Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Malo za šalo, skoraj nič zares - a ti postavim eno res vrhunsko 'motosvet style' vprašanje?

Evo, here goes - "A pa si potem dobil zahtevek za povračilo stroška za nakup novega policajskega čevlja, ki se je umazal od brce v rit, in še za osebno odškodnino policaju, ker je blazno psihično trpel, ko je moral nad tabo zganjat nasilje?

;-)

Tih sem bil kot "rit":whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej, se sploh ne strinjam s takimi norci kot je ta in z njihovimi dejanji..... samo bi pa res rad vedel ,kje za hudiča si dobil ta podatek,da je preganjani prekrškar odgovoren za nastalo škodo na službenem policijskem vozilu zaradi tega,ker je bežal,policaj se je pa zaradi neprilagojene hitrosti zaletel????? samo en primer , prosim !

ZDA, Velika Britanija.

Dva primera dovolj?

V ZDA, recimo, če bi ta policaj padel in se ubil, bi bil model, ki je bežal, obtožen uboja (in glede na sodno prakso tam tudi obsojen in šel za par let sedet). Enako bi morali uvest pri nas. Ker vse preveč motoristov in avtomobilistov beži ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr neki nakladaš, sori.

Kak vzameš!"Nam" se je to dvakrat zgodilo :whistle:

Enkrat od Mislinje proti SG proti MB so naredili kar zasedo na karavaniku(Muta)

Drugič pa kao od Arje vasi do Trojan!

Obakrat z avtom :whistle:

Ti lahko preko P.M razložim,če mi že glih ne verjameš :evilgrin:

Ti kr računaj ... Večini je verjetno dovolj, da je policaj zaznal kršitev in ustrezno ukrepal ... a ni vseeno, al je letel 150 al pa 240 ? Načeloma je v obeh primerih dodobra prekoračil omejitev hitrosti ...

Mislim, kera bizarnost - a če bi se po omejitvah z neregistriranim motorjem in brez izpita vozil, je pa 'ful okej' in mu policaji ne smejo nič, ali kaj? "Pa saj je po pameti peljal ..." bodo govorile stare mame v vasi, ko bo nekoga povozil, ker bo bežal pred policaji, ker ga bo strah kazni zarad neregistriranosti/neimetja izpita ...

Tako je!Vendar se kršitvi pri zagovoru pri sodniku zelo razlikujeta tako,da...

Ne gre se tle.da se mu ne sme kaj!Seveda to ni prav in....

Vendar se je zaradi tega posledično veliko bolj ogrožalo vse "nas" druge udeležence v prometu!Predstavljaj si,da bi se ta tip zaletel vate!Motor ni bil registriran in,če nebi imel kasko bi imel zelo velike probleme,da bi,če sploh bi,dobil denar za popravilo!

Ker,če je res zaznal,da se ga lovi je sigurno peljal prej čez svoj limit,kot pod njim!Za njim pa še en motor z vsaj takšno hitrostjo!Če si kdaj vozil zadaj veš,da se moraš bolj peljat,ko nekoga slediš!

Tako,da jaz osebno sigurno ne odobravam takšen način "lovljenja"!Sploh,če so ga celo zračno sledili!Lepo bi šli za njim in potem poslali patruljo do njega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZDA, Velika Britanija.

Dva primera dovolj?

V ZDA, recimo, če bi ta policaj padel in se ubil, bi bil model, ki je bežal, obtožen uboja (in glede na sodno prakso tam tudi obsojen in šel za par let sedet). Enako bi morali uvest pri nas. Ker vse preveč motoristov in avtomobilistov beži ...

Pusti ZDA! Tam lahko v določenih država ljudje...marsikaj!

Za Anglijo pa bom jutri poklical prijatelja in ga vprašal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pusti ZDA! Tam lahko v določenih država ljudje...marsikaj!

Za Anglijo pa bom jutri poklical prijatelja in ga vprašal!

Hotel si primer, dobil si primer. Ne se zdaj ven vlečt ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel si primer, dobil si primer. Ne se zdaj ven vlečt ...

Čaki malo!A živiš v EU?Si se v OŠ in srednji šoli itd...zgledoval po "slabših" učencih ali po "boljših"?V določenih državah morajo biti ženske "zamaskirane",roparjem lahko sekajo roke.V določenih kamenjajo ljudi.Spet nekje nimajo dostopa do vseh internetnih strani!

In kaj zdaj moramo tud tle v Slo pobrati in se zgledovati po državah,kjer pač nimajo vse kot bi "moralo" biti?

