Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Danes sem govoril s Cvičkotovo sestro Gaby. Cvičko se je začel prebujat, že reagira, odpre očke na pol in tudi roko malo stisne. Zavedanje se je začelo, navijam zanj in ....

Končno vzpodbudne novice! :OK:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Cvičkar (čeprav te ne poznam), upam in verjamem da bo šlo samo še na boljše.

Hitro okrevanje ti želim

Johnny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tistem primeru ko je jaguar al maserati zaprl pot motoristoma, je delno krivo tudi to, da ni videt nobenih ogledal za boljšo preglednost pri vključevanju. Tako se stanovalec dobesedno "na pamet" vključi na cesto. Mogoče bi bla res dobra ideja za take dovoze za obvezno smer desno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha xt 660

A ma kdo kakšne informacije o njegovem stanju?

Hvala!Se opravicujem za napako! :worship:

Popravljeno . Popravil Orange
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da ne vem, kak sta s fotrom pripeljala, ti tudi ne morem zdaj tu napisat "joj, kaj res? Bogi - čisto prav si reagiral."

... Al kaj si mislil, da ti bomo vsi ploskali?

Nisem zdaj mislil delat halo iz tega....samo napisal sem kakšni omejenci se vozijo pa naših cestah.

Drugače sva pa pripeljala čisto normalno ker 8kw ne dela ravno čudežev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem govoril s Cvičkotovo sestro Gaby. Cvičko se je začel prebujat, že reagira, odpre očke na pol in tudi roko malo stisne. Zavedanje se je začelo, navijam zanj in ....

Gaby mi je tudi rekla, da je razmišljala o odprtju samostojne teme, a se ni spravila zraven.

Moderatorji tega tudi niso sami naredili, zato bom temo za Cvičkota odprl jaz. Zasluži jo in upajmo, da bo se čimprej vanjo sam javil.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ataIBA hvala, si mi polepšal dan!!

Vsak dan, ko sem prebiral to temo, sem se nadejal, da bom prebral, da se je zbudu in da mu gre na bolje. Namesto tega pa nove in nove hude nesreče.

Fantje in dekleta: Po pameti!

Lp in veliko varnih km!

Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem govoril s Cvičkotovo sestro Gaby. Cvičko se je začel prebujat, že reagira, odpre očke na pol in tudi roko malo stisne. Zavedanje se je začelo, navijam zanj in ....

Gaby mi je tudi rekla, da je razmišljala o odprtju samostojne teme, a se ni spravila zraven.

Moderatorji tega tudi niso sami naredili, zato bom temo za Cvičkota odprl jaz. Zasluži jo in upajmo, da bo se čimprej vanjo sam javil.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem govoril s Cvičkotovo sestro Gaby. Cvičko se je začel prebujat, že reagira, odpre očke na pol in tudi roko malo stisne. Zavedanje se je začelo, navijam zanj in ....

Gaby mi je tudi rekla, da je razmišljala o odprtju samostojne teme, a se ni spravila zraven.

Moderatorji tega tudi niso sami naredili, zato bom temo za Cvičkota odprl jaz. Zasluži jo in upajmo, da bo se čimprej vanjo sam javil.

:worship: :worship: :yea1: :yea1: :kva2: :kva2: :yes: :yes: :OK: :OK: :grim :grim B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav.......

Vsi nekaj pametujemo........svetujemo........istočasno pa.....roko na srce, vsi občasno kršimo CPP..........pa vendar. Nekateri to počnemo kolikor toliko po pameti, ne poizkušamo dokazovati drugim, kaki asi smo.......jaz za sebe trdim, da prej kiksnem cesto....in se zapeljem na kako dvorišče ( Volk ve kako to izgleda ), kot pa, da bi brezglavo tišal.......pa verjemte, da s toliko konji, kot jih imam pod ritjo, to nebi bil nek blazen problem.

Pač je moja percepcija motorizma "UŽITEK"......ko sem na mopedu, mi čas ne pomeni nič.......pomeni mi pa užitek v spoznavanju novih krajev......novih poti.......čudovite narave......itd.

Adrenalinskih odvisnežev ne razumem......in jih nikoli ne bom tolerirarl.......tko kot ne.........MENTALNO RETARDIRANEGA IDIOTA NA MODRI CBR, Novomeške registracije............ki je prehiteval s hitrostjo.....( po moji subjektivni oceni ).....vsaj 200km/h......po odstavnem pasu kolono vsaj petih vozil.........ker mu pač ni zneslo cjazit se za kombijem ( spet po mojem subjektivnem mnenju ), ki je vozila na voznem pasu, prehiteval s hitrostjo cca 150 km/h.

