo delo sindikatov usmerjeno v cilje, ki jih je napisal Br1. V našem naprimer je tako. Dobim na koncu leta zelo poceni praktične reči, ki mi pridejo prav. Resda za vse iste, a vendar. In ta naš sindikat, oz. večina sindikatov v naši firmi je kar se sindikalnega delobvanja tiče, usmerjena na prilizovanje stranki trenutnega mandatarja. In ima tako dovolj časa za organizacijo izletov, fešt ipd.

Pa to ni namen sindikatov. Tako je bilo v časih socializma, ko je za enakost in poceni življenje vsaj deklarativno skrbela država.

Danes je namen sindikatov v boju za delavske pravice. Pozivanje na bojkot, kot ga predlagaš pa zanika svobodno voljo posameznika. Meni vse preveč diši na Srbijanske pogrome bližnje in tudi včerajšnje preteklosti in seveda na pozive vladajoče koalicije. Pač še ena od manipulacij!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti bom pa odgovoril drugače kot Br1.

... Pač še ena od manipulacij!

:worship:

ja, seveda so med sindikati in sindikati rahla odstopanja,

ampak najpomembnejši je tale zadnji stavek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko ys najdem kvalitetne kavbojke za 5€, kvalitetno brisačo za 1€, jeans jopič za 7€ - vse po solo komad

Ampak to verjetn od kitajskih ali pa turških proizvajalcev, ki so s svojo ponudbo uničili slovensko tekstilno industrijo - ali se pak motim?

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postavljam vsem vam vprašanje. Zakaj sindikati ne pozovejo svoje baze, da ne kupuje v trgovinah najdražje slovenske trgovske verige, torej zakaj ne pozovejo k bojkotu najdražjega slovenskega soseda?

pa sprašuj tako: Zakaj sindikati ne pozovejo svoje baze, da naj bo zadovoljna z trenutno vlado !?

SF @ Probaj s kakim indijanskim plesom za dež ! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi pa noben ni znal zadovoljivo pojasnit zakaj se demonstrira in KAJ pomenijo zahteve dolgoročno zame in za moj žep.

Dr. Kovač pravi da višjo inflacijo in večjo brezposelnost.

Za to pa res nisem :grrr

ej stari, pa saj poznaš nasvet s čaršije: nemoj se praviti lud jer se možeš naviknuti ! :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je pač odvisno od sindikatov in ljudi, ki v njem delajo.

Pa to ni namen sindikatov. Tako je bilo v časih socializma, ko je za enakost in poceni življenje vsaj deklarativno skrbela država.

Danes je namen sindikatov v boju za delavske pravice.

:worship:

Žal je veliko odvisno tudi od članstva, pritožujejo se vsi, ko pa je potrebno kaj storiti :whistle: . Večina je še vedno prepričana, da mora za članarino dobiti zastonj izlet (novoletno zabavo) in poceni ozimnico :headbang: . Ko bodo enkrat dojeli, da socializma ni več in da ni nič zastonj, predvsem pa, da ne bo nihče namesto njih opravil njihovega dela v boju za pravice, potem se bo verjetno končno kaj premaknilo (upam, na bolje).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak to verjetn od kitajskih ali pa turških proizvajalcev, ki so s svojo ponudbo uničili slovensko tekstilno industrijo - ali se pak motim?

:)

Motiš .. jasno .. kaj pa drugega.

:naughty:

Sicer

bo spet kazalo kot, da se duvam in ne vem kaj, ampak Symon,

Br1

je ravno v fazi tega "uničevanja" na SLO in CRO področju zastopal 8 res ogromnih

nemških proizvajalcev metraže za moško, žensko in težko konfekcijo (to zadnje so zim. plašči). Tako, da sem iz neposredne bilžine lahko opazoval propad nemške in naše text. industrije, ki je potekala po sledečem sistemu bebavega

samouničenja.

1 faza

Nemški in drugi EU text. industrialci zaradi svoje pogoltnosti (moraš vedeti, da je šlo za same res velike miljonarje) prenesejo proizvodnjo v Azijo, ki nudi do 10X cenejšo delovno silo in neverjetne davčne godnosti. V tej fazi, katero so v naprej napovedovali zaprejo proizvodnjo v D in v roku treh mesecev gredo skoraj vsi moji 'delodajalci' v stečaj - to so bile fabrike, ki bi celo Muro spravile na parkirni prostor za svoje uslužbence.

2 faza

Azijci vzamejo, kar jim je ponujeno na krožniku, nabrcajo Evropejce v rit in sami prevzamejo kompletno proizvodnjo tekstila - tako težke kot lahke in športne konfekcije.

