Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

ah no. to je težko rečt. buzet-Bartonigla, čez istarske toplice štimajo že tri leta, pazin-Žminj-učka je neki najblgroznega ever, Prezid-crni lug, tud, si jo človek kar zapomni. poštimane so turistično pomembne ceste, use drugo, kar sem jaz vozil, je zelo žalostno.

Že res kar praviš, pa vendar jim cesta poleg naše ljube prestolnice Brezovica - Borovnica krepko jemlje primat " primo ultimo razfukana cesta " .

Da ne govorim o stebričkih na cestah kako so obrnjeni, predvsem tisti na levi strani ceste, salamoreznica, kar nekaj jih je bilo usodnih letos !

Žal imamo slabše ceste kot vsi sosedje daleč naokoli !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne da se mi odpirati nove teme, da me ne bi kdo obtožil smetenja, pa zato pišem tu...

v današnjem (15.9.2009) dnevniku je objavljen članek:

<h1 class="entry-title">Opozoril na skalo na cesti in si prislužil ovadbo?</h1>

Radlje ob Dravi - Voznik, ki je konec tednapoliciste obvestil o skali sredi ceste v Javniku v okolici Radelj obDravi, se bo najverjetneje moral zagovarjati pred sodnikom, saj naoviro na cesti ni opozoril drugih voznikov in je tako zagrešil kaznivodejanje.

Tridesetletni Mariborčan je konec tedna v zgodnjih jutranjih urahpoklical slovenjegraške policiste in jih opozoril, da na cesti vnepreglednem ovinku leži ogromna skala, ki je ni mogoče umakniti zgoljz rokami, in nekaj kamenja, nato pa je odpeljal naprej.

Proti Javniku so se zato kmalu odpravili policisti, ki jih je obskali že pričakal na streho obrnjen avto 25-letnega Mariborčana terprav tako razbit avto 22-letne domačinke. Oba je skala, ki je ležalasredi ceste, močno presenetila in sta trčila vanjo, pri čemer je25-letnika z avtom celo obrnilo na streho. Vsi udeleženi so jo odnesliz lažjimi telesnimi poškodbami.

Policisti, ki so prepričani, da bi moral 30-letni Mariborčan drugevoznike opozoriti na nepričakovano oviro sredi ceste, ga bodo kazenskoovadili. Peter Pungartnik sslovenjegraške policijske uprave nam je pojasnil, da bi moral 30-letniksvoj avto na primernem mestu ustaviti in pred oviro postaviti trikotnikali voznike vsaj kako drugače posvariti o skali sredi ceste.

vir: lp. (2009). Opozoril na skalo na cesti in si prislužil ovadbo? [online]. V: Dnevnik. [Citirano 15. Sept.

2002; 6.45]. Dostopno na spletnem naslovu http://www.dnevnik.si/novice/kronika/1042298981

in, kaj me je napledlo k pisanju tega???

tu sta na skalo naletela dva avta in je sedaj "kriv ali dogovoren" 30-letnik, ki je o oviri obvestil policiste, ne pa tudi drugih udeležencev. hmmm, če bi na oviro naletel kdo z motorjem bi v prvi vrsti bila kriva neprilagojena hitrost, potem dolgo nič, ovadbe si ne bi prislužil nihče izmed nasproti vozečih voznikov, ki niso opozorili motorista. le kaj bi djali nekateri zagriženi sovražniki motorizma?

in kar se same ovadbe tiče, kaj mislite, bo zdržala?

sigirno se je mimo skale peljalo še kar nekaj voznikov, ki so jo po moško obvozili in o tem molčali, niso niti klicali policije ali koga drugega od pristojnih... toliko o enakosti pred zakonom... aja, pa o tem, da dobrota je sirota.

očitno predvsem slednje v tem primeru še kako drži...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo dobrota. Tudi nevednost je sirota.

Na 112 ali 113 ta najprej slečejo do gat, predno lahko poveš, kaj se je zgodilo.

Imajo pa policaji anonimno številko 080 1200, ki je sicer namenjena prijavljanju kriminalnih dejanj in ovadb, pa vendar če pokličeš nanjo, da si naletel na skalo na ceti, si poklical Policijo in tvoja vest je mirna.

Ali je?

Tisti kekec je imel srečo, da ni butnil v skalo. Samo da se meni ni nič zgodilo, za druge mi je pa vseeno.

Naj ga ovadijo in naj ga zašijejo z maximalko, bedaka sebičnega.

Hkrati je potrebno ovaditi in maximalno zašiti tudi operaterja, ki je prejel klic, če človeku ni dal navodil, kaj naj naredi, dokler ne pridejo policaji.

