Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Žal mi je fantov kljub temu da sta bila sokriva. Koliko je meni znano je gospa v Fiesti zavila levo in jo je najprej zadel fant na R1 v zadnji desni blatnik in se odbil v avto, ki je stal za Fiesto. Fiesto je od udarca zasukal spet naravnost potem je še fant na BMWju počil skoraj čelno.

Torej so krivi vsi udeleženi razen voznika-ce avtomobila, ki je stal. Voznica Fieste je enako bila skrajnje nepozorna na dogajanje na cesti torej je sokriva kot ta dva reveža.

Početje teh dveh fantov je bilo skrajnje nespametno še posebej zaradi dejstva, da sta bila grobniška dirkača. Poznam ljudi, ki po Grobniku dirkajo kot norci na cesti so pa kljub vsemu več kot previdni motoristi.

Kolikor je tebi znano enga ku.rca nič ne pove. Za začetek, avtomobil je bil Focus in ne Fiesta.

BTW

Bladzo & Co. še enkrat hvala za predavanje, inštrukcije in celotno pripravo delavnice MAKSI-ja.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je tebi znano enga ku.rca nič ne pove. Za začetek, avtomobil je bil Focus in ne Fiesta.

BTW

Bladzo & Co. še enkrat hvala za predavanje, inštrukcije in celotno pripravo delavnice MAKSI-ja.

Fric nisem kriv da danes nisi pravočasno dobil svojo dozo pomirjeval. Razen hebenega modela Forda nisem ničesar narobe povedal zato... oladi malo;-)

Če pa imaš kaj res konkretnega povedati pa povej ne pa nakladati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fric nisem kriv da danes nisi pravočasno dobil svojo dozo pomirjeval. Razen hebenega modela Forda nisem ničesar narobe povedal zato... oladi malo;-)

Če pa imaš kaj res konkretnega povedati pa povej ne pa nakladati.

Nisi narobe povedal, ker imaš za svoje trditve dokaze, ki so...fucking where? Toliko o nakladanju.

Una dva nista sokriva temveč sta mrtva. To je neizpodbitno dejstvo. Vse ostalo pa so buče. Morda so buče tudi to, kar je napisal novinar Dela, a če že izbiram med vajinima resnicama, mi je bližja njegova.

Vir: Delo.si

Ljubljana – Kot smo na kratko že poročali, sta se v četrtek okrog štirih popoldne na lokalni cesti v bližini Skaručne smrtno ponesrečila motorista, oba Ljubljančana in oba brez vozniškega dovoljenja za motorni kolesi, ki sta ju vozila, oziroma brez kategorije A. Podrobnosti tragedije, ki se je zgodila ob lepem vremenu na tako rekoč ravni, spodobno asfaltirani cesti z dokaj redkim, prav tako lokalnim prometom, še preiskujejo. Za zdaj je znan potek dvojne smrtne nesreče, ne ve pa se, s kolikšno hitrostjo sta peljala 32-letni motorist, ki je vozil BMW S 1000 RR – bavarec (še) ni bil registriran –, in 27-letni Ljubljančan z yamaho YZ-R1. Bližnji stanovalci so vedeli povedati, da je šlo neznansko hitro, čemur se pravzaprav sploh ne gre čuditi, če vemo, da gre za motorni kolesi z dirkaškimi pospeški in najvišjo hitrostjo blizu oziroma okrog 300 kilometrov na uro.

Kot so v poročilo zapisali prometniki, se je 66-letna avtomobilistka s fordom focusom peljala po lokalni cesti od naselja Vojsko proti zaselku Vesca, kjer je v križišču s stransko cesto zavijala levo in proti naselju Polje. Ko je bil njen ford na levi polovici ceste, sta se nasproti, od naselja Sela pripeljala motorista. Verjetno nista pričakovala, da bosta sredi ceste naletela na oviro, pred katero se ne bo dalo ustaviti ali jo obvoziti. In nato se je zgodilo. Hitro, prehitro.

Starejši je, ne da bi sploh utegnil zavreti, treščil v sprednji desni bok forda, medtem ko je yamaha mlajšega motorista priletela v zadnjo desno stran avta. Tudi sedemindvajsetletnik se zavor ni niti dotaknil. Po trčenju v forda je motorni kolesi skupaj z motoristoma neslo še precej daleč naprej in yamaha se je ustavila šele po trčenju v clia, s katerim se je za focusom pripeljala 25-letna avtomobilistka. Motorista – oba sta imela čelado – sta bila takoj mrtva, medtem ko so huje ranjeno voznico focusa odpeljali v klinični center. Ima zlomljeni roki in poškodbe prsnega koša.

