Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Ne spomnim se več kateri dan ta teden je to bilo. V krajšem časovnem razamaku sem na cesti od Idrije proti Spodnji Idriji slišal tri sirene in skozi balkonska vrata tudi videl rešica, policiste in tudi gasilce. Mislil sem, da se je najbrž v kateri od tovarni kaj zgodilo.

Med včerajšnjo vožnji v Tolmin mi je pa voznik "avtovleke" povedal, da so sirene zavijale zato, ker je približno 1 km naprej od sedanje Straže in nekdanjega Želina, voznik mopeda z nemško registracijo, narobe ocenil ovinek in se zaradi tega zaletel v nasproti vozeče vozilo in sicer tako, da mu je ena noga "zašla" med avtomobilsko kolo in odbijač in mu jo je odtrgalo ... :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitev je tam 30 ali 40,če se prav spomnim in tisti ovinek je res hud,samo,če spoštuješ tamkajšnjo omejitev,do tega ne bi najbrž prišlo,ali pač.

Skratka mladenič,naj ti bo lahka zemlja in počivaj v miru.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa prehod za pešce je. Verjetno so tudi talne označbe prispevale k padcu. :( RIP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojma nimam kaj je bilo, ampak pri spoštovanju omejitve si težko predstavljam, da bi na tistem mestu lahko prišlo do padca in tako hudih posledic.. Kakorkoli, tragično, RIP :(

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff :/ nerad vidim take, ko pridem domou po 500km. RIP Fantina :\

sam a je blo to za dol , al za gor? gas pa se odpre vedno po Prečrtani tabli (konec vasi)..

Srečno vožnjo usem.. letošnje leto se ni lepo začelo.. poskrbimo sami naj se usaj dobro konča.

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem slišal, ko smo se pogovarjali z motoristi, ko smo čakali, da mine nevihta, naj bi se vozil v smeri proti Postojni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na temu ovinku sem že velikokrat videl motoriste s poškodovanim motorjem .... pai padcu pri 40-50 km/h so polomili plastike in se malo strgali ... tam je prehod za pešce in če prezgodaj začneš ovinek se zna zgodit, da spodrsne, še posebi, če imaš kakšne preveč GP gume, saj se z vožnjo skozi Planino ohladijo.

Žalostn sm, ker je cesta zopet vzela mlado življenje :cry:

R.I.P.

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem se peljal mimo,ko je bil pokrit ,roka pa je ven izpod rjuhe gledala. Motor so pa ravno nalagali na vleko. pa okoli  13 ure je bil ta odsek ceste suh.

 

R.I.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Bom pa pameten in napisal, da je za vsa ta parkiranja krivo napačno gledanje. Plus hitrost, katera poslabša celotno zadevo. Vendar ta hitrost ni takšen problem, če motorist obrne glavo v smer rešitve oziroma v smeri ceste in ne gleda ovir ob cesti. In ravno to pravilno gledanje učimo na poligonu.  Tam jih tepem toliko časa, dokler jim obračanje glave v smer rešitve ne pride v kri. Sem pa slišal, da poligon ni preveč dober in, da se je potrebno naučiti voziti motor na cesti. In to učenje na cesti je danes v črni kroniki. Pa tudi zagovornik učenja na cesti še ni preizkusil poligona. 

Ja, zato so meni take delavnice všeč. Pa čeprav se nekaterim zdijo brezvezne.

Če v nekih normalnih pogojih v varnem okolju neko stvar ponoviš 20-krat, boš verjetneje na cesti v nevarni situaciji ravnal pravilno in ne boš zablokiral zaradi precej stresne situacije, v kateri si se znašel.

Moram priznati, da sem v praksi uporabil "izogib oviri", ko je z loparčkom pred mene skočil policist (bi rekel da iz vaše postaje), pred katerim se nisem mogel pravočasno ustaviti, on pa je otrpnil sredi voznega pasu (po mojem mnenju je tudi on ravnal zelo neodgovorno). In ga nisem nabasal, ampak ustavil nekaj metrov od njega. Seveda je popizdil, drugi policaj iz patrulje pa se je komaj zadrževal, da se ni začel na ves glas smejati.

Seveda sem dobil kazen (in jo seveda plačal), kazenske točke pa so se že izbrisale. Kazen je bila zaradi hitrosti, ne pa zaradi ogrožanja uradne osebe.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Primorskih je objavljena slika, kjer je motor (vsaj sprednji konec) dokaj cel.

http://www.primorske.si/Novice/Kronika/Usoden-trk-v-obcestni-zid

 

Zanima, kako hitro moraš it, da ob takem trku umreš ?

 

Če vzamem za primerjavo padce z mopedom:

Zakaj je smrtnih žrtev mopedistov je v primerjavi z motoristi precej manj, kljub temu da predelani mlinčki grejo tudi npr. 70km/h ? Zaščitna oprema mopedistov je ponavadi tudi slabša od zaščitne opreme motoristov...

Tnx & LP Andrej

 

Popravljeno . Popravil dreja_123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://novice.najdi.si/predogled/novica/888a61c92f8114efed708067d3875c0f/Primorske-si/Kronika/Pijan-motorist-tr%C4%8Dil-v-%C4%8Debelnjak

pa še slika mopeda nesrečnika na Planini (po trku seveda),,,za lažjo predstavo, ko se govori o črednem divjanju itd...

 

106-MOTORIST.jpg

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Rogerg pravi:

Taka nesreca ti da še res mislit kako ranljivi smo na motorju...  bi pa blo zanimivo zvedit kaj si je poskodoval da je bilo zanj usodno saj je  motor res  kot nov za vidt   in ocitno hitrost ni bla ogromna, ali pač :/  

:(

na spletni strani
http://spin.sos112.si/spin2/javno/
sem tisti dan gledal in našel to nesrečo in se spomnim, da je pisalo, da ima poškodovano glavo ter da iz nje krvavi...ter da je nepremičen...druga ni nič pisalo..in sem kar dobil "kurjo polt", ker sem si mislil, da bo hudo....sploh nočem več to razmišljat, ker nimam nobene prave volje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

http://www.zurnal24.si/motorist-povzrocil-vec-nesrec-stirje-poskodovani-clanek-271208

"Po do sedaj zbranih obvestilih je zbrano, da je 56-letni voznik motornega kolesa znamke BMW F800 vozil v smeri proti Logu, kjer je zaradi zgostitve prometa dohitel počasi premikajočo kolono vozil," je pojasnila predstavnica PU Ljubljana Maja Ciperle Adlešič in nadaljevala, da naj bi 56-letni motorist, ki naj bi vozil z neprilagojeno hitrostjo, najprej oplazil osebno vozilo 50-letnika, ki se mu je skušal umakniti na prehitevalnem pasu avtoceste.

Po tem je motorno kolo 56-letnika, ki je vozil tudi 48-letnico, odneslo v službeno vozilo policije znamke Opel Astra. Vozilo policije je po trčenju motornega kolesa odneslo naprej, kjer je s sprednjo stranjo trčilo v zadnjo stran osebnega vozila pred seboj znamke Toyota Corolla verso, ki ga je vozila 31-letna voznica.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!