Skoči na vsebino

REFERENDUM


Schumy

Priporočene objave

Državljani imamo pravzaprav velik problem, sledimo/sledijo politiki, ki se deli na levo in desno stran. Razkorak idej je prevelik, vsaka stran vztraja na levi ali desni poziciji, kar ni prav.

Prave, oziroma življenjske rešitve pa so običajno nekje v sredini. In to stanje odgovarja samo politiki, delajo samo za svojo promocijo in za nič drugega. 

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Niccola Machiavelli je v svoji politični razpravi Vladar cca leta 1513 (čeprav je bila objavljena po avtorjevi smrti) navedel da se pride do oblasti z mečem, ampak, da se tudi pade z mečem, ker pride drugi na oblast z mečem in vsak poskuša pobiti vse svoje nasprotnike..

To je obvezno čtivo slovenskih politologov in se očitno iz tega nič ne naučijo :P 

 

Jaz sem tudi moral prebrati pa nisem politolog ;) 

:ninja: 

pred 30 minutami, Borutt pravi:

Verjetno ste že slišali za izrek "deli in vladaj". In to ne pomeni, da bomo vsi nekaj dobili, nekdo pa bo vladal. Ravno nasprotno, deliti pomeni razdeliti množico na vsaj dve različni strani. Torej se z delitvijo zmanjša število nasprotnikov, kar na koncu pomeni lažje vladanje. 

Kaj ima to zveze z referendumom ? Preberite svoje zapise in boste videli, da ste razdeljeni, kar je pač stvar različnega razmišljanja in vsega ostalega ter, da ste na različnih straneh z mečem v roki. Prepirate se, če niste razumeli zadnjega dela zadnjega stavka. Komu koristi prepir ? Spet nekaj ljudskega; "kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima". 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

 Preberite svoje zapise in boste videli, da ste razdeljeni, kar je pač stvar različnega razmišljanja in vsega ostalega ter, da ste na različnih straneh z mečem v roki. Prepirate se, če niste razumeli zadnjega dela zadnjega stavka. Komu koristi prepir ? Spet nekaj ljudskega; "kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima". 

 

Ne bi se ravno strinjal, da smo na različnih straneh, z mečem v roki. Eni imamo pomisleke predvsem o tem, da so bili mnogi REFERENDUM-i v tej naši samostojni deželici čista manipulacija. Da se je ta pojem instrumentaliziral v te ali one namene, nikoli pa v dobro ljudstva. Da izvršna in zakonodajna oblast ne znata izpeljati nekih zakonov (čeprav so za to delo lepo plačani), potem pa to svojo nesposobnost prenašajo na ljudske glasovnice, štetja, kampanje...

Mene bolj skrbi, da se ta duh "delitve" ne bo naselil v vojski, policiji, pa še kam drugam...Vsaj zadnjih 10 let so že bili prefinjeni poskusi v tej smeri...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh daj kmet, pretiravaš s temi otroci. Vsi nekaj govorite, kako jim ne boste dali otrok. 

Kot je rekel Cartman, če bi se smeli poročat bi samo dobili pravico do posvojitve in bi stali v vrsti enako kot vsi "normalni" pari sedaj. Nihče nebi metal za njimi otrok samo zato, ker so gej. Res ne vidim razloga za stigmatiziranje homoseksualcev v današnjem času, To je čisto back to the stone age. Dajmo še črnce in ženske diskriminirat, saj v bistvu je do spremembo prišlo komaj pol stoletja(in manj) nazaj.

Prav imaš bil sem žaljiv. Mogoče tudi malo nastrojen. Verjetno sem imel slab dan ali kaj jaz vem. Blo mi je. Seveda se strinjam, da so slabi starši tako tisti ZA in PROTI. Ne mislim se opravičevat, priznam pa da sem pretiraval. Zato pa so forumi, da si daš duška in te boli patak. 