Pol ure prej pa se je v Rožni dolini na Viču ponesrečil dvajsetletni motorist. Možje v modrem so zapisali, da se je 52-letni Ljubljančan z oplom omego peljal po Škrabčevi, kamor je zavil s Ceste 27. aprila in pri križišču s Kocenovo zavijal levo. Ni se prepričal, če ima prosto pot, in tudi motorist, ki je vozil za njim in ga je prav takrat začel prehitevati, ni bil dovolj pozoren. Zaletel se je v sprednji levi del opla in zgrmel po tleh. Huje poškodovanega motorista so morali reševalci odpeljati v bolnišnico.

Ksaver Dolenc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Ima zlomljeni roki in poškodbe prsnega koša.

Ksaver Dolenc

za take poškodbe voznika osebnega vozila ki jih dobi ( kolikor sem razbral ) ob udarcu v desni bok vozila... :wallbash:

nekdo je omenil izkušena in še nekaj ? brez zaviranja ??? če komu ni kaj jasno naj se tam mimo pelje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začetek sezone je vsako leto dokaj podoben - začne se z žegni in pogrebi!

.....................................

Moje mnenje....

Imaš popolnoma prav!!!! Točno tak je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi narobe povedal, ker imaš za svoje trditve dokaze, ki so...fucking where? Toliko o nakladanju.

Imam dokaze in ne le TRDITVE pa te ni čist nič briga kje so ker nisi sodnik! Ti verjemi časopisu, ki je itak objektiven za popeezdit;-)

IN! A je to sploh pomembno? A ni bolj pomembno, da se ob takšnih dogodkih zamislimo o splošni vozniški kulturi, ki je v podnu tako pri avtomobilistih kot pri motoristih?!?!

Ne! Zdaj se bomo tuki prepucavali kot drhal v slovenskem parlamentu in iskali pot do iznajdbe tople vode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začetek sezone je vsako leto dokaj podoben - začne se z žegni in pogrebi!

Za javnost so takšni dogodki samo voda na mlin, da posplošijo in nas vse dajo v isto skupino - norci, samomorilci, raketaši, potrošni material, šrot ....! Zaradi takšnih ekscesov na cesti trpi vsa moto populacija.Tudi organi represije vključno z zkonodajo so se prilagodili in pridno streljajo motoriste (in avtomobiliste) - prva letošnja vožnja, ko smo se s prijatelji zapeljali do Pirana je lep dokaz za moje trditve (3 x so nas merili z radarjem, 1 x so nas ustavili in to v 4 urah). Tudi moja izkušnja s policisti v 10 letih vožnje nekaj pove - prvih sedem let so me ustavili 2 x! V zadnjih treh sezonah pa.... dejansko ne vem je pa številka kar visoka! Moja letna kvota prevoženih KM se giblje okrog 10 000km!

Kaj hočem povedati - občutki na motorju niso več isti! Pred leti sem se z užitkom odpeljal z motorjem na furo.... danes pa samo razmišljam, kje bom srečal kakega naspediranca, v avtu, zapufanega do konca, ki se mu jebe za vse ostale, da me zgazi.... poleg tega je obremenilen faktor tudi policija s svojo inkasntsko vlogo! Povedano na kratko - vožnja z motorjem v Sloveniji ni več užitek ampak psihiranje......, čar svobode in užitka v vožnji motorja počasi a zanesljivo ugaša (vsaj pri meni)! Veliko bolj sproščeno se vozim po tujini, kjer so vsi nekako bolj normalni, kot smo mi zafrustrirani Slovenjcelni....

Fanta, ki sta tragično preminula sta plačala v trenutku (ni za obsojati)...... mi, ki smo še prisotni, pa bomo plačevali vse večji davek zaradi takšnih dogodkov! Na videz je začaran krog in ni videti izhoda oz. luči na koncu tunela. Rešitev je, samo je skrita je v vsaki glavi posametnika!

Moje mnenje....

Se kar strinjam s tabo,vedar zakaj toliko policistov na na naših cestah?Ravno zaradi neupoštevanja cestno prometnih predpisov,prevelikega divjanja čez kraje oziroma vasi in objesnega obnašanja nekatreih motoristov.Da ne omenjam ljudi,kateri vozijo avtomobile po levi strani vozišča,izsiljujejo,spregledajo,se ne odmaknejo motoristu,če je to potrebno itd.Teh stvari npr. v Avstriji še nisem vidu.Večkrat se vozu čez vasi in kraje vidu nobenga policista,avtomobili za katerimi sem se pripeljal so se mi odmaknili itd.Njihova kultura obnašanja na cesti ja daleč pred našo,zato ne rabijo policistov po raznih grmovjih itn,ipak smo še balkanci in bo treba še veliko truda preden pridemo na njihov raven obnašanja na cesti.Res je vrtimo se v začaranem krogu iz katerega žal še ne moremo.Kar se tiče dveh pokojnih motoristov pa moje sožalje.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začetek sezone je vsako leto dokaj podoben - začne se z žegni in pogrebi!