3 faza

Posledice so grozne za EU - odpuščanja po nekaj desettisoč delavcev na teden se kar vrstijo, vendar je škoda nepopravljiva - EU politiki še danes brezuspešno iščejo izhod za val brezposelnosti, ki se je takrat razlil po EU. Slovenceljni so po eni strani žrtve tega propada in izgube ogromnega YU trga, po drugi strani pa z divjo privatizacijo in uničevanjem tex.podjetij, ki bi lahko preživela (npr.: Pletenina Ljubljana), zaradi prodaje in bogatenja z zemljišči novih/starih lastnikov, ki pojma o pojmu nimajo .. močno pripomorejo h industrijskemu samomoru najsevernejšega dela Balkana, ki to ne bi rad bil, pa na vsakem koraku ravno politiki tega dela sveta dokazujejo, da so to in nič drugega kot najprimitivnejši Balkanci iz centralne Bosne, kjer je zelo popularna ovčjereja ... ampak o tem več ve Opazovalec, če se ne motim ...

.... pa tko - a ne?

Skratka:

Turki in malo kasneje Kitajci niso nikogar uničili ...

oni so le zagrabili ponujeno priložnost, katero jim je

ponujala bebava, naduta in vase zagledana

zbirokrtizirana EU.

SLO

text. industrija je pa tule le zrno peska v Sahari,

katerega viharji stalno razpihujejo in cele hribe

selijo sem in tja.

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mislim, da nam večinskemu narodu "nelastnikov" in "nedelodajalcev" zamerijo predvsem to, da nočemo preživet samo z skodelo riža na dan in bi radi še kak kos purana al pa piščanca noter. ma smo res požrešni madona :whistle:

sicer pa:

Žrtvovanje (zategovanje pasu): dejanje, o katerem tisti, ki to zahtevajo od drugih ne vejo ničesar.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko ys najdem kvalitetne kavbojke za 5€, kvalitetno brisačo za 1€, jeans jopič za 7€ - vse po solo komad, odličen pršut po 25% cene, bi ga lahko tudi oni še za kakih 10% manj ...

Kavbojke,brisače in obleko v katerih hodiš (če si res kupoval kitajsko sranje) so ti sešile mladoletne Kitajčice in kitajčki, kateri morajo, namesto, da bi imeli svoje otroštvo, šivati za svoje "gospodarje", ki napadajo cel svet s trenutno dumpinško ceno, da bi potem, ko bodo dosegli monopol, svoje izdelke podražili in pobrali zaslužek tudi za nazaj. Tudi Vietnamčki, potem indijski otroci ter nasploh otroci z Dalnjega Vzhoda so delovna sila poceni vzhodne tekstilne industrije....

verjetno ti bodo Kitajci tudi plačo ali penzijo dajali, ko boste zs kupovanjem "kvalitetnih" kitajskih tekstilnih (in drugih) izdelkov uničili domačo industrijo.

Vprašaj brata, ali lahko z všivno etiketo narejeno v SLo brisača stane 1€.

Vprašaj tudi našo nvrlo vlado,policaje in davčne inšpektorje, zakaj dovoljujejo uvoz (ki to ni, ampak se temu reče šverc) Kitajskih izdelkov preko italije,madžarske, itd...

Pravilojma skoraj vsa roba s poreklom "made in China" je v raznih trgovinah "Za drobiž", Jurja shop in podobno milo rečeno prešvercana preko budnih oči Schengena.

Če ne verjameš, te peljam v Budimpešto ali pa v Italijo, kjer boš na lastne oči doživel čare trgovine s kitajci.... Racun..??? he,he, kaj pa je to????

Videl boš celo šleperje (vsaj ene) večje SLo trgovske verige....

Pa pustimo to, tema je odstop vlade...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Br1, sem prebral tudi tvoje nadaljevanje (ki je malo ublažilo bes in togoto v meni), vendar kljub temu stojim za svojimi besedami.

Kar pa se naše "uboge" vlade tiče, kateri se godi krivica, je izpadlo to, kar se mi je zdelo že na začetku.

JJ je spet zablefiral, saj je logično, da ga bo ubogljiva koalicija podprla. če bodo nadaljevali v trendu zadnjega tedna, bi celo utegnili sprejeti kakšen zakon, ki ljudem,opoziciji,medijem in ptičkom na veji prepoveduje kritizirati in nasploh karkoli grdega govoriti o "Preljubi edino demokratični Ljubljeni Vladi", saj se mora le ta skoncentrirati na vodenje unije,pogostitve inu mlatenje prazne slame.

