Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Naše analize, prerekanja in debate ne bodo nobenemu od preminulih motoristov pomagale. Mogoče lahko le nam, da se bomo takšnih primerov spomnili ko bomo imeli na cesti preveč razgrete glave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme če ne vidiš ne izsiliš, napisal Aero

Pomeni če pridem iz stranske in ne pogledam levo ali desno in ker s tem dejanjem ne vidim nobenega izletim na cesto in bum nisem kriv ker nisem videl torej tudi nisem izsilil a to misliš da je ok ?!

Popravljeno . Popravil kala
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naše analize, prerekanja in debate ne bodo nobenemu od preminulih motoristov pomagale. Mogoče lahko le nam, da se bomo takšnih primerov spomnili ko bomo imeli na cesti preveč razgrete glave.

to se ve da ne bo pomagalo preminulim ampak kak od nas se bo pa zamislil nad svojim dejanjem ki ga ustvarja na cesti.

Res pa se strinjam da prerekanje ne služi nekemu konstruktivnem zaključku

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme če ne vidiš ne izsiliš, napisal Aero

Pomeni če pridem iz stranske in ne pogledam levo ali desno in ker s tem dejanjem ne vidim nobenega izletim na cesto in bum nisem kriv ker nisem videl torej tudi nisem izsilil a to misliš da je ok ?!

Glej ne mislim se prerekati ampak motorista ne bi bila izsiljena, če bi pripeljala po predpisih. Ker bi se na dolgo in široko vse izšlo.

Kot par let nazaj pri Domžalah, dva motorista, en speljal na polno bum v avto drugi pa zadaj pripeljal lepo počasi. Seveda je bil prvi izsiljen in takoj mrtev, treba mu je bilo takoj štartati na 100km/h kjer je 50 omejitev. Drugi mu niti pomagal ni od šoka, motorja ne vozi več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ kala

No, morda je aero mislil, da smo ljudje omejeni s svojo biologijo in ne delujemo kot AEGIS radarji, zato kadar pogledamo v eno stran in potem drugam ne moremo opaziti, da se nam iz prejšnje strani pojavi nizkoleteči predmet.

Da je pa zaznati motocikel že tako težje zaradi manjše silhuete pa je splošno znana zadeva, zato je treba paziti nase in biti pripravljen, da lahko pride do izsiljevanja z npr. počasnejšo vožnjo, kjerkoli obstaja takšna nevarnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.Ne razumem pa ljudi ki jim je gušt pičit po naselju res ne razumem pa ne govorim če greš 10 ali 15 km nad omejitvijo ampak kar 100 ali 150 km/h predvidevam da so to samomorilci glede na najvišjo stopnjo tega načina morije .

Tudi jaz se ne spadam v ljubitelje omejitev ampak imam pa omejitve ki so v moji glavi za moje preživetje na določenih odsekih in določenih krajih in so zgolj omejitve za moje življenje

Kva si me presenetu v + :worship:

Popravljeno . Popravil hajamoto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.Ne razumem pa ljudi ki jim je gušt pičit po naselju res ne razumem pa ne govorim če greš 10 ali 15 km nad omejitvijo ampak kar 100 ali 150 km/h predvidevam da so to samomorilci glede na najvišjo stopnjo tega načina morije .

Tudi jaz se ne spadam v ljubitelje omejitev ampak imam pa omejitve ki so v moji glavi za moje preživetje na določenih odsekih in določenih krajih in so zgolj omejitve za moje življenje

