Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Rešilo se bo mnogo življenj (politiki so se hvalili, da so naredili veliko, če se je rešilo vsaj eno življenje) in ti bodo z svojim delom prispevali v proračun in s tem tudi v dirkališče!!! Mogoče, bi se del denarja naših famoznih kazni namenil tudi v ta namen.

ne pomaga nič, hrvati ga majo, pa mađari tud' pa mrtvih glih tolko al' pa še več kot mi, stvar je v glavah, kulturi in motoristični tradiciji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oseb, ki vozijo motor je res več - motoristov pa ne! Če kupiš motor to še ne pomeni, da si motorist! Eni so zgolj kamikaze...

Mir, ki nastopi, ko je prekoračena meja med življenjem in smrtjo je večen! Naj počivajo v miru!

... pod tole se pa podpišem ...

Je kaj novih informacij v zvezi s Cvičkarjem?

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pomaga nič, hrvati ga majo, pa mađari tud' pa mrtvih glih tolko al' pa še več kot mi, stvar je v glavah, kulturi in motoristični tradiciji

Hrvati tud nimajo tablic al jih pa ne rabijo :whistle: . Bolj južno bolj tužno oz. brez tablic. Vozijo pa itak kot, da tabl ni. Je pri nas vseen mal boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob vsem tem in toliko mrtvih in ob tem, ko skoz ponavljajo kolk je vredno eno življenje in kolk so visoke kazni vplivale na voznike, se mi pojavlja eno vprašanje. Zakaj, če vse to drži, nočejo narediti dirkališča. Npr. Crklje bodo raje razširili za vojaške avijone, ki so manj hrupni in so namenjeni reševanju življenj "baje". V Crkljah se je vsak vikend zbralo najmaj 50 motoristov in tisti dan je bilo rešeno sigurno katero življenje (proti koncu, je bil že nor-haus, ker ni bilo organizacije). Ampak ne. Treba zapret, kupit provide in nove laserske pištolce, torej igračke za fante z čini, ki jim z novo pištolco ku.. zraste. Pa sej človek ne more verjet. Verjetn moraš biti res tele, da še nasedeš našim politikom (večina je res teletov ali ovc).

Sklep je, da se državi je... za vse nas, v nas vidijo le €, ki jih bodo dobili, ko te inakasantje ulovijo, kazen pa mora biti visoka, saj je vzgojna, da bodo lahko vzdrževali vojaško infrastrukturo in svoje jahte oz. luksuz itd.. Žalostno je, da moramo hoditi preko meje, da se lahko vozimo po dirkališču. Normalno (kakor se vzame) pa je, da se bo večina, torej ne vsi motoristi sproščala tam kjer je mogoče. Prvi ukrep proti temu, ki ga bo država uvedla pa je represija. Torej nič korenčka, samo palica! Torej srečno ovce!

R.I.P vsem umrlim, ostalim poškodovanim pa čimprejšnje okrevanje, vsem nepoškodovanim pa vso srečo na cesti.

Si normalen :wacko: ?Politiziraj v drugi temi :fight2: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvati tud nimajo tablic al jih pa ne rabijo :whistle: . Bolj južno bolj tužno oz. brez tablic. Vozijo pa itak kot, da tabl ni. Je pri nas vseen mal boljše.

Mi smo itaq vsi lepi, sam drugi so grdi in butasti :grrr

Če pa že počnemo neumnosti in se razletimo, potem je za to krivo dejstvo, da naša preljuba oblast ni zgradila dirkališča na koncu moje ulice. Eh... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oseb, ki vozijo motor je res več - motoristov pa ne! Če kupiš motor to še ne pomeni, da si motorist! Eni so zgolj kamikaze...

Mir, ki nastopi, ko je prekoračena meja med življenjem in smrtjo je večen! Naj počivajo v miru!

se podpišem

... eni imajo motorje zato ker je to sedaj pač moderno, nihče ne pomisli da zna bit tudi nevarno, tudi poškodbe in smrt spada zraven, naglede po svoji ali po tuji krivdi. Kdor nima razpucanih teh stvari v glavi in ima pomisleke, naj raje razmisli o čem drugem, kajti s tem naredi uslugo sebi in drugim. K motorizmu spada hitrost zraven, hkrati pa povečano tveganje, da gre kaj narobe. Kje so meje, kaj je prehitro kaj je in kaj ni dovoljeno pa naj razglabljajo drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje so meje, kaj je prehitro kaj je in kaj ni dovoljeno pa naj razglabljajo drugi.