BTW......danes.......AC proti Ivančni gorici s smeri NM!!!!

Bravo.......čestitam.......res si pravi AS.......itd

jaz pa tebe ne razumem, kako lahko na motorju opazuješ naravo, saj je vendar treba gledati na cesto, tudi milijone in mlilijone turističnih km-jev ne razumem, za turistične varjante jaz raje vzamem avto, saj lahko zraven nesem dosti več in je dosti bolj udobno, res mi ni nevem kak užitek, da me vsak oblaček ki prnese dež opere ko cucka...skratka ljudje smo si različni, jaz pač mam motor za adrenalinske užitke, ti pa za kaj druga, in ni potrebno sovražit drugače mislečih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa tebe ne razumem, kako lahko na motorju opazuješ naravo, saj je vendar treba gledati na cesto, tudi milijone in mlilijone turističnih km-jev ne razumem, za turistične varjante jaz raje vzamem avto, saj lahko zraven nesem dosti več in je dosti bolj udobno, res mi ni nevem kak užitek, da me vsak oblaček ki prnese dež opere ko cucka...skratka ljudje smo si različni, jaz pač mam motor za adrenalinske užitke, ti pa za kaj druga, in ni potrebno sovražit drugače mislečih...

Kot je že nekdo napisal. Veliko je motorjev malo pa pravih motoristov .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem govoril s Cvičkotovo sestro Gaby. Cvičko se je začel prebujat, že reagira, odpre očke na pol in tudi roko malo stisne. Zavedanje se je začelo, navijam zanj in ....

Gaby mi je tudi rekla, da je razmišljala o odprtju samostojne teme, a se ni spravila zraven.

Moderatorji tega tudi niso sami naredili, zato bom temo za Cvičkota odprl jaz. Zasluži jo in upajmo, da bo se čimprej vanjo sam javil.

Končno nekaj pozitivnega! :D Cvičkar, pijačo si mi še dolžn, tak da gremo že enkrat počasi, hop hop hop... :D

Popravljeno . Popravil vapotek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem govoril s Cvičkotovo sestro Gaby. Cvičko se je začel prebujat, že reagira, odpre očke na pol in tudi roko malo stisne. Zavedanje se je začelo, navijam zanj in ....

Gaby mi je tudi rekla, da je razmišljala o odprtju samostojne teme, a se ni spravila zraven.

Moderatorji tega tudi niso sami naredili, zato bom temo za Cvičkota odprl jaz. Zasluži jo in upajmo, da bo se čimprej vanjo sam javil.

:yea1: :yea1: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že nekdo napisal. Veliko je motorjev malo pa pravih motoristov .)

in kaj so za tebe pravi motoristi??? da delajo fure daljše od 1000km, da se ga vsaki vikend nacedijo na motozboru in se potem pijani vozijo domov, iščejo motozbore po celi evropi in hodijo po njih, da se lahko nacejajo z isto mislečimi iz drugih držav...no, če so to pravi motoristi, pol pač jaz nisem pravi motorist...jebiga, men pač ni motor ne nujno prevozno sredstvo, ne predmet s katerim bi se postavljal pred prijatelji in ga kazal na motozborih temveč stvar na katerem uživam in ga pač vozim tako, da ob tem uživam...ne vidim pa pač užitka v tem da se vozim 90-100kmh in opazujem naravo...če zatorej nisem pravi motorist, pol pač nisem, mi prav dol visi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je kar nabija polovica v tej temi prehitro se vozi predusem cestaki !Tudi sam vozim avto in vem da je tezko ocent kok hitr se motor pelje vcasi ga enostavno spregledas!Poznam tisti del ceste in tam se res ne vidi dalec !Modela sta verjetno priletela en za drugim na polno !Tip v avtu je absolutno kriv je pa res da bi mogoce uspela odvit ce bi priprljala normalno!Tudi jaz ne vozim pocasi pa spadam po mnenju vecine cestakov med penzioniste k nimajo kaj delat na cest in delajo samo guzvo!Glede Cvickarja (poznam ga na videz prijeten decko skoda bi ga blo) je tko da takoj ko je presedlal na cestaka (ce se ne motm ) ga je neslo!Dokler se je vozil z coperjem k ga je treba dobesedno porivat ce je blo mal klanca je slo in to tud nekaj pove!

