Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

da ne bojo mladci zdaj skakali v nebo....ravno zaradi takšnih situacij je ABS še kako dobrodošel pripomoček.....

Ja ja! Točno to.

Sem generacija, ki nismo vedeli za ABS in ga na motorju nisem odobraval, čeprav ga sedaj imam, a ga tako rekoč še nisem rabil. Je pa dobrodošel pripomoček, predvsem za neizkušene motoriste. Če ga imaš, se moraš pa zavedati, da ga imaš, kajti ta, ti lahko podaljša zavorno pot in tudi s tem je potrebno računati ko si na motorju.

Tako to, - približno!

Eviva ABS!

No, doslej ga nisem imel in ga tudi nisem pogrešal.

Morda ga bom, ko ga ne bom imel. - (Posplošeno.)

bmw! Tebe pa pozdravljam! (Bo treba kakšno kawo spit'!!) :yes:

Jebeštrgla, že zopet komentarji v napačno temo...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ime mi je Klimbra..........in sem alkoholik :evilgrin:

vsi skupaj... DOBER DAN KLIMBRA ... velkom in klab ;)

vsi smo klimbre :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, je tako. Smo se že nekajkrat tresli zate. .)

Pa prid kej naokol, mislim,, da se mi ene dva pira še nek valjata. :naughty:

Ni panike.....kaj delaš jutri????????

" pira se pač ne smeta dolgo valjato okoli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkol, jaz bom na motorju še naprej imel ABS, ti pa kakor hočeš.

Sej nisem rekel da zdej pa moraš odpovedat ABS samo sem vprašal kako bo ko ti zataji tehnika ali to prepuščaš naključju kako bo ko zataji !?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Je pa dobrodošel pripomoček, predvsem za neizkušene motoriste. ...

To je res. Vendar po drugi strani pa morajo tudi neizkušeni motoristi dobiti izkušnje, ne da jih vedno rešuje ABS. Saj vemo, da lahko vsaka stvar zataji in v takem primeru se mora ustaviti tudi brez ABSa.

Aja pa nimam nič proti ABSu, saj ga nisem niti probal, tako da ne vem kako to deluje.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni panike.....kaj delaš jutri????????

" pira se pač ne smeta dolgo valjato okoli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :whistle:

Jutri? Mal tle, mal tam. Lady tud neki mučka, tko da zihr ni n'č. Poklič popoldne, de vidmo situacijo!

Ja, sej se res že nekaj plesen okoli štofelca nabira. :evilgrin:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nisem rekel da zdej pa moraš odpovedat ABS samo sem vprašal kako bo ko ti zataji tehnika ali to prepuščaš naključju kako bo ko zataji !?

Ne vidim razloga, zakaj bi zatajil. Še vedno ti ostanejo navadne bremze, v kolikor ABS odpove. Drugača pa se ne zanašam na ABS, me je pa letos rešil identične situacije, ki je bila opisana zgoraj in se je končala z padcem.

To je res. Vendar po drugi strani pa morajo tudi neizkušeni motoristi dobiti izkušnje, ne da jih vedno rešuje ABS. Saj vemo, da lahko vsaka stvar zataji in v takem primeru se mora ustaviti tudi brez ABSa.

Aja pa nimam nič proti ABSu, saj ga nisem niti probal, tako da ne vem kako to deluje.

Enkrat probaj, samo za občutek. Prevozil sem že mnogo več kot 50kkm na motorjih od tega 20kkm z ABS. Vozil pa od Tomosov pa krosk, pa cestak, ... In moje mnenje je, da te ABS lahko reši.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je tudi tale post malo izven teme ampak si ne morem kaj, da nebi zapsal misl, ki se mi je utrnila oni dan pred vožnjo.

Na motor se skoraj vsi vsedemo z neko vznesenostjo, z občutkom moči in z občutkom, da imamo nadzor nad svojim življenjem. Smo takorekoč neustrašni novodoni kavboji ali pa cestni bojevniki-kakor je komu ljubše... Tak zavajajoč občutek je v naši domovini vsako leto poguben za priližno en avtobust možakarjev in fantov-nežnejši spol na srečo vstopa na ta avtobus zgolj izjemoma.

