Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Vedno sem mislil, da se to do dogja le drugim, pa se je danes popoldan meni. Med vožnjo iz Vitanja proti Slovenskim Konjicam, popoldan malo po peti uri je bilo, mi je za blagim desnim ovinkom na cesto pripeljal punto s hišnega dovoza ... in zaprl kar oba pasova. Samo močno sem bremzal, spodneslo me je in tako sem treščil v bok avta. Kje sem oblžal sam, se niti prav dobro ne spomnim. Za mano je vozil kolega, zadel ga je motor, ki se je odbil od avta in tudi on je padel. Pri meni zvit gleženj, pri kolegu zlomljen členek na prstu, pa oba na nekaj mestih obtolčena in fino podrgnjena ... kaj hujšega zaenkrat še nisva ugotovila. Res sreča v nesreči.

Je pa moja lepa Honda Deauville, niti en mesec je še nisem vozil, čisti fuč. Kolegov Burgman 650 je pa le odrgnjen, no vžgati pa vseeno ni hotel.

Več motoristov se je ustavilo in nama pomagalo, ne morete verjet, kako v takih trenutkih to zaleže. Tam se verjetno ob vsem doživetem šoku in kaosu (policija, reševalci, vlečna služba... ) vsem niti zahvalila nisva, pa bi se še zdaj ... če je bil kdo, ki to čita zraven, res lepa hvala, lepo je, da v nesreči vsaj nisi sam.

Popravljeno . Popravil Vodnar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno sem mislil, da se to do dogja le drugim, pa se je danes popoldan meni. Med vožnjo iz Vitanja proti Slovenskim Konjicam, popoldan malo po peti uri je bilo, mi je za blagim desnim ovinkom na cesto pripeljal punto s hišnega dovoza ... in zaprl kar oba pasova.

...

Ključne besede.

Tako človeško je to, vendar nas 99,9% tako razmišlja.

Vesela sem zate in za kolega, da ni hujših posledic ... k sreči! Verjamem, da ti ni vseeno za motor, vendar ... če bi zdaj ves "zagipsan" ležal v bolnici, na to še pomislil ne bi. Pleh je pleh, nadomestljiv v vsakem primeru, slej kot prej.

Hecno, kako so naše sicer dokaj trde kosti v takšnih primerih lomljive ... in ja, takojšnja pomoč je kot balzam za dušo. Imam od lani še živo v spominu. Pa pol leta bergel tudi, zato ... motor boš že porihtal oziroma, dobil zavarovalnino, pomembno je, da ti je ostalo tisto najbolj dragoceno in to je tvoje življenje.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem usekal, moram pa pojamrat... peljem po magistralki (sem se vračal iz kremšnite na bledu :naughty:), vidim kako se približuje avto iz stranske ceste na moji desni..vmes med nama (torej na njegovi levi) pokošen travnik tako da se je vse videlo že ko si se približeval, desno pa ni videl ker je imel rastlinje. Moram rečt da sem že ko sem ga videl "začutil" nekaj in malo odvil (pa naj reče kdo da ni "višje sile").

Pride dec do križišča, se skoraj ustavi, pogleda desno v "slabo viden del" in ko je videl da na desni ni nič, po gasu brez pogledat levo na cesto...

...nadaljevanje lahko kar narišem: :O:eek::kva1: :kva1: :kva1::smoke: in potem :angry: :nono: ...."odgovor" pa klasika: :unsure: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes okoli treh v križišču pred Žalcom,prometna nesreča kjer sta bila udeležena motorist in osebni avto.

Motor mislim da je bila Yamaha YBR 125,rdeče barve,avto pa modra škoda.

Zgledalo je zelo grdo,upam pa da je motorist preživel brez hujših poškodb!

Kolega iz Vitanja jo je usekal. Motor rdeča Honda cestna 125ccm. Peljal se je k očetu ki je zaposlen v Žalcu. Nažalost je spregledal avtomobil in zadel sprednji del avtomobila. Zaenkat je še v bolnišnici vendar brez večjih poškodb. Nosil zaščitno čelado, ki mu je po vsej verjetnosti obvarovala hujše poškodbe.

Popravljeno . Popravil miha7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem usekal, moram pa pojamrat... peljem po magistralki (sem se vračal iz kremšnite na bledu :naughty:), vidim kako se približuje avto iz stranske ceste na moji desni..vmes med nama (torej na njegovi levi) pokošen travnik tako da se je vse videlo že ko si se približeval, desno pa ni videl ker je imel rastlinje. Moram rečt da sem že ko sem ga videl "začutil" nekaj in malo odvil (pa naj reče kdo da ni "višje sile").

Pride dec do križišča, se skoraj ustavi, pogleda desno v "slabo viden del" in ko je videl da na desni ni nič, po gasu brez pogledat levo na cesto...

