Skoči na vsebino

lcd ali plazma


Priporočene objave

torej kaj je boljše plazma ali lcd ? kupujem tv pa se ne morem odločiti .gledal bom večinoma digitalno satelitsko tv in pa kakšen dvd .

v ozji izbor sta prisla ta dva tv.

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=D8E1...F&linkid=15

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=69FD...E&linkid=15

torej kaj in zakaj ?mnenja dobrodošla .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, nimam pojma.

Jest sm se ze odloču za LCD v tvojem linku, zdej bom pa se mal počakal na rezultate, tukile. :whistle:

Je pa zanimiv, v službi vsi pravjo, da je LCD out, v Big Bangu pa glih kontra :unsure: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je zadnjič trgovec iz trgovine BB prišepnil da če ni nujno, kupite TV raje čez 1 leto ker bodo morale takrat imeti že vse vgrajen nekakšen dekoder za signal ker se bo ta leta 2010 spremenil iz analognega v digitalni, pa še cene bodo nižje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

o tem smo že govorilinekje, pred kakim letom ali dvema... IMHO se ti splača malo pobrskat za osnovne informacije, da boš vsaj razumel razliko - prednosti in slabosti - plazme in LCD... tud striček Google ti lahko zelo pomaga, samo vprašat ga moraš :)

na hitro: mislim da gredo plazme na smetišče tehnologije, zato ti priporočam LCD - vendar ne tega na tvojem linku!!! nikakor ne kupi HD READY model, z resolucijo 1366x768, to je danes čisti nateg, ampak glej/išči/kupuj samo FULL HD 1920x1080, to bo/je novi standard!!! res bodo čez kako leto (najbrž še prej) prišli ven modeli z vgrajenim digitalnim dekoderjem, ampak če boš imel TV preko Neta, boš itaq dobil škatlico (set-top box) ki bo to znala sama spedenat, tko da IMHO tud tle ni blema... če kdo ve o tem kaj več naj me popravi oz dopolni, prosim... zagotovo pa bodo čez eno leto nižje cene - ampak tako lahko čakaš v nedogled, cene se bodo vedno nižale oz več boš dobil za isti denar...

namesto tistih na linku poglej npr tele, dobiš veliko več za približno isti denar oz malo več:

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/izd...ejemnik_37__HTL

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/izd...42__DTL-642E500

poglej mal tud ponudbe drugih, npr Harvey Norman itd... želim ti dober nakup!!!

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je zadnjič trgovec iz trgovine BB prišepnil da če ni nujno, kupite TV raje čez 1 leto ker bodo morale takrat imeti že vse vgrajen nekakšen dekoder za signal ker se bo ta leta 2010 spremenil iz analognega v digitalni, pa še cene bodo nižje .)

DVB-T - Digital Video Broadcast - Terrestrial :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TOLE,bi jaz vzel na tvojem mestu.

ste me prepričali in bom vzel tega lg ja ker resnično ponuja največ .

če se ne motim ta že ima vgrajen digital dekoder

kopirano iz opisa

Z vgrajenim DVB-T sprejemnikom omogoča sprejem signala digitalne zemeljske televizije za ogled ali snemanje. Tako ne boste potrebovali dodatnega pretvornika ali kablov.

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ste me prepričali in bom vzel tega lg ja ker resnično ponuja največ .

če se ne motim ta že ima vgrajen digital dekoder

kopirano iz opisa

Z vgrajenim DVB-T sprejemnikom omogoča sprejem signala digitalne zemeljske televizije za ogled ali snemanje. Tako ne boste potrebovali dodatnega pretvornika ali kablov.

To je dobra izbira, pa še LG-ji imajo Philipsov ekran :OK: Ko ga priklopiš malo poročaj kako si zadovoljen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

če se ne motim ta že ima vgrajen digital dekoder

...

