Skoči na vsebino

Yamaha FJR 1300


elbarto

Priporočene objave

Poraja se mi dvoje vprašanj:

- a ima kak FJRaš (letnik 2006 ali novejši) original yamahin alarm in kako se obnese (ali se slučajno dogaja, da tuli brez veze, preobčutljivost in podobne zadeve)

- a ima kak FJRaš (letnik 2006 ali novejši) vgrajen PowerCommanderIII in kako se obnese (na FJRforumu ga ful hvalijo, odzivnost gasa na nizkih obratih naj bi bila popolnoma gladka) oziroma ali je kdo od vas že kaj delal na ''peglanju'' odzivnosti in navora

hvala za odgovore

:fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- a ima kak FJRaš (letnik 2006 ali novejši) vgrajen PowerCommanderIII in kako se obnese (na FJRforumu ga ful hvalijo, odzivnost gasa na nizkih obratih naj bi bila popolnoma gladka) oziroma ali je kdo od vas že kaj delal na ''peglanju'' odzivnosti in navora

Problem skokovitega odziva pri nizkih obratih je na moji 2006 bil 99% odpravljen z TBS. (Throtle Body Sync). Ga je potrebno res natancno uravnati in zadeva deluje kot cisto drug moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem skokovitega odziva pri nizkih obratih je na moji 2006 bil 99% odpravljen z TBS. (Throtle Body Sync). Ga je potrebno res natancno uravnati in zadeva deluje kot cisto drug moped.

a to ti samo serviser nastavi, pa je, ali se to kaj menja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to ti samo serviser nastavi, pa je, ali se to kaj menja?

To je samo nastavitev, vendar si moraš bit dober s serviserjem, ker se jim ponavadi ne da natančno nastavljat... :D

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je samo nastavitev, vendar si moraš bit dober s serviserjem, ker se jim ponavadi ne da natančno nastavljat...

Pa prepricat ga je treba, da se tega loti, ker baje generalni uvoznik nic ne ve o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahhhhh...... :( ker imam zelo blizu do Krškega, sem se v petek oglasil pri tem generalnem uvozniku, pa se jasno vidi, da so prepolni denarja, da bi se s strankami ukvarjali (sobote nič več ne delajo). Ne vedo niti kakšne alarme ponujajo ali pa dodatno opremo za FJR - kaj šele da bi dobil kaj na testiranje, ni opcije niti za fjr, niti za fz1. V salonu imajo samo eno ''gasilsko'' izvedenko fjr :blink: (dobesedno, pri strani je montiran gasilni aparat, pa z nekimi čudnimi rori je okrancana), vse skupaj pa je tako natlačeno, da lahko motorje gledaš zgolj od spredaj ali pa greš ven iz salona in skozi okno opazuješ se drugo stran motorja. Namen imaš dat 3,5 mio SIT na mizo, potem pa tak sprejem. Ma, saj so probal nekaj povedat, pa kaj ko vem več od njih že sam.

čeprav so pri hiši dve yamahi (pravzaprav je ena pravkar šla od hiše), sem mislil zaviti kar v sosedni kawasaki salon :unsure: ah ne, ne še.

glede ALARMA - a res nihče nič ne ve :? , rad bi kaj pametnega slišal, preden grem naročit motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahhhhh...... :( ker imam zelo blizu do Krškega, sem se v petek oglasil pri tem generalnem uvozniku, pa se jasno vidi, da so prepolni denarja, da bi se s strankami ukvarjali (sobote nič več ne delajo). Ne vedo niti kakšne alarme ponujajo ali pa dodatno opremo za FJR - kaj šele da bi dobil kaj na testiranje, ni opcije niti za fjr, niti za fz1. V salonu imajo samo eno ''gasilsko'' izvedenko fjr :blink: (dobesedno, pri strani je montiran gasilni aparat, pa z nekimi čudnimi rori je okrancana), vse skupaj pa je tako natlačeno, da lahko motorje gledaš zgolj od spredaj ali pa greš ven iz salona in skozi okno opazuješ se drugo stran motorja. Namen imaš dat 3,5 mio SIT na mizo, potem pa tak sprejem. Ma, saj so probal nekaj povedat, pa kaj ko vem več od njih že sam.