Glej!Sigurno ima vse dva "konca"in vsaj moje mnenje je,da bi se takšne stvari lahko razrešile tudi z manj ogrožanja vseh nas ostalih odeležencev v prometu!

Da bi pa moral nekdo,ki "drži v rokah svojo balanco" plačevati za "neodgovorno" vožnjo "usposobljene" osebe,ki mu sledi se mi pa zdi že res absurdno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre se tle.da se mu ne sme kaj!Seveda to ni prav in....

Vendar se je zaradi tega posledično veliko bolj ogrožalo vse "nas" druge udeležence v prometu!Predstavljaj si,da bi se ta tip zaletel vate!Motor ni bil registriran in,če nebi imel kasko bi imel zelo velike probleme,da bi,če sploh bi,dobil denar za popravilo!

Ker,če je res zaznal,da se ga lovi je sigurno peljal prej čez svoj limit,kot pod njim!Za njim pa še en motor z vsaj takšno hitrostjo!Če si kdaj vozil zadaj veš,da se moraš bolj peljat,ko nekoga slediš!

Tako,da jaz osebno sigurno ne odobravam takšen način "lovljenja"!Sploh,če so ga celo zračno sledili!Lepo bi šli za njim in potem poslali patruljo do njega!

Jaz pa ga odobravam, tak način.

Srednje in dolgoročno gledano - si predstavljaš, kako zelo bi bili 'mi' ogroženi, če ne bi bilo policistov oziroma oni ne bi sankcionirali tovrstnih primerov? Samo pomisli, kak kaos bi nastal, ko bi postalo res 'javno znano', da policisti nikogar ne preganjajo in posledično tudi ne rešijo nobenih primerov, itd ...

Za Anglijo pa bom jutri poklical prijatelja in ga vprašal!

Kaj pravi prijatelj?

Čaki malo!A živiš v EU?Si se v OŠ in srednji šoli itd...zgledoval po "slabših" učencih ali po "boljših"?V določenih državah morajo biti ženske "zamaskirane",roparjem lahko sekajo roke.V določenih kamenjajo ljudi.Spet nekje nimajo dostopa do vseh internetnih strani!

In kaj zdaj moramo tud tle v Slo pobrati in se zgledovati po državah,kjer pač nimajo vse kot bi "moralo" biti?

On ti ni dal za primer sveta, kjer sekajo roke, pač pa dve državi, po katerih se zgledujemo v marsičem in ki sta nam tako po religijskih, kot tudi drugih lastnostih zelo 'blizu'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ga odobravam, tak način.

Kaj pravi prijatelj?

Ma saj jz tud-do nekje!Ker se tako ali tako javi drugi patrulji in se naredi zaseda!

Pozabil se nato...bom jutri...

A je kdo od tuki danes blizu mokrega polja(Šentjernej) zapeljal s ceste v blato?Rumen motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se tako ali tako javi drugi patrulji in se naredi zaseda!

Sori, res ne moreš vedeti, v katero smer ti bo 'spizdil', da ga na pravi ulici počakaš ... in verjetno ni na voljo glih 10 avtov za lovit enega neuravnovešenca ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, res ne moreš vedeti, v katero smer ti bo 'spizdil', da ga na pravi ulici počakaš ... in verjetno ni na voljo glih 10 avtov za lovit enega neuravnovešenca ...

Sploh,če ga slediš po zraku,kot v tem primeru :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se je odvila cela drama direkt pred mojimi očmi... S punco sva se z avtom vračala iz shova na gospodarcu. Celo pot po trzinski obvoznici sem vozil za starejšim parom z TDM900, ko smo prišli do table za Domžale se je zgodilo nepričakovano. Blondinka z avtom je flegma zapeljala na glavno cesto pri Petrolu v smeri proti LJ in gladko "zbila" pred menoj vozečega motorista in sopotnico, motorist se je sicer probal izogniti, ampak ni bilo pomoči... mislim fak no grozljivka, ampak kakor je hudo zgledalo kako sta oba po zraku letela se je relativno dobro končalo, saj sta se oba pobrala, sicer s težavo ampak vsaj na prvi pogled ni zgledalo hujšega (sreča v nesreči je bila ta da je avto zadel motor v desni izpuh pod voznikovo in sovoznikovo nogo), umaknil sem motor iz ceste (mater je kar težka tale TDM :D) pustil svojo tel. št. v primeru če bi blo potrebno podati kakršno koli izjavo.

Če to bereta upam da je vse ok :unsure:

Ljudje ahtajte se, ker ostali ne vidijo zgleda niti par metrov pred seboj...