Si pa zelo v zmoti, da nisem avtohton. Moja babica še zdaj pri 80ih igra v ansamblu na frajtonerco, bolj slovenski pa res ne mormo biti... edino kaj me rešuje je, da sem od malega vseskozi dvomil in se spraševal zakaj je tako, o stvareh ki so mi jih hoteli vtepsti v glavo. Mogoče zato delujem "manj" slovenski :P 

Jaz enostavno vidim ogromno nestrpnosti pri slovencih. Če mislite, da je to dobro, bog pomagaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno manjka primernih parov :P Seksualnost nima nič s tem ali je nekdo primeren. Tako vsaj mi pravijo magistri in doktorji psihologije na včerajšni večerji. Mogoče se tud zato vključujem tukaj, ker poslušam o tem iz vseh strani. Zdaj pa mam dost in grem lepšim stvarem naproti.

Še en dodatek za tiste, ki trdijo da v naravi ni istospolnih živalskih parov, ki vzgajajo potomce...

lista pedrskih živali je kr dolga. Zgoraj pa je tud link kjer ti na široko razložijo malo o tem. Tako, da ne vsega verjet kar vam v cerkvi povedo o homoseksualcih. marsikateri istospolni živalski par vzgaja potomce, tako da so še živali naprednejše ko se gre za posvojitve. bolje 2 racmana za starša kot da račka pogine, aneda :P 

 

Evo dobesedni navedek, ker mislim da je nekdo omenjal pingvive in kako oni to NE DELAJO...

" Roy and Silo, two Central Park Zoomale chinstrap penguins similar to those pictured, became internationally known when they successfully hatched and cared for an egg.[1] "

Očitno delajo. :) 

Popravljeno . Popravil frischfleisch
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ne opravljajo tega dela socialni delavci? 

Nevem zakaj bi referendum odločal, komu bodo dodeljevali otroke?

Denimo da se za istega otroka borita dva para, po katerem kopitu se odloča, kdo dobi lastništvo? Verjetno na vse druge statuse, premoženje, bivalne okoliščine, zaposlitveni status  itd. In tudi če si v marsikaterem pogledu bolj primeren kandidat, se lahko na koncu obsesijo na spolno usmerjenost (kar se verjetno bodo, tako da preplaha ni) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homosexualci bi prsli, pa bi ti kr otroke odpelal. :P Najbl smesni so pa tisti, ki kar mislijo, da ce je pa nekdo gay, da jih bo pa kr avtomatsko zacel pecat al neki.....ja seveda, k da ste tolk hudo sexi, da bi vas kar vsak gay naskocil.:lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Kölm pravi:

Best of: Soočenje referendum o zakonski zvezi

 

Ta link imaš na prejšnji strani ,sem ga obesil da pokažem kdo je nestrpen do drugaćnosti in drugačnega mnenja .

 

pred 1 uro, frischfleisch pravi:

Eh daj kmet, pretiravaš s temi otroci. Vsi nekaj govorite, kako jim ne boste dali otrok. 

Kot je rekel Cartman, če bi se smeli poročat bi samo dobili pravico do posvojitve in bi stali v vrsti enako kot vsi "normalni" pari sedaj. Nihče nebi metal za njimi otrok samo zato, ker so gej. Res ne vidim razloga za stigmatiziranje homoseksualcev v današnjem času, To je čisto back to the stone age. Dajmo še črnce in ženske diskriminirat, saj v bistvu je do spremembo prišlo komaj pol stoletja(in manj) nazaj.

Prav imaš bil sem žaljiv. Mogoče tudi malo nastrojen. Verjetno sem imel slab dan ali kaj jaz vem. Blo mi je. Seveda se strinjam, da so slabi starši tako tisti ZA in PROTI. Ne mislim se opravičevat, priznam pa da sem pretiraval. Zato pa so forumi, da si daš duška in te boli patak. 

