Skoči na vsebino

lcd ali plazma


Priporočene objave

Se kar strinjam s tvojim pisanjem. Le da bi jaz uvrstil Philipsa na prvo mesto pri sliki.

Ni pa direkt LED samo v dražjih televizorjih. Npr Philipsov 5605 ga ima, le da nima local dimminga.

LG plazme še vedno trpijo za retenzijo, kar so drugi že pred leti odpravili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkor jaz vem plazma ima zelo temno sliko veliko bolj od lcd in še bolj od led tv !! Tko da ne hvala in tudi zaradi hrupa in porabe je pa cenejša, zakaj ?? Evo sem prej odgovoru :naughty:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkor jaz vem plazma ima zelo temno sliko veliko bolj od lcd in še bolj od led tv !! Tko da ne hvala in tudi zaradi hrupa in porabe je pa cenejša, zakaj ?? Evo sem prej odgovoru :naughty:

Tudi plazma ima nekatere prednosti, npr. za 3D je primernejša zaradi hitrega osveževanja slike, kontrasti so večji, lepše prikaže temne prizore...

Res pa so tudi LCD-ji tako napredovali (sploh LED) da so dejansko povozili plazme. Poraba 46 palčnega LED zaslona je pod 50W, kar je bilo še nedolgo nazaj nepredstavljivo, obdelava SD slike je izjemno napredovala, tudi zaradi digitalizacije, velkosti cenovno dosegljivih zaslonov so bistveno večje, kot pred leti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar strinjam s tvojim pisanjem. Le da bi jaz uvrstil Philipsa na prvo mesto pri sliki.

Ni pa direkt LED samo v dražjih televizorjih. Npr Philipsov 5605 ga ima, le da nima local dimminga.

LG plazme še vedno trpijo za retenzijo, kar so drugi že pred leti odpravili.

Philipsa ne vzamem več, pa če bi ga zadel zastonj...

Predzadnji je bil Philips, po 4letih je odneslo katodno cev - serijska napaka kao ....

Nato smo vzeli LCD, bili so ravno začetki in bil je svinjsko drag, sedaj po 4 letih je crknil LCD zaslon, serijska napaka kao ... Strošek nekaj čez 500 €...

Sedaj sprašujem strokovnjake, kakšen TV nabaviti ???

Ne bi rad vzel kaj muzejskega in seveda tudi ne kaj predragega. Diagonala okoli 40'' - 42''. Edino ne sme imeti svetlečega zaslona ampak mat, ker imamo za seboj okna v dnevni in je skoraj nemogoče gledati TV s takim zaslonom.

Torej kaj priporočate ???

.... da ne bo spet serijska napak po 3 letih :-(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj majo vsi mat zaslon, razn če uzameš tacga, ki ima steklo čez. Če te interesera multimedija - lg. Plazma ma 100Hz osveževanje. Tistih 600 je v narekovajih. Pač če res gledamo osveževanje je pač 100. Pol je pa kukrat utripne še osvetlitev itd. Ledi pa pač majo več. In je led boljši pri 3d. Odvisno od tega, koliko mislš dat. Zdj je prehod na nove modele - modele2011. Zapel se v najbližji bigbang/harvy norman in poglej za kakšnim 42le5300/5500. Ali pa kakšn samsung. Poglej si sliko. Med novo serijo pa staro ni konkretne razlike. Na starejš serijo boš pa še vrjetn dobr popust dubu lahk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot pri laptopih, tudi pri teh izdelkih priporočam podaljšano garancijo, če že sam proizvajalec ne ponuja 5 let ali več. Zadeve se pač tudi pokvarijo in cena servisa lahko zelo hitro preseže vrednost takšnega zaslona potem, ko je ta enkrat izven garancijske dobe.

V trgovini poglej sliko iz istega vira na vseh zaslonih, ki so ti zanimivi in cenovno sprejemljivi, če je to le možno. Primerjati zaslone, ki stanejo 600€ s tistimi, ki stanejo preko 1500€ pač ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja garancijo podalšat če ti finance omogočajo. Bigbang ma se zgodi, k ti ubistvu krije use do 6 let. Tut če ga razbiješ... sam če ti morjo novga dat 25% krijš sam. % tvjev, ki se pokvarijo glede na firmo je enak.... tko da če je slaba serija čipov not pol boš v 2eh letih ga nazaj nesu že.... če je pa dobra serija ti bo pa vrjetno brez problema tut 10 let delal. Mam toshibo že cca 5 let in še vedno dela kot nova... povprečno gledana 2-3 ure na dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj majo vsi mat zaslon, razn če uzameš tacga, ki ima steklo čez. Če te interesera multimedija - lg. Plazma ma 100Hz osveževanje. Tistih 600 je v narekovajih. Pač če res gledamo osveževanje je pač 100. Pol je pa kukrat utripne še osvetlitev itd. Ledi pa pač majo več. In je led boljši pri 3d. Odvisno od tega, koliko mislš dat. Zdj je prehod na nove modele - modele2011. Zapel se v najbližji bigbang/harvy norman in poglej za kakšnim 42le5300/5500. Ali pa kakšn samsung. Poglej si sliko. Med novo serijo pa staro ni konkretne razlike. Na starejš serijo boš pa še vrjetn dobr popust dubu lahk.

