Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Motoristi so krivi sami za svoje nesreče v 90% primerov.

Pa to sem še zelo prijazna do motoristov.

Razlog?

Vsak kekec, ki je kreditno sposoben si lahko privošči ljuto mašino.

Potem pa:

- šparajo na izpitnih urah, inštruktorji so večinoma še večji kekci - posledica je selfdestruction machine na dveh kolesih,

- se grejo tahude bajkere,

- ...

brezveze. z vožnjo mojega motorja sprejemam rizik, da se poškodujem. ko se mi bodo prioritete spremenile, ga bom pa zagnala v kot in kupla avto s šestimi airbagi.

Zadnji teden živim v nočni mori iz katere se ne morem zbudit.

Še vedno mislim enako kot prej.

Miljon stvari bi napisala, pa vem, da si jih boste držali v glavi samo do naslednjega zavoja na cesti.

Prišel je ta čas. Definitivno prehitro. Prioritete so se mi spremenile, prodajam motor. Pa motor ni nič kriv, sam ne morem tega naredit svoji familiji - da bodo vedno v smrtnem strahu, ko bodo slišali, da sem odpeljala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji teden živim v nočni mori iz katere se ne morem zbudit.

Še vedno mislim enako kot prej.

Miljon stvari bi napisala, pa vem, da si jih boste držali v glavi samo do naslednjega zavoja na cesti.

Prišel je ta čas. Definitivno prehitro. Prioritete so se mi spremenile, prodajam motor. Pa motor ni nič kriv, sam ne morem tega naredit svoji familiji - da bodo vedno v smrtnem strahu, ko bodo slišali, da sem odpeljala.

neumnost.

če zi začela, potem tudi dokončaj oz. napiši.

mogoce pa koga gane..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji teden živim v nočni mori iz katere se ne morem zbudit.

Še vedno mislim enako kot prej.

Miljon stvari bi napisala, pa vem, da si jih boste držali v glavi samo do naslednjega zavoja na cesti.

Prišel je ta čas. Definitivno prehitro. Prioritete so se mi spremenile, prodajam motor. Pa motor ni nič kriv, sam ne morem tega naredit svoji familiji - da bodo vedno v smrtnem strahu, ko bodo slišali, da sem odpeljala.

Ja, stvari vseeno niso tako črno bele, kot si jih slikaš. Saj te ne želim prepričevat v nič, le povedal bi ti rad, da se da tudi drugače razmišljat.

Tudi mene vsaka taka stvar pretrese, še toliko bolj, če gre za znanca, prijatelja. A vsak živi svoje življenje, vsak se odloča po svoje in vsak vidi sebe, tako kot u tisti trenutek odgovarja. Pred mnogo leti, sem se tudi jaz ob še hujšem dogodku (2 mrtva prijatelja) odločil obesit kariero alpinista na klin in sem se odločil za druge, manj nevarne prioritete in prepričan sem, da sem se takrat odločil pametno.

Danes razmišljam drugače kot sem takrat, zato še vedno vozim motor. Iz teh krutih izkušenj poskušam potegnit zase nekaj pozitivnega in sicer to, da vedno ko sedem na motor pomislim na morebitne posledice in poskušam biti med vožnjo čimbolj skoncentriran na promet in dogajanja okoli sebe.

Opazovanje situacije in predvidevanja, lahko rešita marsikatero situacijo, do katere bi lahko prišlo. Seveda pa se vedno ne izide kot si želiš. Tudi to je res.

Seveda spoštujem tvojo odločitev a hkrati sem prepričan, da bom s Cvičkotom še prevozil kak km in da se bomo še zabavali skupaj in bi mi bilo žal, če bi se odločil prenehati z motoriranjem, saj sem tu spoznal veliko prijetnih ljudi, s katerimi se rad družim in upam, da se bomo družili še zelo zelo dolgo.

In še enkrat Cvičkar drži se veliko iskrenih,dobrih želja ti je namenjenih ta trenutek. Vstrajaj, čakamo te, da se zopet zapeljemo skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, stvari vseeno niso tako črno bele, kot si jih slikaš. Saj te ne želim prepričevat v nič, le povedal bi ti rad, da se da tudi drugače razmišljat.

