Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

dobro se pocajtej. strah ostane še kar dolgo, in to morda niti ni slabo. Vendar, če ti je blo na motorju RES lepo pred so te podrli, ti bo tud kasnej.

glede na to da nisi nič kriv in si jo pošteno skupil, upam, da se bo zavarovalnica pošteno primla za žep. Vem da denar zdravja ne vrne, ampak, zadoščenje tud nekej šteje. srečno. Give them Hell, tako kot so ga eni degeni dali tebi.

drgač pa upam da je za letos konec črne kronike. Lani so tiu pozimi motoristi zapuščali ta svet :cry:

Ko si omeniu zavarovalnice,so barabe.....

3 mesece nazaj je meu kolega karanbol isto z motorjem,prletu motorist v njega in biu tudi on fajn poškodiovan....zavarovalnica je pršla pogledat motor in ocenila totalka in kaj misliš,da je vn dobu,maj ne tolk ko daš za njega.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj zvečer v MB (na teznu) prometna nesreča na cesti proti Perli..

ve kdo kaj več?

sem se peljal mimo, zgledalo kot odvzeta prednost avtomobila motoristu.

motorja zaradi teme nisem prepoznal.. je pa bil nek ss (cbr 600 mogoče)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ponovno v Brežicah na kirurgiji. Ponovno slikanje in sedaj je vse OK. Hvala fantom v belem, ki se na svoj posel spoznajo (predvsem takrat, ko so v zelenem). Prejšnji teden mi je dr. med. Primož Povhe specializant ortopedske kirurgije skup sešravfal ključnico in jo ojačal z eno ploščico in šestimo vijaki. Iz treh kosov je sestavio nazaj eno celoto. Roka je že gibna.

Aha. Motor ni nič kriv, kriva je bila moja nepazlivost in prekratka varnostna razdalja. Zakaj bi rekel nikoli več na motor. Sem pač en tak štor. Pol bi moral misliti za vsako stvar, ki se ti vživljenju zgodi, da se ti ''zaserje''. Tudi ko sem šel peš, sem si zvinu gležen. To pomen, da naj tudi peš več ne hodim. trance_43_wavetowel2.gif Oja, še bo bomo srečevali.

Upam da me ne bo sedaj ta ''gviht'' v desni rami iz ovinka vleku wacko.gif pa dab švajdrau po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi......gevint te ne bo......zgolj ........malček strahu in višek pazljivosti.........te bo že pred njim umirilo!!!!

Fajn se pocajti.......in poizkusi se zavedati......da si eden redkih, ki so imeli srečo.

Večim bi jo privoščil!!!!!

Srečno poba!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako,

sem uspešno nazaj iz travmatološke....

Bentiš, tudi mene je zvilo ko sem prebral. Upam, da bo čimprej vse mimo...zdej je itak konc sezone, spomladi boš pa imel že veliko voljo do motoriranja, čim bo sonček posijal! Jst sem tudi tako pravil, da nič več na motor, pa nisem dolgo zdržal. :naughty: Jst verjamem, da je vsaka taka izkušnja zlata vredna, če le ni prehuda. Tudi take izkušnje jemljem kot pozitivne, ker imaš pogled na življenje tudi iz drugih perspektiv. Morda začneš zatem tudi bolj cenit življenje. Kar pogumno istim/novim ciljem naproti. Spomladi se pa ponovno srečamo na bmwjevi furi... :whistle:

trance_43_wavetowel2.gif Oja, še bo bomo srečevali.

To so prave besede! Tudi ti čimprej rane zaceli...v enem kosu si že, zdej te čaka še najlepše...masaže, namakanja pa razgibavanja pri deklinah v kakem zdravilišču... :naughty: Ti skoraj zavidam :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ponovno v Brežicah na kirurgiji. Ponovno slikanje in sedaj je vse OK. Hvala fantom v belem, ki se na svoj posel spoznajo (predvsem takrat, ko so v zelenem). Prejšnji teden mi je dr. med. Primož Povhe specializant ortopedske kirurgije skup sešravfal ključnico in jo ojačal z eno ploščico in šestimo vijaki. Iz treh kosov je sestavio nazaj eno celoto. Roka je že gibna.