Si pa zelo v zmoti, da nisem avtohton. Moja babica še zdaj pri 80ih igra v ansamblu na frajtonerco, bolj slovenski pa res ne mormo biti... edino kaj me rešuje je, da sem od malega vseskozi dvomil in se spraševal zakaj je tako, o stvareh ki so mi jih hoteli vtepsti v glavo. Mogoče zato delujem "manj" slovenski :P 

Jaz enostavno vidim ogromno nestrpnosti pri slovencih. Če mislite, da je to dobro, bog pomagaj.

Mislim da nestrpnost ni dobra za nobenega ,prej ali slej se ti vrne,če misliš ,da je bil kakšen moj post nestrpen ,prosim da me citiraš ............

no sem se zmotil ,upam da me zdaj ne oceniš še za rasista :P

Nobenega nisem stigmatiziral ,sem za ureditev pravic .....ostalo se ne bom ponavljal.

No vidiš zdaj teče neka komunikacija na homo sapiens relaciji oziroma izmenjava mnnenj ....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

Ali manjka parov za posvojitve, da je treba še ritopike dat na seznam?

Ena mi je nedolgo nazaj povedala kako vse skupaj poteka. Moraš imet res jeklene živce... Prosilcev je 509, vseh posvojenih lani 45 od tega 14 iz tujine in 18  enostranskih.

Dejanskih posvojitev je izredno malo, čeprav je problematika veliko bolj siva kot so jo prikazali v preteklem mesecu. Vse od področja rejništva pa do tisoče posameznih primerov, ki ne pašejo "nikamor" in jih praktično ne pokrije noben blesav zakon.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja HOMO sapiens, samo Kmet nič ne komentiraš od kod ta strah, da bi geji imeli otroke.

Zakaj se ti zdi, da bi to bilo slabo za otroke?

Pa pardon če si že to povedal, mislim da sem spustil ene 4 strani debate. Kar se tiče nestrpnosti in ostalega nisem mislim tebe osebno. Kot rečeno, mislil sem slovence nasplošno. 

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, frischfleisch pravi:

Ja HOMO sapiens, samo Kmet nič ne komentiraš od kod ta strah, da bi geji imeli otroke.

Zakaj se ti zdi, da bi to bilo slabo za otroke?

Pa pardon če si že to povedal, mislim da sem spustil ene 4 strani debate. Kar se tiče nestrpnosti in ostalega nisem mislim tebe osebno. Kot rečeno, mislil sem slovence nasplošno. 

Ni strah ,temveč tu sem "konzervativen" nekako da se prvo poštima hetero pare ki jih je pri nas 3x več kot otrok ki jih želijo posvojiti ,samo to ,sem zato krivičen ,ker razmišljam malce krivično ......ja vrjetno ,toda to je moje mnenje ,za vse ostalo sem z velikim ZA,nimam straha,tudi prijatelje imam in vejo moje stališče pa smo še zmerom frendi ker sprejemajo tudi sami da sem drugačen :P

Res strah ki ga širijo v omenjenem linku ki sem ga obesil je zame samo propaganda za tiste z PROTI ,če je res kaj se tam dogaja ne vem sem pa prepričan da otrok ne postane Gey če ga vzgajajo istospolni in še ostale bedarije....evo samo to .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, Snecer said:

Ali manjka parov za posvojitve, da je treba še ritopike dat na seznam?

Točno tako!

Skrajni čas je, da nekdo kompetenten in v vseh pogledih neoporečen naredi seznam zadev, za katere ritopiki sploh smejo kandidirati. In seveda tudi lezbače. Pa Judje. Pa zamurci. Pa pegasti rdečelasci. In sploh vsi, ki so tako ali drugače manjvredni.

In ker je očitno, da se jih nič ne prime, je mogoče najbolje, da jih takoj skurimo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Kmet2 pravi:

...ko je otrok majhen in ima namišljenega prijatelja ,ga starši vozijo k psihologom in psihijatrom,ko si to zamisli odrasli je pa VERNIK....

