Skoči na vsebino

VW Touran


Vojč

Priporočene objave

je pa Hond Stream rabljenih pri nas zelo malo, skoraj nič :whistle:

vsekakor so pa japonci zakon :OK:

Tudi na servisih, ko te cepijo ko norza!!!

H. a.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

imam Tourana 1,9 z 6 stopenjskim avtomaskim menjalnikom (zakon od menjalnika). Letnik je 2004, 56.000km, brez težav, no menjali so termostat letos. Servis pride okoli 100-150€. Imam veliko izkušenj z avtomobili (imeli smo mercedes 200C Coupe, mercedes S 350TD, ob sta bila več na servisu kot na cesti. Peugeot 607- zelo dobra limuzina, Citroen XM- težave z elektroniko..... in sedaj še BMW X5- zakon od avtomobila), z VW smo zelo zadoboljni, ker je prostoren, malo porabi, lepo se vozi, tudi za dolge ture ni težav in predvsem se da ogromno naložiti v njega. Toplo priporočam.

Lepe praznike želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo neki sm najdu :krneki:

dsc02869.jpgdsc02871.jpgdsc02872.jpgdsc02873.jpg

V tem testu primerjajo skupaj hruške in jabolka za skupaj sta samo citroen in touran druga dva pa spadata v skupino manjših enoprostorcev kot je recimo golf plus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na servisih, ko te cepijo ko norza!!!

H. a.!

Servisi HONDA STREAM 1.7 na pooblaščenem servisu v Šmartnem ob Paki 1 X letno oz 20000 km:

20000 km: olje, filter,tesnilo oljnega vijaka, tesnilo vijaka menjalnika, drobni material, delo. SKUPAJ: 24.156 SIT

38000 km: olje, filter,tesnilo oljnega vijaka, tesnilo vijaka menjalnika, zračni filter, svečke, tesnilo, mikro, tekočina za pranje stekel,

drobni material, delo. SKUPAJ: 72.753 SIT

46000 km: olje, filter,tesnilo oljnega vijaka, tesnilo vijaka menjalnika, zavorno olje, žarnica, brisalci - metlica, drobni material, delo.

SKUPAJ: 35.103 SIT

75000 km: olje, filter,tesnilo oljnega vijaka, tesnilo vijaka menjalnika, svečke, mikro, zračni filter, čistilec stekel, žarnica, drobni material,

delovne točke. SKUPAJ: 245,7 E (58.889 SIT) - letos oktobra.

To so vsi stroški od nakupa novega leta 2002 + bencin in registracija... okvar seveda ni bilo

Za primerjavo z ostalimi enoprostorci lahko napišete konkretne podatke, ker res nimam izkušenj s ceno servisov za druga vozila. Bi blo pa zanimivo primerjat... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni glih enoprostorc, ampak je verjetno vseeno primeljivo s npr. Zafiro:

opel astra, 1,7 cdti - servis na 50.000 km - 59.000 sit vse skupaj z oljem, delom, filtri ... (pred natanko enim letom pri enem od ljubljanskih oplovih dilerjev), naslednji servis na 100.000 km (ziher bo bistveno dražji vsaj zaradi menjave jermenov). Vmes zamenjal še brisalce 1x (sam gumijasti del) 50 eur.

servis bencinarjev je vsaj za pol toliko cenejši, kot mi je serviser zatrdil, ampak so pa na vsakih 30.000 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Zakaj pa ne po BC-ju?? :trance_33_sleep:

ne vem zakaj ne ampak imam občutek, da količina goriva in prevoženih km daje bolj realno sliko kot BC :glare:

mogoče se motim zato pa želim več mnenj o porabi .

še to mislim o relacijski vožnji in ne mestni.....................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Relacijska: med 5.5 in 7.2 l Dnevna ralacijska (če ga vozim sam v službo z enim semmaforjem je 6.5) Upam, da sedaj veš kaj več.......

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Relacijska: med 5.5 in 7.2 l

Pri meni med 5.2 in 6.5. Je pa res, da vozim umirjeno. Zaenkrat zadovoljen, še posebej ko na servisu odpravili nekaj manjših težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to vidva razlagata porabo o 2.0 tdi 136 KM :unsure:

potem bo to ok poraba :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol je res nizka

Jaz mam službenga 1,9 105KM , pa ne pridem pod 6,5, pa je lahko kar hoče.

Na privat BMW-ju 320d 150KM mam liter manjšo porabo.

Pa ne vozim nobenga bol grdo kot drugaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to vidva razlagata porabo o 2.0 tdi 136 KM :unsure:

potem bo to ok poraba :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Nope, 1.9 TDI 105 KM......(vsaj jaz)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol je res nizka

Jaz mam službenga 1,9 105KM , pa ne pridem pod 6,5, pa je lahko kar hoče.

