Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Tvoje izjave ne bom komentiral.

Mladost je norost. Vsi ki smo že malo starejši, to dobro vemo. Žal ta norost preveč mladih ljudi prerano pošlje v večno življenje.

nič ne rečem, nič ne sodim,...

...ampak, menda je spet bil v nesreči udeležen fosil s 66 leti (+ ženska).

škoda, škoda,... sad.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma... saj sploh nimam komentarja. Vse je v glavi.

PREDVIDEVATI, pomeni PREŽIVETI.

V bistvu pa to ni nič novega. - Saj je vsako leto isto!

Najbolj žalostno pa je, da bo, izgleda, tudi v prihodnje.

Pamet v roke in "šplento" v zapestje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PREDVIDEVATI, pomeni PREŽIVETI. Ni dovolj

Še ustrezna reakcija je potrebna. Rezerva v hitrosti, času, prostoru pa je seveda do dobra dobrodošla za pravo reakcijo:yes:.

Pa po pameti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ve kdo kaj o še eni nesreči,ki se pripetila pri slapu ob Idrijci....Motorist da je podlegu poškodbam????

Takole je bilo...,najprej sta se oplazila dva avta...,samo ogledali...,ker pa se je 20 letnica pomoje ustrašila in napačno reagirala je zapeljala na levi pas naravnost v 61 letnega motorista in njegovo sopotnico na vespi...,žal je 61 letni podlegel poškodbam...,čisto nič kriv..,žal je bil ravno takrat na napačnem kraju...,sožalje svojcem...,no šele sedaj so cesto ponovno odprli mi sporoča sestra,ki je obtičala v koloni.

Popravljeno . Popravil DINAMIK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil na kraju nesreče kjer sta umrla ta fanta. Ko slišiš po zvezi, da gre za motorista greš s težkim srcem na kraj, ker veš kaj te čaka, vidiš kaj sile naredijo telesu...

Žal sta fanta preveč pretiravala in ju je tokrat stalo življenja, vsakega sreča enkrat zapusti. Gospa je lahko še tako gledala in ju ni mogla videti, pogledaš, ga ne vidiš, pogledaš še enkrat ga ne vidiš, zapelješ te pa zadane kot izstrelek. Še tako dobri refleksi 20letnika v avtu kot nekateri pravite tu ne bi pomagali. Enostavno sekunda, da se odzoveš pri takšni hitrosti s katero sta pripeljala ne reši ničesar. Njuna vožnja en ob drugem in dirkanje se na cesti ni izšlo, oba je potegnilo v smrt. Če bi pripeljala enkrat, dvakrat počasneje, če bi pripeljala po omejitvah bi se izognila tako je bilo pa premalo časa za karkoli, tudi gospa bi ju videla, če bi bilo po omejitvah ali pa nekaj čez omejitev...

Na srečo nista trpela, bodo pa zaradi njune neumnosti trpeli njuni svojci, prijatelji in gospa, udeležena v nesreči, zaznamovala sta ji življenje. Tudi nam, ki smo bili tam bomo še kar nekaj časa imeli pred očmi krut prizor.

Fantje naj vam bo ta žalosten dogodek v opomin, da cesta ni dirkališče. Še tako lahko obvaladate motor na dirkališču je cesta čisto druga stvar, na dirkališču ste varni pred seboj in drugimi, na cesti ne, na cesti hitro precenite svoje sposobnosti.

Še nekaj bi rekel, ko motorist reče, da ga je nekdo izsilil naj se zamisli nad seboj, v večini primerov je tako, da te izsilijo takrat, ko si prehiter.

Nimam ničesar proti motoristom, tudi sam sem ampak se vozim po omejitvah, rad imam življenje in motorje, v tem uživam in ni norenje toliko vredno, da zaradi tega umrem. Izživlja se na dirkališčih.

lepo in realno napisano razen zadnjega iživljanje na dirkališču kolikor vem da fant na R1 je bil non stop na Grobniku in tudi talentiran voznik za nekatere je premalo eno in drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem doživel kulturni dan voznikov avtov namreč v koloni sem se vozu za grupo letčmanov (7 jih je bilo) in glej ga zlomka vsi avtomobilisti so se umikal skrajno levo ko so jih videli ubistvu jim puščali prostor za prehitevanje . Torej kulutra umikanju motoristom obstaja ampak ne za vse.(nimamo tapravih barv motorje in kombinezone)

doživel pa sem tudi izsiljevanje ampak samo meni so izsilili 2x prednost pri vožnji za policaji čeprav sem bil in vozil v koloni za njim seveda zadnji torej so vsi opazili motoriste (policaje ) sam mene ker nisem imel prave barve pa so si upali izsilit ( z razmišljanjem avtomobilista kurc te gleda ti pa boš že ustavu saj nisi policaj).

