Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

off topic sam glede na to da ma moja 125-ka pod 10s do 100km/h bi mogl potem kar vse motorje prepovedat :rolleyes:

Seveda. Sam je treba zadevo se razsirit: sej ni problem v pospesku, ampak v brzini... torej, vse kar ma vec kot 35ccm ker ma potem v teoriji moznost iti vec kot 50 km/h je treba prepovedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pusti jih bisere, brezveze sploh odpisovat takim debilom

želim ti, da bi dočakal lepo starost in se dolgo vozil z mototrjem,

lp od debila z dolgoletnimi motorisičnimi izkušnjami, samo 35 let :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole bom rekla, s "palestinci" sploh nima smisla razpravljat, ker bodo trdili svoje ker so oh in sploh nesmrtni in njim se to ne more zgodit :yawn:

če se kateri tak razlima po cesti me sploh ne gane......eden manj ki me ogroža

hudo mi je samo za take kot je cvičkar

vsem "palestincem" IZOGIBAJTE SE ME V VELIKEM LOKU, ker bi rada dočakala visoko starost brez poškodb po tretji osebi

zdaj pa navalite

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor je bil:

Po mojem mnenju se en tak 'navaden', nekompliciran zlom, ki se čisto lepo zaceli, ne more štet za trajno poškodbo...

D.

Tudi point mojega prvega odgovora. O tem ni podatkov, ker se sled za temi ljudmi izgubi in ne moreš vedeti ali se mu je, recimo nekompliciran zlom, čisto lepo zacelil ali je prišlo do dodatnih komplikacij. To so podatki, ki jih imajo zavarovalnice, če plačujejo stroške zdravljenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mnenju se en tak 'navaden', nekompliciran zlom, ki se čisto lepo zaceli, ne more štet za trajno poškodbo...

D.

Šteje kot hujša poškodba, in če še nisi imel takega t.i. enostavnega zloma (sam imel 3 v zadnji prometni nesreči), malce težko govoriš. Me kar zajebava, sploh pri kakih težjih delih (roka in zapestji), pa še tam ko sem mel zlomljeno nevem no, tak čudno mi deluje, kot bi mel zdaj živce drugje :D ). Ampak jebiga, se dogaja, je mimo, važno da se lahko dalje boksam :krneki:

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šteje kot hujša poškodba, in če še nisi imel takega t.i. enostavnega zloma (sam imel 3 v zadnji prometni nesreči), malce težko govoriš. Me kar zajebava, sploh pri kakih težjih delih (roka in zapestji), pa še tam ko sem mel zlomljeno nevem no, tak čudno mi deluje, kot bi mel zdaj živce drugje :D ). Ampak jebiga, se dogaja, je mimo, važno da se lahko dalje boksam :krneki:

statistično je hujša poškodba tud zlomnjen nos, al pa zbit zob. je pa res da za šankom zlom roke al pa ključnice ni nič hudega. ko je treba kosti zacelt, pa . . .traja, boli, bolnška. . . skratka velika jeba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje adrenalinčkarjem.

V bistvu sem postavil vprašanje zato, ker sem pozimi zaradi sekunde nepazljivosti in 1,5cm (z besedo ena in pol centimeterske) ureznine odsedel cel mesec doma z gipsom na nogi (prerezana tetiva). Časa za razmislek na pretek za prevrtavanje tiste sekunde naprej in nazaj. Za neumnost že 6 mesecev ramigavam prst in najbrž nikoli več ne bo kot je bilo. Sprašujem se koliko vas je po okrevanju ugotovilo da je adrenalinski fix vreden trajnega znižanja kvalitete življenja, in ali je kdorkoli od vas iskal varnejšo rešitev. Po možnosti tako, ki ne vključuje civilistov. Ker konec koncev, ko kockamo v nepreglednih ovinkih in naseljih, v bistvu jemljemo tudi tuja življenja v svoje roke.

Brez pooblastila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole bom rekla, s "palestinci" sploh nima smisla razpravljat, ker bodo trdili svoje ker so oh in sploh nesmrtni in njim se to ne more zgodit :yawn:

če se kateri tak razlima po cesti me sploh ne gane......eden manj ki me ogroža

hudo mi je samo za take kot je cvičkar

vsem "palestincem" IZOGIBAJTE SE ME V VELIKEM LOKU, ker bi rada dočakala visoko starost brez poškodb po tretji osebi

zdaj pa navalite

dr.looney :alien1:

preden grem na dopust bi se rada podpisala pod tole............ :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kruse:bla bla bla, itd

Super, a se lahko ubijem z motorjem? Sorry, bi se, pa se ne morem. Pac nisem nesposoben. Jest znam prezivet. Ko pa ne bom..... Ta prvi bi si pognal metek v celo.

