Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

imam pa zmeraj bolj občutek, da nekateri prav namerno zlivajo svoj žolč na vse okoli sebe , če niso čisto istega mnenja kot oni, pa čeprav se to velikokrat sploh nič ne navezuje na (zelo ) resno temo.

Ni problem namerno/nenamerno, pač pa se pri tem niti malo ne brzdajo ... - eni žolč zlivajo zato, da zdravijo neke osebne frustracije. Večina sovraštva napram raznim družbenim skupinam, uradnikom/policajem/itd izvira iz frustracije ljudi, ki so pač bili v neki točki zaradi teh skupin/uradnikov ali razočarani, ali pa celo prikrajšani za nekaj, morda celo po krivici.

Ta frustracija torej sicer izvira v teh posameznikih, ki zlivajo žolč, a razloge je možno pogosto iskati tudi drugje. Verjetno v dejstvu, da sistem marsikje škriplje oziroma ne funkcionira, kot naj bi oziroma kot bi bilo optimalno.

Jebiga, ne pozabimo - šele pred 18 leti smo se pridružili 'razvitemu svetu', in pred kakim letom se je res javno razkrilo, da tudi ta 'razviti sveti' ni bogve kako razvit, kar smo nekateri itak že dlje časa sumili.

Pa vendar se vrti ...

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vendar se vrti ...

Eppur si muove...

Dober članek na to temo je Morbidus Slovenius, Erice Johnson Debeljak (Sobotna priloga Dela 12.05.2009).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, kam smo prišli...

"Štajerska policista sta predvčerajšnjim iz zaklenjenega gorečegaavtomobila rešila nezavestnega voznika. Ta se je z avtomobilom zaletelv ograjo in nepremičen obsedel v njem.

Okoli avtomobila so se zbrali ljudje, ki niso vedeli, kaj storiti,policista pa sta razbila stransko okno avtomobila in voznika izvlekla."

glede na pisanje nekaterih mojih predhodnikov bi ne rekel da niso vedeli kaj storiti, pač pa niso hoteli tvegati morebitnih opeklin ali poškodovanja svojih oblačil, ki bi jih staknili, medtem ko bi reševali življenje nezavestnega voznika...

mislim, da bi se nekateri res morali zamisliti nad svojim pisanjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem drugem članku:...."Okoli njega so se zbirali ljudje in vpili, da je v vozilu človek, ter se umikali....." BTW obstaja KD, ki se mu reče: Opustitev pomoči poškodovanim v prometni nesreči...........Ja točno do sem smo prišli. Nam podoba v ogledalu ni všeč, a ne??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, kam smo prišli...

glede na pisanje nekaterih mojih predhodnikov bi ne rekel da niso vedeli kaj storiti, pač pa niso hoteli tvegati morebitnih opeklin ali poškodovanja svojih oblačil, ki bi jih staknili, medtem ko bi reševali življenje nezavestnega voznika...

pa morebitne dodatne poškodbe ponesrečenca, ki bi jih utrpel pri 'strokovnem' reševanju... pa tožbe reševalcem, ki grozijo po tistem, ko bivši ponesrečeni pride dovolj k sebi, da zavoha priložnost... ? ja, sm smo prišli po amerikanizaciji tega, da vsak lahko toži za vse... zakaj policaj (mislim, da je bilo v kranjski gori pred letom, dvema) ni nudil ustrezne prve pomoči ponesrečenemu? menda se ni počutil ustrezno podkovanega... al pa negativne izkušnje od prej? zakaj medicinski tehnik ni rešil ženske v obrnjenem avtu pripete v sedežu in je raje počakal na prihod reševalcev v zapužah pri begunjah na gorenjskem? verjetno enako...

pa da ne bo spet udar in pogrom... mogoče je preveč enostavno soditi ljudi zaradi opeklin in umazanih oblačil... mora biti še kje vzrok? mogoče tiste odvetniške pisarne, ki živijo od tega? včasih smo jim rekli mrhovinarji...

in ja, verjetno se na možnem sodišču bolje braniš, če ugotovijo, da bi človek brez tvoje kakršnekoli pomoči itak podlegel poškodbam (nezavesten v gorečem avtu) čeprav sam trdi (po tistem, ko se je zlizal), da ga zaradi tvoje nestrokovne pomoči full boli glava in je nesposoben kakršnekoli koncentracije, kaj šele dela... pa ga nč kriv, nč dolžan žviš s svojo 1/3 plače do penzije.. (al pa še dlje?)

razen, če ste vsi hudi medicinski strokovnjaki... potem se oproščam za napisano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidiš, takšno razmišljanje nas vodi v pogubo...

in ne, res ne moremo pomagati omejencem, ki mase za čevapčiče ne ločijo od zaradi recimo sladkorne bolezni nezavestnega starčka... pa četudi so med nami in imajo volilno pravico, s katero posredno krojijo tudi našo usodo...

three_monkeys1223864894.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da te naučita uporabljati neko znanje...

torej???

..ki ga pa je potrebno obnavljati in dograjevati, drugače se že osnove pozabijo. Tako da od enega tečaja ne profitiraš ne vem kaj!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to...

tečaj prve pomoči in učenje abecede imata vsaj nekaj skupnega. namreč to, da te naučita uporabljati neko znanje...

torej???

ja, če ne eno ne drugo ne uporabljaš prav pogosto, pozabiš eno in drugo... mar ne? in kolikokrat dnevno/mesečno/letno bereš, pišeš ali nudiš prvo pomoč pomoči potrebnim ti?

pa moje razmišljanje, @elo,.. poglej zadevo z obeh strani..., kako se bom odločil sam v konkretnem primeru, se bom odločil sam, z vsemi posledicami, in ne bom tulil tukaj kako sem revež, če se ne bo izšlo tako, kot sem mislil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da ne bo spet udar in pogrom... mogoče je preveč enostavno soditi ljudi zaradi opeklin in umazanih oblačil... mora biti še kje vzrok? mogoče tiste odvetniške pisarne, ki živijo od tega? včasih smo jim rekli mrhovinarji...