Drugače pa mi je prav pasala vožnja za njimi od črnega kala do Vrhnike.

Iz tega današnjega dneva sem potegnil to da bo treba preštrihat motor v belo in modro čim bolj podoben policaju motoristu in si umislit v istem dizajnu tudi kombinezone in zagotovo bo bolj varno vozit kod zdaj.

Ampak kot pravi; moto rider pamet v roke............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sožalje svojcem, prijateljem.......

pozabljamo včasih vsi da cesta ni igrišče. pač neprijetno je brat takšne zadeve, ker se vsi zamislimo malce nad tem. a kaj ko opažam da pozabimo takšne tragične zadeve prekmalu. preveč faktorjev da lahko gredo določene zadeve zelo hitro narobehuh.gif

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil na kraju nesreče kjer sta umrla ta fanta. Ko slišiš po zvezi, da gre za motorista greš s težkim srcem na kraj, ker veš kaj te čaka, vidiš kaj sile naredijo telesu...

Žal sta fanta preveč pretiravala in ju je tokrat stalo življenja, vsakega sreča enkrat zapusti. Gospa je lahko še tako gledala in ju ni mogla videti, pogledaš, ga ne vidiš, pogledaš še enkrat ga ne vidiš, zapelješ te pa zadane kot izstrelek. Še tako dobri refleksi 20letnika v avtu kot nekateri pravite tu ne bi pomagali. Enostavno sekunda, da se odzoveš pri takšni hitrosti s katero sta pripeljala ne reši ničesar. Njuna vožnja en ob drugem in dirkanje se na cesti ni izšlo, oba je potegnilo v smrt. Če bi pripeljala enkrat, dvakrat počasneje, če bi pripeljala po omejitvah bi se izognila tako je bilo pa premalo časa za karkoli, tudi gospa bi ju videla, če bi bilo po omejitvah ali pa nekaj čez omejitev...

Na srečo nista trpela, bodo pa zaradi njune neumnosti trpeli njuni svojci, prijatelji in gospa, udeležena v nesreči, zaznamovala sta ji življenje. Tudi nam, ki smo bili tam bomo še kar nekaj časa imeli pred očmi krut prizor.

Fantje naj vam bo ta žalosten dogodek v opomin, da cesta ni dirkališče. Še tako lahko obvaladate motor na dirkališču je cesta čisto druga stvar, na dirkališču ste varni pred seboj in drugimi, na cesti ne, na cesti hitro precenite svoje sposobnosti.

Še nekaj bi rekel, ko motorist reče, da ga je nekdo izsilil naj se zamisli nad seboj, v večini primerov je tako, da te izsilijo takrat, ko si prehiter.

Nimam ničesar proti motoristom, tudi sam sem ampak se vozim po omejitvah, rad imam življenje in motorje, v tem uživam in ni norenje toliko vredno, da zaradi tega umrem. Izživlja se na dirkališčih.

R.I.P. mojima prijateljema. Verjetno sta pretiravala, a oba sta zelo obvladala motor. Vsekakor velika izguba za me in vse nas, ksi smo ju poznali in imeli radi. Kar ne morem verjet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iskreno sožalje vsem ki so jih poznali :(:cry:, upam da bomo vsi kaj odnesli od tega ( pamet v glavo )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R.I.P. mojima prijateljema. Verjetno sta pretiravala, a oba sta zelo obvladala motor. Vsekakor velika izguba za me in vse nas, ksi smo ju poznali in imeli radi. Kar ne morem verjet...

Še en dokaz, da obvladati motor ni dovolj.

To, kar sta očitno počela, je bilo neodgovorno in za svoje početje sta plačala najvišjo ceno. Takšna je pač ta igra z izzivanjem sreče. Nekdo je zapisal, da je bilo hitro konec!? Za njiju že mogoče, bližnji in prijatelji pa bodo to tragedijo nosili v sebi do konca svojega življenja.

Želim poudariti, da preden se odločite za "nizko letenje", pomislite tudi na druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil na kraju nesreče kjer sta umrla ta fanta. Ko slišiš po zvezi, da gre za motorista greš s težkim srcem na kraj, ker veš kaj te čaka, vidiš kaj sile naredijo telesu...

Žal sta fanta preveč pretiravala in ju je tokrat stalo življenja, vsakega sreča enkrat zapusti. Gospa je lahko še tako gledala in ju ni mogla videti, pogledaš, ga ne vidiš, pogledaš še enkrat ga ne vidiš, zapelješ te pa zadane kot izstrelek. Še tako dobri refleksi 20letnika v avtu kot nekateri pravite tu ne bi pomagali. Enostavno sekunda, da se odzoveš pri takšni hitrosti s katero sta pripeljala ne reši ničesar. Njuna vožnja en ob drugem in dirkanje se na cesti ni izšlo, oba je potegnilo v smrt. Če bi pripeljala enkrat, dvakrat počasneje, če bi pripeljala po omejitvah bi se izognila tako je bilo pa premalo časa za karkoli, tudi gospa bi ju videla, če bi bilo po omejitvah ali pa nekaj čez omejitev...