Za javnost so takšni dogodki samo voda na mlin, da posplošijo in nas vse dajo v isto skupino - norci, samomorilci, raketaši, potrošni material, šrot ....! Zaradi takšnih ekscesov na cesti trpi vsa moto populacija.Tudi organi represije vključno z zkonodajo so se prilagodili in pridno streljajo motoriste (in avtomobiliste) - prva letošnja vožnja, ko smo se s prijatelji zapeljali do Pirana je lep dokaz za moje trditve (3 x so nas merili z radarjem, 1 x so nas ustavili in to v 4 urah). Tudi moja izkušnja s policisti v 10 letih vožnje nekaj pove - prvih sedem let so me ustavili 2 x! V zadnjih treh sezonah pa.... dejansko ne vem je pa številka kar visoka! Moja letna kvota prevoženih KM se giblje okrog 10 000km!

Kaj hočem povedati - občutki na motorju niso več isti! Pred leti sem se z užitkom odpeljal z motorjem na furo.... danes pa samo razmišljam, kje bom srečal kakega naspediranca, v avtu, zapufanega do konca, ki se mu jebe za vse ostale, da me zgazi.... poleg tega je obremenilen faktor tudi policija s svojo inkasntsko vlogo! Povedano na kratko - vožnja z motorjem v Sloveniji ni več užitek ampak psihiranje......, čar svobode in užitka v vožnji motorja počasi a zanesljivo ugaša (vsaj pri meni)! Veliko bolj sproščeno se vozim po tujini, kjer so vsi nekako bolj normalni, kot smo mi zafrustrirani Slovenjcelni....

Fanta, ki sta tragično preminula sta plačala v trenutku (ni za obsojati)...... mi, ki smo še prisotni, pa bomo plačevali vse večji davek zaradi takšnih dogodkov! Na videz je začaran krog in ni videti izhoda oz. luči na koncu tunela. Rešitev je, samo je skrita je v vsaki glavi posametnika!

Moje mnenje....

In moje mnenje! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dokaze...

Čakam. Kar pogumno naprej z njimi. Morda se bomo vsi česa naučili iz tega. Torej, kar naprej z dokazi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam. Kar pogumno naprej z njimi. Morda se bomo vsi česa naučili iz tega. Torej, kar naprej z dokazi...

Očitno res imaš hude težave z razumevanjem napisanega pa ti samo copy-paste naredim:

Imam dokaze in ne le TRDITVE pa te ni čist nič briga kje so ker nisi sodnik!

Če se pa do zdaj nisi ničesar naučil razen prbijanja minusov ker drugega argumenta nimaš potem pa konec najine zelo uspešne debate. Aaaaaajd uživi. :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno res imaš hude težave z razumevanjem napisanega pa ti samo copy-paste naredim:

Imam dokaze in ne le TRDITVE pa te ni čist nič briga kje so ker nisi sodnik!

Če se pa do zdaj nisi ničesar naučil razen prbijanja minusov ker drugega argumenta nimaš potem pa konec najine zelo uspešne debate. Aaaaaajd uživi. :yawn:

Če na javnem forumu nekaj izjaviš, potem je fajn, da imaš za to tudi argumente. V tvojem primeru naj bi to bili 'dokazi'. In če (kar se na javnem forumu rado zgodi) nekdo tvoje izjave postavi pod vprašaj, potem gre izjavo podkrepiti z argumenti oz. v tem primeru, dokazi. To je neko osnovno pravilo takšne komunikacije, v nasprotnem gre le za nabijanje in nič drugega.

Torej, na slikah je bilo jasno videti, da gre za Forda Focusa, tako da resnično dvomim, da si bil tam sicer se ne bi zmotil pri tako osnovni zadevi. Novinar se sklicuje na poročilo prometne policije. Tvoji dokazi pa so, kje že?