Namesto, da bi ob prijemu za krmilo motocikla postali t.i. kavboji bi bilo bolje, da bi se naša duša prelevila v plaho srnico, ki mirno stoji, se sprehaja ali teče po gozdu (cesti). Ob tem pa ima oči in ušesa vedno na pečljih. Prav tako kot srna, bi se tudi motorist moral ''ustrašiti'' vsakega objektu, ki mu je dovolj blizu in ima drugačno relativno hitrost od njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je tudi tale post malo izven teme ampak si ne morem kaj, da nebi zapsal misl, ki se mi je utrnila oni dan pred vožnjo.

Na motor se skoraj vsi vsedemo z neko vznesenostjo, z občutkom moči in z občutkom, da imamo nadzor nad svojim življenjem. Smo takorekoč neustrašni novodoni kavboji ali pa cestni bojevniki-kakor je komu ljubše... Tak zavajajoč občutek je v naši domovini vsako leto poguben za priližno en avtobust možakarjev in fantov-nežnejši spol na srečo vstopa na ta avtobus zgolj izjemoma.

Namesto, da bi ob prijemu za krmilo motocikla postali t.i. kavboji bi bilo bolje, da bi se naša duša prelevila v plaho srnico, ki mirno stoji, se sprehaja ali teče po gozdu (cesti). Ob tem pa ima oči in ušesa vedno na pečljih. Prav tako kot srna, bi se tudi motorist moral ''ustrašiti'' vsakega objektu, ki mu je dovolj blizu in ima drugačno relativno hitrost od njega.

Kakor kdo...osebno vedno s kančkom strahu in velik spoštovanja(do tega kar zmore) sedem na motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako,

sem uspešno nazaj iz travmatološke.

V soboto 17.10.09 so me povozili na severni obvoznici (nasproti hotela mons).

Prišli smo po AC do izvoza za brdo kjer je bila stoječa kolona,

stisnil sem bremze vklopi vse 4 žmigovce in .... se zbudil na urgenci.

Na srečo sem, dobil močan udarec v nogo, nič polomljenega.

Po podatkih policije je bil dogodek sledeč;

jaz sem zaviral, golf za mano tudi, seat za golfom - njemu pa ni uspelo.

In tako je seat trčil v golfa, golf v mene, pa sem bil na tleh - pod golfom, ki me je nato

še par metrov rinil kot plug sneg (hvala bogu je bil to en star golf ki so ga mulci

spustili čisto na tla).

Še ena šola več. Do sedaj sem nekako probal predvideti vse dogodke (razni izvozi na cesto, izsiljevanja,

to da te spregledajo, prehitevanja....) edino na to nisem pomislil, da me bodo povozili v naletu od zadaj.

Tako da tudi na AC nisi varen.

Jutri grem pogledat motor, pol pa pade odločitev ali še med motoriste ali ne.

l.p. n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj Nejcgs sem se kar naježila!

Ampak sem zelo vesela zate, da nimaš hujših poškodb, zgleda da ker si večji in mišičast ;) se ti ni moglo dost zgodit, ker imaš jekleno telo ;) pa te verjetno tudi čuva tvoj angel varuh ;)

Verjamem, da si v dvomih, ali še imeti motor, verjetno si že ogromno doživel, ampak ko bo zopet sezona in vroča cesta, bo srce poskočilo ob pogledu na motor...

Želim ti ugodno počutje, velik topline in prijetnih misli !

:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nejcgs-dobro, da se ti ni zgodilo kaj hujšega.

Lani sem imel podobn(ali pa še večjo) srečo od tebe v podobni situaciji na koncu sezone. Zvečer se vračam proti domu, pa pred naseljem spustim gas(ne zaviram). Ko zaslišim škripanje gum hitro pogledam v ogledalo in vidim bližajočega se velikega enoprostorca. Nakar se obesim na gas kolikor mi je roka dala ampak je bilo že prepozno. Motor je vrglo na zadnje kolo kot za šalo. Držal sem se krmila kot zmešan in na koncu mi je uspelo motor obdržati celo na kolesih.

Razlog za moj ''rodeo'' je bil telefonski pogovor z možem. Ženska je bila potem 100% fer in sva vse lepo zrihtala tako, kot se za normalne ljudi spodobi! Brez vsakršnega prerekanja, bez kasnejšega sprenevedanja, brez policije in še pijačo mi je plačala na koncu.

Še nakuk, ki sem ga potegnil iz mojega pripetljaja: Boljej je, da zvečer jaz napičim neznanko od zadaj, kot, da ona mene... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri grem pogledat motor, pol pa pade odločitev ali še med motoriste ali ne.