Tale tvoj odgovor je pa malce zmeden. Plazma nima dodatne osvetlitve in je 600HZ pač toliko kot piše. Morda ne ustvari za vsak utrip medsličice, vendar pa je toliko HZ fino npr. za 3D.

Kaj kupiti: Če ti 100 evrov + ni zelo velik problem, kupi LED LCD. Ker Philipsa nočeš (smolo imaš lahko tudi z drugimi znamkami in Philips ima zelo dobro obdelavo slike) ti torej predlagam LG.

Kaj boš kupil, se sam odloči, glej samo naslednje: Obvezno LED (zaradi porabe energije in večje palete barv), obvezno 100HZ ali več in če želiš predvajati filme iz USB-ja ti priporočam LG. In ne kupuj drugih znamk razen Philips, LG, Samsung, Sony in Sharp (vendar tega le s tehnologijo štirih barv)Ti proizvajalci so tehnološko na vrhu, ostali pa kupujejo od njih kakšno generacijo starejše zaslone. Toshiba je bila pred leti zelo dobra, pa je zdaj zadaj in ni priporočljiva.

Na Mimovrste imaš zelo široko paleto televizorjev in si lahko malo pogledaš in primerjaš, kaj bi bilo za tvoj žep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paneli so niso 600Hz. Če kot celoto gledaš pa da 600Hz vn. No glavno je to, izberi jih par, ki so ti cenovno blizu in jih poglej v žvio v trgovini.

Thus, for example, a 60Hz plasma panel can have 10 pulses per frame, to display the image. Effectively, the screen is being refreshed 60Hz times 10 pulses/frame which gives us a value of 600Hz. This is what Plasma manufacturers refer to as the Sub field drive refresh rate.

Lg/philips imata iste panele, sam kar se razlikuje elektronika/software pa dizajn. Sony sam če ti je ušeč mal bol bleda slika, pa če ti ni problem zadevo preplačat glede na ponujeno. Samsung je ta moment še kar drag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogledoval sem si LG 42LE5500 in pa 42LE7500. Prvi je Edge LED drugi pa baje LED plus ...

Kakšna je razlika v sliki med eno in drugo tehnologijo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogledoval sem si LG 42LE5500 in pa 42LE7500. Prvi je Edge LED drugi pa baje LED plus ...

Kakšna je razlika v sliki med eno in drugo tehnologijo ?

Če razumem je prvi Edge Led in drugi Direct Led. Načeloma je direct led boljši in ga imajo dražji televizorji. Za lcd matrico je mreža led diod, katerim se spreminja svetilnost. Npr: za temnimi deli slike se svetloba zmanjša, za svetlimi ostaja visoka. Tako se poveča kontrast. Slaba stran je, ker vsak piksel nima svoje led diode zadaj,ampak ima gruča pikslov skupaj eno, večjo diodo. Zato se pojavlja halo efekt, ko je meja med temnim in svetlim na polovici te zadaj ležeče diode. Edge led tega lokalnega temnenja ne omogoča, vsaj ne v takšni meri. Tam se svetloba z robov usmerja v vse predele ekrana enakomerno. Zato pa so ti televizorji lahko zelo tanki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato se pojavlja halo efekt, ko je meja med temnim in svetlim na polovici te zadaj ležeče diode. Edge led tega lokalnega temnenja ne omogoča, vsaj ne v takšni meri. Tam se svetloba z robov usmerja v vse predele ekrana enakomerno. Zato pa so ti televizorji lahko zelo tanki.

In zato so plazme še vedno v prednosti pri kontrastu in prikazu same slike pa tudi cenovno. Pogorijo pa npr. pri velikosti, masi in porabi električne energije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga greš pogledat v trgovino, velke razlike ni. Če ti bo na tv svetila kaka luč ponoč ali pa čez dan sonce, vzami le5500, ker 7500 ima čez steklo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še nekaj: ne hodite v trgovino gledat slik in primerjat televizorjev med sabo, ker je to izguba časa. Vsak televizor je potrebno pred primerjavo ustrezno nastaviti, kar pa v trgovini ni mogoče. Na TrustedReviews in podobnih straneh to počnejo namesto vas.

