Skoči na vsebino

lcd ali plazma


Priporočene objave

Glede velikosti pa tole, večje je boljše, če res res nisi prostorsko omejen (moja matematika je 2 x diagonala). pa kupi čimprej ker se je fuzbal že začel. :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Kolikor vem, tako majhnih plazem ni. Če dobiš za ta denar LED LCD bi to moral biti dober nakup, znamka niti ni tako hudo pomembna. Ti pa predlagam, da si raje v trgovini pogledaš 32-palčnika in 37-palčnika. Meni se zdi slika pri 32-kah preveč potlačena in široka a je to morda le stvar subjektivne percepcije.

Tako kot računalniki se tudi televizorji kvarijo, zato tudi tukaj priporočam podaljšanje garancije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

_baje_ je LG "odpadna" roba philipsa (ali tako nekako sem slisal).

Imel sem gorenjskega pa mi ga je zalila voda, temeljito posušil pa je delal naprej, celih 15let. Šel v smeti, ker sem si želel novega sodobnega. Nabavil najboljšega Philipsa, crknil po 3 letih, še sreča, da kolega popravlja TV - drugače bi ga lahko samo v smeti vrgel. No sedaj je pri hiši nov Philips, že ko sem ga domov pripeljal ni delal vredu - smo ga zamenjali pod garancijo. Ni vse firma, še tu moraš imeti srečo, pač hiper produkcija.

Ni več slabih, samo imaš ali pa nimaš sreče.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma imam Panasonic viera-plazma 106, pri hiši je četro leto, dela bp. z sliko sem zelo zadovoljen (večino se gleda kabelsko ).

bila je tv leta, mislim ,da 2006.

moti me le prikaz nastavitve glasnosti, kajti ko spreminjaš glasnost, se podnapisi ne vidijo in traja nekaj časa preden se izbriše.....

za v otroško sobo sem kupu LG- lcd in jo po tednu dni prodal, ker je bila slika preveč temna in kockasta, slika je prikazana z manjšo zamudo in traja kakšno sekundo ,da se zjasni, kadar se slika (kamera) hitro premika.

zvok je pri obeh tv zanič, ampak imam povezano na ojačevalec in dali zvočnike....

Naslednji tv je ziher Panasonic-plazma.

Plazma ima baje krajšo življensko dobo in večjo porabo elektrike, a ko gledam tv ,gledam ok.

lcd je bolj primerna za dvd, igralne konzole itd.

no, zdaj z digitalnim sprejemom pa še ne vem.

post-28750-023414900 1286966258_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bilo receno, da gre letos plazma v pokoj zaradi svoje energijske potratnosti? Plazmo je sedaj nadomestila OLED tehnologija, ki pricara taksne uzitke pri gledanju kot plazma le da je veliko bolj energijsko varcna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. zvok je pri obeh tv zanič, ampak imam povezano na ojačevalec in dali zvočnike....

Tudi jaz sem jo, takoj po nakupu, zaradi zvoka privezal na Marantza in Dali-je. Rezultat: SUPER !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

_baje_ je LG "odpadna" roba philipsa (ali tako nekako sem slisal).

js mam odpadek :cry: ... dela pa super :P

LG 32SL8000 in ta odpadek, zaenkrat dela super tud igrce se da fajn špilat ... slika je pa fantastična :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam odpadek :cry: ... dela pa super :P

LG 32SL8000 in ta odpadek, zaenkrat dela super tud igrce se da fajn špilat ... slika je pa fantastična  :worship:

Moj odpadni LG 32PG6000 prov tko dela super že ene dve leti... :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Panasonicovi plazmi TH42 PZ80 se je, po treh letih uporabe, pojavil vertikalen črn pas širine enih 4 cm na levi strani zaslona. Sicer je lih na tisti strani pod zaslonom parkiran wireless router in je možno, da je imel kaj s tem.

Ali ima kdo kakšne izkušnje s takšnimi anomalijami pri Panasonicovih plazmah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem je res kriv wireless router, ampak se da to rešit. nesi k mojstru,mislim da nebi smel bit problem.

kar se tiče lcd LG, verjamem da je lepa slika, če špilaš igrice, ko pa gledaš sliko preko kabelske je pa druga zgodba.

plazma je za kabelsko zakon. če ne vejameš lahk testiraš pri meni :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče lcd LG, verjamem da je lepa slika, če špilaš igrice, ko pa gledaš sliko preko kabelske je pa druga zgodba.

plazma je za kabelsko zakon. če ne vejameš lahk testiraš pri meni :yes:

No ja... ker nisi videl moje slike na kabelskem digitalniem signalu, ne sodi ... ko gledam sliko preko plazme in primerjam z mojo sliko, mislim, da je moja slika boljša. Ker pa ni siggal preko istega providerja, je mogoče tudi v tem razlika. Plazma, preko siola, dela slabše kot moj LCD preko telemaha ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja... ker nisi videl moje slike na kabelskem digitalniem signalu, ne sodi ... ko gledam sliko preko plazme in primerjam z mojo sliko, mislim, da je moja slika boljša. Ker pa ni siggal preko istega providerja, je mogoče tudi v tem razlika. Plazma, preko siola, dela slabše kot moj LCD preko telemaha ... ;)

Vidiš maus, pri meni je blo obratno. Moja plazma je delala na kabelski za en q..., ko smo pa prklopli na IPTV (T-2 optika), je bla pa razlika kot noč in dan.

Slika na kabelski (Tele-TV) je bila kašasta tko, da mi je blo že kar žal nakupa televizorja in potem priklop na T-2, kot pravim, noč in dan.