Meje so napisane na tablah ob cesti. Včasih so okoliščine takšne, da moraš to mejo sam postaviti še nižje. Kadar meje prestopaš, potem sprejemaš odgovornost za morebitne težave, ki si jih s tem povzročil - recimo za možnost, da ti bo nekdo odvzel prednost, ker te ni mogel opaziti, v tistem trenutku, ko se je odločil speljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo itaq vsi lepi, sam drugi so grdi in butasti :grrr

Če pa že počnemo neumnosti in se razletimo, potem je za to krivo dejstvo, da naša preljuba oblast ni zgradila dirkališča na koncu moje ulice. Eh... :doze:

Tega nisem napisal. Malo preberi :wallbash: . Zapelji se malo po Hrvaški pa boš videl/a koliko motorjev je neregistriranih ali pa imajo ukradene tablice. Jaz pri nas ne opazim niti 1% tega. Da se ljudje razletijo in počnejo neumnosti, ni krivo to da ni dirkališča, pripomore pa k temu. Če bi imeli dirkališče bi vsaj nekateri počeli neumnosti na njem, ne pa na cesti. Danes bi vsi trije mrtvi pri Litiji mogoče sedaj pili pivo ne pa ležali v trugi. Torej en velik ČE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pomaga nič, hrvati ga majo, pa mađari tud' pa mrtvih glih tolko al' pa še več kot mi, stvar je v glavah, kulturi in motoristični tradiciji

Žal tudi jaz tako mislim.

Vem, da se nekateri ne strinjate z mojim razmišljanjem o hitrosti in varnosti v prometu, a imam en neprijeten občutek, da je jamranje o neobstoju slovenskega dirkališča le opravičevanje in slab izgovor za obupno prehitro vožnjo po naših cestah.

Enkrat sem že nekje napisal, a vseeno ponovim še enkrat: za lastno varnost moramo kaj narediti tudi sami in ne samo čakati, da bo to namesto nas naredil kdo drug (beri: država ali kdor koli že - z dirkališčem, ograjami, itd).

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to stari moj... Začel sem strahoma hodit na motor in to ni dobro.. Takšna črna in siva kronika me samo še bolj dela nervoznega. Mislim da vse skup nima smisla in da brez veze da se silim. Po 10ih letih motoriziranja bom verjetno vse skupaj obesil na klin... :(

Jah, včasih so ble nesreče glih tko ,ampak ti niso o njih poročali tako vneto, kot se to dogaja danes, vsak dan skoraj, recimo v temah na tem forumu.

Men ise zdi, da je motorizem fajn in lepa zadeva, odličen hobi/šport, in da ni potrebe, da si ga grenimo s temi temami. Saj je grozno, ampak za to bi naredil poseben sklop s temami o nesrečah in to ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob vsem tem in toliko mrtvih in ob tem, ko skoz ponavljajo kolk je vredno eno življenje in kolk so visoke kazni vplivale na voznike, se mi pojavlja eno vprašanje. Zakaj, če vse to drži, nočejo narediti dirkališča.

Samo še taka objava je manjkala ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, kaj ti pa nuca omejitev, ni jih več. Včeraj sem odšel na en drink. Bil izsiljen najmanj 4-krat, enkrat od motorista al kam že spada tricikel. Enkrat prehitel voznika v avtu in se postavil v štric z njim in mu pokazal če me ne vidi, čeprav me je gledal in odpeljal. Imel je v avtu celo familijo in mi je stisnu fakiča. Sem videl, da nima smisla in odpeljal naprej. Kaj bodo otroci pobrali od njega?

Ob vsem tem je pa žalostno, da sem peljal po omejitvah in doživel toliko izsiljevanj!! V avtu, mi to ne porata nikol v enem dnevu.

Ma , če že debatiramo - res ne razumem, kak ot oen ivozite. Jaz si tu in tam privoščim kake 300, 400 km turce ... pa vozakam se po svoji domači vasi (Ljubljani) kar veliko, pa ne vem, če je bil ov zadnjih 10.000 kilometrih recimo 4 izsiljenja ... pa tudi ne vozim po polžje, da bi me motoristi ves čas prehitevali (pravzaprav se ne spomnim, da bi me kaj dosti sploh prehitevali) ...