čeprav so pri hiši dve yamahi (pravzaprav je ena pravkar šla od hiše), sem mislil zaviti kar v sosedni kawasaki salon :unsure: ah ne, ne še.

glede ALARMA - a res nihče nič ne ve :? , rad bi kaj pametnega slišal, preden grem naročit motor

Če misliš na original alarm,se model 600 odlično obnese.Priklopi se ga na obstoječo instalacijo na motorju,brez kakršnih koli predelav(vsi konektorji so že pripravljeni).Ima lastno napajanje,močno sireno,občutljivost na gibanje se nastavlja.Povezan je z blokado vžiga ki jo ima motor serijsko.Upravlja se ga z priloženim daljincem ali pa kar z original ključem od motorja.No tok o alarmu na kratko.Če te zanima pa kaj več mi pa pošlji PM.Aja, vem za dva montirana na fjr ki se veliko vozita pa do sedaj ni bilo nobenih težav.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj kupu novo :wub: 07 letnik.Ko jo prpelem domu pade kašna fotka. :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si uzev kit komplet ? :OK: :OK: :OK:

kako pa so mi ga po delih švercal iz japonske :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje bi se dala dobitit nalepka kot imitacija kevlarja

velikosti vsaj 100 x 200 mm

Hvala za čim hitrejši odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje bi se dala dobitit nalepka kot imitacija kevlarja

velikosti vsaj 100 x 200 mm

Hvala za čim hitrejši odgovor.

Pri Louisu 40X30 cm 9,95 štev. artikla 10026102 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Louisu 40X30 cm 9,95 štev. artikla 10026102 :OK:

Najlepša hvala Brumer, za informacijo Louis 2007 str 262, velikost 24 x 30cm po ceni 6,95 Eura/kos

Ob tej priliki bi se zahvalil tudi Cvetoo-tu, ki mi je posodil prtljažnik kot vzorec, ki sem ga delno pokopiral.

Ko se srečamo gremo skupaj na :beer2:

lp guzzilemans

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me kje bi bilo najbolj pametno montirati 12 V vtičnico na FJR? Mogoče kje spredaj pri akumulatorju, ali pa mogoče kar pod sedežem. Zanima me predvsem praktična upotrabnost glede priklopa npr. polnilca za telefon, navigacije, priklopa intercoma, pa še kaj bi se našlo. Za kakršne koli informacije ali namiga se vam že v naprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kje bi bilo najbolj pametno montirati 12 V vtičnico na FJR? Mogoče kje spredaj pri akumulatorju, ali pa mogoče kar pod sedežem. Zanima me predvsem praktična upotrabnost glede priklopa npr. polnilca za telefon, navigacije, priklopa intercoma, pa še kaj bi se našlo. Za kakršne koli informacije ali namiga se vam že v naprej zahvaljujem.

Na moji prejšnji FJR (2004), sem montiral dve vtičnici v predalček, ki ga imaš na levi strani v prednjem delu oklepa. Kar so videli Yamahini konstruktorji in tam namestili originalno vtičnico pri modelu 2006. :naughty:

Vsekakor je vtičnica zaščitena pred dežjem, samo na robu, kjer se zapira pokrov zbrusiš utor za el. žice (razne polnilce), tako, da se ti pokrov lepo zapre.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji prejšnji FJR (2004), sem montiral dve vtičnici v predalček, ki ga imaš na levi strani v prednjem delu oklepa. Kar so videli Yamahini konstruktorji in tam namestili originalno vtičnico pri modelu 2006. :naughty:

Vsekakor je vtičnica zaščitena pred dežjem, samo na robu, kjer se zapira pokrov zbrusiš utor za el. žice (razne polnilce), tako, da se ti pokrov lepo zapre.

Srečno

Tonček

Tonček hvala za nasvet, toda moja je 2002 in nima predalčka na levi strani (tudi na desni ne) :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, ej a te lahko kličemo guzi :naughty:

Sicer pa takole. Jaz sem si montiral vtičnico pod sedežem. Ker sem totalen lenuh(o tem ti bo kdo drug kaj povedal) sem dal to narediti električarju in sicer tako, da je vtičnica ves čas pod napetostjo. Pride prav za polnenje baterij, baterijski kompresor..........Mobitel daš polniti, zjutraj je poln, gaaas

Navigacijo imam zvezano direktno, prav tako interkom.

Moram pa reči, da imamo več ali manj vsi tule pisoči motorje tudi zato, da se vozimo in ne le zato, da jih kar naprej šraufamo.

Te pa razumem. Smo JLA generacija. PAP-ovko je bilo treba razstaviti in sestaviti vezanih očiju :photo:

Kaj potem, a se boš letos kaj vozil :blink:

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!