Na srečo nista trpela, bodo pa zaradi njune neumnosti trpeli njuni svojci, prijatelji in gospa, udeležena v nesreči, zaznamovala sta ji življenje. Tudi nam, ki smo bili tam bomo še kar nekaj časa imeli pred očmi krut prizor.

Fantje naj vam bo ta žalosten dogodek v opomin, da cesta ni dirkališče. Še tako lahko obvaladate motor na dirkališču je cesta čisto druga stvar, na dirkališču ste varni pred seboj in drugimi, na cesti ne, na cesti hitro precenite svoje sposobnosti.

Še nekaj bi rekel, ko motorist reče, da ga je nekdo izsilil naj se zamisli nad seboj, v večini primerov je tako, da te izsilijo takrat, ko si prehiter.

Nimam ničesar proti motoristom, tudi sam sem ampak se vozim po omejitvah, rad imam življenje in motorje, v tem uživam in ni norenje toliko vredno, da zaradi tega umrem. Izživlja se na dirkališčih.

res lepo napisano...ko bi vsi tako razmišljali bi bilo precej manj nesreč in smrtnih žrtev! Naj še enkrat ponovim: imejte radi motor, kot svoje življenje in boste uživali bolj kot, da norite in se izpostavljate nevarnosti na cesti, ki preti na vsakem koraku!

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en dokaz, da obvladati motor ni dovolj.

To, kar sta očitno počela, je bilo neodgovorno in za svoje početje sta plačala najvišjo ceno. Takšna je pač ta igra z izzivanjem sreče. Nekdo je zapisal, da je bilo hitro konec!? Za njiju že mogoče, bližnji in prijatelji pa bodo to tragedijo nosili v sebi do konca svojega življenja.

Želim poudariti, da preden se odločite za "nizko letenje", pomislite tudi na druge.

Vir Večer!!!

Zraven tega da sta motorista vozila prehitro, sta oba vozila brez ustreznih vozniških dovoljenj?!

Drugače pa voznica zavila v krizišču pred njiju kot ze v 100.000 primerih....

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vir Večer!!!

Zraven tega da sta motorista vozila prehitro, sta oba vozila brez ustreznih vozniških dovoljenj?!

Drugače pa voznica zavila v krizišču pred njiju kot ze v 100.000 primerih....

Hmm, katerih 100.000 primerih. Imaš dokumentirano celotno statistiko za...30 let, Slovenijo, EU, globalno...na podlagi česa sploh pišeš takšne trditve?

Odvzem prednosti je pri 'nizkem letenju' vedno dvomljiv saj ima vsakdo od nas pravico pričakovati, da bodo drugi udeleženci vozili po predpisih, ne pa, da se bodo pojavili ali se nam približevali s hitrostjo, ki bi naj bila primerna izključno za dirkalne steze. Da bi obenem pomislili, da bi nižja hitrost pomenila tudi možnost izogibanja ali pa vsaj preživetja ob samem trku pa je, za nekatere, očitno kvantna mehanika.

P A Z I T E---N A S E,---K E R---D R U G I---N E---B O D O - tudi z defenzivno in POČASNEJŠO vožnjo.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, katerih 100.000 primerih. Imaš dokumentirano celotno statistiko za...30 let, Slovenijo, EU, globalno...na podlagi česa sploh pišeš takšne trditve?

Odvzem prednosti je pri 'nizkem letenju' vedno dvomljiv saj ima vsakdo od nas pravico pričakovati, da bodo drugi udeleženci vozili po predpisih, ne pa, da se bodo pojavili ali se nam približevali s hitrostjo, ki bi naj bila primerna izključno za dirkalne steze. Da bi obenem pomislili, da bi nižja hitrost pomenila tudi možnost izogibanja ali pa vsaj preživetja ob samem trku pa je, za nekatere, očitno kvantna mehanika.

P A Z I T E---N A S E,---K E R---D R U G I---N E---B O D O - tudi z defenzivno in POČASNEJŠO vožnjo.

ja imam statistiko( tak da jok pa na drevo)closedeyes.gif

očitno pač imaš težave z razumevanjem kaj sem hotel z številko 100.000 povedat. jebiga bi reko zdrawc trance_28_offtopic.gif

če pa imaš kaj za povedat pa pm ( oukej=)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno pač imaš težave z razumevanjem kaj sem hotel z številko 100.000 povedat. jebiga bi reko zdrawc trance_28_offtopic.gif

Težavo imam s tvojim impliciranjem, da smo motoristi vedno žrtve. Žrtve odvzema prednosti npr. namesto, da bi morda pomislil na vzorčno-posledično povezavo med pojmi hitrost - odvzem prednosti - smrt.

