Skoči na vsebino

Vtisi dnevnih voženj 2008


Sanda7

Priporočene objave

visoko, fara in nazaj, lepih 160km, od kočevja do fare lepo prazna cesta, se je dal lepo pelat, nazaj grede pa sem od kočevja do rašce vozil za policijskim džipom, za policaje ni omejitev, čez vasi manj kot 70km/h ni šlo, drugač pa 120-130km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E to, danes sem eno novo relacijo vžgal (še nikoli vozu). Začnemo v Lj, gremo preko Trzina, Mengeša, Vodice, Kranj pa pol proti Jezerskemu, gor do meje je cesta meni katastrofa, potem prvič peljal motor v Avstrijo, zavil za Pavličevo sedlo, spet prehod v Slovenijo, po logarski dolini dol do Gornjega Grada (tam so tudi policaji merili hitrosti - sem bolj počasne sorte,tako da ni blo bojazni, niti niso vstavli). Naprej skozi Kamnik, pa spet Mengeš, Trzin in končna postaja Ljubljana. Tri urce pa pol in lepih okrohlih 200km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj Kočevje-Ribnica-Petrina-Kočevje

Danes Kočevje-Žužemberk-Dvor-Kočevje

Oboje kratko, a enkratno!

Popravljeno . Popravil johnny21
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes tudi jaz na relaciji proti Dvoru srečal dva policaja na motorju. Sicer sta stala in se slačila....blo res vroče.

Relacija Kočevje-Trebnje in nazaj.....95km...

Je pa prevroče za kakšne exstremne ture. :unsure:

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes Ljubljana - dol z AC izhod Šmarje Sap, proti Trebnjemu... malo šokirana, da imamo take magistralke po Sloveniji :wacko: Od Trebnjega proti Sevnici - tam je ena taka fajna dolinca, katere imena si nisem zapomnila :whistle: - pa na Lisco po razgled :) Pol pa nazaj proti Trebnjemu - Dvor - Kočevje - Ribnica - Planina - Kalce - Podkraj - Ajdovščina - Nova Gorica. 330km in kar dost fajnih ovinkov :D Policaji proti Lisci v kraju Puščava - hvala bogu na nasprotni strani ceste. Če ne, bi bla kandidatka za odvzem izpita :ninja: Pa na cesti Dvor - Kočevje bolj pri Kočevju nekje.. Hvala rdečemu cestaku - če se ne motim je morala bit Yamaha R6 oz. R1 - v rdečem kombinezonu, ker me je opozoril.. Sicer so, ko sem šla mimo njih, že imeli ustavljeno žrtev (ki za spremembo ni bil motorist).

Moram priznati, da je bila fura dva dni nazaj še lepša - Nova Gorica, čez Vršič v Lesce in potem Ljubljana.. Beseda "lepše" se nanaša na vožnjo DO Vršiča :yes: Naprej ne bom komentirala.. :) Je pa do Vršiča res lepo, Soča je neverjetne barve, narava za dol past, ovinki so super... :grim

Gem4: Verjetno kaj od tega poznaš, pa vseeno, moji najljubši koščki (ki so mi hkrati najbližje): Nova Gorica - Bovec - Trenta je res lepa cesta.. pa Kras je tudi vreden greha (sicer so naselja mogoče malenkost pregosta, pa cesta ni med najširšimi, ampak meni še vedno ostaja ena ljubših relacij) Na Krasu ponavadi grem čez Branik - Štanjel - Dutovlje - Sežana - Divača, pa luštno je tud če za nazaj v Dutovljah zaviješ proti Komnu in potem proti Štanjelu.. pa še jih je tam okrog lepih ovinkastih cestic.. Potem je zabavna tudi Vremska dolina - od Divače proti Ribnici -- tu so ovinki za 120 +-, cesta je normalno široka, pa asfalt je res dober na večjem delu odseka.. Dokaj ozka cestica sicer, ampak spet meni eden ljubših odsekov je Kalce - Podkraj (proti Ajdovščini). Sicer samo do Stare pošte, pa še nekaj km naprej, potem pa nekoliko upočasnim, ker avti marsikdaj vzamejo cesto za svojo tam.. Idrija - Godovič si pa že omenil.. :)

p.s.: A ni bil nekoč kos poti Rakitna - Cerknica v makadamu? Zdaj je vse asfaltirano???

