Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Pravkar, Snecer pravi:

Ne se glupirat. Zgolj povzel sem uradne podatke iz novic. 

Ki so napačne!!! Kolikor te pa poznam je internet tvoj najboljši prjatu ,kar lepo vrjemi vse kar piše ....čeprav v tem primeru bi bil vesel če bi dezinformacija držala!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami čimprejšnje okrevanje. Ob kilometrih ki jih delaš si tako še dolgo zdržal, mene je ženska izsilila  še pred prvimi 20k pred leti in sicer na podoben način v avto pa na jašek na glavo itd.. Jaz sem sicer bolj babji pa sem takrat za leto nehal vozit (ko so kosti šle skup), ampak za tebe sm pa ziher da že zdaj gledaš kaj boš naslednjega nabavil :grupni: Čimprejšnje okrevanje, predvsem pa brez posledic !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

Ne se glupirat. Zgolj povzel sem uradne podatke iz novic. 

Ob takih trenutkih se ne pametuje prijatu.enkrat tolko se ugrizni u jezik rajši.

 

 

 

Damiju in ostalim pa čimprejše okrevanje ;-) sej je borec pa borce ima ob sebi ;-) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cazzo, Dami, par dni me ni doma pa berem take hude zadeve. Res hvala Bogu in tvoji prisebnosti, da lahko berem tvoje besede. Res sem vesel, da se je vsaj zaenkrat tako izteklo. Čimprej se pocajtaj. Vse dobro!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Sam hvala Bogu. Ti preden je počilo sem se odločil za skok, pol sm letu ene 10m, nakar so reševalci zapisali, letel po zraku, pristal na hrbtu s pokrčenimi nogami . ninda stajl

Želim ti čimprejšnje okrevanje! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jeb ga DaMI z kilometri se bliža vsak kakemu bližnjemu srečanju sem vesel da nisi izgubil smisel za humor pomeni, da gre že na bolje.

kaj pa si mislu da boš kako drugače pristal kvaka aka ninja to ti je v krvi :)

pa čim prej domov ker bo božič.

Ob srečanju bomo zalili za nov rojstni dan.

p.s. verjetno te pod drevescem čaka nova minđa :)

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAMI, želim ti čimprejšnje popolno okrevanje, da bomo kmalu lahko zopet prebrali o kakšni lepi vožnji! Še sreča, da se je vsaj tako izteklo, kot se je...zagotovo so te rešile izkušnje in pravilna odločitev v zadnjem trenutku.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, sigurno si s svojimi izkušnjami in takim manevrom (slika) iz dane situacije potegnil maximum.

superman-Dami.jpg.7288ff4e4ab4df5910de97

Vprašanje je kako bi se končalo, če bi padel že pred vozilom in treščil v njega.

Želim ti hitro okrevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navijam zate!

Kapa dol, če si se res zavestno odločil za "Supermana" :worship:

Čeprav sem v življenju že velikokrat skočil s kros motorja na progi pa nisem nikoli povsem prepričan, kako bi ta refleks deloval na cesti. Upam samo, da mi tega ne bo treba nikoli izvedeti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff srečno, upam da si čimprej opomoreš!!!

Kakšen pa je bil odzivni čas gasilcev, rešilca?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minut, takoj lej

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 19. 12. 2015 at 5:44 PM, thumper said:

res ne vem čemu služi tisto ogledalo na levi ...isti k***c kot pri bikerju ..

https://goo.gl/maps/qxnFmy1RAFr

hitr se pocajtej !!! :friend1:

Glede na sence bi rekel da je bilo sonce direktno za ogledalom...

On 19. 12. 2015 at 8:21 AM, exclan said:

Vsaj glede na Google Streetview se mi zdi desni ovinek precej neugoden za prehitevanja... https://www.google.si/maps/@45.5512298,13.8023766,3a,75y,143.94h,96.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1shJevwaRNlzyEY5bBd86RQg!2e0!7i13312!8i6656?hl=sl ,ne poznam pa ceste kako izgleda v resnici...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da sem domačin in edina cesta za izhod iz Kopra v širni svet cesta ni slaba in neugodna( še posebej ta ovinek ki ni niti nek ovinek) ampak polna stranskih izhodov označenih in neoznačenih zato tam vozim z očmi na pecljih in predvidevam,da bo v kakem lepem vremenu kak kmet priletel iz svoje njive se pa  da prehitet med temi izhodi. 

Zdaj če je bil domačin je nekaj pozabil če pa ni je nekaj spregledal.

Ata v terencu pa je itak pozabil na smerokaz.(verjetno) če ga pa je dal veš kak je odgovor.(da ni motor za vsakogar)

Drugače pa si oglej postavitev znaka za stransko cesto z desne ( znak je postavljen točno vzporedno izhodu in ne 100m prej  imamo strokovnjake za postavitev znakov na obali ni kaj)

sem pogledal še ostale znake za stranske ceste za polovico sploh ni obvestila z znakom da je stranska pred tabo če nisi domačin in ne poznaš te ceste ter se baziraš na znake je jojojo!

Bi pa rad slišal borutta o tej postavitvi znaka.

Popravljeno . Popravil exclan
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, peter.nn pravi:

Glede na sence bi rekel da je bilo sonce direktno za ogledalom...