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti kekec je imel srečo, da ni butnil v skalo. Samo da se meni ni nič zgodilo, za druge mi je pa vseeno.

Naj ga ovadijo in naj ga zašijejo z maximalko, bedaka sebičnega.

Hkrati je potrebno ovaditi in maximalno zašiti tudi operaterja, ki je prejel klic, če človeku ni dal navodil, kaj naj naredi, dokler ne pridejo policaji.

:evilgrin:

dejstvo je, da je storil vsaj nekaj, ni bil ravno povsem sebičen. sebični so bili recimo njegovi predhodniki, ki so peljali mimo in naredili nič...

kaj pa ti, vedno postaviš trikotnik, ko na cesti opaziš pesek, oljni madež, povoženeo žival ali kaj drugega, kar bi predstavljalo potencialno nevarnost šibkejšim udeležencem prometa??? Angel-male-bird-smiley-000278-design.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot marsi kdo reče, če ne boš skrbel sam zase, potem res nevem kdo bo.

Kot motoristi moramo biti na cesti 200 % skoncentrirani, saj nam potencialno grozi več nevarnosti. Če vidiš starega človeka v avtu, prilagodiš vožnjo situaciji. Vsaj meni so dali nekateri dogotki misliti. Vsi vemo, da so nekateri nepokretni, ne pogledajo ne levo ne desno. In potem slisim od starih ljudi. Ja men pa motoristi niso prav nič všeč, samo norijo. Jebi ga, a avtomobilisti so pa angelčki, al kako?

Fantje čuvejte se kolikor se da. Toliko je že napisanega kje se je vse dogajalo (nesrečni dogotki), pa če se že le peljete po omejeni vozite pazljivo.

Pa lep dan še naprej, dajmo z dobro voljo odgnati te džne oblake :D.

Lp. Jaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu sta na skalo naletela dva avta in je sedaj "kriv ali dogovoren" 30-letnik, ki je o oviri obvestil policiste, ne pa tudi drugih udeležencev. hmmm, če bi na oviro naletel kdo z motorjem bi v prvi vrsti bila kriva neprilagojena hitrost, potem dolgo nič, ovadbe si ne bi prislužil nihče izmed nasproti vozečih voznikov, ki niso opozorili motorista. le kaj bi djali nekateri zagriženi sovražniki motorizma?

in kar se same ovadbe tiče, kaj mislite, bo zdržala?

sigirno se je mimo skale peljalo še kar nekaj voznikov, ki so jo po moško obvozili in o tem molčali, niso niti klicali policije ali koga drugega od pristojnih... toliko o enakosti pred zakonom... aja, pa o tem, da dobrota je sirota.

očitno predvsem slednje v tem primeru še kako drži...

Povsem pravilno, da so ga štrafali. Treba je vzpodbuditi odgovorno ravnanje v tej državi. Ne samo "saj sem poklical škife", pač pa tudi zavarovanje območja itd ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa vsak ravna po svoje, eni majo razščiščeno v glavi pa pomislijo tudi na ostale udeležence, drugim se pač mudi na pir.

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se ne bi preveč razburajal zaradi ovadbe. Piše, da je bila na cesti skala, ki je ni bilo mogoče premakniti z rokami. Tip je poklical policijo in mirne vesti odpeljal naprej. Če bi se motorist zabil vanjo, bi bila smrtna žrtev. Za moje pojme neodgovorno ravnanje, ker bi lahko tam postavil trikotnik do prihoda policistov, če je šlo za tako veliko oviro. Je pa res, da se mu je verjetno mudilo v službo, pa ponavadi lahko čakaš policiste kar dolgo, da sploh pridejo. Ne vem no, vsaj nekaj je naredil, ampak očitno ne dovolj. Tudi če vidiš ležati človeka na cesti, ki bi mu lahko pomagal, si verjetno ne umiješ rok, če pokličeš policiste in odpelješ dalje v službo. Zakaj bi bilo za tako oviro kot je skala na cesti, ki ogroža življenje, kaj drugače.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsem pravilno, da so ga štrafali. Treba je vzpodbuditi odgovorno ravnanje v tej državi. Ne samo "saj sem poklical škife", pač pa tudi zavarovanje območja itd ...

nauk obravnavane zgodbe je ta, da bi omenjeni najbolje prišel skozi če bi se naredil "francoza".

dobra vzpodbuda, ni kaj!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem.

