Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Od danes:

Nesreča s smrtnim izidom na cesti Maribor-Dravograd

Selnica ob Dravi - Okoli 11. ure se je na glavni cesti Maribor-Dravograd pri naselju Zgornji Boč zgodila prometna nesreča s smrtnim izidom, v kateri je umrla sopotnica voznika motornega kolesa.

Voznik motornega kolesa je trčil v pred njim vozeči osebni avtomobil, pri tem pa sta motorist in sopotnica padla po vozišču. Sopotnica je padla na nasprotno smerno vozišče, po katerem je pripeljal voznik osebnega avtomobila, ki je potnico povozil. Ta je kraju nesreče podlegla poškodbam, je povedal Boris Bajec iz Policijske uprave Maribor.

http://www.siol.net/slovenija/crna_kronika...rdravograd.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti nisi se nikdar imel nobene nesreče ?

:yes: imel ja, dobrih 20 let nazaj, takoj ko sem naredil izpit in sem mislil da sem car :blink: :headbang: Na srečo samo z nekaj odrgninami.

Od takrat naprej imam vedno spoštovanje do motorja, vendar še vedno vozim po naših in tujih cestah ter uživam v vožnji :OK: Upam samo da še dolgo :yes:

OUT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse motorjre k majo majn kot 10 sekund do 100kmh, bi jih moral izločt iz prometa, pa sam po pisti vozt :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mišljenje o teh izsiljevanjih, pa hitrostih itd...

Starejši možakar mi je nekoč dejal : Motoristi bomo najbolj varni na cesti tedaj, ko se bomo vozili po prednostni cesti, obnašali pa se bomo,kot da smo na stranski...

In itak za svojo varnost lahko naredimo največ sami, namesto nas tega nihče ne bo naredil!

Na žalost pa se tega zavedamo šele tedaj, ko se kaj hudega zgodi v naši bližini ali nekomu,ki nam je blizu...pozabimo pa precej hitro.

Pa veliko prevoženih km vam želim vsem skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse motorjre k majo majn kot 10 sekund do 100kmh, bi jih moral izločt iz prometa, pa sam po pisti vozt :naughty:

Tud tvoja yamaha gre hitrej kot 10/100!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je v prvi polovici dneva cesta vzela ŠTIRI življenja... Skoraj vsi smo bili že vsaj enkrat blizu koncu, če ne na motorju pa z avtom, kolesom ali peš... Dajmo malo razširit obzorja in ne gledat na cesto ozko kot fijakerski konji, razumljivo je, da kdaj potegneš, ampak za razmislit je kje potegnit... Če ne bomo vsi skupaj med vožnjo za 10 sek. pomislili na druge in v prvi vrsti nase, nima nobeno "nabijanje" na forumih, noben zakon, nobena kazen nikakršneg smisla....

Pa srečno vožnjo VSEM!

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je v prvi polovici dneva cesta vzela ŠTIRI življenja... Skoraj vsi smo bili že vsaj enkrat blizu koncu, če ne na motorju pa z avtom, kolesom ali peš... Dajmo malo razširit obzorja in ne gledat na cesto ozko kot fijakerski konji, razumljivo je, da kdaj potegneš, ampak za razmislit je kje potegnit... Če ne bomo vsi skupaj med vožnjo za 10 sek. pomislili na druge in v prvi vrsti nase, nima nobeno "nabijanje" na forumih, noben zakon, nobena kazen nikakršneg smisla....

Pa srečno vožnjo VSEM!

LP!

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je v prvi polovici dneva cesta vzela ŠTIRI življenja... Skoraj vsi smo bili že vsaj enkrat blizu koncu, če ne na motorju pa z avtom, kolesom ali peš... Dajmo malo razširit obzorja in ne gledat na cesto ozko kot fijakerski konji, razumljivo je, da kdaj potegneš, ampak za razmislit je kje potegnit... Če ne bomo vsi skupaj med vožnjo za 10 sek. pomislili na druge in v prvi vrsti nase, nima nobeno "nabijanje" na forumih, noben zakon, nobena kazen nikakršneg smisla....