Tudi mene vsaka taka stvar pretrese, še toliko bolj, če gre za znanca, prijatelja. A vsak živi svoje življenje, vsak se odloča po svoje in vsak vidi sebe, tako kot u tisti trenutek odgovarja. Pred mnogo leti, sem se tudi jaz ob še hujšem dogodku (2 mrtva prijatelja) odločil obesit kariero alpinista na klin in sem se odločil za druge, manj nevarne prioritete in prepričan sem, da sem se takrat odločil pametno.

Danes razmišljam drugače kot sem takrat, zato še vedno vozim motor. Iz teh krutih izkušenj poskušam potegnit zase nekaj pozitivnega in sicer to, da vedno ko sedem na motor pomislim na morebitne posledice in poskušam biti med vožnjo čimbolj skoncentriran na promet in dogajanja okoli sebe.

Opazovanje situacije in predvidevanja, lahko rešita marsikatero situacijo, do katere bi lahko prišlo. Seveda pa se vedno ne izide kot si želiš. Tudi to je res.

Seveda spoštujem tvojo odločitev a hkrati sem prepričan, da bom s Cvičkotom še prevozil kak km in da se bomo še zabavali skupaj in bi mi bilo žal, če bi se odločil prenehati z motoriranjem, saj sem tu spoznal veliko prijetnih ljudi, s katerimi se rad družim in upam, da se bomo družili še zelo zelo dolgo.

In še enkrat Cvičkar drži se veliko iskrenih,dobrih želja ti je namenjenih ta trenutek. Vstrajaj, čakamo te, da se zopet zapeljemo skupaj.

zelo lepo povedano.

(skoraj) vsakič ko si zapnem čelado, me spreleti, da je to lahko zadnjič, zato na furi poskušam storiti vse kar lahko, da ostanem cel.

pazim nase in na vse ostale, kakor le lahko. da bi se nehal vozit pa zaenkat ne pomislim. raj mal spustim gas. . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Martin če si žirovsk tempo od petka do nedele držeu ta tedn boš pa tut to zmogu. Držim pesti pa komej čakam da spet kej na naš konc prideš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neumnost.

če zi začela, potem tudi dokončaj oz. napiši.

mogoce pa koga gane..

Ni vredno, ker vem da se bo vsak prijel za glavo in imel pol to v mislih sam do naslednjega tedna.

Pejte na svoje motorje z čisto in pametno glavo, sam to. Da ne bodo vaši svojci šli skoz to, kar se dogaja nam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teya, včasih je tako da ne moreš narediti nič. Ne vem kaj doživljate in kako ste s cvičkarnjem povezani, lahko pa ti povem to da če le imaš možnost pojdi k njemu. Veliko ljudi v takem stanju sliši vse kar se okoli njega dogaja in če bo poleg svoje družine slišal tudi glas svojih prijateljev ali celo punce tega ne bo nikoli pozabil. Prijatelji delajo čudeže in če ga pridejo pogledat naredijo veliko zase, za njega je to neprecenljivo. Nisva se velikokrat videla z Martinom mogoče vsega skupaj trikrat pa mi je ob sliki nesreče postalo kar slabo. Želim mu da čimprej okreva, prav tako njegovim najbližjim. Z lepimi pozdravi

Hornet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teya, včasih je tako da ne moreš narediti nič. Ne vem kaj doživljate in kako ste s cvičkarnjem povezani, lahko pa ti povem to da če le imaš možnost pojdi k njemu. Veliko ljudi v takem stanju sliši vse kar se okoli njega dogaja in če bo poleg svoje družine slišal tudi glas svojih prijateljev ali celo punce tega ne bo nikoli pozabil. Prijatelji delajo čudeže in če ga pridejo pogledat naredijo veliko zase, za njega je to neprecenljivo. Nisva se velikokrat videla z Martinom mogoče vsega skupaj trikrat pa mi je ob sliki nesreče postalo kar slabo. Želim mu da čimprej okreva, prav tako njegovim najbližjim. Z lepimi pozdravi

Hornet

Ne poznam Martina, želim mu dobro okrevanje in se strinjam s tabo - potrebuje vso ljubezen prijateljev in sorodnikov.