V trenutku ko se usedemo na motor smo sprejeli dejstvo, da smo med najbolj ranljivimi udeleženci v prometu. Kaj, če bi tako začeli razmišljati in se tudi obnašati. Če divjaš in pretiravaš si si 90% smrtne obsodbe napisal sam zato je iskanje dlake v preostalih 10% jalovo početje, predvsem pa ne bo nikogar obudilo k življenju ali ga vrnilo iz invalidnosti v 'normalno' življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno sta pretiravala, a oba sta zelo obvladala motor. ...

Kot sem slišal, niti ne. Tišarit in se afnat ne pomeni obvladat.

Upam, da bo gospa, ki je bila vpletena v nesreči, dobila ustrezno pomoč, ki ji bo razjasnila da ni kriva, če je naletela na samomorilce. Samo nje mi je res žal.

In upam, da bodo preostale kamikaze čimprej zaključile kariero, da bo za ostale bolj varno voziti se po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem slišal, niti ne. Tišarit in se afnat ne pomeni obvladat.

Upam, da bo gospa, ki je bila vpletena v nesreči, dobila ustrezno pomoč, ki ji bo razjasnila da ni kriva, če je naletela na samomorilce. Samo nje mi je res žal.

In upam, da bodo preostale kamikaze čimprej zaključile kariero, da bo za ostale bolj varno voziti se po cesti.

na Grobniku sm oba videl tudi na zmagovalnih stopničkah, borit sta se znala precej zagrizeno. Ja lahko rečemo da sta bla 100% zelo vešča motorja.

Žal sta kockala in zgubila vse kar lahko. Kriva? Najbrž res. Upat da bodo preostale kamikaze čimprej zaključile kariero je pa najbrž as low as human can possibly get. to je precej nižje od gremo probat kaj gre bolj

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zadnjič sem se peljal tam in je res hinausko vse skup.Izven naselja,cesta ravna,nekaj ovinka,mal klančka in hiter sem spoznal,da ga ni za srati,ker je kr neaj odcepou,ki niso najbolj pregledni.Ko je pa kuruza,se pa nevarnost še poveča za par 100 %!!!

Vsak bi mislil,aha,tle ga pa lahko navijem,vendar je tam že nevem kolikokrat počilo.Mal naprej se mi je smrtno ponesrečil kolega:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se včeraj peljal mimo ..nobene koruze ... ravno ..tam te tudi slepec ne sme spregledati - do brzine 150 na uro....

me je pa pozno popoldne en gospodič skoraj snel ko sem se peljal po prednostni , on pa z izvoza avtoceste zavil z desne strani - še dobro da sem se lahko umaknil na nasprotni vozni!!! pas ,ker je on prevozil polno črto pasu za zavijanje na levo - iz kontra strani..... ko sem ga dohitel na rdečem semaforju mi je z mobitelom!!! v roki odkimal na vprašanje če me je videl.. pa sem bil s 37 let starim mopedom pa 35km/uro sem imel not... in za povrh vsega sem imel oblečen še odsevni brezrokavnik !!! :wallbash:

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal mi je fantov kljub temu da sta bila sokriva. Koliko je meni znano je gospa v Fiesti zavila levo in jo je najprej zadel fant na R1 v zadnji desni blatnik in se odbil v avto, ki je stal za Fiesto. Fiesto je od udarca zasukal spet naravnost potem je še fant na BMWju počil skoraj čelno.

Torej so krivi vsi udeleženi razen voznika-ce avtomobila, ki je stal. Voznica Fieste je enako bila skrajnje nepozorna na dogajanje na cesti torej je sokriva kot ta dva reveža.

Početje teh dveh fantov je bilo skrajnje nespametno še posebej zaradi dejstva, da sta bila grobniška dirkača. Poznam ljudi, ki po Grobniku dirkajo kot norci na cesti so pa kljub vsemu več kot previdni motoristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Upat da bodo preostale kamikaze čimprej zaključile kariero je pa najbrž as low as human can possibly get. to je precej nižje od gremo probat kaj gre bolj

Pri želji za moje lastno preživetje in čim varnejše okoliščine na cesti je tvoje mnenje povsem nepomembno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri želji za moje lastno preživetje in čim varnejše okoliščine na cesti je tvoje mnenje povsem nepomembno.

hhv, lepo te je videt, čeprav si še zmer zaplankan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem: oba izkušena motorista, udeleženca dogodkov/tekmovanj na Grobniku, pa oba brez veljavnega vozniškega dovoljenja??

Je to res? Lep signal golobradcem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!