Aha. Motor ni nič kriv, kriva je bila moja nepazlivost in prekratka varnostna razdalja. Zakaj bi rekel nikoli več na motor. Sem pač en tak štor. Pol bi moral misliti za vsako stvar, ki se ti vživljenju zgodi, da se ti ''zaserje''. Tudi ko sem šel peš, sem si zvinu gležen. To pomen, da naj tudi peš več ne hodim. trance_43_wavetowel2.gif Oja, še bo bomo srečevali.

Upam da me ne bo sedaj ta ''gviht'' v desni rami iz ovinka vleku wacko.gif pa dab švajdrau po cesti.

He,he,Ja dr.Povhe je res car na svojem področju pa še faca velka je,men je roko poštimu ko sem jo razstavu na prafaktore,ko sem se pred leti v Krškem na semaforju spizdu enem v prtlažnk.Mam še zdej železje v roki,ga moram kej obiskat da to poberemo ven! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Danes, nekaj po 16h, na cesti Kočevje-Dvor, 300m pred naseljem Lašče je zdrsnil motorist. Po cca. 20m drsenja po cesti se je ustavil v obcestnem jarku. Na mesto nesreče je prišla policija, nato še rešilec,...

Zgleda, da se "balans" za letos še ni končal.

Popravljeno . Popravil Piksna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šmarješke Toplice

Pet mesecev po prometni nesreči je v bolnišnici za posledicami hudih poškodb umrl 23-letni motorist iz okolice Bele Cerkve, ki se je hudo poškodoval 25. junija v nesreči pri hotelu v Šmarjeških Toplicah.

Takrat mu je motor zgolj za poskusno vožnjo posodil prijatelj, žal pa se je kratka pot z motorjem tako tragično končala.

Nesreča se je zgodila 25. junija okoli 15. ure, ko je, kot so takrat sporočili policisti, "23-letni voznik motornega kolesa zaradi neprilagojene hitrosti izgubil nadzor nad vozilom in padel po vozišču. Hudo poškodovanega motorista, ki med vožnjo ni uporabljal varnostne čelade, so z vozilom nujne medicinske pomoči odpeljali v novomeško bolnišnico."

Čeprav je fant, ki se je hudo ponesrečil v Šmarjeških Toplicah, umrl za posledicami prometne nesreče, pa ta smrt ne bo vodena v statistiki smrtnih prometnih nesreč, saj je od nesreče minil več kot en mesec. Takšna je pač naša zakonodaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šmarješke Toplice

umrl 23-letni motorist iz okolice Bele Cerkve

Takrat mu je motor zgolj za poskusno vožnjo posodil prijatelj, žal pa se je kratka pot z motorjem tako tragično končala.

Hudo poškodovanega motorista, ki med vožnjo ni uporabljal varnostne čelade !!!!!!!!!!!

Pizdo mater me takle primer užalosti in raspička do amena, pa ljudje božji kje maste pamet, a je res potrebno imet mlinski kamen celo življenje za vratom ?

A je res treba takole ?

Sam sem kar nekaj let nazaj videl kot odaljen opazovalec, ko se je na identičen način ponesrečil zares dober frend. Žal nisem imel časa, da bi ga ustavil, prepozno! Za onega od katerega je motor bil pa je še najhuje! Povrh vsega pa je vedel, da ne zna vozit in zaradi morebitne prodaje mu je vseeno dal za vozit. Huda napaka, zares !

Prosim, premislite stokrat in ne delajte tako !

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

žalostno :(... Kot motorist sem nov na cesti, pazljiv, danes naredil 100km, po pameti... Tut k sem bil še samo avtomobilist sem vedno med moto sezono bolj pazljivo prehiteval in vozil po cestah... Vedno je žalostno, ko zgubi življenje motorist. Tudi če ga izgubi po svoji krivdi in zaradi objestnosti... Ampak v teh primerih lahko rečeš "norc je bil" (čeprov slaba tolažba, pa vendar)... Ko pa se zgodi takšna tragedija, kjer motorist ni prav nič kriv in ne moreš popolnoma nič vplivat na to.......ahhh...ostanem brez besed in me postane strah...:(((( naj počiva u miru ta nesrečen motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitro seje začelo,jaz se pred 15-tim Aprilom nebom vsedla na motor,sem pa danes videla več kot 20 + motoristov vglavnem posamezniki in nažalost moram reči,da mogoče je eden peljal v naselju po CPP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitro seje začelo,jaz se pred 15-tim Aprilom nebom vsedla na motor,sem pa danes videla več kot 20 + motoristov vglavnem posamezniki in nažalost moram reči,da mogoče je eden peljal v naselju po CPP!

