Skoči na vsebino

STILO ali ASTRA


lokostrelec

Priporočene objave

Spomladi sem naredil izpit za avto, sedaj sem se pa naveličal nenehno "fehtat" brata ali starše za "en krog". Do pomladi bom uspel zbrati 5-6k eur in sedaj izbiram svoj prvi avto. Glede na finančne možnosti izbiram med Stilom in Astro. Oboje letnik 2002 (110 do 130kkm prevoženih)Kaj mi svetujete? Še najbolj me zanimajo vaše izkušnje z Stilotom, za astro približno vem, kaj lahko pričakujem. Prosim za nasvete iz vaše izkušnje ne za pljuvanje po teh avtih samo zato, ker vam niso všeč ali pa imate vi druge favorite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, jaz bi se v vsakem primeru odločil za nemca, rajši kot italjana. Mel sem Fiata, Ko pride v leta (4+) se začnejo drobnarije. Crkne to stikalo, ne dela ona lučka, čriček tu, ...

Nekako bolj zaupam nemcem :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ne vem za astro, ampak js sem bil z bravotom(l97 1.6) najbolj zadovoljen! sicer sem pri starosti 4leta moral menjati vse amortizerje in komplet izpuh(ispuh verjetno zaradi večinoma mestne vožnje), pa menjal sem še obvolanske ročice, sicer pa bp. motor bp, ni kuril olja niti malo. v primerjavi z ostalimi vozili sem bil najbolj zadovoljen. res pa da sem avto servisiral vsakih 10.000 km(lahko bi na 15KKM)!

lahko, da je to samo slučaj, samo motorji so pri italijanih ok. stilo 1.6 ma pa mislim da isti motor!

upam, da pomaga!

lp6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu do takrat bo cena Stilotu še padla tko, da boš imel malo viška $ :closedeyes:

Italjana itak, pa upam, da si dobrih živcev :whistle:

Za Astro bi se oddločil samo, če bi bila že nova oblika!

Srečno pri nakupu!

Brez pametovanja, ampak s tem kešom imaš malo boljše jeklene za izbirat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za korektne odgovore ! :yes: če mi bo pa kakšen ojro ostal :worship: ga bom znal porabiti, saj zadnja tri leta od izpita za A1 ne delam drugega kot šparam! Je kar zaje... .

Katere boljše pa imaš v mislih ? Do japoncev mi ni; kolegi pravijo, da je vzdrževanje drago ( ni ponarejenih delov), korejcem ne zaupam, sosedov Seat je več na servisu kot na cesti... ; Fiata in Opla sem dal v ožji izbor zato ker jih imamo doma (bratova Vectra rjavi kot preveč zrelo jabolko, Punto od staršev je pa malo majhen...) Tako, da ne vem???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je bolj važno od koga oz. kako ohranjen avto kupiš kot pa al je Stilo ali Astra. Oboje je lahko super al pa sfukano do amena. Meni osebno je lepši Stilo ampak ker ma foter Astro ki mu super služi bi raje Astro...če bi kupoval za sebe pa ne bi ne enega ne drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je lepši Stilo, zanesljivejša je po mojem Astra (bratova Tigra 1,4 ima skoraj 200kkm, pa lepo špila), kaj pa Renault? Ne ga koj popljuvat-mam megana Coupeja 1,9DCI, pa lepo špila, res ima le 100kkm, vendar vseeno...

Probaj peljat čimveč avtov, pa se odloči sam...

Srečno pri nakupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je za avto kar lep kupček denarja,moj nasvet bi bil,nehiti malo poglej okoli in se neopredeli samo na dve znamki,kajti vsak avto-znamka ima svoje dobre in slabe lastnosti,ravno te dve znamki,ik si jih izbral sta precej na repu kakovosti.Nepozabi,ko boš šel kupovat vzemi s seboj dobrega poznavalca,sicer te bodo nategnili,kot skoraj vsakega pri prvem nakupu OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stilo->NE!!!

Smo ga meli in rečem ti->use je u piz.di! :D Bremze-pr 60k km komplet use menjat-diske, ploščice...

Neki senzorji nonstop, užigat ni hotu, ključ se ni hotel obrnt v ključavnci... Baaah, niti ne začnem naštevat me že prijemlje na WC... Bil je pa 1.9JTD 115KM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud js kupujem prvi avto za približno enako denarja. stilotov se izogibaj (verjemi, sem se pozanimal), lahko ti tud cena pove, da recimo stilota dobiš precej mlajšega za isti denar.

