Skoči na vsebino

Yamaha FJR 1300


elbarto

Priporočene objave

Pozdravljen popotnik,

okoli porabe smo že izgubili nekaj besed in očitno je kar nekaj razlike. Povej no, koliko pa tebi pokuri.

Lp Cvetoo.

Zeloo razlicno.

Dolgorocno povprecje sedaj kaze 5.8, ampak na takih turah in s takimi gumami se peljem zelo pocasi, pa se pozna.

Ekstrema pa sta pri meni: 4.8, ko sem se iz Cortine vracal po zicah, namesto zadnji gumi, kar pomeni strogo 80-90km/h.

Do 7.7 prosta voznja po Kozjem in podobnih cestah.

Ce pa se na motor vsede danci1973 (brat) pa lahko kar kak liter zraven upostevam, ce ne vec.

Aja, pa redko kdaj vozim preko 5-6k na obratomeru.

Je vse v nacinu voznje.

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa sva dva. .)

LP cvetoo.

Meni trenutno porabi 5,5 l sorazmerno počasne vožne (ga še ulavfavam) maximalno 4000 obratov. Precej vožnje tudi v nižjih prestavah. Pri prejšnjem motorju sem imel povprečno na daljši vožni 5,3, pa sem ga kar dobro šponal. Pretežno peta prestava

in vožnja nekje med 4000 in 5000 vrtljaji. Glede porabe vpliva sigurno več faktorjev. Zdej mam pa že poln kufer tega filozofiranja, dejmo se raje zmenit kam se bomo kam peljali, da nas bo čimveč fjrašev skupaj

lp stane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nimam kej rečt.........zadovoljen.......ni mi žal niti centa.

Edin.........vsaj na prvo vgradnjo bi lahko dal kake boljše gume........tele BT020........grrrrrrrrrrrr

Nekak mi ne sedejo najbolj........al pa se sam men zdi, da se hudičevo dolgo ne segrejejo

Klimbra, veliko lepih km.

Kar se gum tiče, sem original BT 20 po 5.500 km zamenjal za Michelin Pilot Road 2. Gume so bile kot nove, vendar nisem imel pravega občutka.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, jaz imam tudi letošnji letnik FJR (dobil marca ali aprila - malo je že ušlo iz spomina), pa je prva vgradnja Metzeler Z6 - sem že naročil iste, ker sem ful zadovoljen z njimi, čeprav so dražje celo od mišelink. Sem pa gledal kar nekaj novih FJR letos po salonih in imajo prve vgradnje ali BT020 ali Z6 (te sem jaz opazil, mogoče pa imajo še kaj na voljo) - kdor je dobil BT020 je na žalost imel tako ''srečo''. Jaz od sedaj naprej zgolj še Z6, čeprav sem na fazerju prisegal na mišelinke.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na modelu 2004 sem imel tudi komplet M Z6, naredil 9.500 km. Vožnja večinoma v dvoje, stil ST oz. LT. Sedaj imajo Michelin Pilot Road 2 CT, 10.000 km, od tega avtoceste v enem kosu iz Granade. Postale so malo oglate, vendar upam, da jih bom malo popilil :naughty: in bodo zdržale še 2.000 km.

Glede na pogovore s kolegi iz FJR kluba Italija, imajo vgrajene večinoma M Z6, Michelin Pilot Road 2 in seveda Pirelli Diabolo Strada.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je BT 020 obnešala odlično, seveda prva vgradnja. Zdržala pa mi je cc 7000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No......po kar nekaj deževnih kilometrih lahko trdim.......BT020.......je totalni šrot od gume.......pa pizdu mater......moped za tok gnarja.....a gume niso vredne niti centa

Ta hudič se ne segreje......pa da jo z brenerjem hajcaš

Takoj se shladi

Ma ko jebe.....da nardiš nevem kok taužnt kilometrov.........če pa nisi niti en trenutek sigurn, da bo držal.