Kvečjemu prodajalec optimalno nastavi najdražje modele, cenejši so pa vsi nekam temni, barvno mrtvi itd ... sem jim če parkrat preveril menije in se nasmejal do solza :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, ker vidim, da se eni res dobro spoznajo, bi vprašal za mnenje med LED televizorji Samsung serij 6000, 7000 in 8000. Pa pri tem odmislimo 3D in možnost predvajanja multimedijskih datotek in poglejmo samo kakovost slike, ali je čist ok če človek kupi recimo model 6530 (ali kaj podobnega), ali je 7000 minimum za tehnološkega zanesenjaka, ki ne bi rad denarja metal za najnovejši 8000?

Recimo za gledanje TV, predvajanje divxov v nizkih ali pa tudi fullhd ločljivostih ...

Aja, pa dimenzije od 40 do 55 recimo imam v mislih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, ker vidim, da se eni res dobro spoznajo, bi vprašal za mnenje med LED televizorji Samsung serij 6000, 7000 in 8000. Pa pri tem odmislimo 3D in možnost predvajanja multimedijskih datotek in poglejmo samo kakovost slike, ali je čist ok če človek kupi recimo model 6530 (ali kaj podobnega), ali je 7000 minimum za tehnološkega zanesenjaka, ki ne bi rad denarja metal za najnovejši 8000?

Recimo za gledanje TV, predvajanje divxov v nizkih ali pa tudi fullhd ločljivostih ...

Aja, pa dimenzije od 40 do 55 recimo imam v mislih.

TrustedReviews. Drugače pa v samni sliki običajno ni katastrofalnih razlik, gre bolj za periferijo in dodatne piškotke. LED in 100 hz je pa minimum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ...

ta vikend imam na testiranju najnovejšega 3D LG 42LW570S in leto star model LG 42LE7510.

Oba sta Led Plus..... po mojem mnenju je na leto starem modelu 7510 mnoooooogo boljša slika.

V ponedeljek dobim na test še LG 47LE8500, ki pa je full led.... me prav zanima razlika.

Ker sem mnenja, da 3D pod 400 Hz nekako ni prava stvar bom seveda izbriral med 7510 in 8500.

Bomo videli razliko ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh lej je velka razlika med fermami in med cenejšimi modeli. Nastavleni.... heh načeloma ni noben, razn tist kr se stranke špilajo. Greš do prodajalca, ti bo dal pilota 100% pa si šaltaš, tko da to je najmanš problem. Če mislš še po netu surfat 6500 serija od samsunga. Am za toshibo.... moj odgovor je bil 5 let pa povprečno 2-3 ure na dan dela. Glavna razlika med 6000 pa 7000 je dizajn, pa konkretn nekej malga v panelu pa elektronki. Slika tam tam zelo zelo podobna. Itak že spada pod smart tv. Lg je za moje pojme z novo serijo naredil korak nazaj. Tudi 3d je zelo slab. Pač aktivna očala so precej bolša. 3D z aktivnimi očali 400Hz pa naprej. Z polarizacijskimi je pa tudi 100Hz, sam ni učinek niti prbližn dobr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvečjemu prodajalec optimalno nastavi najdražje modele, cenejši so pa vsi nekam temni, barvno mrtvi itd ... sem jim če parkrat preveril menije in se nasmejal do solza :)

Če to počno, kar me ne bi čudilo, gre za čisti idiotizem. Ljudje kupujejo TVje glede na cenovni razred, torej, glede na to, koliko denarja bodo dali za TV in trgovcu bi moralo biti v interesu prodati čim več TV-jev ne pa čim več najdražjih pa četudi imajo tam verjetno največ marže.

BTW, ker vidim, da se eni res dobro spoznajo, bi vprašal za mnenje med LED televizorji Samsung serij 6000, 7000 in 8000.

AVforums

ta vikend imam na testiranju najnovejšega 3D LG 42LW570S in leto star model LG 42LE7510.

V ponedeljek dobim na test še LG 47LE8500, ki pa je full led.... me prav zanima razlika.

Ker sem mnenja, da 3D pod 400 Hz nekako ni prava stvar bom seveda izbriral med 7510 in 8500.

O katerem cenovnem razredu se tukaj pogovarjamo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je cca med 1000 in 1300€ če se ne motm. Ne vem ravn če trgovci nastavlajo, po mojih izkušnah ne. Ampak ko pridš pa uzameš pilota da nastavlaš, da vidš kaj tv zmore, mislim da ga ni "junaka", ki to da nazaj na privzete nastavitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je cca med 1000 in 1300€ če se ne motm. Ne vem ravn če trgovci nastavlajo, po mojih izkušnah ne. Ampak ko pridš pa uzameš pilota da nastavlaš, da vidš kaj tv zmore, mislim da ga ni "junaka", ki to da nazaj na privzete nastavitve.

A bi se ti dalo pisati v malce bolj berljivi slovenščini? Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je dovolj razumljivo napisano. Če te pa slučajn mot izraz pilot.... se pa vsepovsod uporablja to.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika v ceni je kar očitna ...

LG 47LE8500 je nekje 1100€, LG42LE7500 pa 840€. Se nagibam k cenejši varianti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!