Kva si me presenetu v + :worship:

in zarad takih "ljudi" imajo motoriste za norce :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je,da smo motoristi za večina avtomobilistov navadne smeti na cesti....,enostavno mislijo...,ah saj imam avto,telefonček in seveda haubo odspredaj...,po domače povedano,ko vidijo motor si budala na cesti.Jst enostavno,ko zagledam avtomobilista na stranski cesti je takoj roka na zavorni ročici in takoj pomislim...NOREC avtomobilistični ima zmeraj prednost,pa čeprav jo nima...,samo lani me je več kakor 10 patronov tako izsililo...,pa sem vozil 50kmh...,če ne predvidevaš si v današnjem prometu kaj hitro zaključil življensko pravljico!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je,da smo motoristi za večina avtomobilistov navadne smeti na cesti....,enostavno mislijo...,ah saj imam avto,telefonček in seveda haubo odspredaj...,po domače povedano,ko vidijo motor si budala na cesti.Jst enostavno,ko zagledam avtomobilista na stranski cesti je takoj roka na zavorni ročici in takoj pomislim...NOREC avtomobilistični ima zmeraj prednost,pa čeprav jo nima...,samo lani me je več kakor 10 patronov tako izsililo...,pa sem vozil 50kmh...,če ne predvidevaš si v današnjem prometu kaj hitro zaključil življensko pravljico!

izjema smo seveda motoristi - avtomobilisti :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ kala

No, morda je aero mislil, da smo ljudje omejeni s svojo biologijo in ne delujemo kot AEGIS radarji, zato kadar pogledamo v eno stran in potem drugam ne moremo opaziti, da se nam iz prejšnje strani pojavi nizkoleteči predmet.

Da je pa zaznati motocikel že tako težje zaradi manjše silhuete pa je splošno znana zadeva, zato je treba paziti nase in biti pripravljen, da lahko pride do izsiljevanja z npr. počasnejšo vožnjo, kjerkoli obstaja takšna nevarnost.

zato pa se opozarja voznike avtov naj pogledajo 3x preden speljejo na glavno cesto drugače jaz ko speljem na cesto zmeraj gledam največkrat v smer od koder pričakujem kaka avto,motor,divjo žival itd ne pa da pogledam bežno in potem zrem v smer od kjer mi ne more pripeljat nobena nizko leteča nevarnost kaj praviš a je tako ali ni ne rabiš bit radar za to ugotovit sam navdati se moraš in to vsakič ponavljat pa ti pride naslednjič naravno in logično da gledaš tam kjer je večja nevarnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izjema smo seveda motoristi - avtomobilisti :whistle:

Imaš prav ja...,pa tudi,če nima motorja in ga je kdaj imel ve kaj je motor...,skoraj vsi ostali pa žalostno gledajo,ker dobro vedo,da niso sposobni peljati motorja,ker imajo še v avtomobilu velike probleme,pa čeprav ima 4 kolesa.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ELO tudi ti premisli preden začneš pljuvat na izjave drugih

Kot prvo če motorist mora za svoje preživetje predvidit da za naslednjim ovinkom mu lahko prileti kak kamion kateri je z polovico vozila na njegovi strani predvidevat da zaradi posipanja je lahko cesta polna peska se lahko tudi vozniki kombijev in ostalih 4 kolesnih vozil zavedali in predvidevali da se v začetku motoristične sezone in med sezono lahko pripelje kak motorist in svoje vsakdanje poglede povečal za 3x ali 4x več pa bi bilo manj izsiljevanja in tragedij za tiste pa ki pridrvijo z nadzvočno hitrostjo v take dele pa jim itaq ni pomoči.Tudi zelo pozornemu in po omejitvah vozečem motoristu se lahko zgodi izsiljevanje zaradi nepozornih avtomobilistov.

Popravljeno . Popravil kala
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zaenkrat je edini verodostojni podatek, da je nesrečo povzročila voznica, ki je motoristoma vzela prednost.

Glede na fotografije in izjave pa je razvidno, da sta voznika motorja tudi prispevala k nesreči prav tako s kršitvijo cestno prometnih predpisov.

Očitno pa lahko da pravi odgovor le sodni izvedenec prometne stroke, ki bo izmeril hitrost motoristov, razdalje itd.

Lahko da bo tudi ugotovil, da se je voznica prepričala tako kot je to pričakovati od povprečnega voznika ali je cesta prazna, ko pa je speljala sta prileteli raketi in da voznica ni kriva.

Vse pa sedaj kaže na sokrivdo vseh udeleženih, ki pa jo naj ugotavlja pristojno sodišče.