če ti je astra všeč (men b generacija ni razen karavana ali bertone coupeja) vzami 2.0DTI pa pazi da ni 1,7 DTI (serijska napaka).

sicer pa ne hiti z nakupom, kot že povedano, vzami si čas, dobro se pozanimaj (magari še na a.com) probaj čim več avtov in čimveč jih pejd pogledat.

sam bi vzel nekaj iz VAG skupine (audi, vw, seat, škoda) in sicer če se da TDi. tudi premisli, kakšen avto sploh potrebuješ, da ga ne boš brezveze preplačal in si z njim delal stroške ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stilo->NE!!!

Smo ga meli in rečem ti->use je u piz.di! :D Bremze-pr 60k km komplet use menjat-diske, ploščice...

Neki senzorji nonstop, užigat ni hotu, ključ se ni hotel obrnt v ključavnci... Baaah, niti ne začnem naštevat me že prijemlje na WC... Bil je pa 1.9JTD 115KM...

Hehe, tudi moj prijatelj je imel podobne izkušnje z Stilom (2.4 Abarth z vso opremo). Crknu je menjalnik (robotiziran), klima, airbagi (ti še sedaj ne delajo, ker na servisu preprosto ne vejo, kaj narediti), radio+navigacija, panoramska pomična streha, ... Nekatere od naštetih stvari celo večkrat.

Katere boljše pa imaš v mislih ? Do japoncev mi ni; kolegi pravijo, da je vzdrževanje drago ( ni ponarejenih delov), korejcem ne zaupam, sosedov Seat je več na servisu kot na cesti... ; Fiata in Opla sem dal v ožji izbor zato ker jih imamo doma (bratova Vectra rjavi kot preveč zrelo jabolko, Punto od staršev je pa malo majhen...) Tako, da ne vem???

Vzdrževanje japoncev ni dražje od vzdrževanja evropskih avtov - enakega razreda. Ne vem sicer, kaj misliš s 'ponarejenimi' deli, ampak potrošni material (oljni filter, zavorne ploščice, diski, ...) - vse to lahko dobiš neoriginal za praktično vsa japonska vozila.

Korejci so vredni vsaj toliko 'zaupanja' kot Fiat in Opel skupaj. :P

Za ta denar bi jaz gledal:

- Nissan Almera

- Mazda 323

- tudi kakšna Honda se že najde v tem rangu

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda civic (HB bingo) 1.4 75 ali 90KM. dobiš jo za soliden denar. honda pa pač je le honda.

Saj zato sem jo pa dal šele na tretje mesto... :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zato sem jo pa dal šele na tretje mesto... :rolleyes:

D.

Iz prve roke: Bingota 96 letnik sem prodal februarja za 2200 E, 155000 Km, bil sem prvi lastnik, se pravi vozil ga 11 let. Zdaj pa vzdrževanje: :rolleyes:

servisi na cca 12000 km od 20000 do 35000 SIT, na 100000 (jermeni) 70000 SIT... Če odštejem eno malo trše bližnje srečanje (hauba, blatnik, odbijač, kiler) ni v tem času crknilo absolutno nič. Prodal sem ga z originalnim, prvim auspufom in z prvimi bremzami (ploščicami) spredaj in zadaj. :naughty: ..aja, enkrat so bile neke težave z odpiranjem šipe, kar se je uredilo na servisu... Res pa je, da je bil avto zelo lepo vožen in ves čas garažiran ter servisiran na pooblaščenem servisu...

Se pravi za 6 K E le korajžno poglej po Japonski ponudbi Toyota, Mazda, HOnda, okrog letnika 01-02, ker ti bodo ta vozila za tak denar boljše in dlje služila in boš po kakšnem letu ali dveh sigurno zadovoljnejši. :closedeyes:

Če ti pa res ni do japoncev in če dvomiš v korejce (pa Elantra je dober avto), bi se pa pred Stilotom ali Astro še vedno ozrl po kakem Focusu..., baje je v redu, izkušenj pa nimam... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

focus je v angliji že na leta best buy, sigurno ne brez razloga. samo men je to tako hudo grd avto (ne tanov, ena generacija starejši), sploh notranjost je za kozlat.

v glavnem, če ti je všeč (v bistvu je to nemški avto, čeprav z ameriškim poreklom), lega na cesti je pohvaljena 100 na uro, za ostalo se pa še malo pozanimaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na astro tudi pomislil nebi. Ni vredna denarja za katerega se prodajajo, pa še avto je čisto zastarel, ostal v 90ih letih. Tisti ki ste govorili nekaj čez stilota nimate kaj preveč pojma, oziroma se še niste z njim peljali ali ga imeli; govorite le tisto kar ste slišali od koga. Če kupuješ stilota se izogni letnikom 2002 ker so imeli veliko napak. Drugače je pa super avto za super ceno, veliko opreme, varnosti, pa obvezno jtd. Za 6k€ jih imaš v italiji kolikor hočeš jtdjov. Pa da se ne bo zdaj kdo spravil v jtd motorje, pa koliko je opel boljši, samo za informacijo: opel vectra 2006 ima motor jtd z oplovo elektriko.