Na privat BMW-ju 320d 150KM mam liter manjšo porabo.

Pa ne vozim nobenga bol grdo kot drugaga.

Poizkusi peljat na relaciji med 80-90 km/h, pa bo poraba 5,4-5,5 l(vozi žena dnevno-ji nisem verjel, pa sem sam preizkusil)..........Če gre več, je poraba višja.........Nazdanje sem vozil na relaciji Alta Badia-Maribor (od Spitalla do Rudna po avtocesti 130 km/h, pa tudi čez prelaz Falzarego), pa je bila poraba na koncu 5,6 l........... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poizkusi peljat na relaciji med 80-90 km/h, pa bo poraba 5,4-5,5 l(vozi žena dnevno-ji nisem verjel, pa sem sam preizkusil)..........Če gre več, je poraba višja.........Nazdanje sem vozil na relaciji Alta Badia-Maribor (od Spitalla do Rudna po avtocesti 130 km/h, pa tudi čez prelaz Falzarego), pa je bila poraba na koncu 5,6 l........... :naughty:

Ajde dobro to je špilarija. Jaz ga uporabljam za službene namene, tam se ne moreš špilat, da se boš pelu ko en penzjonist na poslovni pogovor v Budimpešto, bom rabu dva dni da pridem tja pa nazaj, gdo ti bo pa še dnevnico plačal.

Lej v primerjavi z mojim bemflom ga nebi mel za noben gnar, pa je lahko opel če hoče.

Sem šel ene parkrat z svojim v Beograd, pa z touranom, pa je bla bistvena razlika v porabi, sam da moreš vedet, da čim ko prideš mimo Zagreba gre tempomat na 180, pol se šele pozna kdo je car porabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmw porabi manj tudi zaradi manjše višine :whistle:

Če bi primerjal kakšnega passata ali A4/6 je vseeno bolj primerljivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde dobro to je špilarija. Jaz ga uporabljam za službene namene, tam se ne moreš špilat, da se boš pelu ko en penzjonist na poslovni pogovor v Budimpešto, bom rabu dva dni da pridem tja pa nazaj, gdo ti bo pa še dnevnico plačal.

Lej v primerjavi z mojim bemflom ga nebi mel za noben gnar, pa je lahko opel če hoče.

Sem šel ene parkrat z svojim v Beograd, pa z touranom, pa je bla bistvena razlika v porabi, sam da moreš vedet, da čim ko prideš mimo Zagreba gre tempomat na 180, pol se šele pozna kdo je car porabe.

Kdo se pa kaj špila??? Nekomu paše do Maribora 80-90 zjutraj ko je gužva , nekomu je 180 premalo.......posledice? Najmanj na denarnici čutiš.....V Budimpešto se da lepo gemirtlih v enem dnevu tja pa nazaj (preverjeno-bil dva meseca stacioniran v Budimu)..........Če pa bi imel jaz od podjetja avto, ga pa tudi ne bi šparal......... :whistle: Da ne bo pomote, noben te ne prepričuje, da bi ga moral imeti in da je to najboljši avto.....pač je nekdo vprašal koliko zadeva pije, pa sem mu jaz povedal svojo varianto, ti pa svojo......o tem je bilo govora........... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prednost tourana.......nemški vagen

slabost....izdelan v španij....menda kar hude reklamacije :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prednost tourana.......nemški vagen

slabost....izdelan v španij....menda kar hude reklamacije :headbang:

:headbang: a veš mogoče kateri avto pa nima hudih reklamacij

mislim ,da si mal :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prednost tourana.......nemški vagen

slabost....izdelan v španij....menda kar hude reklamacije :headbang:

Daj prilepi še kak link ali pa navedi vir na katerega si se skliceval................da se še ostali malo prosvetlimo..... :closedeyes: :winkiss: (BTW od kolegove sestre fant je povedal in pa sistem govoric čula-kazala ne akceptiram).

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj prilepi še kak link ali pa navedi vir na katerega si se skliceval................da se še ostali malo prosvetlimo..... :closedeyes: :winkiss: (BTW od kolegove sestre fant je povedal in pa sistem govoric čula-kazala ne akceptiram).

vir...štacuna-servis v lj. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vir...štacuna-servis v lj. :whistle:

Sem mi je zdelo....baba čula, baba rekla...... :trance_33_sleep: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo sem sprobal 2.0 tdi poraba 6.5 na daljši vožnji to je :OK:

Sam imam občutek ,da je dost trši kot passat ,lega na cesti pa je :OK:

še kakšno mnenje od lastnikov touranov , pa ne takšana od kolega in itd................................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!