...nadaljevanje lahko kar narišem: :O:eek::kva1: :kva1: :kva1::smoke: in potem :angry: :nono: ...."odgovor" pa klasika: :unsure: :whistle:

Kot praviš si "ZAČUTIL" prej, ko začutiš in večkrat, ko začutiš to ti da izkušnje in dalše ali dolgo preživetje samo tako boš postal star in starejši motorist z izkušnjami.Namreč določene stvari predvidet je velikokrat, da nerečem zmiraj nekaj najvažnejšega v motorizmu.Namreč tudi sam zelo rad poženem vendar samo takrat kadar sem vse dobro predvidel.Tudi zadnjič ko sem šel po znani cesti Dvor Kočevje in mi je nasredini kar ostrega ovinka kmet z majhnim traktorjem vlekel smreko čez cesto

sem se že videl natleh vendar mi je ratalo še vstavit verjetno sem pravilno predvidel in le nisem šel na polno kot gre marsikateri zato tudi zelo nerad vozim prvi kajti vsem odzadaj z primerno varnostno razdaljo je lažje predvidevat še sploh ko vidiš da pred tabo motor na polno žlajfa!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na Jadranski magistrali med Karlobagom in Senjem je bila večja skupina "naših", videl sem pretežno LJ tablice.

Enega člana skupine je očitno odneslo v ovinku v ograjo. Suzuki neki športni, 2x Akrapovič.

Je kdo od tukaj? Je z njim "vse" v redu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega iz Vitanja jo je usekal. Motor rdeča Honda cestna 125ccm. Peljal se je k očetu ki je zaposlen v Žalcu. Nažalost je spregledal avtomobil in zadel sprednji del avtomobila. Zaenkat je še v bolnišnici vendar brez večjih poškodb. Nosil zaščitno čelado, ki mu je po vsej verjetnosti obvarovala hujše poškodbe.

Želim mu da se čim prej pocajta.Je pa res mel srečo,če je samo to,ko sem se peljal mimo je zgledalo zelo grdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na Jadranski magistrali med Karlobagom in Senjem je bila večja skupina "naših", videl sem pretežno LJ tablice.

Enega člana skupine je očitno odneslo v ovinku v ograjo. Suzuki neki športni, 2x Akrapovič.

Je kdo od tukaj? Je z njim "vse" v redu?

SI bo ''zlizal'' rane !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ob približno 17:45 Mislinja-Velenje, mladenič na R6 starejši letnik, SG tablice, preizkušnja tablice :alien1:, zadel v kombi in ga odbilo v jarek. Poleg bil že njegov kolega motorist (sosed kolikor sem razumel) in voznik kombija. Baje je zgubil kontrolo pri prehitevanju. Počakali rešilce, potem sem jih zapustil, fant je bil pri zavesti. Upam, da ni prehudih poškodb.

post-21064-125424495348_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred pol ure naj bi voznik motrornega kolesa pri Moravčah priletel pod tovornjak in žal izgubil življenje. A kdo že kaj več ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist je napihal 0,86 promila... :kva2: :kva2: :kva2: enim se pa res dogaja, da grejo tako pijani na motor. :BUA:

Si spremljal kdaj v kakem stanji se kdo odpelje z biker srečanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si spremljal kdaj v kakem stanji se kdo odpelje z biker srečanja.

ja...spalka je zakon...pa zjutraj kakšna voda...pa kava... pa nekaj pojest.. no potem pa lepo počasi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si spremljal kdaj v kakem stanji se kdo odpelje z biker srečanja.

Ni potrebno...ponavadi se javijo na raport v tej temi naslednji dan :xx: nehote seveda...:photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred pol ure naj bi voznik motrornega kolesa pri Moravčah priletel pod tovornjak in žal izgubil življenje. A kdo že kaj več ve?

Možakar je bil iz Litije, sožalje svojcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja...spalka je zakon...pa zjutraj kakšna voda...pa kava... pa nekaj pojest.. no potem pa lepo počasi ...

tudi drug dan človek še ni glih pripravljen na vožnjo ...

PS: govoriš kot kak star bajker ... :evilgrin:

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi drug dan človek še ni glih pripravljen na vožnjo ...

PS: govoriš kot kak star bajker ... :evilgrin:

ja,imaš prav.sicer pa so trenutki , ko je voznik res 100% sposoben za vožnjo itak zelo redki... pa tudi če se trezen vračaš ob 4 -ih ponoči po ovinkih domov nisi v popolni psihofizični formi, s tem da je 6-7 ur kasneje veliko boljša vidljivost in če je lepo vreme tudi toplejši asfalt, poleg tega pa se spotoma ustaviš še na kakšni kavi in ne odpelješ cele razdalje v enem kosu. pa po pamet in srečno vožnjo - vsem - kadarkoli !:OK:

P.S. sem že kar v letih. motor tudi. pa koleno je tudi na motorju fasalo. pa čist gladek tudi nisem. in las je tudi samo še za vzorec. no,kar mi manjka do starga bajkerja pa lahko še ti doložiš...brez problema in brez zamere... ja..upam da se bom še bolj postaral . :P:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si spremljal kdaj v kakem stanji se kdo odpelje z biker srečanja.

Ne bom imenoval, ampak pred leti na Škorpionih sta dva iz mojega kraja ''pod nujno morala'' domov. Ob enih zjutraj... ''Malo'' okajena. Sta v Slovenj Gradec prispela ob dveh popoldan. Kje sta se vozila, živ bog ne ve. No, potem so naše ženske začele prakticirati, da so zvečer pobrale ključe od motorjev, pa smo jih dobili nazaj drugi dan, naspani. Ideja se mi ne zdi slaba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!