Pocajti se mali in po pameti

PS:Pa se neki bi dodal za une k nabijajo okol nesrec katere povzrocajo motoristi!Trenutno sem 14 dni v dojcland pa vsak dan gledam po tv nesrece motoristov !Pri nas smo perle napram svabom !

vidiš ko nimaš pojma in kar nekaj klamfaš tam v tri krasne :headbang: seveda, kdor ima cestaka (in to velja samo za cestake) vozi prehitro :worship:

V tistem primeru ko je jaguar al maserati zaprl pot motoristoma, je delno krivo tudi to, da ni videt nobenih ogledal za boljšo preglednost pri vključevanju. Tako se stanovalec dobesedno "na pamet" vključi na cesto. Mogoče bi bla res dobra ideja za take dovoze za obvezno smer desno.

jap, dnara za avto in daljinsko ograjo ter bogsigavedi kako bajto je, 200€ za ogledalo pa ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mogoče bo pa tale katastrofalna statistika le pripeljala do gradnje dirkališča

post-5391-1218470023_thumb.png

V Lipi že zbirajo podpise za gradnjo dirkališča.

to so gnile predvolilne fore ker je Saško nekje prebral da je pri nas cca 30.000 motoristov in rabi % da bo ostal v parlamentu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..mene žal h bratu niso spustili..ker lahko ga obiščeta samo ati pa mami...zdravnica je rekla da izboljšanja ni...ima pa hud pretres možganov,, krvavitve v glavi,, polomljeni obe roki,,polomljeni obe nogi,,zdrobljeni obe zapestji in poškodbe prsnega koša.....držimo pesti da se izvleče.. :cry:

Saj bo vse ok! Jaz sem mel tud možganske krvavitve in ko so me že skoraj odpisali je bilo na koncu vse super!!! Samo pozitivna energija in volja do življenja to šteje v taki situaciji!!! Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj so za tebe pravi motoristi??? da delajo fure daljše od 1000km, da se ga vsaki vikend nacedijo na motozboru in se potem pijani vozijo domov, iščejo motozbore po celi evropi in hodijo po njih, da se lahko nacejajo z isto mislečimi iz drugih držav...no, če so to pravi motoristi, pol pač jaz nisem pravi motorist...jebiga, men pač ni motor ne nujno prevozno sredstvo, ne predmet s katerim bi se postavljal pred prijatelji in ga kazal na motozborih temveč stvar na katerem uživam in ga pač vozim tako, da ob tem uživam...ne vidim pa pač užitka v tem da se vozim 90-100kmh in opazujem naravo...če zatorej nisem pravi motorist, pol pač nisem, mi prav dol visi :P

Seveda je poseben užitek vožnja v gatah ob rani jutranji, podkrepljena z zvedavimi in občudojočimi očmi vrstnikov, anede?? :headbang: http://uk.youtube.com/watch?v=EBUKlMzqBts Seveda se ti nikakor ne kurčiš....Chunga, upam da odrasteš. Cel......

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj so za tebe pravi motoristi??? da delajo fure daljše od 1000km, da se ga vsaki vikend nacedijo na motozboru in se potem pijani vozijo domov, iščejo motozbore po celi evropi in hodijo po njih, da se lahko nacejajo z isto mislečimi iz drugih držav...no, če so to pravi motoristi, pol pač jaz nisem pravi motorist...jebiga, men pač ni motor ne nujno prevozno sredstvo, ne predmet s katerim bi se postavljal pred prijatelji in ga kazal na motozborih temveč stvar na katerem uživam in ga pač vozim tako, da ob tem uživam...ne vidim pa pač užitka v tem da se vozim 90-100kmh in opazujem naravo...če zatorej nisem pravi motorist, pol pač nisem, mi prav dol visi :P

Kaj se pa oglašaš? Misliš, da koga zanima kaj si, kaj nisi, kaj si misliš in kaj si jedel za večerjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v kakšnem položaju je kombi? Koliko je sesut? Da niso mogoče kar 300 vanj priletel? :headbang:

Sem hinavec jaz, ki trdim, da ljudje o preventivi samo tu govorijo, ko se vsedejo na motorje in avtomobile pa tudi največji angeli prekršijo pravila ali tisti, ki jih opisujem?

