Skoči na vsebino

Vtisi dnevnih voženj 2008


Sanda7

Priporočene objave

Dans ene 300km Ljubljana-Kranj-Jesenice-Vršič-Bovec-Kobarid-Tolmin-Idrija-LJ Škodo da sem fotiča pozabu :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes šel na obalo na "sprehod". Temperatura zraka že zjutraj zelo prijetna, zato čim prej pičim iz naš'ga zasavja :OK: . Ogromno motoristov, srečal dva čisto skulirana voznika na dveh sportakih z oklepajočima bejbama na hrbtu... :D . Kačje ride smo lepo sfural pol pa sta me zapustila zarad pomanjkanja bezna :huh:.

Skozi Ankaran se takoj čez mejo zasidram od italijanskem morju. Okoli se ljudje sončijo, meni pa paše počitek od obali. Mimogrede prjatle porufam zakajhudičagašenisoregistriral, jst pa sam. Še lepše je ratal k se je zraven mene usidrala ena ultradobra italijanka v kopalkah... ahkm :whistle: ,... no, pustimo detajle O:-) , skratka, nič boljšega. Nazaj mimogrede spet guuuuužva, motoristov seveda. Neki italijani in avstrijci pred mano in to ogromna količina. Takšni in drugačni, vsega po malem, veliki in mali... Men se je ful dogajal... :music3: .

Sam hudiča, tale akcija naših taplavih pr'jatlov pa ni od muh. Tam okol Divače oz nekje tam daleč okol pač (ne vem točn kje), na eni ravnini sredi ničesar, en taplavi z radarjem visel. Sej mu je blo dolgčas sam jebi-ga, eni so nastradal(en na plavi R6 in močno upam da bo še mel za benz) . Vsak povprečen voznik ga takoj "pržge" 140 mimo, ampak še dobro da so me (nas) napsrotivozeči obveščal. Sicer sem taplavga zagledu 10ms potem, k sem iz ovinka pripeljal, sam je pa res da sem mal pazil.

Nazajgrede se je na kačjih ridah ornk dogajal. Še publiko sem mel, sam hudiča, mi ni noben hotu ploskat :P. Zgleda da preveč robove šparam pa čeprov jih mam večkotpreveč :) .

Ena smešna je bla, k nazaj grede srečam enga tipa v tisti tadolgi koloni, ki je imel na hrbtu prilimanega enega tamalga. Sam ta tamal je bil tko za tričetrt manjši od njega in je zgledal kot bi en pajk visel na hrbtu. Z rokami je ravn do ramen segal.

Skratka, en lep sprehod za tako lep nedeljo. Sam žalosti me, ko zvečer berem o dvokolesnih žrtvah.. Folk, lepo furat :klicaj: pa glavo v roke (samnetaspodno)

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj avstrijsko orientirana fura: Šentilj-Sladki vrh-Velka-Mureck-Deutsch Goritz-Hofstaetten-Dietersdorf-Gnas-St.Stefan-Ziprein-Ragnitz-Leibnitz-Šentilj......in dalje domov, 150 km čiste uživancije, ceste veliko boljše kot pri nas, lepo speljani ovinki, v Avstriji bil več ali manj popolnoma sam na cesti.... :whistle: :worship:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto zjutraj LJ-Vrhnika-Planina-Postojna-Senožeče-Kozina-Črni Kal-Koper-Šmarje-Dragonja-Novigrad-Poreč-Vrsar

Med Brezovico in Postojno je deževalo. Dežna oprema (kombinezon, rokavice, gamaše) opravila z odliko. 178 km.

V soboto smo v Valkaneli postavili prikolico, smo se kar nadelali. V nedeljo je bil prekrasen sonček, malo časa za počitek, popoldan pa domov proti Ljubljani.

V Poreču sva zavila proti Buzetu, v dolini Mirne sva skoraj priletela v enega makaronarja, ki se je ustavil sredi ceste in slikal ovce :slap: :headbang:

V Divači sva zavila proti Sežani in naprej do Šepulj, kjer sva naredila kratek postanek, potem pa domov po klasični poti čez Senožeče, Postojno, Planino, do Lj.

