Skoči na vsebino

Koliko nas bo letos na cesti preživelo?


moto rider

Priporočene objave

V prometni nesreči v Kranju mrtva voznik motorja in njegov sopotnik ter voznik osebnega avtomobila udeleženega v nesreči, še ena oseba je hudo poškodovana.

Šlo naj bi za 600ccm Hondo.

Na ravni zelo pregledni cesti je starejši voznik avtomobila iz stranske makedamske ceste zapeljal direkt pred motorista. Po tisti cesti se vedno vozim in tam motorist res ni mogel pričakovati, da bo en golf zapeljal na cesto. Pa tudi če je bil motorist mal prehiter, kajti vidi se ga kilometer daleč.

Motoristu je čelado preklalo...

Hudo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nedeljo sem šel na turco z Obale do Postojne pa nazaj in nas je bilo toliko na cesti da je bila gužva že brez avtomobilov celo pot sem razmišljal da mi ne bo kdo prpizdu po moji strani iz ovinka in bi rekli po domače sem šel lišo skozi in prišel varno domov, nakar slišim da je na ovinku pri Senožečah bila nesreča da so bili motoristi in še nevem kaj vse, nakar danes uradno da je en Mariborčan sekal ovinek in se zaletel v enga Bistrčana, ki je šel po svoji strani huje ranjena oba itd....

fantje (in punce) dejmo se mal skulirat vsi, ogromno nas je na cestah, ki so enake zadnjih dvajset ali še več let, ni prostora za normalno vožnjo kaj šele za vragolije, jebeš gušte in "užitek" če se nimaš več kje vozit :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ravni zelo pregledni cesti je starejši voznik avtomobila iz stranske makedamske ceste zapeljal direkt pred motorista. Po tisti cesti se vedno vozim in tam motorist res ni mogel pričakovati, da bo en golf zapeljal na cesto. Pa tudi če je bil motorist mal prehiter, kajti vidi se ga kilometer daleč.

Da ne nabijam preveč, ker ne vemo točno kaj se je zgodilo... Upam, da sam vidiš nelogičnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne nabijam preveč, ker ne vemo točno kaj se je zgodilo... Upam, da sam vidiš nelogičnosti.

Hotel sem samo povedati, da je en starejši gospod grdo izsilil motorista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to bi ful pomagalo. :whistle:

Morda pa bi pomagalo, ko bi policistu razlagal, da me je ta voznik namenoma spravil v nevarnost. Če imaš priče, je še lažje. Če nič drugega, verjetno bi ga vsaj ustavili in pregledali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem samo povedati, da je en starejši gospod grdo izsilil motorista.

In si v to 100% prepričan. A prav tako, kot si prepričan, da motorist ni mogel pričakovati, da bo vozilo, ki se pripravlja na vključitev s stranske na glavno cesto, na pregledni ravnici, storilo ravno to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem samo povedati, da je en starejši gospod grdo izsilil motorista.

Ja, ta motorist bi pa z primerno hitrostjo lahko marsikaj preprečil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez zamere to sta bila tiste vrste "motorista" ki ne rabijo čelad, vozniške, tablic itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se kaj ve, kdo bi lahko bila motorist in sopotnik???

seferaj pa braimi..

braimi je bil boksar (zelo uspešen), seferaj se je pa ukvarjal s preprodajo droge itd.. (ima "bolj znanega" brata Mentorja Seferaj a.k.a. Bedi.. ki se je v kranju tut že ene parkrat strelou itd.)

seferaj je drugače mestni pozer.. že kakšne 2sezone se je po kranju vozil z GSX-R.. in se vozil po zadnjem ter sprednjem.. včasih je bil moj sošolec.

razlagajte si kakor hočete..

R.I.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ravni zelo pregledni cesti je starejši voznik avtomobila iz stranske makedamske ceste zapeljal direkt pred motorista. Po tisti cesti se vedno vozim in tam motorist res ni mogel pričakovati, da bo en golf zapeljal na cesto. Pa tudi če je bil motorist mal prehiter, kajti vidi se ga kilometer daleč.

Motoristu je čelado preklalo...

Hudo

Itaq je blo treba 150KM/h al vec pelat!Cebi pelu med 60 in 80 kolkr je tam omejitevbi se loh izognu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, velja 'načelo', da ima udeleženec v prometu pravico domnevati, da drugi udeleženci vozijo po predpisih. Če nekdo zapelje s stranske na glavno in vidi nekje v daljavi motorista, najbrž ima pravico sklepati, da le-ta vozi v skladu z omejitvami. Kajti če ne bi bilo tako, potem moramo vsi mi, navadni vozniki, čim uzremo motoriste 1km levo, desno, naprej ali nazaj od sebe takoj ustaviti, zapeljati na odstavni pas, se umakniti ali se celo do tal prikloniti letečim kamikazam, kar velja zlasti na Krasu oz Notranjskem.