Hola!

prečekiraj ali je DVB-T dekoder za MPEG2 ali MPEG4... v Kuri namreč mislijo med prvimi uvesti MPEG4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi pa raje kakega "japonca" vzel kot je tale:

http://www.moj-tv.com/home.php?sortiraj=pr...;___page=2#open

saj je uredo ampak je 600eur dražji .

saj glede tega DVB-T - Digital Video Broadcast - Terrestrial mi je itak vseeno ker digitanega signala v naši vasi nebo še kar nekaj časa če upoštevamo dejstvo da nimamo niti kabelske niti internetne televizije .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se meni samo zdi, a imajo Philipsovi tv-ji res opazno lepšo sliko od ostalih?

Sem jaz isto opazil,je pri bajti 37 Philips pa je slika ko šus.Edino pri full HD 1080i se mi zdi,da je občuten napredek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni kaj zanimivo branje, mene zanima pri lcd kakšna je zmožnost produciranja tv signala, do sedaj je vse v koš pospravila toshiba kar sem jih videl, namreč najbolj čista in slika z ostrino je pri njih, ali mogoče ve kdo v čem je štos pri njih in čigave lcd imajo ?

Popravljeno . Popravil the JACK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

prečekiraj ali je DVB-T dekoder za MPEG2 ali MPEG4... v Kuri namreč mislijo med prvimi uvesti MPEG4

PS: nekdo v kuri že oddaja v MPEG4.....kar pa ni ravno dobro....

nekdo pa tudi že oddaja v MPEG2....kar je boljše....se mi zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje itaq vse isti bullshit, kaj kupiš.

Človeško oko razlike itaq ne opazi, razen, če do konca nabiješ barve, tako, da pride že do prenasičenosti barv, kar pa spet ni videti naravno.

V slovenskih trgovinah so vsi televizorji, ki so razstavljeni, prenasičeni z barvami, kar seveda naredi barve lepše, boljše in ohoho.

Toda, a se je kdo vprašal, zakaj nimajo na tistih reklamnih filmčkih, ki jih vselo vrtijo v trgovinah, nikoli bližnjih posnetkov ljudi???

Ker bi imeli rdečo kožo, kot indijanci.

In če človeško kožo naštimaš na človeško, potem so ostale barve tudi manj spektakularne.

Poleg tega je treba vaedeti, da za HF-generatorje, ki jih vgrajujejo v plazme, obstajata samo dve tovarni na svetu, kar pomeni, da je praktićno vseeno, katero znamko si kupiš, ker je itaq vse en šit.

Razlika je le v dizajnu, številu priključkov, ter opcijah, ki jih obljublja proizvajalec (npr. HDTV.)

To obljubljanje o datumih začetka oddajanja HD signala se mi zdi malo za lase privlečeno.

Sicer pa bi rad en odgovor:

A bi si kdo od vas kupil motor, ki ima v teoriji neverjetne pospeške, najboljše od vseh dosedaj. Obstajal bi le en problem: proizvajalci gum še niso naredili takšnih gum, ki bi teoretične zmogljivosti omogočili tudi na cesti. In proizvajalec MOTORJA bi obljubljal, da bo zadeva končana čez dve leti. Proizvajalci gum pa ne bi obljubljali nič.

Ravno tako je tukaj. Proizvajalci aparatov in njihovi prodajalci obljubljajo, da bodo digitalni HD signali na voljo čez dve leti, že najmanj štiri leta. Pa nič. Jaz nisem nikjer zasledil še nobene izjave o HD TV od nekoga, ki dela za TV postajo.

Sicer pa imam Philipsov LCD.

Philipsa na splošno ne priporočam, ker imajo zelo slab servis ( nisem jezen, da se je zadeva pokvarila, se zgodi tudi najboljšim), na rezervni del zanj čakajo na servisu že 3 tedne. V 3 tednih bi ta del iz Nizozemske pripeljali že s poštno kočijo. Tak da philipsa zaradi tega močno odsvetujem.

Sicer pa sem si jaz LCD kupil zato, ker je veeeeeelik, prednost pred plazmo pa sem mu dal, ker je bil cenejši kot plazma enake velikosti.

