Skoči na vsebino

Vtisi dnevnih voženj 2008


Sanda7

Priporočene objave

Nedelska fura Sežana -Ptuj- Novi Marof ( KTM orange day ogled ter testne vožnje KTM -ov )-Zagreb- Novo Mesto- Dvor-

Kočevje-Ribnica-Cerknica-Postojna-Sežana ,vreme super ,malo morje motoristov na cesti .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto z ženo iz Slov. Bistrica do Karlovca po AC - Slunj - Knin - Makarska - Ploče (cerkvena poroka) - nazaj v Makarsko (ohcet). Drugi dan Makarska - Split - Sinj - Knin - Drvar (Titova pečine) - Bihač - Karlovac - Metlika - Novo mesto - Kostanjevica - Brežice - Bizeljsko - dom. 1 230 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne naštevam dnevnih furc, sam sporočam (kt se je eden zadnjič neki čez cesto Vršič pridušal :whistle: ) je bla že prejšnji četrtek v redu...dobr mal šodra je že blo, a nč kj tazga....

v soboto pa so jo pometal, tko da folk....sam.. na juri narode...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek Breginj - Cerkno - Kranj - Kr. gora - Trbiz - Tarcento - Breginj. Zelo lepih 306 km, malo guzve samo od Kranja do Radovljice, zelo dobri cevapi v Podkorenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

danes po službi uspel skočiti le do Stare pošte, kratko in sladko :) upam da bom jutri dodal kaj več, vsaj sladoled pri Gabronu :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni blo v planu sm je blo mus, ker štirikolesnik ni bil na voljo....MP - Trebnje - MP. In ves profit je bil d sm mogla spet mušice dol praskat :angry: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od doma do delavnice, od delavnice do doma, na kavo in do delavnice....kjer sm še zdej..... :wallbash: 2 kilometra

in jutri bo enako, in u četrtek isto..... u petk še slabš.....:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

danes po službi ena kratka in sladka, več kot prijetna furca: Vrhnika-Logatec-Kalce-Stara pošta-Col-Sinji vrh-Col-Črni vrh-Godovič-Kalce-Postojna-Kalce-Logatec-Vrhnika; 128 kmjev za dušo, sem potreboval... krasen razgled z vrha, čeprav je bilo ozračje zaradi vlage tako motno, da se ni videlo morčka :( na povratku pa v Mantovi dve kepici, piškot in jogurt z višnjo :)

in še nekaj slikc s Sinjega vrha

post-163-1210797801_thumb.jpg post-163-1210797836_thumb.jpg

post-163-1210797884_thumb.jpg post-163-1210797914_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sem prezgodaj ustal, pa se mi ni dal se po bajti vlacit in sem sel pred zajtrkom mal se pelat. Ce-lj. Pa sm ugotovu, da mam poln tank, kar je popolnoma nedopustno in sm ga moral spraznit. Rakitna, Cerknica, Logatec, Postojna, Ljubljana, barje, Ljubljana. Pol me je pa punca poklicala, da je s kuzo nekaj hudega narobe k krvavi k zaklana in sm pol moral mal bolj gas odpret pa do Celja. nekih 330+km. Jutr pa naprej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prijetnih nekaj cez 300 km po Avstriji. MB-Dravograd-Griffen-Packsattel(za Gaberl je na zalost sfalilo cajta)-Arnfels-Jurij-Kungota-MB. Odlicen ceste na jodlarski strani, nobenih policajev, pa tudi motoristov je bilo zelo malo. Na poti do Dravograda srecali tudi nekaj letecih policajev, ki pa ne znajo odzdravljat;hvala skupinici motoristov pred Dravogradom za opozorilo na radar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldan se mi res ni dalo bit doma, pa sm pelu makino mal na sprehod na Roglo. Je bil pa prevec lep dan, da bi se obnil nazaj (idiot jst) in sm se zapeljal do Areha. Vmes sem se zgubil vsaj 3x ornk, ujela me je huda nevihta, na Arehu sem nabasal v tako meglo, da nisem niti nosa videl, v V Maribor sem pripeljal na hlape. Skratka, SUPER FURA!

Celje-Rogla-(gozd?)-Areh-Maribor-Celje

fotke:

post-1357-1211225697_thumb.jpg

post-1357-1211225710_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrhnika (dež)-Ljubljana-Ivančna Gorica-Dvor (sonce, brez oblačka)-Novo Mesto-Cerklje ob Krki-Brežice-Kumrovec-Brežice-Krško (raceland-dirka nekih Seicentov :blink:)-Novo Mesto (dež)-Dvor-Kočevje-Sodražica(dež)-Cerknica-Planina-Logatec-Vrhnika (zmerno do pretežno oblačno :P)

380km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

loški potok-žlebič-velike lašče-nova vas (en mičkn krogc):P sam je blo pa fajn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z BlackBoy-u sva imela namen samo kakšno krajšo furo naredit pa kakšno kavo in Ice-a :beer2: ruknat... Končalo se je pa z 460km... :yea2: Ura 11:35 na poti iz Radlj proti MB se spomnem :? da Laba dela danes do 12ure....in ga terama do zadnje minute...prihod v Labo 11:59.. :worship: ..nas prodajalci pričakajo z nasmeškom.. :grim .. "zakaj v trg. in zakaj tako hitro"

Postal sem novi lastnik "Alpinestars Bionic back protector-" :grupni: takoj sem si ga namontiral in normalno...da sedaj sledi Test vožnja....dogovor smeri...potegne proti N.Marof-u ( današnji...divjaki....pohvale)...nato proti ZG na kratko kavico in proti SLO...V Krškem so se danes zbirali Gasilci...matr jih je blo....

