Skoči na vsebino

STILO ali ASTRA


lokostrelec

Priporočene objave

Če si dobro prebral poste, si na Civica hitro pozabil - pa mislim, da je od vseh naštetih najbolj zanesljiv, najmanj pokuri in najcenejši za vzdrževat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si dobro prebral poste, si na Civica hitro pozabil - pa mislim, da je od vseh naštetih najbolj zanesljiv, najmanj pokuri in najcenejši za vzdrževat...

Nisem pozabil ! Nobenega nisem zasledil v ponudbi ! ( sta samo dva brez klime ) :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno vprašanje :unsure: : če kupim avto pri trgovcu z rabljenimi avtomobili ali mi mora dati kakšno garancijo ( tako kot drugje v Evropi )

Če "ja" kakšna je ta garancija?

No upam, da mi bo uspelo v 3-4 mesecih seznam, ki ga imam sedaj ( Audi A-4, A-3, BMW 318, Fiat Panda, Stilo, Ford Fokus, Mitsubishi carisma, Nissan Maxima, Primera, Opel Vectra, Astra, Subaru Legacy, Volvo S-40, Renault Megan, Peugeot 307, Golf IV, Honda Accord ) skrajšati samo na eno znamko in model ! Seznam sem sestavil na podlagi vaših komentarjev in trenutne ponudbe na spletu.

ponavadi je ta garancija mesec,dva mogoče tri,lahko tud več...odvisno....

jest z "kaj bi kupil za eno znamko" nimam ker gledam samo honde :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a v Nemčiji al Italiji si kej gledal??Jest če bom/ko bom nabavil novega bom ga prvleku in Nemčije. So bistveno cenejši in ponavadi bolj opremljeni kot pri nas....ponavadi ni pa pravilo.

Mobile.de

AutoScaut24

poglej mal... .)

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato sem si sestavil seznam kriterijev, ki jih morm upoštevati pri izbiri :

- cena ( max.6000 eur)

- letnik ( min.98), čeprav, bi rad čim mlajšega, da bi ga lahko imel vsaj 5 let, da zaključim s faxom

- bližina servisa (najbližji mi je Fiatov in Oplov )

- 1. lastnik

- servisna knjiga

- moči in poskočnosti ne rabim, saj bom večinoma vozol po lokalnih cectah, ki ne dopuščajo kakšne športne vožnje

- poraba goriva ( čim manjša )

- varnost ( air bag, lega na cesti...)

- udobje ( klima, velikost )

Bližina servisa je dokaj nepomemben argument - jaz se na to ne bi oziral. Še posebej, ker bi izbral tak avto, da servisa sploh ne bi potreboval. :naughty:

Če ti je poraba goriva pomembna, moraš gledat čim manjši, čim novejši in verjetno dizel. Sicer ne vem, če se na kratkih, mestnih relacijah dizel tudi obnese, a če je motor dovolj majhen, je verjetno tudi smiselno (2.4 CRDi za po mestu npr. ni imel absolutno nobenega smisla, ker je žrl ravno tako 10+ kot bencinc).

Udobje in predvsem velikost nekako ne gresta skupaj z majhno porabo. Se bo treba odločit - ali eno ali drugo...

No upam, da mi bo uspelo v 3-4 mesecih seznam, ki ga imam sedaj ( Audi A-4, A-3, BMW 318, Fiat Panda, Stilo, Ford Fokus, Mitsubishi carisma, Nissan Maxima, Primera, Opel Vectra, Astra, Subaru Legacy, Volvo S-40, Renault Megan, Peugeot 307, Golf IV, Honda Accord ) skrajšati samo na eno znamko in model ! Seznam sem sestavil na podlagi vaših komentarjev in trenutne ponudbe na spletu.

Med vsemi naštetimi vidim samo en avto, ki je za met... :whistle:

Dejansko se bi ti verjetno splačalo it v Nemčijo (ali Italijo - odvisno od tega, za kateri avto se boš odločil) in avto sam pripeljat sem. V tem primeru moraš k nabavni ceni računat še cca. 500-700€ dodatnih stroškov - odvisno predvsem od tega, kako daleč je avto in kako greš ponj - meni je za Subaru Legacy 2.5 iz Berlina pri kupnini 6700€ zneslo še 650€ dodatnih stroškov - gorivo, cestnine, nemške tablice za izvoz, zavarovanje, kosilo v Berlinu, homologacija...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se nebi odločil za nobenega izmed teh dveh, to je definitivno.Sploh si nebi izbiral avtomobila po bližini servisa.

Ampak, če bi se že moral odločit za enega izmed teh dveh bi verjetno kazalček na tehtnici bil bolj nagnjen

proti Stilotu, zakaj, me ne sprašuj preveč, mogoče zato ker mi Opelni že od pamtiveka niso pri srcu, je pa res,

tako kot ti je že danci1973 opisal probleme z Stilotom, na določeno cifro izdelanih avtomobilov pride pri vseh znamkah

do kakšnega takšnega primera, ponavadi jih vozijo ljudje, ki jih poznamo.

Glede na to, da imaš na razpolago, če sem prav zasledil cca. 6000€, bi se jaz obračal za kakšnimi VW-ji.

Pa sporoči kaj si nabavil. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, če komu pomaga, jz sm se po ogledu stilota in astre odloču za opla, ker me je prepričal 100% in za moje pojme je to precej, precej bolj kvaliteten avto, kot fiat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, če komu pomaga, jz sm se po ogledu stilota in astre odloču za opla, ker me je prepričal 100% in za moje pojme je to precej, precej bolj kvaliteten avto, kot fiat.

Pa srečno! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, če komu pomaga, jz sm se po ogledu stilota in astre odloču za opla, ker me je prepričal 100% in za moje pojme je to precej, precej bolj kvaliteten avto, kot fiat.

Veliko dobrih kilometrov :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa srečno! :worship:

Veliko dobrih kilometrov :OK:

hvala, hvala

stilo, tega bi jaz imel :blush:

ja, stilo...vse lepo in prav. če vzameš jtd ima celo boljši motor od tdi. tako zmogljiv, napreden, varčen kot zanesljiv.

samo, ko se vsedeš v stilota al pa enga nemca... :grrr ni primerjave. no...odvisno kaj ti bolj odgovarja, js se v stilotu nikakor nism dobr počutu, plastika, končna izdelava, vse to skupaj je še vedno ceneno...

P.S.

opel (isuzu) DTI ima verigo in ne jermen, torej tu pojma veliki servis do vsaj 300.000 kilometrov praktično ni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!