Skoči na vsebino

VW Touran


Vojč

Priporočene objave

V skupini enoprostorcev je izbira zelo velika.

Med nje sodi tudi VW-ejev Touran.

Imate kakšne konkretne izkušnje glede tega avtomobila, starega cca. 3 oz. 4 leta. Kako se obneseta pomožna sedeža za 6 in 7 potnika?

V glavnem bi bil Touran dobra izbira ali pa še pogledat konkurenco (Renault-scenic,espace, Citroen-C8, peugeot ipd.)

vw_touran02_6.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skupini enoprostorcev je izbira zelo velika.

Med nje sodi tudi VW-ejev Touran.

Imate kakšne konkretne izkušnje glede tega avtomobila, starega cca. 3 oz. 4 leta. Kako se obneseta pomožna sedeža za 6 in 7 potnika?

V glavnem bi bil Touran dobra izbira ali pa še pogledat konkurenco (Renault-scenic,espace, Citroen-C8, peugeot ipd.)

vw_touran02_6.jpg

Sam sem kupil novega v letu 2005. Trenutno imam prevoženih 56000 km, dosedaj vse b.p. (mašina 1.9 TDI s 105 KS). Popolnoma zadostuje za tudi bolj dinamično vožnjo (no, formula ravno ni, da ne bo kdo napačno sklepal). Odlikuje ga dobra preglednost (kar je nasplošno odlika enoprostorcev), tudi na dolgih potovanjih je udoben (osebno mi bolj odgovarjajo trdi sedeži z razliko od francozov, ki imajo povečini mehke). Poraba je nekje od 5.2 (sem se moral zelo potrudit) do 7.2 l/100 km. Nakje v povprečju porabim med 6.2-6.5 l, kar se mi ne zdi dosti. Sedem sedežnega nimam, ne potrebujem. Posebna odlika je ogromen prtljažnik (sploh če daš notri mrežo), ki je ogromen....Toliko, jaz sem z njim izredno zadovoljen, nudi mi točno to, kar od njega pričakujem.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem kupil novega v letu 2005. Trenutno imam prevoženih 56000 km, dosedaj vse b.p. (mašina 1.9 TDI s 105 KS). Popolnoma zadostuje za tudi bolj dinamično vožnjo (no, formula ravno ni, da ne bo kdo napačno sklepal). Odlikuje ga dobra preglednost (kar je nasplošno odlika enoprostorcev), tudi na dolgih potovanjih je udoben (osebno mi bolj odgovarjajo trdi sedeži z razliko od francozov, ki imajo povečini mehke). Poraba je nekje od 5.2 (sem se moral zelo potrudit) do 7.2 l/100 km. Nakje v povprečju porabim med 6.2-6.5 l, kar se mi ne zdi dosti. Sedem sedežnega nimam, ne potrebujem. Posebna odlika je ogromen prtljažnik (sploh če daš notri mrežo), ki je ogromen....Toliko, jaz sem z njim izredno zadovoljen, nudi mi točno to, kar od njega pričakujem.......

V preglednosti pa glih ni preveč velika cvetka, na testu se je odrezal najsabše. Mene motijo ZELO veliki A stebrički. Drugače je pa zakon avto :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V preglednosti pa glih ni preveč velika cvetka, na testu se je odrezal najsabše. Mene motijo ZELO veliki A stebrički. Drugače je pa zakon avto :worship:

Ne vem, jaz dobro vidim iz njega (naprej in nazaj), ti pa lahko daš kaj več na teste (verjetno ga še nisi peljal).....Izbira je pač tvoja..... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

test preglednosti enoprostorcev

Ne vem, jaz dobro vidim iz njega (naprej in nazaj), ti pa lahko daš kaj več na teste (verjetno ga še nisi peljal).....Izbira je pač tvoja..... evilgrin.gif

No, skoz zadnjo šipo se bolj malo vid za v rikverc vozt(ker je precej visok spodnji rob zadnje šipe), jaz gledam skozi samo takrat ko imam pripeto prikolico :trance_33_sleep: . Drugač je pa test objavljen v auto bild-u zgoraj je članek v nemščini, ga bom pa jaz objavil v kratkem še v slovenščini. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledano na konkurenco je tale najbolji izmed njih. Xsara Picasso je bila nasa druga izbira. Sicer ni nic kaj prevec cenej samo povedal ti bom, da se pocutis kot, da bos padel iz ceste na ovinku. Vsaj tako sem se jaz pocutil ko sem se malce vec peljal.

Imamo Tourana ze celo leto in lahko recem, da sem nasel dve slabosti. Majhna zadnja sipa, ker bore malo vidis skoznjo in seveda zadnji sedezi, ki so malce bedni zaradi postavitve. So skoraj cisto ravni, brez nagiba kar povzroca, da te naprej vlece. :whistle:

6 in 7 sedez sta uporabna ce imas otroke in je bolj za krajse razdalje ne pa za kaj daljsega.