Drugače pa kak japonec, če se ti ne gre toliko za dizle-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakej, ne moreš ti primerjat 2002 pa 2006 letnike!

tehnika že mal napredvala do takrat. sploh pa astra ni nč bol zastarela kot stilo, izdelava je nedvomno 10000000x boljša ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...se moja drobtinica - najbolj sem navdusen nad fordi!

...pri zadnji nesreci je bilo prvo kar sem rekel ko sma se s frendom ustavila "naslednji avto bo fiesta". pa ne brez razloga.

lega - z S podvozjem in 195/50-15 je za ta razred vozila zakon.

dizajn - pa simpaticna mi je, no.. :wub:

zanesljivost - 1x prazen akumulator (moja napaka), zobnik za elektrostarter hin (avto je bil star leto in pol - serijska napaka, odpravljena na stroske avtohise, od takrat do danes je mir), vzigalna tuljava je mrknila (tudi serijska napaka, zdaj je mir), tri zarnice hin, to je pa tudi vse kar je bilo defektov v petih letih. masina laufa ko muca, ne papa olja, vzge vedno ko zippo, ni vazno al je +30 al -20 stopinj. je pa letnik 2002, sesta generacija.

stroski - redni servisi, en komplet zimskih in en komplet letnih gum na dve leti, dvakrat menju zavorne obloge (pri 50k in 100k km, res sm pa vcasih kr norc, priznam... O:-) ), poraba pa od 6,4 do 10,7 litrov na 100 (povprecje nekje 8, masina Zetec SE 1.4 16V), cist odvisno al sm slabe al pa jebeno dobre volje... :P

ce mene kdo vprasa, so novejse generacije fordov kr vredi. se mi pa pri focusih MK1 dizajn armature enmal gravza, pa tud Focus MK1 Sedan je brca v temo.. :grrr

bi ti pa vseeno najbolj priporocal recimo kratkega focusa MK1 1.8 TDDI - 90 konjev, masina je neunicljiva, ce le malo pazis na turbino. jermena ni, verige pa ni treba menjavati se in se casa. zna se zgodit edino to da je treba ocistiti EGR ventil, to je pa tudi vse kar zna bit narobe na teh masinah. 1.8 TDCI masine (100, 115 in 125 HP) so se razred visje, zal tudi po ceni, sem pa slisal da so pa obcutljive na TUS-evo nafto. :whistle: :grim 1.8 TD (75 HP) je se bolj zanesljiva, ni pa toliko poskocna kot bi morala biti za to kubaturo. imajo pa razlicne TDCI masine razlicen prenos moci na odmicne gredi - nekatere imajo verigo, druge jermen. veriga je glasnejsa, je pa bolj zanesljiva in glede vzdrzevanja ugodnejsa. sam se zdajle zanimam za fiesto in focusa za primer ce bo moja fiesta ocenjena za totalko, in se mi najboljsa varjanta zdi nekaj TAKEGA...

nja, spet sm mal zabluzu, pac s fiati nimam nekih izkusenj, niti jih nocem imeti (slisal sem marsikaj, ampak ne vem kolk cesa drzi), nad opli sm pa razocaran ko sto mater... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakej, ne moreš ti primerjat 2002 pa 2006 letnike!

tehnika že mal napredvala do takrat. sploh pa astra ni nč bol zastarela kot stilo, izdelava je nedvomno 10000000x boljša ;)

motor če ni multijet je isti letnik 02 in 06. V glavnem s tem sem hotel povedati da je jtd fiatov najboljši motor.

Izdelava (sestavljanje) je lahko boljše pri astri, mogoče tudi materiali, samo ima stilo na voljo še 2x več opreme kot astra, modernejši je, in ne obstaja še novi model. To pa za astro ne moremo reči.

Tako astro lahko kvečjemu primerjaš z golf 3 po opremi izdelavi, materialih.....

Pa da ne bo kdo mislil da sem ljubitelj fiatov, sploh ne, vozim ravno nasprotno (VW)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki ste govorili nekaj čez stilota nimate kaj preveč pojma, oziroma se še niste z njim peljali ali ga imeli; govorite le tisto kar ste slišali od koga. Če kupuješ stilota se izogni letnikom 2002 ker so imeli veliko napak.

Imel ga res nisem, sem se pa (kar nekaj) vozil s Stilotom (2.4 Abarth + dodatna oprema).

