Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Kot so že ostali napisali, s tem vzpodbujajo samo negativne učinke. Lahko bi mu v centru naročili, naj postavi trikotnik in če se mu mudi, mu bodo trikotnik nato policisti vrnili. Malo smešno bi blo zamudit na delo, in šefu razlagat, da si v dobro drugih izostal na delu, najbrž bi mu šef od veselja še kavo častu. :grrr Zdej pa najboljše, da na podlagi te policijske sankcije, vozniki tožijo cestno podjetje, to bo pa naprej stroške iztožilo od tegale poštenjaka, ker ni ukrepal po zakonu? :headbang:

Sej ne rečem, prav bi bilo, da bi postavil trikotnik, ampak napačno je sedaj tegale voznika kaznovat. Lahko bi ga le opozorili, in poskrbeli s kakšnim splošnim informiranjem voznikov, naj vozniki v takih primerih pokličejo interventne centre...interventim centrom pa naložili nalogo, naj v takih primerih tudi svetujejo o najprimernejšem postopku. Sem prepričan, da če bi v centru svetovali temule vozniku naj postavi trikotnik, da bi to tudi storil...glede na to, da mu ni bilo vseeno za druge in je za razliko od drugih vsaj poklical. Ni dvakrat za rečt, da tale voznik ni bil tudi v šoku, ker se je za las izognu nesreči, glede na to da sta se dva za njim nabasala. Najlažje je prelagat krivdo na druge, ko pa je potrebno kaj preventivno nardit, pa vsi tiho ko miši. :xx:

Treba je se dodat, da bi tudi tista dva, ki sta se ponesrecila (ali vsaj prvi od njiju) mora tudi dobiti isto kazen ker ni zavaroval obmocja. Da bo pravica za vse in vec denarja v drzavni blagajni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na nivo debate v tej temi in radikalne prijeme nekaterih lunatikov, me postaja utemeljeno strah. Strah za "boljši jutri". Mislim da večino kretenizmov na cestah povzročijo egomanijaki, ki s svojim JAZ LAHKO! sejejo teror. To početje je lastno vsem, ki imajo občutek, da se jim dela krivica, da so ogroženi, in prepričani, da svet nujno potrebuje več takih kot je on. v medicini temu rečejo tudi paranoja. Problem eskalira, ko tak osebek hote ali ne, sprovocira čredo ovac, da se spusti na njegov nivo. le tam ima "realno primerjavo" koliko "boljši" je od drugih. ker se ovce na njegovem terenu ne znajdejo, so rade žrtve lastnega pretiravanja. in ON, zmaga. Pa naj bo to v debati, ali na cesti. Ker je kretenov in radikalcev očitno vedno več, bo najbrž tudi na cetah bolj krvavo. očitno nekaterim v veselje.

Samorefleksivno si tole spesnil očitno, pohvalno. Čredni nagon zna biti problem, upam, da nisi kandidat za vodnika in imaš ego zdrav, kot mislim da je razvidno iz posta. Dobiš za pir. Spremljam tole debato in res...boljši jutri verjetno zahaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj že ? a na osnovi neprilagojene hitrosti??? trance_25_naughty.gif njemu vsaj tega ne morejo naprtiti.....

Daj začni že enkrat uporabljat tisto bučo, ki jo imaš namest glave.....veš kaj se mu očita, predpostavimo, da bo v kazenskem postopku pravnomočno obsojen, ergo sledi še civillni del postopka, v katerem bodo navedene ne male odškodnine. Dovolj razumljivo thumpek?? evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta "pošten gospod"( pošten pa res ne paše poleg : pihnil in izgubil izpit??????) bi pač moral zavarovati plaz in počakati s klicem na 113 toliko časa,da bi se streznil.

ne glede na to v kakšnem stanju je bil... je naredil vse tako kot je treba, kar se tiče ogroženosti ostalih... in pošten z pijan nima nobene veze a, ne? in ja... mogoče ni rabil biti na cesti... pa včasih ne gre... ( to tisti, ki jih en pir vrže po cest itak nikoli ne bodo razumeli)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj že ? a na osnovi neprilagojene hitrosti??? :naughty: njemu vsaj tega ne morejo naprtiti.....