Če bi kolikor toliko resno mislil, ne bi zavajal ljudi s ponujanjem mandata za pol leta (in vsem sposobnim kadrom, ki ga je nastavil), ampak bi razpisal PREDČASNE VOLITVE!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Br1, sem prebral ....

Ny

ti odgovorim in takole pred vsemi priznam: tudi mene je gospodarska politika, pa naj bo SLO ali EU - tako stisnila, da moram 3X obrniti vsak cent preden ga dam iz rok: zadeve so postale čisto enostavno predrage, in če hočem do konca opraviti svojo očetovsko dolžnost, nimam nobene izbire - najmanj pa to, da bi mislil na kitajske otroke. Mene bolj skrbi drag kruh in mleko doma, zaradi česar moram pač potem kupovati kitajske cunje. Pa spremembe davčne zakonodaje "a la Bajuk", ki naju bodo s 1. 1. 2008 spravile ob dobršen del prevajalskega dohodka, katerega bo požrla nenasitna država (info.: "DURS Today")

Marsikdo še ni v tej situaciji in verjetno jih niti ne bo več prav veliko, ki bi si upali h kruhu spraviti 4 otroke. To je postalo hudimano drago.

Bo pa čez desetletje ali dve - mogoče 3 - zelo verjetno imelo polovico Slovenceljnof postrani oči in nekako rumenkasto polt.

Js pa abolutno ne verjamem več,

da se še da kaj storiti, in da bo sledeča politična opcija,

ki bo prevzela vladno krmilo,

lahko naredila kaj pozitivnega ...

Voz je že potonil v blato in ga ni več mogoče izvleči,

le potniki na njem se tega še ne zavedajo popolnoma

in aktualni kočijaž se dere, da so potniki krivi ...

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem zdržal celih 45 minut janševega zagovora, takega jamranja še nisem slišal odkar sem na svetu(50 let), pa to ne moreš verjet, da lahko tako govori predsednik vlade, še mal pa se bo zjokal, nimam besed

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok ker nisem čisto ziher ali bi popenil ali bi se smejal se bom slednje.

Kot kaže so za stanje v sloveniji krivi: novinarji, opozicija, del "pozicije", državni svet, predsednik države (bivši pa tudi bodoči, pa tudi neizvoljeni), delavci, profesorji, študenti, penzionisti. Edini, ki jih nisem zasledil so RKC in pa stranka SDS.

Bravo JJ :worship:

Kot kaže ni potrebno zamenjat vlade ampak narod.

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ys

raj ne gledam, ker bi mi bilo potem 2 tedna slabo in bi samo kozlal.

:SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS X 2

Bom bolj mirno spal,

če grem zdaj raje malo fotošopirat kako fotko.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi ena prava farsa glasovanje.

Samega sebe vprašaš če si zaupaš.

In kaj rečeš?

Najboljše pa je, da si potem ves srečen in ponosen in razglašaš veliko zmago, ker si samemu sebi izglasoval zaupnico.....

Ampak to verjetn od kitajskih ali pa turških proizvajalcev, ki so s svojo ponudbo uničili slovensko tekstilno industrijo - ali se pak motim?

:)

niso je uničili turki in kitajci, ampak evropejci sami, saj so evropska podjetja tista, ki so zapirala proizvodnjo doma in se selila ba jug......

pa verjemi, da ima npr. Labod kompletno proizvodnjo v Bosni in v Turčiji, v Sloveniji pa so na cesto vrgli okoli 2000 ljudi, pa še bi lahko naštel.....

ampak za to ni kriva naša vlada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi ena prava farsa glasovanje.

pa verjemi, da ima npr. Labod kompletno proizvodnjo v Bosni in v Turčiji, v Sloveniji pa so na cesto vrgli okoli 2000 ljudi, pa še bi lahko naštel.....

ampak za to ni kriva naša vlada.

Jaz pa mislim da je kriva. Tale in prejšnje.Vem in imam dokaze in priče, kako se v raznih trgovinah prodaja PREŠVERCANA kitajska roba, kupljena (in prodana) brez računov. Ta vlada (in prejšnje) to dovoljujejo. Kot izgleda, so provizije vabljivejše....

Meni, kot proizvajalcu tekstilnih izdelkov inšpektorji merijo porabo materialov , a preko italijanske in madžarske meje se valijo kombiji in tovornjaki prešvercane kitajske robe, ki končajo v trgovinah za jurja,dva,tri in pa za drobiž.....