Jah, buče, cvil in pobeg. Ni bilo drugega za pričakovati. Kot sem že rekel..sožalje predvsem tistim, ki se iz teh tragedij nič ne naučijo.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa, če bi naredili temo otroški vrtec in bi tam vi2 in ostali, ki nimate bolj pametnega za počet, lepo igrali in se cufali in en drugega drkali u glavo??? :headbang::bum::fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa, če bi naredili temo otroški vrtec in bi tam vi2 in ostali, ki nimate bolj pametnega za počet, lepo igrali in se cufali in en drugega drkali u glavo??? :headbang::bum::fight1:

Ne gre za nobeno drkanje v glavo temveč za zgodbo, ki se ponavlja že odkar ta forum obstaja. Ljudje imamo različna mnenja in če se ne držimo nekih osnov komuniciranja, potem pride do virtualnega prepira. Ob takšnih dogodkih pa toliko prej. In teh dogodkov bo še kar nekaj do konca sezone, zato bi bilo dobro, če bi si pred obtoževanjem kogarkoli nalili čistega vina. Zaradi nas samih. Tistima dvema nihče več ne more pomagati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dejansko, če nekdo reče da ima za nekaj dokaze se mi zdi da lahko drugi prosi da mu te dokaze tudi predstavi, če ne so potem to samo trditve.Jaz sem tu pri tej temi čisto neutralen in se ne vlečem ne za enega ne za drugega. :whistle:

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar strinjam s tabo,vedar zakaj toliko policistov na na naših cestah?Ravno zaradi neupoštevanja cestno prometnih predpisov,prevelikega divjanja čez kraje oziroma vasi in objesnega obnašanja nekatreih motoristov.

...

v bistvu se kar strinjam, tudi s preostalim kar si napisal.

ampak...

neupoštevanje cestnoprometnih predpisov...

tu bi pa lahko debatirali, ali?

so res ti predpisi zmeraj na mestu?

že 100x povedano, tam kjer je na obeh straneh ceste pločnik in še kolesarska steza po možnosti, je samo v tej naši ljubi državi omejitev 50.

pa tudi če je pločnik samo na eni strani.

za 50 jaz še zmeraj ne vidim nobene potrebe.

dosti hvalimo avstrijo.

če se iz gornje ragdone polješ v graz nimaš skoraj nikjer 50 omejitve. skozi naselja je konstantno 70 ali celo 80!

pa so v naseljih lokali in trgovine tik ob cesti, niti ni pločnika itd.

jebeš te naše idiotske predpise.mad.gif

v tej državi bi blo treba nekaj ukrenit, samo kaj ko smo vsi pičke.

bom dal primer. ne vem točno v kateri arabski državi so se pred leti odločili povišati ceno bencina.

cena je bila minimalna, recimo 15 centov. povišali bi jo na 17 centov. v glavnem, nič omembe vredno (po naši mentaliteti!).

kaj je naredila raja?

čez noč so 7 bencinskih v luft spustli in vprašali: "bote višali cene?".

no, drugi dan je gorivo spet stalo 15 centov in tako je ostalo za veke vekomaj.

kaj te vem...

upoštevanje cestnoprometnih predpisov? ja, v kolikor imajo ti nek smisel.

bi bilo dosti boljše če bi namesto po predpisih vozili po pameti ampak pričakovati kaj takega je verjetno utopično. škoda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, kar sta očitno počela, je bilo neodgovorno in za svoje početje sta plačala najvišjo ceno. Takšna je pač ta igra z izzivanjem sreče. Nekdo je zapisal, da je bilo hitro konec!? Za njiju že mogoče, bližnji in prijatelji pa bodo to tragedijo nosili v sebi do konca svojega življenja.

Jaz sem nekaj slišal, da naj bi eden od njiju letel po zraku več kot 50 metrov ... Eden pa naj bi se v nekem trenutku še vstal, a je bil že mrtev (notranje poškodbe), vendar tega še ni 'vedel' ...

Grozljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na Grobniku sm oba videl tudi na zmagovalnih stopničkah, borit sta se znala precej zagrizeno. Ja lahko rečemo da sta bla 100% zelo vešča motorja.

Jap. Buši je znan po zgodbi, ko je med dirko 2-krat padel in končal na stopničkah. Padel zato, ker se je med dirko prebil na čelo, vozil nekaj sekund na krog hitreje od ostalih, potem pa vmes nazaj gledal, kje so vsi, in med tem zaril v pesek ... :-) se pobral, spet prebil v ospredje, in ponovil isto vajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se včeraj peljal mimo ..nobene koruze ... ravno ..tam te tudi slepec ne sme spregledati - do brzine 150 na uro....

me je pa pozno popoldne en gospodič skoraj snel ko sem se peljal po prednostni , on pa z izvoza avtoceste zavil z desne strani - še dobro da sem se lahko umaknil na nasprotni vozni!!! pas ,ker je on prevozil polno črto pasu za zavijanje na levo - iz kontra strani..... ko sem ga dohitel na rdečem semaforju mi je z mobitelom!!! v roki odkimal na vprašanje če me je videl.. pa sem bil s 37 let starim mopedom pa 35km/uro sem imel not... in za povrh vsega sem imel oblečen še odsevni brezrokavnik !!! :wallbash:

Ma ni te videl KER NISI NEVAREN dovolj si pač manjši kot avto pa ko te jebe si je mislil, ma ko gre ŠLEPAR 80 mimo ga pa vsi vidijo???