preberi si v današnjem DELU, komentar o tej nesreči, na straneh kronike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj so za tebe pravi motoristi??? da delajo fure daljše od 1000km, da se ga vsaki vikend nacedijo na motozboru in se potem pijani vozijo domov, iščejo motozbore po celi evropi in hodijo po njih, da se lahko nacejajo z isto mislečimi iz drugih držav...no, če so to pravi motoristi, pol pač jaz nisem pravi motorist...jebiga, men pač ni motor ne nujno prevozno sredstvo, ne predmet s katerim bi se postavljal pred prijatelji in ga kazal na motozborih temveč stvar na katerem uživam in ga pač vozim tako, da ob tem uživam...ne vidim pa pač užitka v tem da se vozim 90-100kmh in opazujem naravo...če zatorej nisem pravi motorist, pol pač nisem, mi prav dol visi :P

povej kar direktno kaj je teb užitek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cvičkar: Upam da se boš popolnoma zbudil na današnji dan kot jaz pred 6 leti. Pri meni je bila samo ta razika da sem bil v uemtni komi in da je bila poškodovana samo noga. Upam, da boš imel čim manj koplikacij pri zdravljenju in dobrega dohtarja.

Vsem bralcem mojih besed pa polagam na srce (al pa kam drugam če bo kaj bolj zaleglo).

Vozite malo bolj po pameti, ali pa pejte na pisto. Tisti ki omejitev hitrosti prekorači za več kot 2x naj se ne zgovarja na drugje udeležence. Tak naj si posledice pripiše sam sebi in NIKOMUR DRUGEMU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... seveda, kdor ima cestaka (in to velja samo za cestake) vozi prehitro ...

Spet ena pametna. :headbang:

A ni bilo že velikokrat napisano, da to NE velja SAMO za cestake? Povsod se najdejo tipi, ki pri hitrosti nimajo meja, pa naj bodo to cestarji, naked, enduraši ali pa drekpumparji ali pa kruzerji. A žal preveč cestarjev misli, da je le hitrost edino zveličavno merilo kakovosti, pri voznikih drugih tipov motorjev pa je tako razmišljanje bolj izjema kot pravilo.

Ostaja pa dejstvo, da se večinoma pobijajo cestarji in vozniki naked bajkov. In to ne zato, ker so v večini, ampak večinoma zaradi precenjevanja lastnih sposobnosti in posledično PREVISOKE hitrosti.

Naj mi njegovi prijatelji in sorodniki ne zamerijo, a lep primer je - vsaj po mojem mnenju - Cvičkar. Fant je star 18 let, do sedaj je vozil 125 kubično drekpumpico. Tistih njegovih baje prevoženih 50 000 kilometrov mu pri novem (precej močnejšem) motorju ni prav nič pomagalo! Za povrh pa je zamenjal še zvrst motorja (s čoperja na naked), ki zahteva popolnoma drugačen način vožnje in posledično kar nekaj tisoč km privajanja.

Prehod na močnejši motor je praktično enak prehodu na močnejši avto. Pelji s fičotom 100, pa boš mislil, da ti bo avto razpadel - pri isti hitrosti s kakim 2000+ ccm avtom boš imel občutek, da se komaj premikaš! Sam sem z 650 Dragstarke presedlal na 1400 Intruderja in z malega Cliota na velikega Volvota, zato prekleto dobro vem, o čem govorim.

Da ne bo nesporazumov, niti slučajno ne trdim, da je Cvičkar kriv za nesrečo. Kaj se je dogajalo, bo morda vedel le on, vsi ostali lahko le ugibamo. Kot lahko ugibajo policaji po sledeh, že iz slike je marsikaj razvidno: točno se vidi, kje na cestišču sta trčila motor in kombi, glede na razbitost kombija in mopeda se da izračunati hitrost obeh, itd. 'Bo morda vedel' pa sem napisal zato, ker predvidevam, da se fant nesreče sploh ne bo spominjal, pri hudih poškodbah glave je namreč izguba spomina o dogodku skoraj pravilo.

Pa da zaključim malo bolj vedro: veseli me, da se je fant zbudil iz kome. Cvičkar, čimprej se spet spravi skupaj, potem pa korajžno nazaj na moped! Sestri in družini se je verjetno odvalil velik kamen s srca. Želim vam vse lepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!