Na Kitajskem delajo otroci, jaz se moram držati kolektivnih pogodb, dobre delavke pa še dodatno nagraditi, če hočem, da mi ne uidejo. Predvsem pa, kar prodajalci kitajske robe ne delajo, jaz redno plačujem davke. Oni pa jih ne. Dokazano!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim ...

To

je vse res, Damjan in verjemi, da bi folk zavračal to kitajsko blago, če ne bi sedanja vlada tko obupno navila vse skupaj, da bi ljudje v večini morali začeti kupovati zelo racionalizirano - in kje boš začel prej "šparat" : pri dopustih, hrani, pri cunjah/čevljih ali plehu?

....................

No,

pa da malo opišem, kakšno blago ys kupujem, da še nekoliko potolažim Damjana.

Kot

veste morajo tovarne oblačil (konfekcije) za vsako sezono pomlad-poletje in jesen-zima pripraviti kolekcije oblačil, katere predstavijo trgovcem. To so zelo kvaliteno - verjetno bolj kot v normalni proizvodnji - narejena oblačila, say trgovci glede na te predstavljene kolekcije potem naročajo od vsakega artikla po nekaj sto komadov tako, da se v tovarni zbrana naročila preštevajo v tisočih ali deset-tisočih. Veliko teh artiklov pa ostane nenaročenih in se sploh ne znajdejo na policah običajnih trgovin. Prej so to fabrike nekako prodajale v svojih trgovinah, pred pribl. desetimi leti pa se je pojavilo nemško podjetje, ki je začelo take izdelke visoke kvalitete, ki nikoli ne bodo šli v masovno proizvodnjo odkupovati in jih po izredno nizkih cenah prodajati v svoji trgovski mreži. Vendar pa ne morem nikakor garantirati, da je to vse izključno EU porekla - verjetno je mešano - malo tega in malo onega. Posebej powdarjam, da so Azijski izdelki na ta nači pripeljani v EU legalno kot predstavitvene kolekcije.

Ja .. in to je to.

Le vedet je treba .. kje ...

:rolleyes:

Ja .. pa še nekaj, da ne bom čisto

:topic:

odstop vlade ne bo ničkaj dosti popravil scene.

Voz se je pogreznil v blato

in samo gledamo lahko še

kako vedno bolj tone ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim da je kriva. Tale in prejšnje.Vem in imam dokaze in priče, kako se v raznih trgovinah prodaja PREŠVERCANA kitajska roba, kupljena (in prodana) brez računov. Ta vlada (in prejšnje) to dovoljujejo. Kot izgleda, so provizije vabljivejše....

Meni, kot proizvajalcu tekstilnih izdelkov inšpektorji merijo porabo materialov , a preko italijanske in madžarske meje se valijo kombiji in tovornjaki prešvercane kitajske robe, ki končajo v trgovinah za jurja,dva,tri in pa za drobiž.....

Na Kitajskem delajo otroci, jaz se moram držati kolektivnih pogodb, dobre delavke pa še dodatno nagraditi, če hočem, da mi ne uidejo. Predvsem pa, kar prodajalci kitajske robe ne delajo, jaz redno plačujem davke. Oni pa jih ne. Dokazano!!!

Hja, kaj naj rečem.....

Jaz sem tudi proizvajal delovna oblačila, pa so Romuni prevzeli posel, pri nas pa prodajajo kitajsko robo, na katero našijejo slovenske etikete.

sicer pa me BQ....

Kar pa se tiče inšpektorjev.....

Brez naloga direktno zate ne sme vstopiti k tebi in mu lahko je.eš mater.

K meni v delavnico ni vstopil nihče. Pa so poskušali. Tudi carina ni imela vstopa (proizvajal sem namreč za neko Avstrijsko podjetje, pred našim vstopom v EU). Pa so poskušali. Pa saj ne, da bi moral kaj skriti..... Gre se za princip.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nisem gledal tiste farse včeraj me zanima kako se je končalo? si JJ zaupa samemu sebi?

nisem gledal ker ko gledam koga plačujemo in za kaj...mam malo megle pred očmi...take, ku je reku HHv? rdeče? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nisem gledal tiste farse včeraj me zanima kako se je končalo? si JJ zaupa samemu sebi?

nisem gledal ker ko gledam koga plačujemo in za kaj...mam malo megle pred očmi...take, ku je reku HHv? rdeče? :whistle:

Kot jaz, tudi ti nisi ničesar zamudil. Teater se nadaljuje, glavni igralci so znani, so pa še nekaj neumnih natrosli zraven, kar je normalno. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!