Mi pa seveda lahko debatiramo, zato je forum.

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno pa lahko da pravi odgovor le sodni izvedenec prometne stroke, ki bo izmeril hitrost motoristov, razdalje itd.

Lahko da bo tudi ugotovil, da se je voznica prepričala tako kot je to pričakovati od povprečnega voznika ali je cesta prazna, ko pa je speljala sta prileteli raketi in da voznica ni kriva.

Točno za to gre in točno tega nekateri tu ne znajo doumet. Zakon je napisan tako, da so lahko udeleženci v prometu tudi tisti, ki nimajo dirkaških oči in refleksov in vozniškega znanja - recimo 66-letne mamke. Od nje upravičeno ne moreš pričakovat, da ugotovi, da se motocikel (pri katerem že tako težje oceniš hitrost kot pri avtu) pelje 200 na uro. Ne more, ker tega morda celo nikoli v življenju ni videla - pričakuje pa, da se "stvar" pelje tam okoli 90, kolikor je omejitev. In ker se ji po njenih izkušnjah z 90 ali 10 ali 120 zdi, da je placa dosti, pač zavije. Pri hitrosti motorja 200+ pa se zgodbna ne izide. Ampak za to ni več kriva mamka - ona je naredila vse, kar lahko realno pričakujemo od nje oz. od povprečnega voznika.

In to, da v ZVCP piše, da ima vsak udeleženec prvico pričakovat, da se bodo ostali ravnali po predpisih, seveda pomeni, da to lahko pričakuješ, ko se tudi ti ravnaš po predpish. Nihče ne more pričakovat, da bodo ostali udeleženci pazili, kakšne kikse dela. To, da lahko pričakuješ, da te ne bodo izsilili v resnici pomeni, da lahko pripčakuješ, da te ne bodo izsilili, če se vsaj približno pripelješ po predpisih - ne pa 2x ali 3x hitreje. SIcer pa je sodna praksa tu jasna in marsikdo, ki je "izsilil" krepko prehitrega motorista (in imel srečo, da je preživel), je bil oproščen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa se opozarja voznike avtov naj pogledajo 3x preden speljejo na glavno cesto drugače jaz ko speljem na cesto zmeraj gledam največkrat v smer od koder pričakujem kaka avto,motor,divjo žival itd ne pa da pogledam bežno in potem zrem v smer od kjer mi ne more pripeljat nobena nizko leteča nevarnost kaj praviš a je tako ali ni ne rabiš bit radar za to ugotovit sam navdati se moraš in to vsakič ponavljat pa ti pride naslednjič naravno in logično da gledaš tam kjer je večja nevarnost.

Lej, lahko še toliko gledaš pa zaradi konfiguracije terena, vegetacije, objektov in svetlobe ne boš opazil vozila, ki se bliža s preveliko hitrostjo. Zaradi velike hitrosti so potem sile pri trku toliko večje in možnost preživetja manjša.

Prav tako se lahko zgodi, da motorista, ki vozi po predpisih, ne boš opazil, če si zaradi česarkoli manj opravilno sposoben (maček, zdravila, preutrujenost, starost itn.). Včasih pa tudi čisto zdravi ljudje zaradi česarkoli, kar jih je zmedlo, ne opazijo očitne nevarnosti.

To seveda ni opravičilo ne za rakete in ne za tiste, ki niso dovolj zbrani kadar upravljajo z vozilom a nesreče se vsakodnevno dogajajo (in to ne samo motoristom) in ljudje umirajo ali so težko poškodovani. In ker ne ti, ne jaz, ne moreva popravljati celega sveta se lahko temu le prilagodiva tako, da z defenzivno in počasnejšo vožnjo, tam kjer je to potrebno, poskrbiva za lastno varnost. A je to tako težko za razumeti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je vse jasno samo debatiramo in to je to vsak ima svoje mnenje.

Nobeden ne bo spremenil svet če pa samo enega spametuješ ali začne upoštevat kar je pametnega napisano je že uspeh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je vse jasno samo debatiramo in to je to vsak ima svoje mnenje.