Daj začni že enkrat uporabljat tisto bučo, ki jo imaš namest glave.....veš kaj se mu očita , predpostavimo da bo v kazenskem postopku pravnomočno obsojen, ergo sledi še civillni del postopka, v katerem bodo navedene ne male odškodnine. Dovolj razumljivo thumpek?? evilgrin.gif

kaj sem pa napisal takega,da ti je dvignilo pritisk???? če bi se v tisto skalo zaletela dva motorista, bi policisti ( in to nažalost samo zaradi vrste motornega vozila !!! ) napisali naprilagojena hitrost ! že neštetokrat tudi v tej temi dokazano in podprto z grenkimi izkušnjami forumašev !

in nikjer se nisem strinjal s tem , da prvi ni zavaroval cestišča ter drugi šel pijan za volan !!!!!!!!! oboje je čisto zgrešeno !!!!

je pa najlažje kaznovati navadnega občana, ki ima po vsej verjetnosti še zelo sitnega šefa (seveda ob predpostavki,da se mu je mudilo v službo....če je bil pa na kavi zmenjen --- pa naj plača) kot pa nekoga,ki je res službeno in ne civilno odgovoren !!!!!

center za obveščanje je že po nazivu dolžan sprovesti postopek tako kot je treba. in dolžni ( ter plačani za to iz davkoplačevalskega denarja ! ) so te podučiti ter ti naročiti, kaj moraš storiti v danem trenutku !

kriv je lahko 100% samo in izključno v tej situaciji, če je ta navodila dobil a kljub temu odpeljal naprej ( HM..TOTALEN CEPEC)!!!!!!!!!

ker pa ne jaz ne ti ne razpolagava s točnimi podatki poteka samega dogodka, menim da pač izražamo svoja osebna mnenja na podlagi nekih naših ( copy-paste : " .veš kaj se mu očita , predpostavimo " !!! ) lastnih predvidevanj.

tudi zato je ta tema... za naša osebna mnenja še bolj pa za to, da se vsaj poskusimo ravnati na cesti tako, da čimbolj prispevamo k varnosti vseh udeležencev v prometu.

imam pa zmeraj bolj občutek, da nekateri prav namerno zlivajo svoj žolč na vse okoli sebe , če niso čisto istega mnenja kot oni, pa čeprav se to velikokrat sploh nič ne navezuje na (zelo ) resno temo.

kar pa se tiče uporabe "buče" in podcenjevalnih "thumpek"-ov ti pa povem , da jaz včasih tudi pri tvojih prispevkih ne vem točno v katero smer meri tvoj sarkazem. pa zato ne skačem brez veze v zrak ampak malo počakam , ker se ponavadi v nekaj naslednjih prispevkih tudi obrazložiš... na malo bolj kulturen način. drugače pa me drugič kar okrcaj na privat, bova imela mogoče oba kaj pozitivnega od tega. lp in srečno vožnjo :yes: thumper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je dnevniku za vrjet: ni storil prekrška temveč kaznivo dejanje z možnim arestom do enega leta in menda lepo denarno kaznijo....

@HHV (če gre za istega s foruma) je podal dober komentar....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne glede na to v kakšnem stanju je bil... je naredil vse tako kot je treba, kar se tiče ogroženosti ostalih... in pošten z pijan nima nobene veze a, ne? in ja... mogoče ni rabil biti na cesti... pa včasih ne gre... ( to tisti, ki jih en pir vrže po cest itak nikoli ne bodo razumeli)

oprosti !!! samo če je napihal za odvzem izpita, je to zelo...ZELO !!! ... nepošteno do zdravja drugih udeležencev v prometu !!!!

glede na to, da se je vse zgodilo tik pred jutrom , so bile njegove psihofizične sposobnosti na nižku !!!! in tako stanje je po neprespani noči že brez alkohola !

pa a se mora en tak prav zaletet v tebe , da boš dojel da nima kaj iskati na cesti ?? že treznim se nam zgodi nesreča !!!

si napisal : ....pa včasih ne gre... ?? ne vem če bi karkoli lahko opravičilo vožnjo v pijanem stanju....

no mogoče je pa ta dilema uporabna za to temo ...

vprašanje : Ali bi v nujnem primeru ( ogoroženo zdravje ali življenje kogarkoli !) sedli pijani za volan ?????

( mogoče nova tema ? )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprosti !!! samo če je napihal za odvzem izpita, je to zelo...ZELO !!! ... nepošteno do zdravja drugih udeležencev v prometu !!!!

glede na to, da se je vse zgodilo tik pred jutrom , so bile njegove psihofizične sposobnosti na nižku !!!! in tako stanje je po neprespani noči že brez alkohola !

pa a se mora en tak prav zaletet v tebe , da boš dojel da nima kaj iskati na cesti ?? že treznim se nam zgodi nesreča !!!

si napisal : ....pa včasih ne gre... ?? ne vem če bi karkoli lahko opravičilo vožnjo v pijanem stanju....

no mogoče je pa ta dilema uporabna za to temo ...

vprašanje : Ali bi v nujnem primeru ( ogoroženo zdravje ali življenje kogarkoli !) sedli pijani za volan ?????