Na cesti Zagorje - Trbovlje se je prejšnjo sredo ob 16.45 smrtno ponesrečil moj bratranec, Andrej. Minuto prej me je dohitel na cesti in potem sem pripeljala do njega. Umrl je dve uri kasneje, v bolnišnici Trbovlje zaradi hudih poškodb glave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam Martina, želim mu dobro okrevanje in se strinjam s tabo - potrebuje vso ljubezen prijateljev in sorodnikov.

Na cesti Zagorje - Trbovlje se je prejšnjo sredo ob 16.45 smrtno ponesrečil moj bratranec, Andrej. Minuto prej me je dohitel na cesti in potem sem pripeljala do njega. Umrl je dve uri kasneje, v bolnišnici Trbovlje zaradi hudih poškodb glave.

Vsak se odloči sam. V kolikor čutiš, da motor ni zate, ga prodaj. V emocijah, pa v prihodnje, le ne sprejemaj velikih odločitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak se odloči sam. V kolikor čutiš, da motor ni zate, ga prodaj. V emocijah, pa v prihodnje, le ne sprejemaj velikih odločitev.

V življenju je tako, da nisi povsem sam in se moraš včasih tudi prilagoditi tudi drugim.... koliko in kaj si pripravljen žrtvovati, pa je povsem odvisno od vsakega posameznika in tu vem v kaki situaciji je Teya in jo čist štekam in podpiram......... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam Martina, želim mu dobro okrevanje in se strinjam s tabo - potrebuje vso ljubezen prijateljev in sorodnikov.

Na cesti Zagorje - Trbovlje se je prejšnjo sredo ob 16.45 smrtno ponesrečil moj bratranec, Andrej. Minuto prej me je dohitel na cesti in potem sem pripeljala do njega. Umrl je dve uri kasneje, v bolnišnici Trbovlje zaradi hudih poškodb glave.

Teya sožalje :cry: .

V takem stanju kot je zdaj Cvičkar sem bila polne 3 tedne, vendar v sobo za intenzivno nego spustijo samo najožje sorodnike. Spomnim se samo glasu mame, ki me je mirila, ko so izklapljali aparate in je bilo najhujše.

Stisnimo pesti za Cvičkarja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam Martina, želim mu dobro okrevanje in se strinjam s tabo - potrebuje vso ljubezen prijateljev in sorodnikov.

Na cesti Zagorje - Trbovlje se je prejšnjo sredo ob 16.45 smrtno ponesrečil moj bratranec, Andrej. Minuto prej me je dohitel na cesti in potem sem pripeljala do njega. Umrl je dve uri kasneje, v bolnišnici Trbovlje zaradi hudih poškodb glave.

Teya iskreno sožalje :cry:

Sedaj se spomnim tvojih modrih besed par mesecev nazaj ko sm te dražu z rolerji in si mi dala dobro vedet kako in kaj se dogaja.Takrat sem biu dosti bolj nepremišljen in zaverovan vase, pa niti izpita še nisem imel.

Žalostno je to ko že po par mesecih(kje so pa še leta..)bereš toliko hudih in pretreslivih novic in v prometu že po 2300km vidiš marsikaj smrtno nevarnega in potem se prašam sej ma Teya prou kje ma smisel s temi motorji gor in dol se vozit in samo pričakovat najhujše.

Kaj je tisto kar nas drži pokonci?!Jst si odgovorim tako če vozim previdno se meni ne more nič zgodit, če predvidevam me ne more nič presenetit, če se peljem mi je qul, to so pomojem tiste besede ki si jih vsak od nas drži pod čelado ko spelje izpred dvorišča in to so tiste besede ki pomoje tudi pripomorejo k temu da je sploh kakšen motorist na cesti.