Pa gledam pri kolegu, ima Philipsa LCD priklopljenega na kranjski Tele-TV pa je slika isto kašasta, komaj gledljiva. Najbolš, da vsak vrže gor en Print Screen pa 

bomo lahko primerjali... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja... ker nisi videl moje slike na kabelskem digitalniem signalu, ne sodi ... ko gledam sliko preko plazme in primerjam z mojo sliko, mislim, da je moja slika boljša. Ker pa ni siggal preko istega providerja, je mogoče tudi v tem razlika. Plazma, preko siola, dela slabše kot moj LCD preko telemaha ... ;)

Napiš mal več podatkov od tega lcd, ki ima tako lepo sliko, se resno zanimam za njo, ker kupujem nekaj manjšega za v otroško sobo.

Z tv-jami imam kar nekaj iskušenj, zato teško verjamem , da je lcd primerljiva z plazmo, kar se tiče kakovosti slike.

Seveda je pa mogoče, odvisno katere primerjaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole sem skopiral ... lahko pa še kje vprašaš strica googla za LG 32SL8000 (vir: http://www.lovecnacene.si/lg-32sl8000-32-lcd-tv-sprejemnik/m/1206293/details/ )

LG 32SL8000 je vrhunski LCD TV sprejemnik z diagonalo zaslona 32" (81 cm). Moderen in eleganten slog oblikovanja poudarjata predvsem fantastični brezokvirni izgled (zaslon je zlit skupaj z robom) in pa presenetljiva tankost zaslonskega dela, ki v debelino meri le slabih 5 cm. Za kar najboljšo ostrino in kakovost slike skrbi tehnologija TruMotion z 200 Hz osveževanjem. Poskrbljeno je tudi za popolno HD sliko v ločljivosti 1920 x 1080 slikovnih pik, saj so vam na voljo kar 4 HDMI vhodi. Način 24p Real Cinema bo poskrbel, da boste v filmih uživali natanko tako, kot si je to zamislil režiser. Tehnologija Intelligent Sensor ves čas zaznava okolico in prilagaja svetlost, ostrino, barve ter kontrast slike in vam na ogled postavlja le najboljše. Funkcija DivX HD Playback vam omogoča predvajanje DivX vsebin iz vašega digitalnega fotoaparata, kamere ali USB diska. Za izvrsten zvok je poskrbljeno z digitalnim prostorskim zvokom SRS Trussurond, ki ponuja 5 glasbenih stopenj in tehnologijo Clear Voice II za čist govorni zvok. Televizor ima vgrajena tudi 2 zvočnika s skupno izhodno močjo 20 W. Dodatna posebnost sta tudi možnost brezžičnega povezovanja z Bluetooth tehnologijo in pa žično preko USB vhoda. Enostavno rokovanje, v primerih, ko boste na vaš LCD TV priklopili še druge naprave, vam bo omogočil SimpLink, ki uporablja HDMI CEC industrijski standardni protokol. Tako boste za upravljanje več naprav potrebovali le en daljinski upravljalnik..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po napisanem ,bi res naj bil dober tv, pa še uporabnik (ti) ga hvali :worship:

sigurno si ga bom ogledal, če me bo prepričal, bom pa javil.

ne vem če še pri big bangu, posojajo za domov ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če govorimo o dilemi LCD vs. Plazma, moramo definitivno najprej izločiti izvor in kvaliteto ponudnika TV signala. Namreč, kvaliteta slike in zvoka se lahko na obeh tehnologijah primerja ZGOLJ in SAMO pod pogojem, da je vhodni signal na obeh tehnologijah ENAK in da sta oba ekrana HD! Razliko med obema tehnologijama lahko ocenjujemo na osnovi predvajanja npr. DVD filma.

Ker, če je vhodni signal (TV) slabe kvalitete (kodiran npr z MPEG2 ali MPEG4), se na ekranu nedvomno pojavijo popačenja. Večji kot je zaslon, bolj so popačenja vidna tudi očesu. Če pa je TV signal "na zares slabši liniji", potem to naše oko zazna kot zastajanje slike ali pa "kockanje" slike. Na večjem ekranu, pa naj bo LCD ali Plazma, so, enostavno povedano, napake bolj vidne.

Dejstvo je, da so LCD ekrani zaradi tehnologije bolj odzivni (hitri, ampak zares hitri, akcijski posnetki so nam, kot gledalcu bolj čisti), medtem ko so taisti posnetki na plazmi malenkost manj čisti, ampak z boljšo koloriteto.

Če se motim, naj me kdo popravi.

BTW: navajanje tehničnih podatkov nima nobene resne teže napram dejanski sliki, ki jo gledalec vidi v svojem okolju.

Popravljeno . Popravil Mohorko
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem napisal, da je slika odvisna predvesm od signala ter, da plazmo in LCD ne moreš primerjati, če imaš drugačne ponudnike. Napisal sem primerjavo za plazmo na siolu in LCD na telemahu ...

Moj LCD, predno sem dobil digitalni signal, je bila slika GROZNA ... na starem TV-ju (starem 10 let) je bila slika odlična na analognem signalu. Ko sem dobil digitalni signal, se je pa stvar spremenila in slika je na LCD-ju odlična.

Kot je Mohorko napisu, so na večjem ekranu, napake bolj vidne, seveda je pa tudi odvisno od razdalje gledanja.

Sj vem, da moj LCD ni najboljši na svetu, je pa drugi :P;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!