Za moje potomce pa ni treba skrbeti, hvala. Skrbim jest za njih. Okej, za njega.

Jest sem ga naredil, kaj bo pa on naredil s svojim zivljenjem pa ni vec moja stvar. Ce se bo ubil... So be it.

In naj potem to naredi cimprej, da meni ne bo vec treba placevati prezivnine.

Svojci? Kateri? Moji? Njih briga za mene in meni dol visi za njih. Zadovoljna?

Zadnji, za katerega me je skrbelo je bil moj fotr, pa se on ni umrl na cesti.

Na zalost.

Tko kot praujo Iron Maiden : I am a man who walks alone...

Ne skrbim zase, se manj pa za druge.

Le zakaj bi?

Manj ko je dreka po cestah, lepse se peljem.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sm se mogu fino zajebat. Nekaj sem naredil narobe, da sem se vedno ziv. Za razliko od vseh ostalih kretenov, ki niso vec... :)

izpopovnit
Ko sem nazadnje cekiral SSKJ je baje pisalo izpopolniti diplomatsko izrazanje... Le zakaj? Povem to, kar mislim. Ce ti ni vsec, odjebi :)

Lahko se pa pizdis, imas pravico tudi do tega.....

sicer pa lahk tako govoris za ljudi k jih ne poznas in o katerih beres v casopisu,ko so ze na onem svetu...ce bi se pa kej tazga zgodil kaki tvoji bliznji osebi,ti pa najbrz nebi blo vec tok vseen ane..
Jest sm o sebi ze bral v crni kroniki :) In ja, jest sm sam sebi najblizja oseba, vsi ostali ste mi pa tujci. Celo sestra, verjemi ali pa ne. Ali pa mat. Sin. Kdo je meni bliznji? Sorry, noben. Razen, ce bi rekel bliznji tistemu, ki stoji blizu mene. Dokler sem pac tam....

Tko ko je rekla una Ana Litre, ko sem se delal v tisti kuhinji: "Sam se rodis in sam umres. In vmes mislis, da je nekdo s teboj. Pa ni . Samo zdi se ti tako, ker mogoce zivi v istem stanovanju. V resnici si pa sam...."

mal merkej jezik pa bo ok..
Ga merkam, takrat kadar hocem. Kadar hocem pa nekaj povedati, povem to, kar mi pade na pamet. Okej bo pa itaq. Zame, za ostale pa se ne vem. Sicer pa.... ko vas jebe. Jest vas ne. Sefa v glavo, tukaj se pa tudi ustavim. Imam mogoce probleme z avtoritetami? Ki to niso, ofc. Vsaj zame ne....

Kar se pa tice crnosive cestne kronike.....Ja, vcasih me zanima, koliko se jih je ubilo. Zadnje case pa se to ne vec. Cim vec, tem bolje. Briga me.

V skretu sem spestal musico. Potem sem se spomnil, da dva pajka lovita tam. In sem manjsemu (in zato, ker je crn) vrgel to musico v mrezo in malo tresel, da bo mislil, da se musica otepa. Na mrtev plen baje ne padajo. In sedaj, kaksno uro kasneje, te musice ni vec. Nahranil sem enega pajka. Ali pajkico. Vsaj za danes, jutri jih mogoce ne bo vec. Se kar pogosto menjavajo.

A sem car al nisem? :)

Kaj pa delamo s cloveskimi telesi? Nekateri so tako samovzviseni in prepricani, da so center vesolja, da ne vidijo, da smo konec koncev samo hrana za crve. Ali pa pepel za gnojenje zemlje.

Ashes to ashes, dust to dust.

Vecina je pa ze za casa zivljenja neuporabnih. Sama skoda od njih. Najbolje, da umrejo. Bodo vsaj za nekaj uporabni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, a se lahko ubijem z motorjem? Sorry, bi se, pa se ne morem. Pac nisem nesposoben. Jest znam prezivet. Ko pa ne bom..... Ta prvi bi si pognal metek v celo.

Za moje potomce pa ni treba skrbeti, hvala. Skrbim jest za njih. Okej, za njega.

