Skoči na vsebino

Bajkal - Rusija z motorjem


Bambi61

Priporočene objave

V eno smer vzemi tranzitno. Velja 10 dni in je relativno poceni. Ampak pri prehodu meje regstriraj motor in plačaj zavarovanje pa za celotno obdobje, v dveh delih ti bo bistveno dražje.

lp

bv

:headbang: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druga varianta ti je poslovna viza. Če ti jo bo rihtala agencija, je bistveno dražja od turistične :naughty: . Je pa možna. Tudi moja 2 mulota, stara 4 leta, sta jo dobila... :headbang:

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, prijateljsko opozorilo. :worship:

Cesto od Novosibirska do Novoaltajska sem prevozil nekajkrat. Lepa cesta. Tudi tisti del do Mongolske meje sem šel enkrat. Tudi lepa cesta. :naughty:

Problem je samo, ker na delu od Kapruna do meje imaš občutek, kot bi se vozil po našem Bohinju, samo bencin je zelo slab na pumpah, pa tudi zelo redko so posejane. :unsure:

Baje (tu nisem hodil) pa je na mongolski strani še večja štala. Predvsem neobljudeno je. :headbang:

Aja, in če boš hodil tam doli, najprej si kupi zemljevid (avtoatlas). Vse karte, kar sem jih imel (vključno nemške in ostalo sranje) so lagale da se je kar kadilo. Cesta na zemljevidu 4 pasovnica, se je na koncu spremenila v kolovoz, kjer vozijo edino traktorji. Npr. :naughty: :krneki:

Pa še to. Ne hodi na Novosibirsk in potem na sever. Avtocesta, 600 km, nezanimivo. Pojdi prej in ob Kazahstanski meji. Bistveno lepše zame, pokrajina kot na Finskem. Cel kup jezerc in podobnega. Vesta je pa bistveno slabša. :rolleyes:

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, prijateljsko opozorilo. :worship:

Cesto od Novosibirska do Novoaltajska sem prevozil nekajkrat. Lepa cesta. Tudi tisti del do Mongolske meje sem šel enkrat. Tudi lepa cesta. :naughty:

Problem je samo, ker na delu od Kapruna do meje imaš občutek, kot bi se vozil po našem Bohinju, samo bencin je zelo slab na pumpah, pa tudi zelo redko so posejane. :unsure:

Baje (tu nisem hodil) pa je na mongolski strani še večja štala. Predvsem neobljudeno je. :headbang:

Aja, in če boš hodil tam doli, najprej si kupi zemljevid (avtoatlas). Vse karte, kar sem jih imel (vključno nemške in ostalo sranje) so lagale da se je kar kadilo. Cesta na zemljevidu 4 pasovnica, se je na koncu spremenila v kolovoz, kjer vozijo edino traktorji. Npr. :naughty: :krneki:

Pa še to. Ne hodi na Novosibirsk in potem na sever. Avtocesta, 600 km, nezanimivo. Pojdi prej in ob Kazahstanski meji. Bistveno lepše zame, pokrajina kot na Finskem. Cel kup jezerc in podobnega. Vesta je pa bistveno slabša. :rolleyes:

lp

bv

Kaprun ?? Ne najdem na karti! Še iščem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O.K. Jaz itak grem iz Omska že dol proti Mongoliji in ne proti Novosibirsku!Edino iz Bajkala se vračam v mseri Novosibirska nazaj!

Ni mi čisto jasno ko govoriš o desetdnevni tranzitni vizi! Ali lahko pridem iz Ukrajine v Mongolijo v 10 dni??Mislim čez ta del rusije? Ko potem spet vstopim nad Ulanbatarjem v Rusijo pa ni šans , da sem v 10 dnevih doma.Kaj če ti viza poteče ko si še v Rusiji ? Ali veš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom po prvomajskih praznikih ca 10dni v Novosibirskem in junija spet nekaj dni.Če se boste takrat kaj mimo vozili se javite, da gremo na :beer1: .

Da vam povem današnje razmere v Novosibirskem: pada sneg in -10

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom po prvomajskih praznikih ca 10dni v Novosibirskem in junija spet nekaj dni.Če se boste takrat kaj mimo vozili se javite, da gremo na :beer1: .

Da vam povem današnje razmere v Novosibirskem: pada sneg in -10

lp

Jaz potujem cca15. maja ! Čez Novosibirsk se vračam okrog 20. junija??? Sem pa SAM tak da samo dva :beer1: !Daj še javi kaj vreme če je s prve roke, jaz imam samo podatke z neta!

Bambi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vremenske razmere so kar direkt iz Novosibirskega, jih pa do sredine maja ne bom imel, ker se naši monterji jutri vračajo domov.

Proti koncu junija znam biti spet tam, tako da se lahko kaj zmenimo oz. ti kakšne info sporočim.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kapruna ne boš našel na karti. Je naselje (mesto? vas!!) cca 50 km iz Gornjealtajska proti Mongoliji.

Viza. Iz Ukrajine do Kazahstana prideš brez težav v 10 dneh. Zakaj ne greš preko v Čeljabinsku in mimo Astane? Avtocesta. Omsk je samo naprej in potem greš lahko po 2 poteh. Ali skozi Petropavlovsk in na cesto za Astano, lahko pa na Pavlodar in naprej proti vzhodu.

Itinerar. Dobro, ne bom te zasliševal, ampak ne razumem kako greš iz Kazahstana v Mongolijo. Skozi Rusijo ali Kitajsko? Mongolija in Kazahstan nimata skupne meje. Kako pa iz Mongolije na Bajkal? Na Ulan Ude z vlakom? Mislim da imaš še kar precej nejasnosti v trasi.