Imamo pa 1.9 TDIja, 6 brzinca :D

V hrib se lahko peljes v 6 ali pa v 5 do polovice pa pol v 6 presaltas. Vlece kamor hoces. ^^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel 2,0 tdi, highline, l. 2005 novega šla mašina u tri krasne pri 60.000 km, rešili v garanciji, hvala bogu prodal

nikad više :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel 2,0 tdi, highline, l. 2005 novega šla mašina u tri krasne pri 60.000 km, rešili v garanciji, hvala bogu prodal

nikad više :headbang:

In kaj je problem, če so ti to menjali pod garancijo? A misliš da se drugim avtomobilom to ne more zgodit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel 2,0 tdi, highline, l. 2005 novega šla mašina u tri krasne pri 60.000 km, rešili v garanciji, hvala bogu prodal

nikad više :headbang:

200 po avtocesti? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je problem, če so ti to menjali pod garancijo? A misliš da se drugim avtomobilom to ne more zgodit?

ni bil osamljen primer, to so bili porodni krči 2,0 tdi-ja baje da so zdej boljši

vseeno je to zelo negativna izkušnja, kadar kupiš nov avto te vrednosti

je pa dejstvo, da je zadnja leta strahotno padla kvaliteta pri VW, kar je posledica preveč modelov, stalnega menjavanja modelov in motorjev, isto se dogaja BMW-ju in Mercedesu, predvsem pri prisilno polnjenih dizlih (turbo) tdi, cdi ....

klasinčni benzinski šest ali večvaljniki so druga zgodba, tam ni napak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene najbolj moti nekvalitetna izdelava notranjosti: zamenjati so morali pokrovček pri stebričku spredaj - voznik, poravnati plastiko pod volanom, ki je zijala, pokrovček na levem stebričku - airbag pri vozniku, odvitje vijaka pri prednjem levem kolesu - avtovleka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, jaz dobro vidim iz njega (naprej in nazaj), ti pa lahko daš kaj več na teste (verjetno ga še nisi peljal).....Izbira je pač tvoja..... :evilgrin:

dajte tisti lastniki ki ga mate napist kaj dobrega,tudi sam mam namen zamenjat avto ,pa gledam v to smer :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte tisti lastniki ki ga mate napist kaj dobrega,tudi sam mam namen zamenjat avto ,pa gledam v to smer :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Jaz sem ga pohvalil, izdelava je meni OK, pa sem piclih, tako , da ne vem odkod jim vse to...Aja, nič se še ni odvilo, nič ne zija, in nič še ni zružlo, pa tudi kake črička ni notri....pa ga imam že dve leti.....57.000 km.......nit ni tako malo za dve leti a ne?? Sto ljudi sto ćudi, sto žena dvesta sisa....

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako se vam obnese 1.9 TDI motor 105KM, če ga kdo vozi v touranu :? In kakšne so kaj cene servisov ?

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako se vam obnese 1.9 TDI motor 105KM, če ga kdo vozi v touranu :? In kakšne so kaj cene servisov ?

IMHO

Točno to mašinco sem vozil čez en del poletja, meni se zdi ok, ker

mislim, da je ta zame favorit glede prostora, uporabnosti, porabe,

rezervnih delov, popravil (če jih ne delaš na pooblaščenem še bolje)

in itd.

Znanc, ki mi ga je posodil je prvi lastnik, avto ima preko 280.000 km prevoženih,

vse kar je delal je redni servis, na njemu so še prvi fedri/amortizerji, končniki in mašete

so še prve, jermeni so bili menjani oz. veliki servis je dal skozi, sama vožnja je bila

relacijska tako, da mislim da je to glavni vzrok glede takšne vzdržljivosti, avto je za

moje pojme lepo pregleden, malo me je motilo pospeševanje pri polno nabitem,

ker se mi zdi, da je mašina za to maso prešvoh, bi moral biti 2.0/140KM,

ampak to je spet drugo poglavje, če misli kdo kupiti novega nima kaj skrbeti,

jaz osebno čakam, da se še nabere $ in kupil bom verjetno rabljenega!

Kaj več pa je tako kot pri motorjih, prebereš teste in se odločiš!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO

Točno to mašinco sem vozil čez en del poletja, meni se zdi ok, ker

mislim, da je ta zame favorit glede prostora, uporabnosti, porabe,

rezervnih delov, popravil (če jih ne delaš na pooblaščenem še bolje)

in itd.