Popravljeno . Popravil maestro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, velja 'načelo', da ima udeleženec v prometu pravico domnevati, da drugi udeleženci vozijo po predpisih. ...

Narobe! Ravno v tem je bistvo predvidevanja, da predvidevaš neumnosti, ki jih kanijo izvesti drugi udeleženci v prometu in s tem rešiš sebe in druge.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, velja 'načelo', da ima udeleženec v prometu pravico domnevati, da drugi udeleženci vozijo po predpisih. Če nekdo zapelje s stranske na glavno in vidi nekje v daljavi motorista, najbrž ima pravico sklepati, da le-ta vozi v skladu z omejitvami. Kajti če ne bi bilo tako, potem moramo vsi mi, navadni vozniki, čim uzremo motoriste 1km levo, desno, naprej ali nazaj od sebe takoj ustaviti, zapeljati na odstavni pas, se umakniti ali se celo do tal prikloniti letečim kamikazam, kar velja zlasti na Krasu oz Notranjskem.

kaj pa ti klamfaš,sploh pa kje si najdu Notranjsko kaj šele Kras

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne klamfam. Največje dirkališče v Sloveniji se ceste okoli Postojne, Razdrtega, Senožeč in tam okoli. Med vikendi seveda.

Morija dvokolesnikov na naših cestah se bo končala šele takrat, ko bo bodo rakete z nad 50ccm lahko vozili le starejši od 30 let. To bi bilo treba uvesti, pa bi takoj rešili večino problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne klamfam. Največje dirkališče v Sloveniji se ceste okoli Postojne, Razdrtega, Senožeč in tam okoli. Med vikendi seveda.

Morija dvokolesnikov na naših cestah se bo končala šele takrat, ko bo bodo rakete z nad 50ccm lahko vozili le starejši od 30 let. To bi bilo treba uvesti, pa bi takoj rešili večino problemov.

Bojim se, da s tem ne bomo rešili problemov........(krizasrednjihletpato) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne klamfam. Največje dirkališče v Sloveniji se ceste okoli Postojne, Razdrtega, Senožeč in tam okoli. Med vikendi seveda.

Morija dvokolesnikov na naših cestah se bo končala šele takrat, ko bo bodo rakete z nad 50ccm lahko vozili le starejši od 30 let. To bi bilo treba uvesti, pa bi takoj rešili večino problemov.

Ti si res en Maestro :krneki: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš Maestro, ne rešijo vse leta. Ne rečejo zastonj, da je treba z motorji rasti. Tudi do motorizma je potrebno imeti zdrav odnos. Tisto zdravo strast, ki se nam oblikuje z vzgojo že od otroštva in je temelj. Če tega temelja ni... pa vidimo itak vsak dan, kako je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne klamfam. Največje dirkališče v Sloveniji se ceste okoli Postojne, Razdrtega, Senožeč in tam okoli. Med vikendi seveda.

Morija dvokolesnikov na naših cestah se bo končala šele takrat, ko bo bodo rakete z nad 50ccm lahko vozili le starejši od 30 let. To bi bilo treba uvesti, pa bi takoj rešili večino problemov.

večje budalaštine pa še nisn slišal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maestro :worship:

Hihi... 30let... saj ne rečem, da se to nebi nekoliko poznalo (predvsem zato, ker bi bilo na cesti veliko manj motoristov) ampak potem bi pa tovornjake tudi lahko vozili samo starejši od 30 ali kaj? S tovornjakom lahko speštaš 10 ljudi pred sabo z motorjem pa maksimalno 4... Potemtakem so šleparji bolj nevarni od motorjev?

Bi rekel, da si si ti lahko motor privoščil šele pri 30ih ali pa kasneje. Večja štala je če se razleti 30 let star model, ki ima ženo, 3 otroke in kredit kot pa 20 letnik, ki vbistvu nima še nič, če že tako gledamo na stvar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ampak potem bi pa tovornjake tudi lahko vozili samo starejši od 30 ali kaj? S tovornjakom lahko speštaš 10 ljudi pred sabo z motorjem pa maksimalno 4... Potemtakem so šleparji bolj nevarni od motorjev?

Zaradi teh dejavnikov bi bila starostna omejitev 45. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne klamfam. Največje dirkališče v Sloveniji se ceste okoli Postojne, Razdrtega, Senožeč in tam okoli. Med vikendi seveda.

Morija dvokolesnikov na naših cestah se bo končala šele takrat, ko bo bodo rakete z nad 50ccm lahko vozili le starejši od 30 let. To bi bilo treba uvesti, pa bi takoj rešili večino problemov.

Mlad clovek ima bolse reflekse kot starejsi clovek, tko da po tvoji teoriji bi mogli iz cest spucat penzijoniste ne pa 18-30 let stare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!