Iz Bajkala na vsak način moraš na Krasnojarsk in naprej v Altaj. Ne spreglej ga...

lp

bv

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za gušt, nekaj slik iz "tistega konca". Najprej, vzorec ceste (2400 km dolge) ki je edina povezava med Habarovskom in Mogočo (Irkutsk - Vladivostok), moj motor počiva, m otoristični kamp v Altaju in nadvoz nad slavno transsibirko.

lp

bv

:whistle: :naughty:

post-18556-1208684153.jpg

cap004.bmp

post-18556-1208684426.jpg

post-18556-1208684462.jpg

post-18556-1208684483.jpg

post-18556-1208684508.jpg

cap005.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: Pomota. Prvi dve sliki sta iz zadnjega kraja pred rusko - kitajsko mejo v Altaju, Ilja, in lokalni motorist.

Spodaj pa je cesta Mogoča - Habarovsk, tega je cca 2400 km. Kot vzorec konvoj avtov, ki se vozijo iz japonskih odpadov v osrednjo Sibirijo. :rolleyes:

lp

bv

post-18556-1208685483_thumb.jpg

post-18556-1208685561_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kapruna ne boš našel na karti. Je naselje (mesto? vas!!) cca 50 km iz Gornjealtajska proti Mongoliji.

Viza. Iz Ukrajine do Kazahstana prideš brez težav v 10 dneh. Zakaj ne greš preko v Čeljabinsku in mimo Astane? Avtocesta. Omsk je samo naprej in potem greš lahko po 2 poteh. Ali skozi Petropavlovsk in na cesto za Astano, lahko pa na Pavlodar in naprej proti vzhodu.

Itinerar. Dobro, ne bom te zasliševal, ampak ne razumem kako greš iz Kazahstana v Mongolijo. Skozi Rusijo ali Kitajsko? Mongolija in Kazahstan nimata skupne meje. Kako pa iz Mongolije na Bajkal? Na Ulan Ude z vlakom? Mislim da imaš še kar precej nejasnosti v trasi.

Iz Bajkala na vsak način moraš na Krasnojarsk in naprej v Altaj. Ne spreglej ga...

lp

bv

:whistle:

Zdravo ! Nekaj si zgleda narobe prebral. Iz Ukrajine grem v Rusijo in vozim celo pot po njej.V Mongolijo grem iz Rusije.Mislil sem samo , da ne bi vozil na Omsk ampak bi sekal preko Kazahstana in seveda nazaj v Rusijo .Torej vstopim v mongolijo na kitajsko-rusko-mongoolski tromeji oz blizu cca 200 km!Prevozim Gobi v smeri Ulanbatarja in od tam z motorjem nazaj v Rusijo na Ulanude in Bajkal! Nato še vedno / z motorjem domov! :naughty: :rolleyes: Kot vidiš nejasnosti v trasi ni. razen če :devil: ??

Vizo/ rusko / baje dobim tromesečno !

L.P. Bambi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O.K. Jaz itak grem iz Omska že dol proti Mongoliji in ne proti Novosibirsku!Edino iz Bajkala se vračam v mseri Novosibirska nazaj!

Nisem prebral narobe.

Iz Omska greš lahko samo skozi Altaj v Mongolijo, če greš skozi Rusijo. Tam imaš dve fotografiji s te poti.

Če greš pa skozi Kazahstan, kar si omenjal, sem ti napisal dve edini možnosti, ki jih imaš. Potem boš imel težavo v Kazahstanksem delu Altaja. Je sploh zaprt za transfer. Potem boš potreboval vizo za 3 kratni vstop v Rusijo. Prvič iz Ukrajine, zapustiš državo pri Omsku (ali Čeljabinsku), vstopiš pri ruskem delu Altaja, zapustiš pri Mongoliji, vstopiš pri Ulan udeju.

Torej bi jaz vzel tranzitno vizo od Ukrajine do Čeljabinska, tam greš v Kazahstan in iščeš kazahstansko vizo (s težavami, ki ti sledijo pri kazahstanski vizi), in potem vzameš turistično za dvakratni vstop. Te rpide ceneje, kot trimesečna turistična s 3 vstopi. Kazahstan ma v altaju mejo samo z Rusijo, tako da kamorkoli boš hotel, boš najprej moral v Rusijo.

Pa imaš problem rešen.

Težave kazahstanske vize pa so , da je turistična relativno draga, tranzitna pa velja 10 dni, tako da se ti bo kar mudilo na poti. Predvsem pa, še enkrat, bodi previden pri kazahstanskem delu Altaja. Je rpecej zaprt del, prvič zaradi rezervata, drugič ker naj bi bilo tam okrog kar nekaj tolp, ki se selijo čez mejo.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Vidim, da prihajas gor, Bambi.

Kaj si potem sel na pot? Verjetno si sedaj na polovici poti...

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da prihajas gor, Bambi.

Kaj si potem sel na pot? Verjetno si sedaj na polovici poti...

lp

bv

Meni se zdi, da še sploh ni šel... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa vem za enega, ki bo šel v petek. :o Sam, pa še eden zraven! :yes:

Je rekel, da bo povedal, kako je b'lo. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa vem za enega, ki bo šel v petek. :o Sam, pa še eden zraven! :yes:

Je rekel, da bo povedal, kako je b'lo. :unsure:

Pa še to povej, da sta dva benflna v igri... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto rider, kje gresta pa onadva? Za koliko casa gresta?

Mogoce bom kdaj dal gor sliko svojega ostanka od bemflna ko je prisel v kufru iz Azije. Niti po znacki ga ne bi vec spoznal... :whistle: Pa (k sreci) ni bilo nobene prometne nesrece ali vecjega padca. :worship:

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!