Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

In kako to ti veš?? Kar tako, al imaš kakšne konkretne informacije?? Ker namreč nekaj trdiš....

Čez dan ali dva sem se peljal po istem odseku in stvar ni bila sanirana (pesek, nafta)...tudi po tednu in mesecu dni je luknja še zmeraj bila na istem mestu.

Če se pa tvoj post nanaša na mojo trditev, da mu na OKC al kaj že je niso povedali....Hja...je trditev lahko vsaj 90%-na, sodeč po lastnih izkušnjah, izkušnjah drugih itd.

PS.

Aja pa še nekaj...ne trdim da so fantje na OKC vsemogočni itd....vsak je lahko "zmotljiv".

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevednost nikoli ni bila opravičilo za nespoštovanje zakonov. closedeyes.gif

Seveda ne, vendar v prvem primeru je nekdo probal nekaj pomagat in na koncu fasal kazen, v drugem pa je obrnu glavo stran in reku nč vidu, nč slišu in ostal čist trance_33_sleep.gif .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevednost nikoli ni bila opravičilo za nespoštovanje zakonov. closedeyes.gif

Se strinjam....vendar v določenih primerih (kot je recimo zavarovanje območja) mora prevladat razum in morala.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, sodeč po lastnih izkušnjah, izkušnjah drugih, skratka flancaš in se vlečeš ven....

Se mi ni treba za kaj vlečt ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ame='GRUNF' date='15. September 2009 - 12:52 PM' timestamp='1253011979' post='1672727']

Se mi ni treba za kaj vlečt ven.

Potem pa ne trdi nekaj za kar nisi 100%, da se je zgodilo tako kot pišeš....samo za to se je šlo.....malo preveč se zadeve posplošujejo in človek dobi občutek, da imamo v deželici same multi-kulti strokovnjake....evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam....vendar v določenih primerih (kot je recimo zavarovanje območja) mora prevladat razum in morala.

Normalno. Ampak saj razum in morala nista v nasprotju z zakoni, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa ne trdi nekaj za kar nisi 100%, da se je zgodilo tako kot pišeš....samo za to se je šlo.....malo preveč se zadeve posplošujejo in človek dobi občutek, da imamo v deželici same multi-kulti strokovnjake....evilgrin.gif

Ja ok...vsemogočni,da boš lažje v miru spil pir tongue.gif

Normalno. Ampak saj razum in morala nista v nasprotju z zakoni, ne?

V nekaterih primerih sta lahko.....kaj ne?

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se zdaj vsi obremenjujete s tem, fant je pač naredil napako in jo bo tudi plačal. Naslednjič je ne bo več.....karkoli je napaka pač že bila. ;)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ok...vsemogočni,da boš lažje v miru spil pir tongue.gif

V nekaterih primerih sta lahko.....kaj ne?

Ma ni blema Frips....ob priliki ga še tebi plačam .....grim.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni blema Frips....ob priliki ga še tebi plačam .....grim.gif

Kurba frdamana, vsak tedn hodima na pir, pa ti še nikol ni padlo na pamet, da ga meni plačal... :(

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, pošten gospod, malce okajen, je počakal polcaje malo naprej od naše hiše, ko je na cesti (ponoči, no ja, skoraj zjutraj) opazil zemeljski plaz čez cesto... ustavil avto zavaroval cestišče in poklical polcaje... preden so utegnili zavarovati cestišče po svoji metodi, je gospod pihal, pihnil in izgubil izpit.. nato so zadevo zaščitili do konca....

ne zajebavam, še en vidik za ali proti srečanju z državnimi organi pa tud če s ne wem kolk pošten....

Emm ... ne vem, v čem se ti zdi problem ... Pijani pač ne sodi(j/m)o na cesto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak da mu niso! Večkrat javil kako pizdarijo (olje,pesek,luknje inp), nikdar kaj takega niso omenili in v večini primerov tudi sanirano ni bilo v doglednem času!