Od Hrušice proti Postojni sem prehitel dva pacienta na Fazerki, peljala sta ene 80 km/h. Zakaj pravim pacienta? V Postojni sem pri tretjem semaforju normalno ustavil pri rdeči luči, ta dva idiota pa s polnim gasom čez rdečo in naprej skozi mesto skoraj na polno :headbang: Potem jih malo pred Ridami spet dohitim, kako se penzionistično počasi vozita po odprti cesti :slap: Way the go... izven naselja po odprti cesti počasi, skozi mesto pa na polno čez rdeče semaforje :ninja:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldan (žena delala...pa nisva mogla prej):

Ribnica - Ljubljana - Trojane - Šempeter (kofi pavza) - Prebold - Trbovlje - ob Savi do Zidanega mosta

(cesta zelo ozka, razrita, za en avto, vozil zelo počasi) - Radeče (postanek ob umazani Savi)- Krško

(pred Krškim prometna z delno zaporo, razbit avto, gasilci, policija) Pred menoj čoper z registrsko KK, pred njim nek Opel. Folk nam je blendal, tako da smo šli počasi, a kljub bemu model v Oplu na ravni cesti skoraj spregledal prizorišče prometne. Bremzal na rajs in zavil na levi pas, da ni treščil v kolono....mislim...kam hudiča je pa gledal???? Policaj je stal zraven in je imel verjetno dovolj drugega dela. Jaz bi modela vsaj malo napizdil....

iz Krškega torej - Kostanjevica na Krki - Novo Mesto

model pospeševal, ko sem ga prehiteval, tako da sem moral malo bolj pritisnt...takoj zatem pa desni ovinek!!!! Sem tipu preklel po dolgem in počez. Sicer ni blo nič kritičnega...jezen sem bil pa vseen :(

Novo Mesto - Straža - Kočevje in domov

Lepo vreme, motoristov kolkr češ, 287 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včerahj sm se pelal do ankaranskega rondoja in nazaj, Mimo Kozine in pred Divača pa čakal asistencio de mi prpele bencin :headbang: idijot nisem preklopil na on, in ko je blo treba dat na rezervo, je bla ta že pokurjena....

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U soboto ni omembe vreno ..

nedelja pa LJ - Trojane - Ptuj (dirka supermoto) - nazaj preko Tuhinjske doline - Kamnik - Medvode ... skor 350 km .... družba :worship: ... ženkemu deli :004 moškemu pa :beer2:

Tanjuška ... carica si :worship: ... sem moral it, ker sem imel mravlje u riti :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj potep po lepi naši in lepi njihovi (Ljubljana - Kočevje - Delnice - Crikvenica - Karlobag - Gospić - Plitvička jezera - Karlovac - Novo Mesto - Ljubljana), jaz na VFR 800 fi in kolega na MZ 1000 S.

post-12636-1208774532_thumb.jpg

Lj - Kočevje - Delnice: Bolj zgodnja ura, temu primerna temperatura in mir na cesti. Do hrvaške nisva srečala niti enga motorista. Policistov ni bilo, prometa tudi ne, vožnja všečna.

Delnice - Crikvenica (stara cesta): od meje do delnic cesta zelo slaba, veliko peska na tleh. Na srečo ni bilo prometa, zato se je dalo preživeti. Od delnic naprej cesta okay (malce vlažna v gozdu), kakih 10 km na najvišjem predelu je bila megla. Naprej do Crikvenice cesta okay.

Crikvenica - Karlobag (jadranska magistrala): motoristični raj. Malo prometa, ceste čiste, temperatura okay, veliko ovinkov. Skratka ZAKON! Pred Karlobagom postanek na eni "skriti" plaži, ležanje na soncu cca 1 uro.

post-12636-1208774543_thumb.jpg

post-12636-1208774552_thumb.jpg

Karlobag - Plitvička jezera: vzpenjanje na Velebit je bilo super. Dobra cesta, pogled nor. Tudi sama pokrajina gor na Velebitu (na planoti) izjemno lepa). Spust z Velebita malce bolj naporen (slabe ceste, veliko peska). Je pa zato bila cesta naprej od Gospića do Plitvic super. Kombinacija kratkih in dolgih ovinkov, pokrajna izjemno lepa, prometa skoraj nič. Na Plitvičkih jezerih postanek slabo urco, nato pa naprej.

post-12636-1208774595_thumb.jpg

Plitvička jezera - Karlovac: dobra cesta, malce več prometa (vendar še vedno okay).

Karlovac - Novo mesto: prvi policaji, ki sem jih videl cel dan. Promet malce večji, vožnja že manj dinamična (tudi delno zaradi utrujenosti in bolečega zapestja).

Novo mesto - Ljubljana: po avtocesti (hitri cesti) do Trebnjega, potem pa po stari do Ivančne Gorice. Od Ivančne naprej do Ljubljane po avtocesti.

Konec dneva stanje na števcu + 575 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

še vedno se trudim ulaufat Lubico, ki mora it jutri na 1. servis, saj v soboto s SN startava na Sardinijo... uspel nabrat le 157 kmjev ker sva šla na sprehod šele po službi :( no jutri sem frej, upam da bo vreme vsaj dopoldne lepo in bo pred servisom padlo še ene 200 kmjev, da bo za silo... potem bo pa treba že vse spakirat v kombi :)

srečal kar nekaj motoristov/k, zgleda nas je danes veliko izkoristilo sonček in suho cesto :) zgolj v vednost in ravnanje: na cesti iz Kalc do Stare pošte je na nekaj ovinkih kar lepa porcija peska, pazite nase!!!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes je bil en tak lep dan. pa sva se šla mal potepat k jodlarjem. mimogrede pri njih je hladneje kot pri nas :rolleyes: .