Hočeš rečt,da greš pogledat ali boš tega popravil ali pa boš kr novega kupil :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nejcgs... a imaš abs ... pa prehitro ustavi...

lepo se pozdravi ( vsaj sezone ne boš izgubil kot jaz ) pa motor na zavarovalnico , čez en mesec dobiš denar pa po drugega... :yea1:

naslednjo sezono pa srečno vožnjo !!!!!!!!!!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cao

at Januska

hvala za lepe želje. Motor imam šele pol leta - čisto nov in tole sedaj je bila

prva in kar resna nesreča. Glede na to da sem vozil po prehitevalnem pasu,

bi lahko končal na "salamoreznici" - zaščitni ograji in potem bi se vse skupaj

bolj slabo končalo. Upam da bo kot praviš, da ko bo lepo vreme in bo spomin

malce pozabil na nesrečo - da bo motor zopet "zadišal" in gremo na kako furo.

at urssa

tudi tebi hvala za lepo želje glede okrevanja. Upam da ni bilo videti

preveč hudo, ko si se peljala mimo.

at lowrenc

dobro si se rešil. Mene zelo jezi ker pojma nimam kaj se je dogajalo. Ali me je

vrglo v luft, ali sem se kar zložil z motorjem ob naletu,... nič ne vem.

Ja se pa strinjam bolje da mi napičimo kako neznanko od zadaj, kot ona nas (z avtom :rolleyes: )

at sesir

upam da se želja uresniči in da je tako sesut motor, da bo zavarovalnica častila novega.

Ampak trenutno kaže (po besedah avtovleke) da je "samo" popraskan. Bomo videli kaj poreče servis.

at thumper

ja imam ABS in verjetno sem zavore pošteno stisnil in ob zaviranju na prvo se delno zavira tudi

zadnje kolo. Upam da se nisem prehitro ustavil. Malce sumim da so frajerji vozili preveč blizu

moje zadnje gume. Vemo pa kaj dela prekratka varnostna razdalja.

Nič, zdaj pa malce okrevanja, pol pa naprej.

l.p. vsem skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fak nejcgs ... dobr si odnesu ... me je kr zmrazilo, ko sem bral, kaj se ti je zgodilo.

Jaz zelo sovražim (tako v avtu kot na motorju), če mi za ritjo vozjo, še posebi, ko jih gledam v špegu, kako se po telefonu pogovarjajo ali kakšne druge neumnosti počnejo...

upam, da bodo bolečine kmalu prenehale, spomladi ponovno na motor in se kje srečamo ter spijemo kufe :yea1:

maus

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem predhodnikom - samo, da je vse v redu. Takih nesreč se tudi jaz najbolj bojim...

Hitro okrevanje in uspešen povratek na motor želim.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumemo narobe, te bom pa malo popravil. Opažam, da nekatere ženske krepko nesejo dece za šankom.

se strinjam z tamo,sam se men zdi,da ne tečnarjo tolk al it za volan,al motor itd...ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam z tamo,sam se men zdi,da ne tečnarjo tolk al it za volan,al motor itd...ne vem

Ne, se pa zgodi, da plešejo po plesišču, najprej oblečene, potem pa vse manj oblečene, nazadnje, če se ne najde nekdo pametem pa skoraj čisto slečene. Seveda fleši na polno delajo :). Saj ne vse, nekatere tudi zaspijo, ene pa .... ma ne vem, ženska pjana nekak ne zgleda, pa s tem ne opravičujem, da dec pa zgleda tak k se šika k je nasekan.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, se pa zgodi, da plešejo po plesišču, najprej oblečene, potem pa vse manj oblečene, nazadnje, če se ne najde nekdo pametem pa skoraj čisto slečene. Seveda fleši na polno delajo :). Saj ne vse, nekatere tudi zaspijo, ene pa .... ma ne vem, ženska pjana nekak ne zgleda, pa s tem ne opravičujem, da dec pa zgleda tak k se šika k je nasekan.

A no,sedaj debatirat kdo je bolj odštekan,ko se ga mal naseče je ....

Zakja pa jo ne oblečete,če se ženska tolk napije in slači????

Ma vsega je z obeh strani....Jst pa se morem pohvalit,da ne pijem dost in sem kr solidna...Se znam zabavat tudi brez alkota....Tako je življenje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!