,zato je čas da pri tvojih letih nehaš verovat v pravljice in svet vidiš kot manekenke na odru ......Mir na svetu....

jaz sem imel zmeraj namišljeno prjatlco ..slike ne bom limal ker je bla tolk huda da bi še ženskam prsti otrdeli pa nebi mogle tipkat... :D

pred 21 urami, Žan96 pravi:

Hvala, da me maš za intelektualca, čeprou sm daleč od tega.

Jutranja erekcija? Foušija ker teb ne dela več tko k bi mogl? 

Sm se v eni drugi temi že ma "pohecu" da kavsa sam še tist k se mu drkat ne da.

Priznam, zutri se doskrat ceu trd zbudim, sploh po prepitih večerih.

:alko:

 

oprosti se mi je presledek izmuznil-sej veš kako je star pa na blizu ne vidim plača pa ni visoka zato je svetloba na tipkovnici od monitorja.. ...bom še enkrat napisal : "intel ejakulalec" ...

nobenemu nisem fouš jutranje erekcije da se razumeva .. a moje mnenje je , da me oropa vsega užitka ki pride s trdenjem..

ko se boš začel zjutraj zbujati trd od 10 ali 12 urnega dela prejšnji dan po 4 mesecih brez da bi si lahko vzel dan off med tednom  boš vedel o čem pišem ..  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Snecer pravi:

Ali manjka parov za posvojitve, da je treba še ritopike dat na seznam?

Saj niso samo ritopiki, so tudi mucolizke! Zakaj vidiš razliko med njimi? Če se bojiš, da ga boš fasal od odzad, je to le tvoja paranoja, ne pa neki argument!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sami hudi jebaći in lomilci ženskih src so teli k so bli PROTI .... :lol1:

mah sj .... se bom raj vzdržal komentarjev ... živi bili pa videli, kaj bo s tem pobudnikom tega referenduma ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, maus pravi:

sami hudi jebaći in lomilci ženskih src so teli k so bli PROTI .... :lol1:

mah sj .... se bom raj vzdržal komentarjev ... živi bili pa videli, kaj bo s tem pobudnikom tega referenduma ;)

Enkrat ga bo fasou ... od uzad :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, HD-Dyna pravi:

Enkrat ga bo fasou ... od uzad :lol1:

sm ga že ... pred mnogimi leti .. pa sm pol dubu ceu nov zadn konc na TAS-ovmu bosancu II .. :ras: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

sm ga že ... pred mnogimi leti .. pa sm pol dubu ceu nov zadn konc na TAS-ovmu bosancu II .. :ras: 

Pa ne ti ... Pobudnik !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Pa ne ti ... Pobudnik !

aja ... sj vizualno mi je res mau čudn :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

ko se boš začel zjutraj zbujati trd od 10 ali 12 urnega dela prejšnji dan po 4 mesecih brez da bi si lahko vzel dan off med tednom  boš vedel o čem pišem ..  

Vsak zase ve kaj je dela, kako dela in kaj žrtvuje za to delo :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa jest ne vem, k meni tle ni čist nič jasn..  :huh:

fant +  punca  .... :l_01:....nastane otrok..... nova generacija, ki pelje DNK obeh naprej... mlada mamica ima materinski nagon... vzgaja otroka... oče pomaga...

fant + punca..... :l_01: ... in ne moreta imeti otrok (pač... določen % ljudi ne more imeti otrok...zaradi takšnih in drugačnih razlogov) .... otroka si tako zelo močno želita, da ga posvojita .... in ga vzgajata kot zgornji par...

fant + fant..... :l_01:   (:SS ... samo, ko pomislim na to) ...imata tudi lahko otroka ane...in eden izmed njiju ima verjetno tudi materinski nagon, da daje otroku tisto, kar potrebuje...

punca + punca.... :l_01: (sicer ne vem s čim... in kako) ...tudi lahko spočneta otroka ane...tko kot dva fanta.... in pol ta otrok dobi dvojno materinsko ljubezen...

...al kuko..  :huh:

:P

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!