Velenje - Dravograd - Golica - Radlje - Maribor - Novi Marof - Zagreb - Krško - Celje - Velenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po jutranjih vremenskih napovedih za smer zahod so se je obetali lepi pogoji za furo:

Cerkno-Tolmin-Kobarid-Bovec-Vršič (cesta s primorske strani lepo oprana)-Kranjska Gora-Tarvisio-Pontebba.

Tu je bil namen preko prelaza Nassfeld vendar je zaradi del zaprt do 4 junija. Proti jugu je bilo na na nebu polno črnih oblakov zato sem zapodil na sever preko Tarvisia in Arnoldsteina levo preko Windische hohe spet levo na Weisen

see kjer so ljudje lepo surfali na vodi.

Po postanku obrnil nazaj (cesta samo do jezera) proti Bistrici ob Dravi in panoramski cesti Goldeckstrasse.

Cesta se prične v vasi Zlan in se po plačilu 6€ in 15 km vožnje in lepih razgledov konča na smučišču Goldeck.

Preko dravske doline in Ljubelja pa v SLO.

Pogoji kljub malo močnejšemu vetru res odlični. 500km.

Hči planin je kar obilna                          

post-11137-1211698440_thumb.jpg

Jezero Jasna

post-11137-1211698460_thumb.jpg

Weisensee                                         

post-11137-1211698471_thumb.jpg  

Surfanje

post-11137-1211698486_thumb.jpg

Pričetek panoramske ceste                     

post-11137-1211698497_thumb.jpg post-11137-1211698510_thumb.jpg

post-11137-1211698523_thumb.jpg     post-11137-1211698542_thumb.jpg

post-11137-1211698554_thumb.jpg     post-11137-1211698567_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil xenon900
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mb, Ce, Sg, Dravograd, Lenart, Ptuj, Bellevue, Mb. 310km na 4000RPM (ajnfaram). Muka. Rit boli. Drugač pa lepo vreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moj današnji praznik (25. maj - dan mladosti) sem si podaril krajše potepanje po bližnji okolici. Ob 09.00 odhod iz Idrije, prek Tolmina v Bovec. Vseskozi cmok v grlu zaradi nič kaj lepega pogleda v nebo. Naprej me je gnala misel, da lahko vedno obrnam in se spustim proti obali, kjer so bili boljši vremenski obeti. V Logu pod Mangartom se je pričelo kazati modro nebo in sonce je pričelo greti. Po prehodu Predila sem zavil proti Sella Nevea in naprej v smeri Tolmezza in čez prelaz Plocken pass do Kotscacha. Tu sem zavil v smeri proti Hermagorju z namenom prečkanja prelaza Nassfeld, ki pa je bil (kot je že prej omenil Xsenon900) zaprt. Ne vem zakaj, to ni bilo označeno če na odcepu z glavne ceste, ampak šele na začetku vzpona. Menda naj bi bili Avstrijci pedanten narod ... Pot sem nadaljeval proti Hermagorju, skozi Notch in Arnoldstein do odcepa za Korensko sedlo in skozi Kranjsko Goro naprej čez Vršič v Bovec. Iz Bovca nazaj proti domu, kamor sem prispel ob 17.00 uri. Lepih 450 km je bilo lepo darilo za današnji praznik ... ;-)

Vtis z današnje vožnje: kjerkoli voziš po omejitvah te prehitevajo in avtomobilisti in motoristi. Polna črta ni za nikogar zakon ! Da ne bi slučajno še kdo o kulturi vožnje izven naših meja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Babno Polje - Cerknica - Rakek - Planina - mal posedel na ridah :) - pa nazaj na Babno Polje..... malo ampak za dušo potešit je blo :)

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ranvokar zaklučla dopoldansko furo pred šihtom in sicer rakek-ride-postojna-rebrnice-vipava-NG-goriška brda(najela se češn)

pa nazaj dol na gorico in vipavo pa čez col na hotedršico-kalce-planina-rakek jahuuu prispela srečno brez kakšne kazni

skurla en tank goriva kar pomen da sm nardila nekje 190km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne z mojo boljšo polovico po dolgem času Postojna-Kalce-Idrska Bela(osvežitev z čist navadno vodo)-nazaj čez ride do Postojne- Pivka( sladoled )- Postojna. Res oba uživala po dolgem času.Vsega skupaj nekaj čez 120km.Lepo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo pozna še kake dobre ceste podobnega tipa , kot so: Preserje-Rakitna-Cerknica, Gerovo, Planina, Jezersko(avstrijska stran), Idrija-Godovič, Vrzdenec-Gorenja vas?

Vse relacije so bolj ali manj tipa: širok dober asfalt, veliko zavojev za vožnjo do 100/h +-, pomanjkanje policajev, gostega prometa in hiš, malo kmetov s traktorji , ki skačejo na cesto in puščajo olje.

Iščem ša kake dobre variante, da ni ravno treba do Dolomitov ali pa Švice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!