Skratka - nekaj verjetno delaš narobe, če te tako izsiljujejo. ali pa si napačen pojav poimenova za 'izsiljenje na cesti' ... To, da se avto pred tabo pojavi, še ni 'izsiljenje' ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ta vikend prevozil 1200 km po avstriji slo in hr in nisem bil izsiljen niti enkrat je pa res da sem se strogo držal svojih omejitev te pa so da se nikjer ne vozim več kot 20 kmh čez predpisano omejitev .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oseb, ki vozijo motor je res več - motoristov pa ne! Če kupiš motor to še ne pomeni, da si motorist! Eni so zgolj kamikaze...

Mir, ki nastopi, ko je prekoračena meja med življenjem in smrtjo je večen! Naj počivajo v miru!

:OK: :OK: :OK: 100% s tabo... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da se motorista, ki sta se danes zaletela v avto na mariborskem pohorju (cesti čez hočko pohorje) izvlečeta, baje sta oba v kritičnem stanju

A ve kdo kaj več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ve kdo kaj več?

jaz tut čakam na kake bolj obširne informacije, zgodilo se je okol 1 ure popoldan, motorja sta pa bla aprilia tuono rdečo-bela, ter še en srebrn naked se mi zdi, pubeca ki je vozo aprilio sma s kolegom ravno vidla ko sma jedla v mcdonaldsu, se je pelal ravno proti ljubljani, ter verjetno pol gor na pohorje na ovinke, čez kakih 20 min so v isti smeri šli rešilni z sireno ter še policija, midva sva tudi krenla pol proti pohorju in že ko sma šla čez hoče so naju motoristi opozarjali kao počasi, najprej sn mislo da je radar, pol pa mi je postalo počasi jasno da je moglo bit neke hujšega, ko sma pripeljala do kraja nesreče so nas usmerjali čez polano tam gor, nazaj grede pa sma si pobližje ogledala nesrečo, motorja sicer nista bla ful totalke razbita, ampak baje sta oba motorista v kritičnem stanju, tak so rekli policisti in ostali navzoči, prednost pa jima je vzel en maserati, ki je zapeljal iz hišnega dovoza in jima tako zaprl cesto...kolega je tudi slikal mesto nesreče, tak da ko pride domov, bo mu rekel naj zalepi sem gor...če pa še ima kdo drug kakšne bolj obširne informacije (predvsem kakšno je stanje z motoristoma) pa naj kar pove

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem več, da ne bi napisal :headbang: Včeraj takšna nesreča, danes spet :(

Ni mi vseeno za ponesrečene motoriste, ampak a vas bo kdaj izučilo, da ceste niso dirkališča :blink:

Jaz si bom dal montirat semafor, da bom lahko varno prišel na cesto, da ne bom kateremu dirkaču odvzel prednosti :wacko:

in bom potem jaz kriv.

Vsedite se v avto in preračunajte, koliko sekund rabite, da pogledate na cesto in z avtomobilom speljete iz stranske ceste ali dovoza(dvorišča) na glavno cesto. Potem pa preračunajte, koliko se kdo pelje z motorjem, koliko metrov prevozi, preden reagira in pritisne(stisne) zavoro ko zagleda oviro :krneki:

Vsak zase naj preračuna kako hitro vozi na priljubljenih odsekih, in koliko metrov in sekund bo potreboval, da se ustavi ali pa vsaj izogne oviri, če bo mogoče :whistle: Preklemano malo časa ostane in veliko metrov ane?

Sem skoraj siguren, da je v teh dveh nesrečah botrovala prevelika hitrost motoristov, ne pa odvzem prednosti :alien1:

Zdaj me pa obdelajte kolikor vam je volja :evilgrin: Out!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem skoraj siguren, da je v teh dveh nesrečah botrovala prevelika hitrost motoristov, ne pa odvzem prednosti :alien1:

Zdaj me pa obdelajte kolikor vam je volja :evilgrin: Out!

Capi, brez veze je na takšne trditve nabijati kot je brez veze operirati s podatki, ki niso verodostojni. Če ne veš 100% kaj je bilo, potem se je takšnih trditev bolje vzdržati. S tistim kar si napisal pred tem se pa kar strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!