Yamaha.........ej, totalno razočaranje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bo držal u dežju so pa čista nula, sam sem imel srečo da sem po dežju vozil samo dvakrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No......po kar nekaj deževnih kilometrih lahko trdim.......BT020.......je totalni šrot od gume.......pa pizdu mater......moped za tok gnarja.....a gume niso vredne niti centa

Ta hudič se ne segreje......pa da jo z brenerjem hajcaš

Takoj se shladi

Ma ko jebe.....da nardiš nevem kok taužnt kilometrov.........če pa nisi niti en trenutek sigurn, da bo držal.

Yamaha.........ej, totalno razočaranje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Zdaj mas par dni bolj suhih napovedanih.

Stisni malo v hribe pa jih bos tako ali tako skuril, potem pa Z6 gor, bo koj boljse ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj mas par dni bolj suhih napovedanih.

Stisni malo v hribe pa jih bos tako ali tako skuril, potem pa Z6 gor, bo koj boljse ...

Ej ne bo neč od tega. Mi že drugi komplet hudič jamle pa ne z6 mam bol sport pa je dost bol vodljiva zadeva. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ne bo neč od tega. Mi že drugi komplet hudič jamle pa ne z6 mam bol sport pa je dost bol vodljiva zadeva. :OK: :OK:

kere mas gor ?

Do sedaj so bile pri meni M3 nartaboljse, ampak zdrzijo samo 4-4.5 k km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No......po kar nekaj deževnih kilometrih lahko trdim.......BT020.......je totalni šrot od gume.......pa pizdu mater......moped za tok gnarja.....a gume niso vredne niti centa

Ta hudič se ne segreje......pa da jo z brenerjem hajcaš

Takoj se shladi

Ma ko jebe.....da nardiš nevem kok taužnt kilometrov.........če pa nisi niti en trenutek sigurn, da bo držal.

Yamaha.........ej, totalno razočaranje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Z Yamaho ni nič narobe, menjaj gume in si ne kvari užitka - M1 drugi komplet - pri meni raztura! :naughty: Pol bo pa Z6 - da smanjim doživljaj!

Z BT tudi sam nisem bil zadovoljen........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, jaz imam tudi letošnji letnik FJR (dobil marca ali aprila - malo je že ušlo iz spomina), pa je prva vgradnja Metzeler Z6 - sem že naročil iste, ker sem ful zadovoljen z njimi, čeprav so dražje celo od mišelink. Sem pa gledal kar nekaj novih FJR letos po salonih in imajo prve vgradnje ali BT020 ali Z6 (te sem jaz opazil, mogoče pa imajo še kaj na voljo) - kdor je dobil BT020 je na žalost imel tako ''srečo''. Jaz od sedaj naprej zgolj še Z6, čeprav sem na fazerju prisegal na mišelinke.

lp

Jaz sem imel na letniku 2002 D220 pa sploh niso bile slabe, kar se oprijema tiče. Samo enkrat se mi je obnašal, tako kot bi bil ves gumjast. Težava odpravljena ko sem jih napumpal na 2,9+2,5. Na novi 2007 sem pa pač imel srečo in ima prvo vgradnjo M Z6. Zaenkrat se obnašajo gume super, ampak sedaj imam šele 2000 km. Te pumpam 2,9+2,7.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko........še mal, pa bo 2000km..........in morm priznat, da me je presenetla v vseh pogledih.

Ne glede na to, kok velik moped je to........se na cesti obnaša kot igračka.