Pa srečno vožnjo VSEM!

LP!

zanimivo.. "Kljub črnim scenarijem, ki se ponavljajo vsak teden, je v letošnjem letu na slovenskih cestah umrlo 20 odstotkov manj ljudi kot v enakem obdobju lani. Je k temu pripomogel tudi strožji zakon o varnosti cestnega prometa?"

jaz sem mislil da jih je letos umrlo več kot lani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je v prvi polovici dneva cesta vzela ŠTIRI življenja... Skoraj vsi smo bili že vsaj enkrat blizu koncu, če ne na motorju pa z avtom, kolesom ali peš... Dajmo malo razširit obzorja in ne gledat na cesto ozko kot fijakerski konji, razumljivo je, da kdaj potegneš, ampak za razmislit je kje potegnit... Če ne bomo vsi skupaj med vožnjo za 10 sek. pomislili na druge in v prvi vrsti nase, nima nobeno "nabijanje" na forumih, noben zakon, nobena kazen nikakršneg smisla....

Pa srečno vožnjo VSEM!

LP!

Sedajle, pred petnajstimi minutami, se peljem proti domu po Zasavski cesti, od Šentjakoba proti Nadgorici. Omejitev je tam 70 in tudi sam sem toliko peljal, seveda lepo po desni strani svojega pasu, točno tako kot nas učijo v avtošoli in kaj se mi zgodi? Nek idiot (temno moder VW Polo LJ-CExxxx), da ne rečem kaj drugega, me gre prehiteti sredi ovinka, čez polno črto in to ravno v trenutku, ko nasproti pripelje drugi avtomobil, za njem ni bilo nikogar več. Tako smo šli vzporedno jaz in dva avtomobila!

Za takšno objestnost je ni kazni na tem svetu, takšne bi jaz streljal na licu mesta, brez možnosti ugovora in pa kakršnih koli polovičk!!!!!!

Dokler se takšni vozijo po naših cestah je jokanje o tem, da ni dirkališča in so ceste nevzdrževane, metanje peska v oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač je moja percepcija motorizma "UŽITEK"......ko sem na mopedu, mi čas ne pomeni nič.......pomeni mi pa užitek v spoznavanju novih krajev......novih poti.......čudovite narave......itd.

:worship: to to, ravno to !

žal mi je vseh, ki se tako nesrečno ubijejo, kot tile v Zasavju, sem pa prepričan, da bi se nam vsem lahko ravno tako zgodilo, ravno tam, pa še prejšnjo nadaljo sem se peljal ravno tam mimo, ravno prav vsega se je našlo na kupu, žal, žal splet nesrečnih okoliščin, žal usoda nas najde kadarkoli nepričakovano, upam da čim kasneje, no zdej pa dost jokanja, pazite nase in fičotovo temo o predvidevanju si na kvatre preberite !

Cvičkar drži se !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...seveda lepo po desni strani svojega pasu, točno tako kot nas učijo v avtošoli in kaj se mi zgodi?

Življenje te pa bo naučilo, da vozi po levi strani svojega pasu, da te taki idioti ne bodo prehitevali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Življenje te pa bo naučilo, da vozi po levi strani svojega pasu, da te taki idioti ne bodo prehitevali...

pa ne prepočasi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil tudi jaz žrtev poskusa umora...

Z očetom, vsak na svojem motorju dohitiva avto. Oče ga prehiti, takoj za tem voznik avtomobila zavre na vso moč in se ustavi na cesti. Sam zaviram na polno, ni mi zneslo in se ustavim na nasprotnem pasu. Tip se pa nekaj razburja v avtu pa maha.... Z vso silo sem mu treščil po šipi in mu še nekaj gestikuliral.....

Kakšni kreteni so to na cesti.....to je zame poskus umora. V naslednji taki situaciji sigurno zapišem registracijo in podam prijavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo.. "Kljub črnim scenarijem, ki se ponavljajo vsak teden, je v letošnjem letu na slovenskih cestah umrlo 20 odstotkov manj ljudi kot v enakem obdobju lani. Je k temu pripomogel tudi strožji zakon o varnosti cestnega prometa?"

jaz sem mislil da jih je letos umrlo več kot lani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mogoče bo pa tale katastrofalna statistika le pripeljala do gradnje dirkališča

post-5391-1218470023_thumb.png

V Lipi že zbirajo podpise za gradnjo dirkališča.