Jest sem ga naredil, kaj bo pa on naredil s svojim zivljenjem pa ni vec moja stvar. Ce se bo ubil... So be it.

In naj potem to naredi cimprej, da meni ne bo vec treba placevati prezivnine.

Svojci? Kateri? Moji? Njih briga za mene in meni dol visi za njih. Zadovoljna?

Zadnji, za katerega me je skrbelo je bil moj fotr, pa se on ni umrl na cesti.

Na zalost.

Tko kot praujo Iron Maiden : I am a man who walks alone...

Ne skrbim zase, se manj pa za druge.

Le zakaj bi?

Manj ko je dreka po cestah, lepse se peljem.

:)

ne vem, mene taka razmišljanja motijo.

prevelika doza samozavesti, ki kar kliče po tem, da nekdo s podobnim razmišljanjem postane povzročitelj nesreče, pri katerem se poškoduje ali umre še kdo drug.

sicer te ne poznam, ampak deluješ mi kot eden tistih, zaradi katerih "normalne" motoriste postrani in grdo gledajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da si ti to razumel po svoje in ne kot je napisal

Ker nikjer ni bila izražena agresija navzven, samo in edino pravica do biti

Men se zdi zanimivo in korektno razmišljanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wow Kruse. Mi je kr mal u hlače ušlo, ker si tok strašen. Čudno da sploh tipkaš po forumu če te tok boli Qrac za svet in gnoj na cestah. Te ne provociram. Prav je da napišeš kaj misliš. Tok sem frišen na dveh kolesih da se mi še nič ni jasno. zato sprašujem da vidim od kod morija in desetkanje motoristov v sloveniji.

Če je tole off topic (spet) naj admin prestavi v bolj primerno temo:

Ni problem če se sam poškoduješ in preboliš svoje zlome ureznine in praske. Ampak z neprilagojeno vožnjo jemlješ čas drugim ljudem za reakcijo in v debelem procentu bodo seveda reagirali narobe. To velja za vse v prometu. Da je treba drugim dat prostor za napako.

Ampak vsak mora to stališče pri sebi zavzet.

Adrenalinčkarji gredo na cesto s pričakovanjem da nihče ne bo delal napake, da so vsi naspani 25 - 35 let stari z glavo na cesti. Po nesreči včasih mora nekdo drugi plačevati tvojo odločitev da si šel na furo. Včasih s podpludbami včasih z življenjem. Zato je bilo vprašanje če ste iskali nadomestne športe kjer sam nosiš posledice. Npr paragliding, BASE jumping pač karkoli.

Spet sem toplo vodo odkril. Bravo jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, a se lahko ubijem z motorjem? Sorry, bi se, pa se ne morem. Pac nisem nesposoben. Jest znam prezivet. Ko pa ne bom..... Ta prvi bi si pognal metek v celo.

Za moje potomce pa ni treba skrbeti, hvala. Skrbim jest za njih. Okej, za njega.

Jest sem ga naredil, kaj bo pa on naredil s svojim zivljenjem pa ni vec moja stvar. Ce se bo ubil... So be it.

In naj potem to naredi cimprej, da meni ne bo vec treba placevati prezivnine.

Svojci? Kateri? Moji? Njih briga za mene in meni dol visi za njih. Zadovoljna?

Zadnji, za katerega me je skrbelo je bil moj fotr, pa se on ni umrl na cesti.

Na zalost.

Tko kot praujo Iron Maiden : I am a man who walks alone...

Ne skrbim zase, se manj pa za druge.

Le zakaj bi?

Manj ko je dreka po cestah, lepse se peljem.

:)

kruze, a si biu kdaj v tvojih 14(tolk jih kažeš s pisanjem) letih pr zdravniku? a si svojga otroka pelal kdaj k v zdravstveni dom? si dodatno zavarovan? mislim da boš na vsa vprašanja odgovoril z DA, in s tem, je padla tvoja darwinistična teorija o preživetju najmočnejših. ti nisi neki silni težki frik, ki je živ sam zato ker je on car. ubije te lahko navadna angina pr šestih letih. Tole o preživetju je umrlo s pojavom civilizacije veš. Mr Hawkings bi bil mrtev že 30 let, pa je vseeno živ, in še vedno en najbriljantnejših umov na naši kugli. Cesta je podalšk dnevne sobe. cesta je nuja za preživetje. in tam, tam je treba bit pameten zase in za druge, k neznajo/niso sposobni. tako kot pediatri poskrbijo za vnetja, okužbe in podobne nevšečnosti. če mulc zboli, ga ne pustijo crknit kot bolano podgano, ne? razn če je pr kruzetovih doma res use drgač. . . . ne pravim de sm doktor, žal pa leta 2008 nemorš vztrajat pr takih egomaničnih anarhističnih principih, in bit normaln. choose one for yourselve.

zieg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polna usta so vas svobode govora, mišljenja...