( mogoče nova tema ? )

da ne bo nesporazum še naprej, zgodba seže pred zakon o po starem (1.5 promila) tko de tisti, ki ne ve zakaj si takrat lahko izgubil izpit za

mesec ali dva naj se pozanima...

ne zagovarjam pijanih za volanom ali krmilom.. ja? zakonsko določena meja je znana, kako pa ta vpliva na psihofizično stanje posameznika je druga zgodba.. ja? ja storil je PREKRŠEK in ne KAZNIVO dejanje... ja? glede na to, da je zavaroval cestiče in počakal polcaje je vsaj psihično deloval precej bolj odgovorno kot ta o katerem teče beseda... lahko bi namreč mrtvohladno (glede na psihoaktivno stanje) parkiral avto in odkorakal domov...

in se zgovarjal na neprištevnost...

pa poanta mojega prvega posta na to temo ni bila v tem, da razglašam pijanost kot ljudsko dobro ampak, da je mogoče tudi tip, ki ni označil skale imel kakšen razlog, da tega ni storil. pa ni bil on kriv, da je skala tam... čeprow bo zdej spet debata o tem, kaj pravi zakon....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo nesporazum še naprej, zgodba seže pred zakon o po starem (1.5 promila) tko de tisti, ki ne ve zakaj si takrat lahko izgubil izpit za

mesec ali dva naj se pozanima...

ne zagovarjam pijanih za volanom ali krmilom.. ja? zakonsko določena meja je znana, kako pa ta vpliva na psihofizično stanje posameznika je druga zgodba.. ja? ja storil je PREKRŠEK in ne KAZNIVO dejanje... ja? glede na to, da je zavaroval cestiče in počakal polcaje je vsaj psihično deloval precej bolj odgovorno kot ta o katerem teče beseda... lahko bi namreč mrtvohladno (glede na psihoaktivno stanje) parkiral avto in odkorakal domov...

in se zgovarjal na neprištevnost...

pa poanta mojega prvega posta na to temo ni bila v tem, da razglašam pijanost kot ljudsko dobro ampak, da je mogoče tudi tip, ki ni označil skale imel kakšen razlog, da tega ni storil. pa ni bil on kriv, da je skala tam... čeprow bo zdej spet debata o tem, kaj pravi zakon....

je bilo lepo od njega , kar je naredil za varnost ostalih s tem , da je zavaroval kraj plazu. je pa imel verjetno vse možnosti,da bi zapeljal avto na tvoje ali pa sosedovo dvorišče in se s tem na eleganten način izognil kazni - bi pač rekel da gre peš domov......

kaj pa pravi zakon ..eh, kaznivo dejanje...ja, mogoče... ampak šele takrat ,ko bo-če bo spoznan za krivega... do takrat pa mene zanima kaj piše v zakonu o odgovornosti pristojnih sližb, ki to delo opravljajo ?????? in ali so po obvestilu reagirali v realnem času?

ali pa so se zanašali , da bo njihovo plačano delo nek občan naredil namesto njih - pa mogoče še zastonj ne,,če je šel v službo bi moral tisti čas , ki bi ga porabil za čakanje policije in vzdrževalcev ceste vsaj oddelati....

in če se pristojni niso pravočasno odzvali so po mojem skromnem mnenju odgovorni...

ma ja ..za 1-2 mesca izpit zgubit...je bilo sigurno čez 0,5... zakon je pač zakon...tkole mamo, ni druge... imaš pa prav, da je bil mnogo bolj odgovoren kot marsikateri drug, ki je zato plačan...

itak je pa ponavadi zmeraj tako..dobrota je sirota... RSTDRIVER.... :OK: LP

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm pa žalosten, ker umirajo na cesti motoristi... včeraj dva :cry:

vse ostalo nabijanje, je tuljenje v luno :closedeyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DANES SE JE ZGODILA PROMETNA NESREČA V KATERO JE BIL VPLETEN MOTORIST NA ORANŽNEM KTM-U duke2. Motorist je peljal od aškerčeve proti trnovem (trnovska cesta?),KO JE IZ STRANSKE CESTE VOZNIK Z BELIM KOMBIJEM SKUŠAL PREČITI CESTO. MOTORIST JE PRILETEL V KOMBI. MOTORIST JE UTRPEL LAŽJE POŠKODBE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DANES SE JE ZGODILA PROMETNA NESREČA V KATERO JE BIL VPLETEN MOTORIST NA ORANŽNEM KTM-U duke2. Motorist je peljal od aškerčeve proti trnovem (trnovska cesta?),KO JE IZ STRANSKE CESTE VOZNIK Z BELIM KOMBIJEM SKUŠAL PREČITI CESTO. MOTORIST JE PRILETEL V KOMBI. MOTORIST JE UTRPEL LAŽJE POŠKODBE.