Vsak dan ko speljem upam da se bom srečno vrnu domov.Ko se vrnem sem srečen ker se bom lahko spet peljal.Upam da bom lahko čez par let dajal tako modre nasvete kot TEYA in da bom takrat imel še zmeram veselje do motociklizma predvsem pa upam da bom ostal ŽIV.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes ob 13.40 sem se peljala na relaciji celje - šentjur in je na opoki pri gostilni na tleh sedel motorist, motor pa je razbit stal na avtobusni postaji. sem se ustavila, da bi pomagala, pa se je v tistem trenutku ravno njegova mama pripeljala in pa par sekund kasneje še policisti. sem vprašala, če kaj potrebujejo ali pa pomoč ali kaj podobnega, pa je mama rekla da ne.

motorist ni zgledal nekaj hudo poškodovan, tožil pa je o bolečinah v hrbtenici, tako da so mu policisti svetovali, naj ostane na tleh. če so klicali reševalce ali ne, ne vem.

motorist je vozil moder suzuki sv1000s, celjske registracije in je imel črno-rumeno wintex jakno.

upam, da ni hudega. motor pa tudi ni bil videt ne vem koliko vsut. se je mogel kar počasi pripeljat. gospod pa mu je zaprl pot, ko se je vključeval na glavno cesto. kot je sam povedal, ga je spregledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teya iskreno sožalje :cry:

Sedaj se spomnim tvojih modrih besed par mesecev nazaj ko sm te dražu z rolerji in si mi dala dobro vedet kako in kaj se dogaja.Takrat sem biu dosti bolj nepremišljen in zaverovan vase, pa niti izpita še nisem imel.

Žalostno je to ko že po par mesecih(kje so pa še leta..)bereš toliko hudih in pretreslivih novic in v prometu že po 2300km vidiš marsikaj smrtno nevarnega in potem se prašam sej ma Teya prou kje ma smisel s temi motorji gor in dol se vozit in samo pričakovat najhujše.

Kaj je tisto kar nas drži pokonci?!Jst si odgovorim tako če vozim previdno se meni ne more nič zgodit, če predvidevam me ne more nič presenetit, če se peljem mi je qul, to so pomojem tiste besede ki si jih vsak od nas drži pod čelado ko spelje izpred dvorišča in to so tiste besede ki pomoje tudi pripomorejo k temu da je sploh kakšen motorist na cesti.

Vsak dan ko speljem upam da se bom srečno vrnu domov.Ko se vrnem sem srečen ker se bom lahko spet peljal.Upam da bom lahko čez par let dajal tako modre nasvete kot TEYA in da bom takrat imel še zmeram veselje do motociklizma predvsem pa upam da bom ostal ŽIV.

LP.

no no da neom sladkorne dobo, najprej je treba te atate 70 letne in več spravit dol s cest, pa bo dost manj črne kronike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no no da neom sladkorne dobo, najprej je treba te atate 70 letne in več spravit dol s cest, pa bo dost manj črne kronike

in kaj majo zdej spet kle 70 let stari ati veze :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes ob 13.40 sem se peljala na relaciji celje - šentjur in je na opoki pri gostilni na tleh sedel motorist, motor pa je razbit stal na avtobusni postaji. sem se ustavila, da bi pomagala, pa se je v tistem trenutku ravno njegova mama pripeljala in pa par sekund kasneje še policisti. sem vprašala, če kaj potrebujejo ali pa pomoč ali kaj podobnega, pa je mama rekla da ne.

motorist ni zgledal nekaj hudo poškodovan, tožil pa je o bolečinah v hrbtenici, tako da so mu policisti svetovali, naj ostane na tleh. če so klicali reševalce ali ne, ne vem.

motorist je vozil moder suzuki sv1000s, celjske registracije in je imel črno-rumeno wintex jakno.

upam, da ni hudega. motor pa tudi ni bil videt ne vem koliko vsut. se je mogel kar počasi pripeljat. gospod pa mu je zaprl pot, ko se je vključeval na glavno cesto. kot je sam povedal, ga je spregledal.