Tale Severna Primorska mi je res všeč :grim

Popravljeno . Popravil devilish
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na forumu je cela tema Rakitna. Del poti cca 3 km je makedam, ki ga ravno v teh dneh na enem odseku že alsfaltirajo. Drugače se pa je dalo in se še vedno da priti lepo počasi prek. Kot sem že rekel fantom na Rakitna forumu. Če pridem čez brez problema jaz z mojo VFR potem bi moral tudi drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj: Idrija - avtocesta :blush: :blush: :blush: - Neue Marof (cca 120 kn na stezi in prenočitev v penzionu Joško)

Danes: Neue Marof - Ormož - Ljutomer - MP Gederovci - route 69 - Völkermarket - Železna Kapla - Jezersko - Kranj - Ljubljana (someone mi je mimogrede uturil na zadnji zic LeoVinčeta :worship: - Logatec - Idrija.

Sumasumarum 890 km.

Vtisi: Šeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

danes res hudi vtisi s furce... s SN :winkiss: sva šla do Sistiane po rokavice in sliderje, seveda je zmanjkalo glih moje številke :headbang: tko da je bila edina dobra stvar danes kosilo Pr Guštu v Izoli, saj je tudi pot domov skozi Bohinj zaradi dežja odpadla :(

vožnja pa carska, tale tanov zakona je super, avti vozijo v naselju 35 (na koncu Postojne smo šli celo 44!!!), izven naselja 65 kph, tko da smo noro drveli - skoraj celo pot šesta od 2000 do 3500 obratov (40 do 95 kph)... sicer pa so bili ob cesti samo dvoji policaji, najbrž zato ker smo bli vsi pridni, kolone pa primerno dolge... kot v prejšnjih časih, naša četica koraka... dvakrat sem skoraj zaspal, desna roka čist mravljinčasta :doze: (dobr da gremo jutr v Brno :rolleyes: ) konjičke sva uspela malce pretegnit le na nekaj skritih mestih, sicer bi tudi oni zaspali (pomrli??)... kratek postanek na poti domov na parkirišču na ridah, pozdravila zbrane (prepoznala Jurkota in Oso), v Planini pozdravila Brdavsa, potem pa domov, pakirat za jutri... vseskup nč, dobrih 200 kmjev, ki jih bom poskusil čimprej pozabiti :rolleyes:

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kočevje-Dvor-(pogledat Mobikrog)-Krško(Raceland)-Laško-Celje-Črnivec-Kamnik-Ljubljana-Vrhnika-Logatec-Planina-Cerknica-Ribnica-Kočevje

Super vroče hladnih 380km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislinja - komplet Golica - Gornja Radgona - Radenci - gor do tromeje (Tisti kažipoti so malo mimo. Sem šel po takih kozjih stezah, da bi si peš nogo zlomil, na koncu prišel iz avstrijske smeri. In seveda zadnje 3km pešaka do vrha :krneki: ) - Radenci - Maribor - Slo. Konjice - Vitanje - Mislinja..

Policaje srečal samo v Radencih, vreme je bilo skozi celotno pot super, danes za spremembo čisto nobenega izsiljevanja ali nevarnosti s strani ostalih udeležencev, motoristov pa ogromno.

Lepih 333km

Naslednjič pade cela glava naše kure :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upošteval sem tvoj nasvet in se malo spomnil primorske.

Sem šel včeraj k Louisu pomerjat Schubertke in Shoei-ke in sem naprej že obrnil proti Jezerskem pa sem se po nekaj km spomnil, da bi bilo dobro malo spet videti Sočo. Najprej na Selo Nevejo pa nazaj na Predil in krog na Mangart. S tem zadnjim krogom sem se malo užgal , ker sem imel še v spominu kako je šlo z mojo prejšno CBF-o, ki je precej lažja za take ozke ceste. Z VFR om je čez take ovinke bolj tako tako. pa še celo štalo sem imel z Garminom, ki me je peljal čez neke čudne lokalke po Italiji preden sem bil na normalni cesti. Je pa vožnja čez Tolmin Kobarid, Cerkno, Idrijo, Godovič resnično super.