Celo draga je ugotovila, da serijski kufri v celoti zadostijo njenim potrebam......ki niso majhne :evilgrin:

Poraba se je ustalila na 5,1.........če bi pa še malček bolj turistično fural, pa sem prepričan, da jo sesujem še za kak deci al pa dva.... :kva1:

Gume..........se še slabše obnašajo, kot so se prej......... :hmm: :eek: .......ma, letijo spomlad dol......... :grim

Zdej pa eno podpitanje........a še komu poskakuje zadnje kolo.......pri hitrosti nad 180......polno naložen....... :xx: :xx:

Občutek je prav grozljiv.........sem sprobal, če se z zvečanjem brzine kaj umiri.......pa sem pri 220 prej jaz popustil........kot pa čakal, da me v to kaj drugega prisili. :xx: :xx: :xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa eno podpitanje........a še komu poskakuje zadnje kolo.......pri hitrosti nad 180......polno naložen....... :xx: :xx:

Občutek je prav grozljiv.........sem sprobal, če se z zvečanjem brzine kaj umiri.......pa sem pri 220 prej jaz popustil........kot pa čakal, da me v to kaj drugega prisili. :xx: :xx: :xx: :xx:

Pozdravljeni-to tresenje je pri meni neznanka. Jaz ti svetujem da pelješ motor na servis pa oni naj ugotavljajo kaj je, je pa verjetno guma, lahko je samo za uravnotežit.Jaz z mojo FJR-ko sem letu že 250,pa ni nobenih vibracij je pa res da brez kufrov, tako da pojdi probat brez kufra, tretjega če imaš zna biti tudi to problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polno naložen (vsi trije kufri), brez sopotnice, 220 po avtocesti kar nekaj kilometrov, vetrobransko steklo na najnižjem položaju, jaz malo nagnjen naprej - motor miren kot šus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo........šel do Primca.......mi je na novo scentriral obe gume........( so bile mal faljene)

Nisem pa še uspel probat, če je kakšna razlika........no če drugega ne......sedaj vsaj bolj zaupam, da je vse OK.

Sem pa naročil višjo in širšo šipco. Upam, da jo čim prej dobavijo....... :kva2: :kva2: :kva2:

A ima kdo že kakšne izkušnje s tem???????????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa naročil višjo in širšo šipco. Upam, da jo čim prej dobavijo....... :kva2: :kva2: :kva2:

A ima kdo že kakšne izkušnje s tem???????????????

Ojla ker letnik je? FJR-jko mislim :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo že kakšne izkušnje s tem???????????????

A kar original si nabavil ?

Jaz imam CalSci višjo šipco in se mi odlično obnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa naročil višjo in širšo šipco. Upam, da jo čim prej dobavijo....... :kva2: :kva2: :kva2:

A ima kdo že kakšne izkušnje s tem???????????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ista velikost......

Ej....to pa sploh ni slaba ideja.......

Mojo cifro maš v profilu.......poklič, pa se dogovoriva......

Sej cena ni nevem kolk........ampak.....raj jo odkupim od tebe..........naročeno pa storniram, ker bo itaQ še kar nekaj trajajo, preden bo dobavljiva.

BTW......jaz pa LT.......ma tut rikverc :whistle:

Mi je pa uspelo prvo krščenje v soboto.........huhhh.....pozabu, da FJR pač ni za na mokro travo........pa smo se veselo prevrnili pri 0km/h.........je pa malček jeba vse to železje pobrat.......na srečo je bilo okol zadost močnih :blush: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem bral o novi FJR 2008 na ITL forumu. Izboljšave so predvsem pri ABS-u, pri motorju nekaj v zvezi z vbrizgom goriva, pleksi steklo debelejše, da ne bo v zgornji poziciji povzročalo nihanj zaradi zračnega upora, nekaj olepšav okoli "armaturne plošče". Novi sta tudi barvi, črna in siva.

Več popravkov ima model AS, okoli avomatske sklopke in prestavnih ročic.

Skratka nič pretreslivega.

Zaenkrat model 2006 ostane pri hiši.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, a se vidi na tej sliki sivočrno(mat) varianta? Oziroma bolje rečeno grafitna (yeah, that's the word). Fucking beautiful. :worship:

2008 barvne kombinacije so srebrna, črna in grafitna

post-400-1189667755_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!