Verjetno Barjanska cesta.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DANES SE JE ZGODILA PROMETNA NESREČA V KATERO JE BIL VPLETEN MOTORIST NA ORANŽNEM KTM-U duke2. Motorist je peljal od aškerčeve proti trnovem (trnovska cesta?),KO JE IZ STRANSKE CESTE VOZNIK Z BELIM KOMBIJEM SKUŠAL PREČITI CESTO. MOTORIST JE PRILETEL V KOMBI. MOTORIST JE UTRPEL LAŽJE POŠKODBE.

Ob keri uri pa je blo to? Barjanska cesta je ja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob keri uri pa je blo to? Barjanska cesta je ja :whistle:

men s ni zdelo prav lažja poškodba.

pod čelado je bil čisto krvav, ležal je na boku in nog ni premikal.

želim mu, da se izvleče res s praskami... vsako tako videnje mi da misliti, da postavim motor med male oglase.. in nisem daleč od tega...

drive safe- slow

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje : Ali bi v nujnem primeru ( ogoroženo zdravje ali življenje kogarkoli !) sedli pijani za volan ?????

Logiš ... Če bi šlo za to, da rešim svoje življenje, bi tudi koga fental ... tako kot večina od nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samorefleksivno si tole spesnil očitno, pohvalno. Čredni nagon zna biti problem, upam, da nisi kandidat za vodnika in imaš ego zdrav, kot mislim da je razvidno iz posta. Dobiš za pir. Spremljam tole debato in res...boljši jutri verjetno zahaja.

tomkruz nima odseva. tomkruz ne kandidira. ne vodi. ne sledi. tomkruz opazuje in kdaj pa kdaj opozori. srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men s ni zdelo prav lažja poškodba.

pod čelado je bil čisto krvav, ležal je na boku in nog ni premikal.

želim mu, da se izvleče res s praskami... vsako tako videnje mi da misliti, da postavim motor med male oglase.. in nisem daleč od tega...

drive safe- slow

Če tko razmišljaš brezveze da si ga kupu... mal mi greste že na *urac take jokice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker pa ne jaz ne ti ne razpolagava s točnimi podatki poteka samega dogodka, menim da pač izražamo svoja osebna mnenja na podlagi nekih naših ( copy-paste : " .veš kaj se mu očita , predpostavimo " !!! ) lastnih predvidevanj.

tudi zato je ta tema... za naša osebna mnenja še bolj pa za to, da se vsaj poskusimo ravnati na cesti tako, da čimbolj prispevamo k varnosti vseh udeležencev v prometu.

imam pa zmeraj bolj občutek, da nekateri prav namerno zlivajo svoj žolč na vse okoli sebe , če niso čisto istega mnenja kot oni, pa čeprav se to velikokrat sploh nič ne navezuje na (zelo ) resno temo.

:worship: Kratko malo odlično napisano !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men s ni zdelo prav lažja poškodba.

pod čelado je bil čisto krvav, ležal je na boku in nog ni premikal.

želim mu, da se izvleče res s praskami... vsako tako videnje mi da misliti, da postavim motor med male oglase.. in nisem daleč od tega...

drive safe- slow

pol je najbolš, da to storiš takoj in brez omahovanja. tud slow rata zelo nevarno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mojga že prodajam, za to navali narod, tud mene je že postal strah se vozt po sloveniji, letos sem se uglavnem vozu po italiji in avstriji, je nekoako bolj varno in tud ceste imajo bolj urejene, se mi je letos parkrat zgodl , da so me hotl zrint s ceste, sem tud policaju reku pa mu dal registrsko vozila, ki me je hotu zrint s ceste, pa je reku da je brez veze, če nimam prič :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logiš ... Če bi šlo za to, da rešim svoje življenje, bi tudi koga fental ... tako kot večina od nas.

Sam.....tega večina.....zaradi angelske nedolžnosti......ne bo priznala.

Jaz....priznam.........BI.........pa da imam sam tok zavesti, da približno vrtim volan!!!!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!