hmm, da ni to slučajno forumaš z nickom vmasina...on ma sv 1000 pa rumeno-črno jakno vsaj tako je mel še lani ko smo se srečali na enem pikniku...

bojim se da je to on: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showuser=5698

Popravljeno . Popravil chunga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no no da neom sladkorne dobo, najprej je treba te atate 70 letne in več spravit dol s cest, pa bo dost manj črne kronike

Pa istočasno še neuko, z adrenalinom našopano mularijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cvičkarja sem srečal letos na Indijancih, kakih deset ali petnajst minut sva za šankom prav prijetno čvekala. Upam, da se še spomni, kajti noben od naju ni bil pretirano trezen.

Beseda je tekla o vsem mogočem. Predvsem pa seveda o motorjih, načinu vožnje, o letih, ki so potrebna za izkušnje, ...

Opisal sem mu mojo nesrečo, katero sem doživel, ko sem imel 20 let. Čelno v avto, seveda po svoji krivdi.

In strinjal se je z mano, ko sem menil, da mora vsak motorist v mladih letih doživeti eno hujšo nesrečo. IN JO SEVEDA PREŽIVETI. Kajti šele to ga strezni, da potem vozi bolj po pameti. Ker prej misli, da se njemu ne more nič zgoditi!

Dobro je vedel, da sem jaz tisti Andi, ki zagovarja vožnjo po predpisih, a sva se kljub vsemu prima razumela. Morda je bil le vljuden, ker sem konec koncev trikrat starejši od njega, a vseeno sem imel prijeten občutek, kajti s fantom se je res dalo pogovarjati.

Cvičkar, upam, da se boš izmazal. Si preveč fejst poba, da bi te pobralo zaradi ene majhne neumnosti. Oba veva, katero imam v mislih.

In če se boš gledal na bolniški postelji tako, kot sem ti pripovedoval, da sem se gledal jaz na operacijski mizi, se vrni nazaj, kamor pašeš. S trmo boš to dosegel. Je še prezgodaj, da greš.

Pozdrav, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teya iskreno sožalje :cry:

Kaj je tisto kar nas drži pokonci?!Jst si odgovorim tako če vozim previdno se meni ne more nič zgodit, če predvidevam me ne more nič presenetit, če se peljem mi je qul, to so pomojem tiste besede ki si jih vsak od nas drži pod čelado ko spelje izpred dvorišča in to so tiste besede ki pomoje tudi pripomorejo k temu da je sploh kakšen motorist na cesti.

Vsak dan ko speljem upam da se bom srečno vrnu domov.Ko se vrnem sem srečen ker se bom lahko spet peljal.Upam da bom lahko čez par let dajal tako modre nasvete kot TEYA in da bom takrat imel še zmeram veselje do motociklizma predvsem pa upam da bom ostal ŽIV.

LP.

Če tako razmišljaš in pravilno razmišljaš, BOŠ.

Če bi nekdo vodil statistiko, bi se hitro ugotovilo, da imamo motoristi manj nesreč z avtomobili, ker avtomatsko gledamo cesto čisto drugače. Kot z motorja in predvidevamo... Govorim iz lastnih izkušenj.

Res pa je, da nesreča na počiva. V Cvičkovem primeru me najbolj zanima, KDO je imel neprilagojeno hitrost!!!!! Dečko je za svoja leta prevozil ogromno in še pred cca 14. dnevi mi je na obisku pri meni s svojo sestrco povdaril, da ima rešpekt pred motorčkom in se ne špila (prevoženih pa ogromno km - čez 50 000). Tudi za skupno daljšo vožnjo sva se dogovorila. Bova jo opravila!!!

Izreden pa je pozitiven odnos vas motoristov na forumu z vsemi dobrimi željami...Ko bo Cvičko v tednih zdravljenja poškodb prebiral vse te spise, mu bo tudi lažje in hitreje bo hotel spet v našo družbo. Družbo, ki ceni veliko srce motorista neoziraje se na njegova leta. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!