Popravljeno . Popravil shark357
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako kot je napisal shark, vozniki ne vidijo niti par metrov pred seboj, tako imenovani pogled v globino, motor je pa praktično odaljen le nekaj metrov, potem pa bum in je hudo, zadnje čase se vozim kar z dolgo lučjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi pa moral nekdo,ki "drži v rokah svojo balanco" plačevati za "neodgovorno" vožnjo "usposobljene" osebe,ki mu sledi se mi pa zdi že res absurdno!

Vidiš, meni se pa zdi 110% normalno da je bežeči kria za prav čisto vse, kar se zgodi v zvezi s pregonom ob njegovem begu. Bodo potem ljudje 3x premislili, prden bodo bežali.

Že za sam beg (rezen recimo če pri sicer ne krši predpisov, da ne kaznujemo prstrogo nekoga, ki morda res ni opazl policaja zadaj) je predpisana prenizka kazen, moral bi bit zapor (brez možnosti pogojne).

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj jz tud-do nekje!Ker se tako ali tako javi drugi patrulji in se naredi zaseda!

Če beži, tudi pri zasedi ne bo ustavil. Kako pa ga bodo ustavili, če mu ne smejo nič? Ker če beži, se tudi zaradi mahanja z loparčkom ne bo ustavil. Da ne govorimo o temu, da je tudi na kraj zasede prit z nujno vožnjo (kar je spet hitrost) itd ...

OK, zasede, ampak potem dovolimo tudi takole ustavljanje:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V redu, loviti se jih ne sme. Na silo ustavljati se jih ne sme. Streljali jih ne bodo, normalno.

Kako, za hudiča, pa doseči da bodo ustavili, oziroma preprečiti vožnjo butcem brez izpita, pa brezglavo bezljanje po cestah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravi prijatelj?

On ti ni dal za primer sveta, kjer sekajo roke, pač pa dve državi, po katerih se zgledujemo v marsičem in ki sta nam tako po religijskih, kot tudi drugih lastnostih zelo 'blizu'.

No danes sem se menil 17min-ti Angleži....

Do 11 septembra temu nikakor ni bilo tako!

Za tem pa so kategorizirali neustavitev policistu kot kaznivo dejanje!

In ja prav je imel!Po 11.9 plača vse stroške,ki bi "lahko"nastali v času lovljenja oseba(po njihovo osumljenec kaznivega dejanja),ki ni ustavila.Sama kazen po njegovih besedah ni velika!Ti pa vzamejo motor-avto in ga peljejo na uničenje!Če pa bi policist v času zasledovanja padel,poškodoval tujo lastnino pa zato odgovarja oseba,ki ni ustavila.

Če pa nimaš zavarovano in denarja pa greš v zapor-pač za dalj časa-kako pa je z odškodnino do drugih nič krivih pa ni vedel!

Ampak!Ker je po njihovo storila kaznivo dejanje s tem,ko ni "ubogala"policista in ker je bila ta oseba kategorizirana kot TERORIST!

Zato se tudi govori,da je bil 11.9 nastavljen!Da imajo veliko večje privilegije!

Moje mnenje,da so nam s tem kratene osnovne pravice!

Na podzemni je policist celo ustrelil temnopolto osebo,ker ni obstala,ko je kričal policist zanjo,ker ga ni slišala in je odhitela na vlak.Policist pa za njo in "hladnokrvno"spustil vanjo cel nabojnik!Seveda pa policist ni bil kaj kriv,ker je (seveda po njihovo)"utemeljeno"

sumil,da ima le ta oseba teroristične namene!

Oziroma malo lažje :whistle: čim jim ne ustaviš te smatrajo kot terorista!

Ne res mi ni dal primera kjer sekajo roke!Ampak eno državo,ki ima "enake" zakone že stoletje.In obe,ki se več kot konkretno zgovarjata na terorizem!Ki pa ga v Sloveniji več kot očitno HVALA BOGU ni!

Sploh pa...kaj naj tle v SLO poberemo vse najslabše kar se dogaja kje po svetu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh pa...kaj naj tle v SLO poberemo vse najslabše kar se dogaja kje po svetu?

Dajmo pobrati torej vse NAJBOLJŠE:

- spoštljiv odnos uradnih oseb do državljanov

- spoštljiv odnos državljanov do uradnih oseb

- neagresivno udejstvovanje v javnem prometu

- spoštovanje prometnih predpisov

- spoštovanje soljudi

- spoštovanje drugačnih

- izognimo se stigmatizaciji, predsodkom

- spoštovanje zasebnosti

- spoštovanje osebnega dostojanstva

No, ajde - kako daleč smo? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!