In zakaj mora biti pri nas na vsaki strani ceste 25 ali več cm peska/makadama, ki vsem dela probleme???? Potem ga pa še nekajkrat letno lepo na kup navaljajo in dvignejo nad nivo asfaltne prevleke:headbang::headbang::headbang:

Zna biti, da je odgovor spodaj.:naughty:

IMHO je, v poprečju, izlet v ograjo posledica, ne vzrok

meni se zdi, de ograje niso izvirni greh. Več ko se vozim čez meje, bol me čudi, in bol verjamem zgodbicam, kako se je po vojni kradlo material za ceste, da se je zidalo hiše. tud če se materiala ni dalo kupit nikjer so bajte rastle. . . . primer jezersko-železna kapla, al pa uccea-kobarid. V obeh primerih je cesta na identičnem terenu. izgovori o plazenju in podobno ne držijo vode. vendar je avstrijsko-italjanska stran lepa, gladka ne pada kamenje. tudi če nebi blo tabel in praznih mejnih prehodov, ti je takoj jasno kdaj si čez mejo. ceste so u qurcu že od temeljev. in če je temelj zjeban, se neda dost narest. cesta bo vegasta, asfalt bo poču, u razpoko bo šla voda, in bo pozimi razfukalo, jeseni bodo dali čez fliko, bo tam grba. . . itd itd. Čez mejo nimajo flikanih cest, ker so jih taprvič naredili dobro. pr nas in na hrvaškem pa vemo kako to zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SLO - Banana republika !

Si mislil napisat raje: "Slovenci - banana državljani"

Kaj pa če bi se sam zaletel v skalo in ostal invalid, bi imel tudi takšno mnenje?

S tem, ko so policisti podali ovadbo so pokazali ljudem, da je potrebno ob takšnih primerih storiti vse potrebno, da odvrneš nesrečo. Če si pa eni zaradi te ovadbe to razlagajo tako, da je bolje narediti se "francoza" in mirne vesti odpeljati dalje, potem je takšno dejanje zagotovo kaznivo, da ne govorim skrajno nemoralno. Razlika med "francozi" in tem, ki je poklical 113, je le ta, da so pri drugem na njegovi strani olajševalne okoliščine zaradi česar se bo najverjetneje izognil kazenski odgovornosti, ostale bi bilo pa treba izsledit in direktno poslat kopat jaške. Navsezadnje je le prišlo do nesreče in telesnih poškodb, zaradi vzroka, katerega bi se dalo preprečiti, mar ne?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nauk obravnavane zgodbe je ta, da bi omenjeni najbolje prišel skozi če bi se naredil "francoza".

dobra vzpodbuda, ni kaj!!!!

Signal, da nekaj ni bilo storjeno pravilno!!!

Sicer pa - tipično 'balkansko' (tokrat mišljeno v slabšalnem smislu!) razmišljanje v stilu "bolje bi bilo, da ne bi naredil nič ..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: me pa čudi ... a iz call centra 113 ali 112, kamor je sporočil za skalo, mu niso rekli "gospod, če imate rdeči trikotnik, ga postavite prosim, do prihoda naših fantov v modrih dresih ..." ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: me pa čudi ... a iz call centra 113 ali 112, kamor je sporočil za skalo, mu niso rekli "gospod, če imate rdeči trikotnik, ga postavite prosim, do prihoda naših fantov v modrih dresih ..." ?

hja, pošten gospod, malce okajen, je počakal polcaje malo naprej od naše hiše, ko je na cesti (ponoči, no ja, skoraj zjutraj) opazil zemeljski plaz čez cesto... ustavil avto zavaroval cestišče in poklical polcaje... preden so utegnili zavarovati cestišče po svoji metodi, je gospod pihal, pihnil in izgubil izpit.. nato so zadevo zaščitili do konca....

ne zajebavam, še en vidik za ali proti srečanju z državnimi organi pa tud če s ne wem kolk pošten....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mislil napisat raje: "Slovenci - banana državljani"

Kaj pa če bi se sam zaletel v skalo in ostal invalid, bi imel tudi takšno mnenje?

S tem, ko so policisti podali ovadbo so pokazali ljudem, da je potrebno ob takšnih primerih storiti vse potrebno, da odvrneš nesrečo. Če si pa eni zaradi te ovadbe to razlagajo tako, da je bolje narediti se "francoza" in mirne vesti odpeljati dalje, potem je takšno dejanje zagotovo kaznivo, da ne govorim skrajno nemoralno. Razlika med "francozi" in tem, ki je poklical 113, je le ta, da so pri drugem na njegovi strani olajševalne okoliščine zaradi česar se bo najverjetneje izognil kazenski odgovornosti, ostale bi bilo pa treba izsledit in direktno poslat kopat jaške. Navsezadnje je le prišlo do nesreče in telesnih poškodb, zaradi vzroka, katerega bi se dalo preprečiti, mar ne?

Daj ne filozofiraj. SLO je bilo mišljeno kot celotna Slovenija in funkcioniranje državnih organov,servisov inp.