Relacija: Žalec-Velenje-Slovenj Gradec-Lavamund-St.Andra-Wolsberg-Judenburg-Neumarkt-Muhlen-Bruckl-Kl.St.Veit-Volkermarkt-Bleiburg-Holmec-Črna-Velenje-Žalec.

nabralo se je 360km.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lušna furca v dvoje LJ-Trbolje-Marija reka-Tuhinjska dolina-Kamnik-LJ-Zbilje-LJ. Lepih cca.200km :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol smo mogoce tebe tud danes srecali.

Danes cca. 350 km z odlicno druzbo(Mutika, Vanga, mrs. Varadero) na relaciji: MB- Radlje-Golica-Labot-Železna Kapla-prelaz Jezersko-Kranj-Kamnik-Tuhinjska dolina- Celje-Sl. Konjice-Sk.Bistrica(postanek pri Gamsu)-MB.

Odlicne ceste, fajn vreme in ceste. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva večja fura skupaj z mojo drago :wub: na moji dragi O:-)

Mislinja - Vitanje - Celje - Laško (malica ob parku :) ) - Boštanj - Mirna (nek hud grad.. moram poguglat.. ) - Litija - Hrastnik - preko "bližnjice" skozi Čeče - (don't ask :slap: ) - Marija Reka (sva šla skrajno turistično mimo tribune :ninja: ) - Velenje (oddih ob jezeru) - Mislinja.

235km..

Lepa vožnja, veliko motoristov in en sam radar v Zagorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes : LJ-kočevje-dvor-žužmberg-trebnje-mirna-mokronog-boštanj-laško-celje-velenje-šoštanj-zavodnje-sleme-šoštanj-šentrupert-trojane-lj

Lepih 500km, navdušena sm :kva2:

Mokronog je ena a!

Popravljeno . Popravil lejcek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LJ - postojna (kofe) - LJ

Na ridah se nekdo prevrnil... ravno odpeljal en rešilec in prišel drugi. Upam da ni bilo kaj hujšega.

Popoldan malo po ovinkih do Jezerskega in nazaj... tik pred LJ zopet nekdo prevrnjen. Ni izgledalo preveč dobro.

Mal po pamet fantje in dekleta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldanska tura treh dežel: MB-Šentilj-Bad Radgesburg-Gederovci-Moravske toplice-Lendava-Čakovec-Varaždin-Đurmanec-Rogaška Slatina-MB. Slabih 300 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj samo Rakitna in nazaj, motor crknil :cry: Drugač pa letos okrog 3100km :yes: :P

Popravljeno . Popravil DejaVu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj MB-Bled,bil sem kar presenečen koliko motoristov je bilo na Bledu in koliko sem jih srečal na poti do tja.Je že kdo od vas,ki je šel na bled šel na kosilo v lescah malo pred bledom,imajo svtovno hrano.Pa še vreme je bilo včeraj enkratno.Zdaj so pa tak prazniki pred nami tak da se bo spet kr nekaj kilometrov nabralo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf, včeraj in danes je pa blo.

včeraj: Lj - rakitna (5x gor pa dol po tadobrih ovinkih) - kočevje - dvor - kočevje - lj - portorož ... 445 km

danes: portorož - lj ... 130 km

skupaj torej 575 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno ob 09.00 Start iz Idrije in ob 12.00 prihod v Novi Marof (prek Dolenjske). Ob 15.00 odhod iz Novega Marofa in prek Štajerske nazaj v Idrijo, Kamor je bil prihod ob 19.00. Skupaj 620 km, od tega 50 po stezi ... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa je tale 1145.pdf fura padla.

Same fure sicer 280km, skupaj se pa je nabralo okoli 510km.

V dolini vroče, v hribih malo hladno, sosedje imajo ceste bolj ali manj v redu spucane,

tudi okoli smučišč, še najslabše je bilo ob povratku nad Deutchalndsbergom.

Me pa prav zanima, ali bodo bolj zimsko sesute ceste že letos posanirali, ali pa bo to

ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27.04.

Trebnje - Kočevje - Nova Štifta - Koper - Ljubljana - Trebnje = 381 km

28.04.

Trebnje - Metlika - Karlovac - Plitvička jezera - Gospič - Karlobag - Pag - Senj - Vinica - Črnomelj - Trebnje = 546 km

29.04.

Me je dež zaje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!