Pa bi ti morali, to imajo menda v navodilih (mi je zaupal en, ki se spozna). Pač tako, kot če najdeš nekoga, ki napol umira, pokličeš rešilce in ti oni povejo, kako ravnati, da pripomoreš pri reševanju ... temu se pač reče družbenoodgovorno ravnanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj sem se žolčno in z določeno mero sarkazma lotil pisanja v tej temi?

evo vam odgovor:

nekoč, par let nazaj sem se eno zgodnje nedeljsko jutro peljal po južni ljubljanski obvoznici, ko mi je na nadvozu, ko zaviješ z ljubljanske obvoznice levo proti brezovici, pripeljal nasproti vozeči avto, geistfahrer... pustimo to, da sem bil na prehitevalnem pasu, ko sem prehiteval pač nekaj, za menoj pa mlada družina v avtu ter da je bila situacija uspešno rešena.

sem klical na 113, nič, odzvoni v prazno...

se spomnim številke prometnih informacij rgl-a in tja pokličem. ravno ko radijcu razlagam z kaj gre se poleg mene naslika belomoder bmwjev moped. seveda, policija... očitno je prišel iz smeri zahodne obvoznice in priletnega geistfahrerja ni opazil... sem pa zato jaz bil deležen nauka o možnih grozodejstvih telefoniranja med vožnjo, sicer zgolj z žuganjem prsta, pa vseeno... ko sem mu pomahal naj ustavi na odstavnem je odkimal in oddrvel naprej. res ne vem kaj naj bi ob vsem tem še storil...

to je to... le temu, da se je policistu mudilo naprej se lahko zahvalim, da nisem za opozorilo na geistfahrerja dobil položnice in zvcp v evidenco...

in ob prebiranju vaših misli se mi zazdi, da bi vi od mene pričakovali da sredi avtoceste obrnem, oddvrim po nasprotnem pasu nazaj, prehitim geistfahrerja, ter vse pravilno vozeče opozarjam na prvega geistfahrerja, ki je, povsem mimogrede, bil prileten stric, starosti 80+, pa čeprav se ob tem izpostavim nevemkakim nevarnostnim...

in ja, sarkazem in cinizem res nista lepi lastnosti, sta pa še kako prisotna v mojem forumskem pisanju...

p.s.:

@mashina

malo manj se s forumom ukvarjaj te dni pa malo več s službo, da bova končno lahko šla na tisto pivo... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa ne trdi nekaj za kar nisi 100%, da se je zgodilo tako kot pišeš....samo za to se je šlo.....malo preveč se zadeve posplošujejo in človek dobi občutek, da imamo v deželici same multi-kulti strokovnjake....

Saj veš - vsak Slovenec je kombinacija najboljšega premiera + najboljšega selektorja + najboljšega ljubimca + najmočnejšega Zemljana (excluding Chuck Norris) + IQ severno od 200 ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsem pravilno, da so ga štrafali. Treba je vzpodbuditi odgovorno ravnanje v tej državi. Ne samo "saj sem poklical škife", pač pa tudi zavarovanje območja itd ...

Kot so že ostali napisali, s tem vzpodbujajo samo negativne učinke. Lahko bi mu v centru naročili, naj postavi trikotnik in če se mu mudi, mu bodo trikotnik nato policisti vrnili. Malo smešno bi blo zamudit na delo, in šefu razlagat, da si v dobro drugih izostal na delu, najbrž bi mu šef od veselja še kavo častu. :grrr Zdej pa najboljše, da na podlagi te policijske sankcije, vozniki tožijo cestno podjetje, to bo pa naprej stroške iztožilo od tegale poštenjaka, ker ni ukrepal po zakonu? :headbang:

Sej ne rečem, prav bi bilo, da bi postavil trikotnik, ampak napačno je sedaj tegale voznika kaznovat. Lahko bi ga le opozorili, in poskrbeli s kakšnim splošnim informiranjem voznikov, naj vozniki v takih primerih pokličejo interventne centre...interventim centrom pa naložili nalogo, naj v takih primerih tudi svetujejo o najprimernejšem postopku. Sem prepričan, da če bi v centru svetovali temule vozniku naj postavi trikotnik, da bi to tudi storil...glede na to, da mu ni bilo vseeno za druge in je za razliko od drugih vsaj poklical. Ni dvakrat za rečt, da tale voznik ni bil tudi v šoku, ker se je za las izognu nesreči, glede na to da sta se dva za njim nabasala. Najlažje je prelagat krivdo na druge, ko pa je potrebno kaj preventivno nardit, pa vsi tiho ko miši. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri registraciji motornega vozila se plača tudi cestno takso za uporabo cest, iz katerega se pa plačujejo pregledi in oskrbovanje cest in brežin ob njej. V tem primeru je obvestitelj kriv lahko samo za neprimerno zavarovanje cestišča, policija pa zato, ker se ni takoj odzvala in nadalnje začela s preusmerjanjem prometa, saj ima pooblastila za izvajanje tega ukrepa. Navadni smrtniki smo v takih primerih pooblaščeni samo za postavitev trikotnika in obveščanje javnih služb. Po mojem mnenju, bi v temprimeru moral biti ovaden tudi javni upravitelj tistega odseka ceste, ampak v naši državi še nismo prišli tako visoko, da bi se moral kakšen gr. inženir zagovarjati pred sodiščem zaradi povzročitve nesreče ali poškodb iz malomarnosti. Seveda pa je najlažje uzdariti po žepu navadnega državljana, ker se ve, da se ta ne bo branil, ker bo raje 14 dni klel in preklinjal ter plačal tisto kazen, kar pa menim, da je narobe. Te stvari ze začnejo uravnavati šele, ko mora zavarovalnica plačati zadostno količino denarja za odškodnine za pločevino ali poškodbe, ko ona, ker ima zadosten lobiski aparat za sabo, začne z preganjanjem odgovornih oseb. Zaradi mojega in še več podobnih primerov, je moralo CP montirati spodnjo varnostno ograjo na ridah, ker je zavarovalnica začela " sitnariti "z tožbamik zoper odgovorne. Pa nenazadnje, za svojo poškodbo in neodgovorno ravnanje sem kriv sam, za kar me je obsodilo tudi sodišče v Postojni v imenu ljudstva, zaradi neprilagojene hitrosti in ogrožanja ostalih udeležencev prometu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kar pa seveda ne pomeni, da oba, lažje poškodovana, ne bosta vložila oškodninske tožbe...:naughty:

zakaj že ? a na osnovi neprilagojene hitrosti??? :naughty: njemu vsaj tega ne morejo naprtiti.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, pošten gospod, malce okajen, je počakal polcaje malo naprej od naše hiše, ko je na cesti (ponoči, no ja, skoraj zjutraj) opazil zemeljski plaz čez cesto... ustavil avto zavaroval cestišče in poklical polcaje... preden so utegnili zavarovati cestišče po svoji metodi, je gospod pihal, pihnil in izgubil izpit.. nato so zadevo zaščitili do konca....

ne zajebavam, še en vidik za ali proti srečanju z državnimi organi pa tud če s ne wem kolk pošten....

ta "pošten gospod"( pošten pa res ne paše poleg : pihnil in izgubil izpit??????) bi pač moral zavarovati plaz in počakati s klicem na 113 toliko časa,da bi se streznil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta "pošten gospod"( pošten pa res ne paše poleg : pihnil in izgubil izpit??????) bi pač moral zavarovati plaz in počakati s klicem na 113 toliko časa,da bi se streznil.

Ta "pošten gospod" bi ne rabil pijan na cesto, kajne ... če tko mal realno pogledamo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se zdaj vsi obremenjujete s tem, fant je pač naredil napako in jo bo tudi plačal. Naslednjič je ne bo več.....karkoli je napaka pač že bila. ;)

točno tako. 100% resnica!

se pa sprašujem, kdo je v državi odgovoren za kolikor-toliko varne ceste. z vso obcestno infrastrukturo vred. naključni mimo skal vozeči? a nimamo kake inštitucije, kot so na državni proračun prsesana cestna podjetja? mal me zanima tud reakcijski čas organov. po mojih skromnih izkušnjah, so policijska vozila zelo daleč, ko jih potrebuješ. . . ampak res daleč. in v poprečju majo huude opravke. pomembne stvari rešujejo.

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!