Glej spodaj za primer....

hja, pošten gospod, malce okajen, je počakal polcaje malo naprej od naše hiše, ko je na cesti (ponoči, no ja, skoraj zjutraj) opazil zemeljski plaz čez cesto... ustavil avto zavaroval cestišče in poklical polcaje... preden so utegnili zavarovati cestišče po svoji metodi, je gospod pihal, pihnil in izgubil izpit.. nato so zadevo zaščitili do konca....

ne zajebavam, še en vidik za ali proti srečanju z državnimi organi pa tud če s ne wem kolk pošten....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: me pa čudi ... a iz call centra 113 ali 112, kamor je sporočil za skalo, mu niso rekli "gospod, če imate rdeči trikotnik, ga postavite prosim, do prihoda naših fantov v modrih dresih ..." ?

Itak da mu niso! Večkrat javil kako pizdarijo (olje,pesek,luknje inp), nikdar kaj takega niso omenili in v večini primerov tudi sanirano ni bilo v doglednem času!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem.

In zakaj mora biti pri nas na vsaki strani ceste 25 ali več cm peska/makadama, ki vsem dela probleme???? Potem ga pa še nekajkrat letno lepo na kup navaljajo in dvignejo nad nivo asfaltne prevleke:headbang:headbang.gif:headbang:

Zna biti, da je odgovor spodaj.trance_25_naughty.gif

to je zato,da so krivi tisti,ki jih ta pesek zjebe poj... sem mela ravno en mesec nazaj nesreco oz. sreco v nesreci- ko smo se v skupini peljali od Črnomlja proti Starem trgu, mi je na nekem ovinku zarad peska odneslo zadnje kolo pri hitrosti 40km/h!!, ceprav je tam omejitev 90km/h... uglavnem,odnesla sem s pošmelcanim kolenom in se nekaj odrgninami,motor totalka... policajev in resilca nismo klicali,ker ni bilo tako hudo,da nebi mogli sami zrihtat.. je pa policijo klical nek mimovozeci in mozje so prisli na kraj nesrece 1uro po tem,ko se je zgodilo,ko sem bila js ze na poti v bolnisnico... no,cel štos tega pa je,da so me 10dni po tem klicali iz policijske postaje Črnomelj,da so na podlagi nekih svojih ugotovitev sklenili,da si zasluzim 460eur kazni za neprilagojeno hitrost in se 6 pik!!

ocitno morajo opravicit patrulje na terenu s tem,da mi neupraviceno napisejo kazen brez kakrsnekoli potrjene izjave...in kaj nej bi bla neprilagojena hitrost?!..ce bi sla pocasneje,bi mogla motor peš tiscat v ovinekheadbang.gif katastrofa je ta nasa policija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak da mu niso! Večkrat javil kako pizdarijo (olje,pesek,luknje inp), nikdar kaj takega niso omenili in v večini primerov tudi sanirano ni bilo v doglednem času!

In kako to ti veš?? Kar tako, al imaš kakšne konkretne informacije?? Ker namreč nekaj trdiš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mislil napisat raje: "Slovenci - banana državljani"

Kaj pa če bi se sam zaletel v skalo in ostal invalid, bi imel tudi takšno mnenje?

S tem, ko so policisti podali ovadbo so pokazali ljudem, da je potrebno ob takšnih primerih storiti vse potrebno, da odvrneš nesrečo. Če si pa eni zaradi te ovadbe to razlagajo tako, da je bolje narediti se "francoza" in mirne vesti odpeljati dalje, potem je takšno dejanje zagotovo kaznivo, da ne govorim skrajno nemoralno. Razlika med "francozi" in tem, ki je poklical 113, je le ta, da so pri drugem na njegovi strani olajševalne okoliščine zaradi česar se bo najverjetneje izognil kazenski odgovornosti, ostale bi bilo pa treba izsledit in direktno poslat kopat jaške. Navsezadnje je le prišlo do nesreče in telesnih poškodb, zaradi vzroka, katerega bi se dalo preprečiti, mar ne?

In potem svizec zavije čokolado, nažalost. Efekt bo ravno obraten od željenega. Sicer pa, če pomagaš, še kazen fašeš, mogoče tudi zaradi nevednosti (eni se pač ne znajdejo v takšnih situacijah). Narobe svet headbang.gif .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem svizec zavije čokolado, nažalost. Efekt bo ravno obraten od željenega. Sicer pa, če pomagaš, še kazen fašeš, mogoče tudi zaradi nevednosti (eni se pač ne znajdejo v takšnih situacijah). Narobe svet headbang.gif .

Nevednost nikoli ni bila opravičilo za nespoštovanje zakonov. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!