Sem se pa , kot vsakič zopet zafrknil na ovinku za zadnjim semaforjem v Idriji. Vsakič se nategnem. Ker vidim lep nov asfalt in dolg lok navijem , ko svinja u buče in, ker se na sredini ovinek začne zapirati sem bil zopet iz oči v oči z nasproti vozečim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sva si z mojo lady privoščla ene žlikrofe v Idriji. :OK:

Relacija: Dutovlje-Vipava-Črni vrh-Godovič-Idrija-Most na Soči-domov

Km: cca. 180

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vožnja pa carska, tale tanov zakona je super, avti vozijo v naselju 35 (na koncu Postojne smo šli celo 44!!!

Moji vtisi z vožnje so na las podobni tvojim, le da nism bil na kosilu v Guštu, in da sm trpel proti meji s hrvaško. poleg nepopisnih kolon sem v Ribnici naletel še na kolesarski maraton. . . .Pištoljerosi samo v Kosezah. no, selitev 35897634789 avtodomov in počitniških prikolic, mi je mal pred jelšanami tako zagnojila, de ms se obrnil, in v kolonci peljal domow. BEDA OD BEDE :doze:

glede postojne pa...nevem v katero stran misliš na koncu postojne, ampak, ko greš proti morju, od zadnjega semaforja naprej, je bla omejitev včasih 70, zdaj pa je, zaradi epskega krošišča in ostalega razvoja 40! in policaji imajo strelske vaje dokaj redno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se pa včeraj prav zaradi obsedenosti smrkcev raje zapeljal proti zahodu (na svobodo če se temu lahko tako reče saj v 400 km po avstriji in italiji nisem videl policaja).

In ko se mi je nekako uspelo mimo zased prebit do Reteč sem veselo zapeljal porti Trbižu,Arnoldsteinu,Hermagorju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes luštna turca Kamnik-Kranj-Jezersko-osterajh-Pavličevo sedlo-Logarska dolina-Gornji Grad- Črnivec- Kamnik...

Kolko je to kilometrov pa nisem gledal :) Je blo pa lepo, ceste ful prazne :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gužva na cesti :rolleyes: Lepo bi pozdravu sovoznika na črnem Z750 (vozla sva skupaj od Kompolje do Trojan, no skoraj skupaj) in pa sovoznika od Prebolda do Podmeje.

Lj - Trojane - Prebold - Trbovlje - Litija - Radohova vas - Žužemberk - Dvor - Kočevje - Ribnica - Lj. Mi je blo všeč, ker je vreme zdržalo. Na momente je blo kar hladno, kot da bi ravnokar deževalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trasa maratona Franja LJ-Idrija-Cerkno-Šk. Loka - Vodice -LJ + 2x odsek malega maratona Franja, Dobrova - Horjul - Lučine - Gorenja vas.

Ker nas bo v nedeljo očitno pralo, je fajn malo prej pogledat stanje cest. :naughty:

Vse skupaj 255 km.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trasa LJ - Kočevje - Dvor - Kočevje - NM -Kočevje - LJ. Poezija.....končno nekaj konkretnega sonca, brez zaskrbljenih pogledov v nebo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jazbina - Goriška brda - Krmin - Čedad - Livek - Jazbina

Lep sončen izletek, vsega skupaj se je nabralo 103km, nekaj malega makadama, večinoma asfalt, po Kolovratu in čez Kambreško se je vleklo, zato sva z mojo boljšo polovico nazaj domov udarila preko Italije....cesta prazna, nebo jasno, v Brdih srečal dva mirna motorista in enega divjaka..po prihodu v Jazbino se je pa tko vsul dež, da se mi je smejalo od sreče...drugič pri Kambreškem zavijem desno v neznano dolino Idrije, da poiščem kaj več makadama :rolleyes: ...Tud ugotovil,da cesta iz Čedada na Livek je z motorjem zelo lepa - z avtom pa ne :krneki:

ps

Brici!

Znižajte ceno češenj - so drage ko žafran....pr taki vrednosti češenj jih je zelo nevarno robutat.. :whistle:

post-2263-1213260805_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro :D

Po dooolgih dnevih zalivanja končno en spodoben dan za furo :010

Kranj-Trbiž-Pontebba-Nassfeld pass-Plocken pass-Tolmezzo-Udine-Gorica-Ajdovščina-Podkraj-Logatec-Ljubljana.

450 idealnih km. Hvala Vsemogočni se priporočam.

Slikca pa samo z Nasfeldpassa potem pa me je izdala baterija.

post-11137-1213546834_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no dons bla pa kar lepa turca:P

loški potok - sodražica-žlebič-ljubljana-litija-vrhnika-logatec-postojna-rakek,...loški potok:P:P :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!