Znanc, ki mi ga je posodil je prvi lastnik, avto ima preko 280.000 km prevoženih,

vse kar je delal je redni servis, na njemu so še prvi fedri/amortizerji, končniki in mašete

so še prve, jermeni so bili menjani oz. veliki servis je dal skozi, sama vožnja je bila

relacijska tako, da mislim da je to glavni vzrok glede takšne vzdržljivosti, avto je za

moje pojme lepo pregleden, malo me je motilo pospeševanje pri polno nabitem,

ker se mi zdi, da je mašina za to maso prešvoh, bi moral biti 2.0/140KM,

ampak to je spet drugo poglavje, če misli kdo kupiti novega nima kaj skrbeti,

jaz osebno čakam, da se še nabere $ in kupil bom verjetno rabljenega!

Kaj več pa je tako kot pri motorjih, prebereš teste in se odločiš!

lp

Respect za prevožene kilometre........lepo je slišat za kvaliteto originalnih (prvih)delov......Pa le ni tako slab..... :worship: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj brat ima 105km TDI turana - dost švoh je zaradi teže, poraba 7 litrov po board computerju, cca 145.000 km - zaenkrat vse OK, sam tankanje, super je tudi 6. brzina, kar je fajn na avtocesti.

Jaz imam sicer astro navadno cdti z 80km, pa potegne astra bistveno bolje z manj konjev kot touran, verjetno zaradi teže (koliko je razlike, nisem šel ugotavljat). Edino kar me moti pri teh TDI, SDI mašinah je to, da imajo ful vibracij, sploh ko speljuješ, dobesedno kot traktor, včasih sploh ne veš, ali bo crknil al kaj. Vsi ostali dizli, ki sem jih peljal so bistveno bolj uglajeni. Čudi me, da VW ne dodela tega, nekoč je ful vlagal v razvoj dizlov, sedaj pa kar malo zamrl na tem razvoju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdaj, ko sem kar aktivno iskal rabljenega tourana se mi če dalj bolj dopade VW Sharan, kateri je občutno prostornejši in komot za 6 in 7 potnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem februarja kupoval rabljenega enoprostorca v tem razredu... Po primerjavi modelov (tudi turana) sem se odločil za Hondo Stream 1.7 vtec... Ni sicer dizl, je pa po mojem mnenju kar kvalitetnejši od VW (notranjost, materiali, motor), pa tudi zadnja dva sedeža sta za otroke uporabna (naslon in zglavnika nastavljiva)... Poraba povp. 7,8 - 8 l, kar se mi za 125 ks in enoprostorca ne zdi veliko..., aja avtocesta max. preko 200 km/h (po števcu)... :naughty: Razmisli še v tej smeri... Ali pa mazda 5...japonci so po vseh statistikah in raziskavah le kvalitetnejši in zaneslivejši... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem februarja kupoval rabljenega enoprostorca v tem razredu... Po primerjavi modelov (tudi turana) sem se odločil za Hondo Stream 1.7 vtec... Ni sicer dizl, je pa po mojem mnenju kar kvalitetnejši od VW (notranjost, materiali, motor), pa tudi zadnja dva sedeža sta za otroke uporabna (naslon in zglavnika nastavljiva)... Poraba povp. 7,8 - 8 l, kar se mi za 125 ks in enoprostorca ne zdi veliko..., aja avtocesta max. preko 200 km/h (po števcu)... :naughty: Razmisli še v tej smeri... Ali pa mazda 5...japonci so po vseh statistikah in raziskavah le kvalitetnejši in zaneslivejši... :closedeyes:

Tudi sam sem kolebal med Hondo Stream in Touranom.....na koncu izbral Tourana......Razlogi? Nasprotni tvojim (kar se tiče materialov v notranjosti)....Me ni prepričala, zunanjost mi je pa še danes všeč.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem kolebal med Hondo Stream in Touranom.....na koncu izbral Tourana......Razlogi? Nasprotni tvojim (kar se tiče materialov v notranjosti)....Me ni prepričala, zunanjost mi je pa še danes všeč.....

Tu se moram popraviti: Tudi meni deluje Touranova notranjost na pogled prestižnejša od Streamove, se mi je pa zdela na otip nekako manj kvalitetna predvsem uporabljena plastika..., pa to ni bil moj poglaviten minus... Letno delam 20000 km in me pač nekaj dražji dizl ni prepričal (ropot v prostm teku, tresljaji pri speljevanju), prihranek ...cca literin pol / 100 km, se mi ne bi splačal... bencinar (Touran) pa kar se motorja tiče v primerjavi s Hondo po mojem mnenju, zaostaja... no res je , da je morda na pogled Stream tudi malo všečnejši...

Pač, s Hondo je dolgoročno gotovo manj problemov...po statistikah seveda...

Ne pravim pa, da je Touran slab avto... nasprotno, izdelan je kakovostno, v širino ga je več kot Streama, čeprav je Stream malenkost daljši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!