:headbang: :headbang:

Volitve so pred vrati in vsak glas šteje :headbang:

Ljudje in poslanci božji. NOBENO dirkališče ne bo reševalo življenj. Samo mi sami, lahko pomagamo k zmanjšanju števila žrtev z bolj odgovorno vožnjo.

Saj nima smisla moralizirat, ker tudi sam ne spoštujem predpisov v celoti, a nekateri dobesedno izzivajo s svojim načinom vožnje in tam je samo vprašanje časa kdaj se bo kaj zgodilo. :cry:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil tudi jaz žrtev poskusa umora...

Z očetom, vsak na svojem motorju dohitiva avto. Oče ga prehiti, takoj za tem voznik avtomobila zavre na vso moč in se ustavi na cesti. Sam zaviram na polno, ni mi zneslo in se ustavim na nasprotnem pasu. Tip se pa nekaj razburja v avtu pa maha.... Z vso silo sem mu treščil po šipi in mu še nekaj gestikuliral.....

Kakšni kreteni so to na cesti.....to je zame poskus umora. V naslednji taki situaciji sigurno zapišem registracijo in podam prijavo.

Glede na to, da ne vem, kak sta s fotrom pripeljala, ti tudi ne morem zdaj tu napisat "joj, kaj res? Bogi - čisto prav si reagiral."

... Al kaj si mislil, da ti bomo vsi ploskali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo.. "Kljub črnim scenarijem, ki se ponavljajo vsak teden, je v letošnjem letu na slovenskih cestah umrlo 20 odstotkov manj ljudi kot v enakem obdobju lani. Je k temu pripomogel tudi strožji zakon o varnosti cestnega prometa?"

jaz sem mislil da jih je letos umrlo več kot lani.

ma ne ne. hvala vsemu skupaj, bogu pameti zakonu al pa grozljivemu dejstvu, da se je lani potolklo toliko ljudi, da je kar nekaj znancev motorje prodalo/parkiralo. Mislim da je blo lansko poletje pogostost nesreč kar prehuda.

@BMWSLO: se precej strinjam, da avto-motodrom sam zase nebo zmanjšal števila mrtvih, Je pa tak objekt nujen, če hočemo kulturo vožnje (ali motorizma) dvignit na nek normalen nivo, da si narod nebo več pisal sodbe sam, pod ograjami. v kandelabrih in nasproti vozečih to se lahko spremeni v nekaj generacijah, s precej truda in obvezno infrastrukturo.

Ps: Saškota&Co preziram lih tolko ko prej.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa si sodni izvedenc poglej si v kakem položaju je kombi koliko je sesut in kakšna sta motorja. Enostavno mi greste pri prebiranju te teme na živce hinavci pa sej se povsodi najdejo ovce brez zdrave pameti! In ja poznal sem vse vpletene v nesreči doma sem pa 1k m stran od odcepa..............

In v kakšnem položaju je kombi? Koliko je sesut? Da niso mogoče kar 300 vanj priletel? :headbang:

Sem hinavec jaz, ki trdim, da ljudje o preventivi samo tu govorijo, ko se vsedejo na motorje in avtomobile pa tudi največji angeli prekršijo pravila ali tisti, ki jih opisujem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v kakšnem položaju je kombi? Koliko je sesut? Da niso mogoče kar 300 vanj priletel? :headbang:

Sem hinavec jaz, ki trdim, da ljudje o preventivi samo tu govorijo, ko se vsedejo na motorje in avtomobile pa tudi največji angeli prekršijo pravila ali tisti, ki jih opisujem?