KURAC LIH TOLK KOT MOTORISTA SAM JAJC NIMA DA BI MU ZAPRU POT ;ker ve da bo ta kratko ptegnu. Tako je to dragi moji šoferji vseh vozil,

zato pa tisti ki smo na motorjih moramo pazit na vse udeležence v prometu ne samo na sebe.

SREČNO SEZONO VSEM MOTORISTOM

Ajd grem na motor mogoče pa pridem v enem kosu domov???UPAM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej so krivi vsi udeleženi razen voznika-ce avtomobila, ki je stal. Voznica Fieste je enako bila skrajnje nepozorna na dogajanje na cesti torej je sokriva kot ta dva reveža.

Gospa ni bila nič kriva, ker v 2. členu ZVCP piše:

(1) Udeleženec oziroma udeleženka (v nadaljnjem besedilu: udeleženec) cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah.

Skratka - kriva je bila le, da se je rodila ... (karikiram)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem: oba izkušena motorista, udeleženca dogodkov/tekmovanj na Grobniku, pa oba brez veljavnega vozniškega dovoljenja??

Je to res? Lep signal golobradcem!

Nimam nič proti ni komur, vendar - ta dva sta bila ena izmed tistih, ki se radi zapeljejo tudi brez čelade po mestu ... torej verjetno tisti, ki v namenski temi RIP-ajo, morda ne vedo, da so pa kdaj v kaki temi v stilu "poglejte cepce brez čelad itd" ravno proti njima pljuvali ...

Svet je res poln sarkazma.

No, kakorkoli - odpeljala sta v moto-heaven in ljudje, ki so ju imeli radi, verjetno zelo trpijo sedaj, zaradi njune neodgovornosti.

Lahko si le želimo, da bi takih nezgod (in takega početja) bilo bistveno manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj hočem povedati - občutki na motorju niso več isti! Pred leti sem se z užitkom odpeljal z motorjem na furo.... danes pa samo razmišljam, kje bom srečal kakega naspediranca, v avtu, zapufanega do konca, ki se mu jebe za vse ostale, da me zgazi.... poleg tega je obremenilen faktor tudi policija s svojo inkasntsko vlogo! Povedano na kratko - vožnja z motorjem v Sloveniji ni več užitek ampak psihiranje......, čar svobode in užitka v vožnji motorja počasi a zanesljivo ugaša (vsaj pri meni)! Veliko bolj sproščeno se vozim po tujini, kjer so vsi nekako bolj normalni, kot smo mi zafrustrirani Slovenjcelni....

Razmišljam podobno. Zdi se mi (vedeli bomo pa šele konec leta), da bi utegnilo letos biti bistveno več nesreče, tudi zaradi psiholoških napetosti, ki jih povzroča recesija. Zato velja letos še poostriti lastne interne nadzorne mehanizme, si okrepiti psiho, ravnati izjemno previdno.

Zato tudi apel vsem začetnikom, da naj ne bodo malomarni, kar se tiče lastne varnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno res imaš hude težave z razumevanjem napisanega pa ti samo copy-paste naredim:

Imam dokaze in ne le TRDITVE pa te ni čist nič briga kje so ker nisi sodnik!

Torej si:

- sodnik

- policist

- forenzik

? :-)

Tega iz tvojih dosedanjih izpadov na forumu ni bilo mogoče razbrati.

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že 100x povedano, tam kjer je na obeh straneh ceste pločnik in še kolesarska steza po možnosti, je samo v tej naši ljubi državi omejitev 50.

pa tudi če je pločnik samo na eni strani.

za 50 jaz še zmeraj ne vidim nobene potrebe.

Upoštevati je treba tudi širino in potek ceste, seveda. ;)

Sicer pa - ne vem, kje to vidite, v Ljubljani je na določenih odsekih lepo omejitev 60 ali celo 70 km/h ... v mestu, se razume.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi bilo dosti boljše če bi namesto po predpisih vozili po pameti ampak pričakovati kaj takega je verjetno utopično. škoda...

Po moji, tvoji, ali po pameti enega od nedavnih ponesrečencev?

..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!