Drugače je pa super avto za super ceno, veliko opreme, varnosti, pa obvezno jtd. Za 6k€ jih imaš v italiji kolikor hočeš jtdjov. Pa da se ne bo zdaj kdo spravil v jtd motorje, pa koliko je opel boljši, samo za informacijo: opel vectra 2006 ima motor jtd z oplovo elektriko.

A je 'Abarth' morda oznaka za 'šlamparija'? Če ni, potem Stilo-ta toplo odsvetujem, še posebej, če ima veliko opreme. :lol1: Če pa slučajno je, pa odsvetujem samo 'Abarth' izvedbo. :rolleyes:

Ima ga prijatelj in jaz sem bil največkrat tisti, ki ga je šel iskat na servis in ga potem peljal po avto. Crknilo je vse, kar ma za crknit (menjalnik, radio/navigacija, aribagi, ABS, motor ne dela OK - cuka, pomična streha, ...).

Na servisu so se večinoma praskali po glavi in pojma niso imeli, kaj storiti. Dokler je avto bil še v garanciji, so menjavali celotne sklope (radio/navigacija, sedež zaradi aribag-ov, menjalnik), pa stvari še vedno niso delovale, kot bi morale. Zaradi tega avta je (tako so vsaj na servisu povedali) v Slovenijo prišla celo ekipa Fiatovih strokovnjakov iz tovarne...

Avto zdaj ni več v garanciji in -kolikor vem- airbag-i še vedno ne delajo , motor še vedno cuka, streha še vedno razpada, če jo poskusiš odpret... A je lastnik obupal in pač ignorira vsa opozorila, ki jih prikazuje zaslon, ko avto cuka, da več gasa, da čimprej mine, strehe ne odpira, ...

V glavnem, Fiat-a toplo priporočam vsem, ki jih ne maram... :naughty:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam stilota jtd 1.9 115, star bo februarja tri leta. 70k km, do zdaj razen dveh žarnic in nekaj brezveznih prižiganj lučk za bremze nikakršnih problemov. aja, amortizerček od zadnjih vrat (je karavan) je bilo treba z wdjem našpricat, ker so škripala, pa ploščice je bilo seveda treba menjat. meni se zdi za ta denar ok, najbrž pa je malo odvisno od sreče na kakšnega nabašeš. jaz sem zadovoljen s stilotom. žre 6l v povprečju, večinoma avtoceste. vozne lastnosti so pa kot pri večini ne zelo dragih karavanov bolj tako tako. samo ne bi pa za 6k gledal 02, ampak bolj tam okoli 04, več pa res ni vreden. (moj je 05, pa sem dal 10k za leto in pol starega, kot novega)

prej sem imel mareo jtd 1.9 110 do 240k km (če ne še več, ker je bila uvožena iz italije in najbrž prevrtena nazaj), pa tudi ni bilo kakšnih hujših problemov, samo malenkosti. preden sem prodal je začela vodna pumpa nagajat, ker bi jo menda morali menjat ko so se menjali jermeni, pa je nismo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore !

Samo, da se mi je sedaj, če upoštevam vaše nasvete izbor razširil iz dveh znamk na dvanajst :huh: .

Zato sem si sestavil seznam kriterijev, ki jih morm upoštevati pri izbiri :

- cena ( max.6000 eur)

- letnik ( min.98), čeprav, bi rad čim mlajšega, da bi ga lahko imel vsaj 5 let, da zaključim s faxom

- bližina servisa (najbližji mi je Fiatov in Oplov )

- 1. lastnik

- servisna knjiga

- moči in poskočnosti ne rabim, saj bom večinoma vozol po lokalnih cectah, ki ne dopuščajo kakšne športne vožnje

- poraba goriva ( čim manjša )

- varnost ( air bag, lega na cesti...)

- udobje ( klima, velikost )

Pa še eno vprašanje :unsure: : če kupim avto pri trgovcu z rabljenimi avtomobili ali mi mora dati kakšno garancijo ( tako kot drugje v Evropi )

Če "ja" kakšna je ta garancija?

No upam, da mi bo uspelo v 3-4 mesecih seznam, ki ga imam sedaj ( Audi A-4, A-3, BMW 318, Fiat Panda, Stilo, Ford Fokus, Mitsubishi carisma, Nissan Maxima, Primera, Opel Vectra, Astra, Subaru Legacy, Volvo S-40, Renault Megan, Peugeot 307, Golf IV, Honda Accord ) skrajšati samo na eno znamko in model ! Seznam sem sestavil na podlagi vaših komentarjev in trenutne ponudbe na spletu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!