P.S.

Sicer pa mi je zdaj žal, ker si nisem kupil Gorenja. Kajti Gorenje že dolgo ne proizvaja televizorjev, ampak jih za njih proizvaja en evropski proizvajalec, ki na koncu okrog elektronike natakne malo spremenjeno plastiko in na aparat nalepi drugo značko, kot na svoje aparate.

Če bi radi vedeli kateri proizvajalec je to, pa v trgovini primerjajte daljince, ki so popolnoma enaki.

Sem na žalost zvedel prepozno.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej kaj je boljše plazma ali lcd ? kupujem tv pa se ne morem odločiti .gledal bom večinoma digitalno satelitsko tv in pa kakšen dvd .

v ozji izbor sta prisla ta dva tv.

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=D8E1...F&linkid=15

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=69FD...E&linkid=15

torej kaj in zakaj ?mnenja dobrodošla .

jaz bi se odločil za PLAZMO :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so pa svetval lcd, da je dost bolš.

Po trgovinag pa baje naprej tišijo plazmo, če boste pozorni, se na plazmah vrtijo ponavadi dvd-ji, in je slika tako zelo čista, na lcd-jih pa je ponavadi tv-signal, ki je tako ali tako slab, ker je razdeljen na toliko televizij.

Pri LCD-ju, je čistejša slika, zakaj so torej monitorji lcd in ne plazma, ker se jih gleda od blizu in je razlika očitna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj so torej monitorji lcd in ne plazma, ker se jih gleda od blizu in je razlika očitna.

Ker je lahko en pixel precej manjši in uporabne resoulucije z plazma tehnologijo na 17/19 .. col ne spraviš.. na tv, ki ga gledaš iz 3 metrov pa je popolnoma ok na tistih 650*470 ali kolko je že pal standard.. 1920 dpi p aje natega da ni večje... isto kot digitalni fotoaparati z 12 mio pik, slika pa slabša od kvalitenega s 5 mio... btv, kje boš tak signal dobil (1920)?

Kupi plasmo, idi pa vidi, slika je dosti lepša, naravnejša, predvsem pri odtenkih temnih barv, senc in teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je lahko en pixel precej manjši in uporabne resoulucije z plazma tehnologijo na 17/19 .. col ne spraviš.. na tv, ki ga gledaš iz 3 metrov pa je popolnoma ok na tistih 650*470 ali kolko je že pal standard.. 1920 dpi p aje natega da ni večje... isto kot digitalni fotoaparati z 12 mio pik, slika pa slabša od kvalitenega s 5 mio... btv, kje boš tak signal dobil (1920)?

Kupi plasmo, idi pa vidi, slika je dosti lepša, naravnejša, predvsem pri odtenkih temnih barv, senc in teme.

Kaj pa če imaš blue-ray player ali pa playstation,saj ne rečem,da se ne da gledat,sam ko pa imaš potencial ,ki ga lahko dobiš na 50% izkoristka,kaj se mene tiče 1080p ni nateg.Cene HD TV so pa že kar normalne.

My 2 cents worth.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za link na tale super članek, v njem je veliko več kot samo primerjava plazma-lcd. prodajalci v trgovinah na oddelkih s tvji bi si morali to prebrati, da ne bi klatili takih neumnosti kot jih zdaj nekateri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
ste me prepričali in bom vzel tega lg ja ker resnično ponuja največ .

če se ne motim ta že ima vgrajen digital dekoder

kopirano iz opisa

Z vgrajenim DVB-T sprejemnikom omogoča sprejem signala digitalne zemeljske televizije za ogled ali snemanje. Tako ne boste potrebovali dodatnega pretvornika ali kablov.

Kaj je zdaj,dela al ne............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda dela brez pripomb .kupil sem ga v avstriji za 850 eur .

A tega istega LG,zdaj je pri nas 950€ :krneki:

Kje,če ni skrivnost?

Popravljeno . Popravil DAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!