Ljudje pač filme gledajo, TV najljubša droga, in tam GOREČI AVTOMOBILI EKSPLODIRAJO! (čeprav se to ZARES ne dogaja!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huda nesreča pri Črnivcu pri piceriji Mobydick.

Izgledalo je grozno.Motor (yamaha R1/R6) je bil zataknjen na stebru od javne razsvetljave, deli motorja pa ležali po vsem travniku :unsure: :unsure: Rešilec je ravno odpeljal.Kakor je bilo razvidno je pripeljal iz smeri Radovljice, bil hudo hudo prehiter, ovinka ni zvozil, najprej zadel odbojno ograjo, potem pa preko pločnika butnil v drog.

Po besedah policista se motorist še bori za življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huda nesreča pri Črnivcu pri piceriji Mobydick.

Izgledalo je grozno.Motor (yamaha R1/R6) je bil zataknjen na stebru od javne razsvetljave, deli motorja pa ležali po vsem travniku :unsure: :unsure: Rešilec je ravno odpeljal.Kakor je bilo razvidno je pripeljal iz smeri Radovljice, bil hudo hudo prehiter, ovinka ni zvozil, najprej zadel odbojno ograjo, potem pa preko pločnika butnil v drog.

Po besedah policista se motorist še bori za življenje.

a tam, kjer je omejitev 60km/h?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tam, kjer je omejitev 60km/h?

Ja tam je 60,čez križišče.Samo do tega križišča se pa da iz smeri Radovljice nažgat tudi čez 200. Nesrečnež je bil prehiter, nobenih sledi zaviranja,najprej v ograjo, potem pa v drog :unsure: :unsure: :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tam je 60,čez križišče.Samo do tega križišča se pa da iz smeri Radovljice nažgat tudi čez 200. Nesrečnež je bil prehiter, nobenih sledi zaviranja,najprej v ograjo, potem pa v drog :unsure: :unsure: :glare:

če je na ovinku vn zletu, se tud prbližno ne bi ustavil do križišča, kjer ima sicer prednost... v križišču pa mamce z brezij na eni strani, na drugi strani pa šoferji iz dveh oštarij takoj ob križišču... od tam naprej pa do vklopa na avtocesto je pa tudi 60km/h... pa nobenmu nč nočm. se ga da nažult, ja... a omejitev je po novem 90 km/h (prej je bila 100)...

naj se fant pocajta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tm nažigat je res glupost brez primere... no upam da se fant pozdravi in da ne bo posledic... predvsem pa da se fant nekej nauči iz te neumnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva se tudi jaz in punca pripeljala mimo (Sva šla na Bled) in sem tudi sam videl to nesrečo. Blo je videt grozno, sem pa opazil, da je bil voznik pri zavesti, ob cesti pa je stala vsa objokana ženska in parkirana Yamaha XT. Sem pa malenkost naprej od tega križišča cca 50m videl ogromno peska po cesti...mogoče je bil ravno ta pesek vzrok za nesrečo.

Sem si rekel, še sreča da imam skuterja, ki ne gre več kot 100 na uro

PS: Od motorja ni ostalo ničesar celega :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tam je 60,čez križišče.Samo do tega križišča se pa da iz smeri Radovljice nažgat tudi čez 200. Nesrečnež je bil prehiter, nobenih sledi zaviranja,najprej v ograjo, potem pa v drog :unsure: :unsure: :glare:

Itak so tudi table, kjer piše, da manj kot 150 km/h tam sploh ne smeš vozit! ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva se tudi jaz in punca pripeljala mimo (Sva šla na Bled) in sem tudi sam videl to nesrečo. Blo je videt grozno, sem pa opazil, da je bil voznik pri zavesti, ob cesti pa je stala vsa objokana ženska in parkirana Yamaha XT. Sem pa malenkost naprej od tega križišča cca 50m videl ogromno peska po cesti...mogoče je bil ravno ta pesek vzrok za nesrečo.

Sem si rekel, še sreča da imam skuterja, ki ne gre več kot 100 na uro

PS: Od motorja ni ostalo ničesar celega :wacko:

Sori ampak tam je zarad mene lahk par tovornjakov peska na cesti, če prpelješ normalno ti bo znesl, za divjanje tam ni izgovora.. tko kot je en že prej napisal... ko prideš iz ovinka maš tam precej prometno križiče.. folk prihaja iz dveh lokalov, čez vikend je pa še ogromno verskih blaznežev, ki gredo iz Brezij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam s tabo, da ne bo pomote. Ravno zato sem si pa Maxija nabavu, ker se prav tako da uživat v vožnji malo bolj počasi ;)

Za "divjanje-dirkanje" so piste!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj lahko preberete, da so italjani nehalo postavljati dvojne zaščitne odraje, in jih nadomeščajo z dvojnimi nadomestnimi ograjami, ki imajo zmečkljiv distančnik, da ublažijo nalet padlega motorista. Slovenija je najmanj two sterps behind. kot ponavadi.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes okoli treh v križišču pred Žalcom,prometna nesreča kjer sta bila udeležena motorist in osebni avto.

Motor mislim da je bila Yamaha YBR 125,rdeče barve,avto pa modra škoda.

Zgledalo je zelo grdo,upam pa da je motorist preživel brez hujših poškodb!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!