Cesta je sedaj se od peska pa soli, pa temperatura asfalta je za bl ta pocasne, nebo skodval kak ogrevalni tecaj, ki ga ma policija al pa moto aktivisti.

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=32535

Veliko srece na cesti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žolčna debata z zares bednimi komentarji večine avtomobilistične pubertetniške gmadi tudi na: http://www.alter.si/tabla/showflat.php?Cat=0&Number=900356&page=0&vc=&PHPSESSID=#Post900356

obup... bi se prav morali zamisliti o opravilni sposobnosti nekaterih sodelujočih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žalostno :(... Kot motorist sem nov na cesti, pazljiv, danes naredil 100km, po pameti... Tut k sem bil še samo avtomobilist sem vedno med moto sezono bolj pazljivo prehiteval in vozil po cestah... Vedno je žalostno, ko zgubi življenje motorist. Tudi če ga izgubi po svoji krivdi in zaradi objestnosti... Ampak v teh primerih lahko rečeš "norc je bil" (čeprov slaba tolažba, pa vendar)... Ko pa se zgodi takšna tragedija, kjer motorist ni prav nič kriv in ne moreš popolnoma nič vplivat na to.......ahhh...ostanem brez besed in me postane strah...:(((( naj počiva u miru ta nesrečen motorist

Če te je strah potem se raje ne vozi.Ne me narobe razumet, na cesto moraš it previden z mislijo en ovinek naprej ne pa z strahom.

Srečno vožnjo!

Popravljeno . Popravil musaschi64
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te je strah potem se raje ne vozi.Ne me narobe razumet, na cesto moraš it previden z mislijo en ovinek naprej ne pa z strahom.

Srečno vožnjo!

A ni tako, da mora bit strah prisoten za večje predvidevanje na cesti.

Ko pomisliš kaj je za ovinkom, recimo pesek, olje, nasproti vozeče vozilo, tukaj ze misel vsebuje kanček strahu, ali se pač motim?

Ko poslušaš skakalce, predno se spustijo po zaletišču pravijo, da če ni strahu ni ok.

Ni nujno, da to velja za vsakega, ampak jest mislm, da mora bit ravno prav vsega.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tako, da mora bit strah prisoten za večje predvidevanje na cesti.

Ko pomisliš kaj je za ovinkom, recimo pesek, olje, nasproti vozeče vozilo, tukaj ze misel vsebuje kanček strahu, ali se pač motim?

Ko poslušaš skakalce, predno se spustijo po zaletišču pravijo, da če ni strahu ni ok.

Ni nujno, da to velja za vsakega, ampak jest mislm, da mora bit ravno prav vsega.

Odvisno kaj šteješ za strah.

Rešpekt že, strah, ki bi povzročil otrplost, paniko ali kaj podobnega pa če je le možno ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta je sedaj se od peska pa soli, pa temperatura asfalta je za bl ta pocasne, nebo skodval kak ogrevalni tecaj, ki ga ma policija al pa moto aktivisti.

http://www.motosvet....showtopic=32535

Veliko srece na cesti.

Kakšne bolj počasne? :) Vožnja se vedno prilagodi razmeram in zmožnostim šoferja ter v OKVIRU ZVCP.

In ceste so v tem trenutku že na zgornji meji omejitev po ZVCP, skratka normalno prevozne in gume v teh mejah normalno primejo, tako da "počasnih" ni.

Morda si hotel povedati, da ceste še niso za "prehitre".

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj z Fripson opazujeva modele kako nažigajo. Naštela, sva celo dva na SS stroju, ki sta se peljala "normalno". Če bo tako, bo v črno kroniko kaj pisati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!