Zakaj potem Kruseta ne pustite, da misli in razmišlja tako kot

In mu nabijate in pripisujete nekaj kar ni napisal in trdil

Egoizem, ki je ostanek boja za preživetje je eno od osnovnih načel TUDI človeka. Ostanek živalske mentalitete v nas

In tisti, ki ga negira NE ve kaj govori in se ne zaveda koliko mu ŠE VEDNO vladajo goni v življenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj podobnega velja tudi za laži, mar ne?

Seveda.

Že Joseph Göbbels (nacistični propagandni minister) je dejal: 'Če eno laž dovolj dolgo ponavljamo, bo za množico postala resnica!'.

In imel je prekleto prav, zato ga imajo danes za utemeljitelja moderne propagande in stručkota na področju psihologije množic.

In če nekateri vztrajno ponavljajo , da so za nesreče krivi le pomanjkanje dirkališč in podobne stvari, bodo v take trditve poleg njih samih slej ko prej začeli verjeti tudi drugi.

Žal pa stvar ne deluje, če zna nekdo razmišljati s svojo glavo in je istočasno tudi človek principov. In hvala bogu je takih tudi na MS kar nekaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda.

Že Joseph Göbbels (nacistični propagandni minister) je dejal: 'Če eno laž dovolj dolgo ponavljamo, bo za množico postala resnica!'.

In imel je prekleto prav, zato ga imajo danes za utemeljitelja moderne propagande in stručkota na področju psihologije množic.

In če nekateri vztrajno ponavljajo , da so za nesreče krivi le pomanjkanje dirkališč in podobne stvari, bodo v take trditve poleg njih samih slej ko prej začeli verjeti tudi drugi.

Žal pa stvar ne deluje, če zna nekdo razmišljati s svojo glavo in je istočasno tudi človek principov. In hvala bogu je takih tudi na MS kar nekaj.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred približno 45 minutami me je poklical moj stric in mi povedal da se je nekdo z motorjem razbil blizu Stopnika. Naj bi ležal natleh in se nekaj malega premikal. Tko da...upam da bo vse kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki sem slisal za eno nesreco spet v frankolovem... nisem sur, da je udelezen kak motorist, ampak to je taka motocesta, da bi lahko bil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na stari vrhniki dva modela v kratkih hlačah na r1 zletela s ceste. Ko sm se peljal mimo sta nepremicno lezala na travi ob cesti, zdravniki so pomagali ampak ne vem kaj je blo z njima. Mogoce je trava ublazila padec po drugi strani sta lahko sesuta ker nista imela nobene zascite razn celade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm ucer naletu na to nesreco na Vrhniki in res ni blo fino za vidit. Glede na to,da sta bla brez opreme ,sta jo dokaj dobro odnesla. Sem pa na istem ovinku mel par ur prej z avtom storijo,ker so vsi nasproti vozeci (omejitev je drgac 90 ) imeli namen prehiteti enega kopaca. Tko,da sem se mogu cist ustavt,da so se umetniki mimo speljali... Je pa na splosno kr nevarn tist ovink,je blo ze kar nekaj nesrec tam.

U ja,a je zato pol ucer helikopter letu naokol.Sem mel obcutek da mal motoriste sledi,ko sem sel tankat v logatcu?? Pol so iskali tolovaja,ki sta oropala posto al kaj?? No lepa rec :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://24ur.com/novice/crna-kronika/usodna...a-voznja-2.html

Še ena smrtna žrtvem med motoristi...ve kdo kaj več?

Pozdrav motosvetovcem; spremljam forum že dalj časa, a brez aktivnega sodelovanja zaradi takšnih in drugačnih razlogov. Glede na to, da sem skoraj ob točno tej uri šel nazaj iz Radelj proti Mariboru in srečal ter pozdravil/odzdravil precej motoristom, tudi sam sprašujem, če kdo ve kaj več o tem. Omenjena cesta pa res ni všečna...hitro preseneti kakšen punkl, kontra viseči ovinek s kakšno zalivko ali jamo...pamet v roke vsem nam skupaj želim.

Pozdrav,

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!