Večina motoristov, ki govori o preventivi prizna, da ne vozi vedno po predpisih to pa ne pomeni, da ne vozijo po pameti in da ne sprejemajo posledic takšnega ravnanja. Še najmanj pa propagirajo kršenje predpisov. Sicer pa jaz ne morem nikomur preprečiti, da bi delal neumnosti po cesti. Če se kdo hoče ubit se pač bo, čeprav morda misli, da je car in da se njemu to ne more zgoditi. Ne relativiziraj vsega, ker je to isto kot označiti vse motoriste za divjake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh pa od kod ti ideja, da sta bila veliko oziroma sploh prehitra?

Zato kr poznam cesto in se vsaj dvakrat na teden tm pelem pa vem da če se peleš po omejitvah se kaj tazga ne more zgodit. Sm se že sam tam 180+ prpelu kr nism nč premišljeval, pol sm se pa enkrat mal zamislu, pa se že dolg ne vozm po nobeni cest na kateri so stranski dovozi čez omejitev.

"Zakaj si pa nisi prebral ene par strani nazaj je bilo že veliko napisanega o tem." post by royko

Ne vem kaj te tuk mot če se doda še link do slik in reportaže, pa tut če se dvakrat napiše. Če ti ne paše je dost da sam enkrat klikneš pa ne boš več o tem bral!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je kar nabija polovica v tej temi prehitro se vozi predusem cestaki !Tudi sam vozim avto in vem da je tezko ocent kok hitr se motor pelje vcasi ga enostavno spregledas!Poznam tisti del ceste in tam se res ne vidi dalec !Modela sta verjetno priletela en za drugim na polno !Tip v avtu je absolutno kriv je pa res da bi mogoce uspela odvit ce bi priprljala normalno!Tudi jaz ne vozim pocasi pa spadam po mnenju vecine cestakov med penzioniste k nimajo kaj delat na cest in delajo samo guzvo!Glede Cvickarja (poznam ga na videz prijeten decko skoda bi ga blo) je tko da takoj ko je presedlal na cestaka (ce se ne motm ) ga je neslo!Dokler se je vozil z coperjem k ga je treba dobesedno porivat ce je blo mal klanca je slo in to tud nekaj pove!

Pocajti se mali in po pameti

PS:Pa se neki bi dodal za une k nabijajo okol nesrec katere povzrocajo motoristi!Trenutno sem 14 dni v dojcland pa vsak dan gledam po tv nesrece motoristov !Pri nas smo perle napram svabom !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je kar nabija polovica v tej temi prehitro se vozi predusem cestaki !Tudi sam vozim avto in vem da je tezko ocent kok hitr se motor pelje vcasi ga enostavno spregledas!Poznam tisti del ceste in tam se res ne vidi dalec !Modela sta verjetno priletela en za drugim na polno !Tip v avtu je absolutno kriv je pa res da bi mogoce uspela odvit ce bi priprljala normalno!Tudi jaz ne vozim pocasi pa spadam po mnenju vecine cestakov med penzioniste k nimajo kaj delat na cest in delajo samo guzvo!Glede Cvickarja (poznam ga na videz prijeten decko skoda bi ga blo) je tko da takoj ko je presedlal na cestaka (ce se ne motm ) ga je neslo!Dokler se je vozil z coperjem k ga je treba dobesedno porivat ce je blo mal klanca je slo in to tud nekaj pove!

Pocajti se mali in po pameti

PS:Pa se neki bi dodal za une k nabijajo okol nesrec katere povzrocajo motoristi!Trenutno sem 14 dni v dojcland pa vsak dan gledam po tv nesrece motoristov !Pri nas smo perle napram svabom !

Yamaha xt 660

A ma kdo kakšne informacije o njegovem stanju?

Popravljeno . Popravil halls
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je kaj z Cvičkarjem?

Danes sem govoril s Cvičkotovo sestro Gaby. Cvičko se je začel prebujat, že reagira, odpre očke na pol in tudi roko malo stisne. Zavedanje se je začelo, navijam zanj in ....

Gaby mi je tudi rekla, da je razmišljala o odprtju samostojne teme, a se ni spravila zraven.

Moderatorji tega tudi niso sami naredili, zato bom temo za Cvičkota odprl jaz. Zasluži jo in upajmo, da bo se čimprej vanjo sam javil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!