Nobeden ne bo spremenil svet če pa samo enega spametuješ ali začne upoštevat kar je pametnega napisano je že uspeh.

meni se niti ne zdi da so si naša mnenja toliko različna.

1. vsi se strinjamo, da jima je ženska odvzela prednost.

2. vsi se strinjamo, da sta vozila prehitro.

3. vsi se strinjamo da vsi motoristi niso takšni.

4. vsi se strinjamo, da nekateri že zaradi svojega osiromašenega DNK-ja ne prenesejo motoristov.

5. vsem je žal za pokojnima (v bistvu za vsemi preminulimi na tak žalosten način)

6. ...

7. ...

ampak fajn da je debata.

moram rečt, da kot nov uporabnik tega foruma ugotavljam, da je glede na tematiko na precej dostojnem nivoju.

skoraj ne morem verjet. worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se niti ne zdi da so si naša mnenja toliko različna.

1. vsi se strinjamo, da jima je ženska odvzela prednost.

2. vsi se strinjamo, da sta vozila prehitro.

3. vsi se strinjamo da vsi motoristi niso takšni.

4. vsi se strinjamo, da nekateri že zaradi svojega osiromašenega DNK-ja ne prenesejo motoristov.

5. vsem je žal za pokojnima (v bistvu za vsemi preminulimi na tak žalosten način)

...

Tole je malo domišljavo! Pred točke bi lahko pisal, da se večina strinja, ne pa vsi. Kar določaš na prostovoljni bazi?

S 1. in 5. točko se še zdaleč ne strinjam, pa verjetno nisem edini!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgč maš pa odprto novo temo... :closedeyes:

tle nej bo pa Cestna črno siva kronika, ne pa debata... :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena kost za glodanje in ugotavljanje neprimerne hitrosti

Voznik tomos mopeda je z vratolomno hitrostjo pridivjal (priletel kot raketa) po prednostni cesti

in se zaletel v vozilo voznice ki je prevozila stop znak.

http://www.zurnal24.si/crna-kronika/voznica-zbila-motorista-166935

Dežurni odvetniki voznic boste verjetno našli razlog,zakaj je potrebno,da tudi ta sicer

huje poškodovani voznik mopeda,umre.Verjetno bo zadovoljen vsaj tisti ki čaka da se začne njegova moto sezona

ko je 8 mrtvih motoristov.

Upam da bo dežurni čistilec čimprej počistil temo,in dodal kakšno opozorilo vsem bedakom ki privoščijo smrtne žrtve

na naših cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šlo je za moped, torej ne za raketo, pa tudi iz članka je razvidno, da je zadeva čista in je bila podana ovadba.

Če lahko postrežeš s takšnimi podatki v prejšnji zadevi, izvoli, sicer pa brez potrebe provociraš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bi pa skorajda o meni brali v tej temi. Me je v Kamniku ženska, ki se je vključevala na glavno cesto enostavno spregledala in ko sem zapeljal poleg nje ter ji požugal (ja, sem naredil prej tistih 10 vdihov, da nisem babe cele potegnil skozi zaprta vrata ven) se ni kaj dosti sekirala, samo skomignila je z rameni. Sem si rekel: Saj ni vredno delati scene, ampak po kasnejšem premisleku in ko se je adrenalin polegel bi jo pa mogoče moral. Pa še to - pripeljal sem med 50 in 60 km/h, kar naenkrat pa sem jo imel kake 4m pred sabo, s tem da je, če z njenega mesta pogledaš na desno, od koder sem sam pripeljal, vsaj 300m pregledne ravnine. Ženska je speljala s polnim gasom, potem pa zabremzala na polno, ko je bila na svojem pasu ter normalno nadaljevala vožnjo.

Torej vprašanje je, kaj lahko motorist stori, da bo na cesti, kljub dolgi luči in odsevnem jopiču ter kombinezonu živo rdeče-bele-črne barve in čeladi rumeno-bele barve viden.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!