Res je. Stranska cesta pride na glavno, na desno imaš zelo dober pogled na ravnino, v levo pa zelo slab, ker je tam zidek in grmovje zelo blizu glavne ceste. Zanest se moreš na ogledalo, v tem času pa gledaš direktno v sonce. Res je tole križišče ZELO zajebano za vključevanje na glavno cesto.20151219_112651.thumb.jpg.b31b08d9fda6c2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, peter.nn pravi:

Glede na sence bi rekel da je bilo sonce direktno za ogledalom...

Vsaj glede na Google Streetview se mi zdi desni ovinek precej neugoden za prehitevanja... https://www.google.si/maps/@45.5512298,13.8023766,3a,75y,143.94h,96.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1shJevwaRNlzyEY5bBd86RQg!2e0!7i13312!8i6656?hl=sl ,ne poznam pa ceste kako izgleda v resnici...

https://goo.gl/maps/DhWA9jq4hTx

za tiste , ki ne poznajo - konec naselja 90 .. nato ta famozni znak za diagonalno križišče naprej od tega z ogledalom - to pa neoznačeno ... omejitev sicer 60 .. na temu street wiev-u sicer ne zgleda tako nepregledno - v resnici je slabše sploh če si na stranski ulici..

mogoče bo kdo rekel da pametujem . a od bikerja naprej je zame ogledalo pokazatelj križišča in prihod vozila od nekod prek ceste ..večjega pomena kot sam znak za križišče - v naselju pa majhna ogledala od kamionov , ki so jih ljudje na svojo roko namontirali nasproti svojih izvozov..

peter jaz na tvojem linku ne vidim nikjer tega uvoza kot je na sliki z nesreče - tam je zadaj stop znak - spodaj pa neprekinjena črta v levem kotu .....

 

pred 6 urami, exclan pravi:

Glede na to da sem domačin in edina cesta za izhod iz Kopra v širni svet cesta ni slaba in neugodna( še posebej ta ovinek ki ni niti nek ovinek) ampak polna stranskih izhodov označenih in neoznačenih zato tam vozim z očmi na pecljih in predvidevam,da bo v kakem lepem vremenu kak kmet priletel iz svoje njive se pa  da prehitet med temi izhodi. 

Zdaj če je bil domačin je nekaj pozabil če pa ni je nekaj spregledal.

Ata v terencu pa je itak pozabil na smerokaz.(verjetno) če ga pa je dal veš kak je odgovor.(da ni motor za vsakogar)

Drugače pa si oglej postavitev znaka za stransko cesto z desne ( znak je postavljen točno vzporedno izhodu in ne 100m prej  imamo strokovnjake za postavitev znakov na obali ni kaj)

sem pogledal še ostale znake za stranske ceste za polovico sploh ni obvestila z znakom da je stranska pred tabo če nisi domačin in ne poznaš te ceste ter se baziraš na znake je jojojo!

Bi pa rad slišal borutta o tej postavitvi znaka.

moti me zgoraj omenjena neprekinjena črta .. če je tako kot praviš - meni ni uspelo najti street wiev s tistim tzop znakom daj ti ker verjetno točno veš kje je - da je ovinek pregleden je sedaj malo dileme , kje se ta neprekinjena črta začne in kakšna je dejanska situacija tega križišča - na sliki ni vidna..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, exclan pravi:

Glede na to da sem domačin in edina cesta za izhod iz Kopra v širni svet cesta ni slaba in neugodna( še posebej ta ovinek ki ni niti nek ovinek) ampak polna stranskih izhodov označenih in neoznačenih zato tam vozim z očmi na pecljih in predvidevam,da bo v kakem lepem vremenu kak kmet priletel iz svoje njive se pa  da prehitet med temi izhodi. 

Zdaj če je bil domačin je nekaj pozabil če pa ni je nekaj spregledal.

Ata v terencu pa je itak pozabil na smerokaz.(verjetno) če ga pa je dal veš kak je odgovor.(da ni motor za vsakogar)

Drugače pa si oglej postavitev znaka za stransko cesto z desne ( znak je postavljen točno vzporedno izhodu in ne 100m prej  imamo strokovnjake za postavitev znakov na obali ni kaj)

sem pogledal še ostale znake za stranske ceste za polovico sploh ni obvestila z znakom da je stranska pred tabo če nisi domačin in ne poznaš te ceste ter se baziraš na znake je jojojo!

Bi pa rad slišal borutta o tej postavitvi znaka.

Če se je nesreča zgodila v ovinku, kjer je levo prvi vhod v Dekane, lahko povem, da ta ovinek skoraj ni ovinek, ker je cesta zelo široka in lepo pregledna.

Vendar zaradi izkušenj z domačini, ki tukaj zavijajo levo, kot da so na svojem dvorišču (smernikov skoraj ne uporabljajo, zavijejo pa vedno zadnji trenutek, kot da so pozabili kam grejo), nikoli niti ne pomislim na to, da bi si upala prehitevati. Cesta je sicer res široka, ampak če ti avto sunkovito zavije levo, ko prehitevaš, nimaš šans, da bi se izognil nesreči.

In tukaj skoraj vsi sunkovito zavijejo zadnji trenutek, brez smernika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!