Skoči na vsebino

Koliko nas bo letos na cesti preživelo?


moto rider

Priporočene objave

Vidva pozerja kolenčkata samo doma, ko vama vajini boljši polovici tako ukažeta :P

ti se oglašaš ja..te ni blo vidt od unga bližnjega skor srečanja lansko leto :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno si se že posnetka tolk ustrašu da od takrat nisi hotel več pridt tja :P

sicer pa sva se na ridah pogovarjala o tistem skor, tako da sva se srečala tudi kasneje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej bejšte nabijat in se "petelinit" v drugo temo, ne pa tle smetit :headbang:

Ups, že grem... :unsure:

Aja, pa lep pozdrav Misty. Prideš kej gor pokazat kako se vozi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nikoli ne bi zavil proti polni črti, nikoli ne bi pohodil gasa, da bi te ''malo zajebal'', kot praviš, seveda pa mi tudi na kraj pameti ne pride, da bi se umikal desno vedno in takoj, ko mi za hrbtom zarohni nekaj motorističnega. Zakaj pa bi se umikal? A da bi omogočal nekomu, da cesto izkorišča za dirkališče ?????

Ker vozim po predpisih in omejitvah, ni nobene potrebe, da bi me katerikoli motorist sploh prehiteval, kaj šele, da bi se ponižno umikal desno in tako še podžigal njegov ego !!!! Umikam se le vozilom na nujni vožnji in v primerih, ko me nekdo prehiteva v škarje.

Dovoli da ti pojasnim da je povprečna potovalna hitrost motocikla nekje med 120 in 140 kmh vsaj med nami "normalnimi" motoristi na delih ceste kjer je dovoljena max 90 ali 100 kmh, kjer so omejitve in naselja se jih tudi mi držimo, ko pa prehitevam mi moč motorja omogoča da to storim dosti hitreje kot avto in takrat stisnem tudi 150 kmh ali več seveda če je to varno in možno, potem pa spet zmanjšam na 120 do 140 kmh kapiš?? za takšno vožnjo mi do dandanes še nihče ni težil niti me niso ustavljali z radarji ipd.... sem pa miljonkrat prehitev kolono avtov ki je lezla 50 ali manj in mi je en tak kapsl kot ti namerno zavil predme zato da ja ne bi mogel mimo... o tem govorim ... in sem tudi že nekomu pošteno zbrcal vrata od avta ker me je skoraj snel z motorja s takšim početjem kapiš zdaj??? Upam da se nikdar ne bova srečala na cesti ker si eden tistih ki jim je treba vsake tolko malo pobrcat po vratih, da razumejo da ima polovica ceste približno 3,5 m avto pa manj kot 2m širine!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej bejšte nabijat in se "petelinit" v drugo temo, ne pa tle smetit :headbang:

po želji bom tukile smetil :winkiss:

drugega itak ni..razen pametovanja in smetenja..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nikoli ne bi zavil proti polni črti, nikoli ne bi pohodil gasa, da bi te ''malo zajebal'', kot praviš, seveda pa mi tudi na kraj pameti ne pride, da bi se umikal desno vedno in takoj, ko mi za hrbtom zarohni nekaj motorističnega. Zakaj pa bi se umikal? A da bi omogočal nekomu, da cesto izkorišča za dirkališče ?????

Ker vozim po predpisih in omejitvah, ni nobene potrebe, da bi me katerikoli motorist sploh prehiteval, kaj šele, da bi se ponižno umikal desno in tako še podžigal njegov ego !!!! Umikam se le vozilom na nujni vožnji in v primerih, ko me nekdo prehiteva v škarje.

Voziš v koloni več vozil, ki jih zadržuje naložen šleper. Namesto 90 km/h (predpisana omejitev) vozi kolona 50 -60 km/h. Kolono dohiti motor. Rabi 3 x krajšo pot za prehitevanje, kar pomeni, da prehiteva tam, ko ti ne moreš. Tako bo šleperja elegantno prehitel, le do njega mora prit. Se ti v tem primeru umakneš desno, da gre motor avto za avtom naprej ali ne? Tu je vprašanje umikanja. Jaz se umikam, če vozim avto, nakažem motoristu s smerokazom itd. Če ti tega ne narediš in mu celo oviraš pogled naprej, če se držiš črte, ga serješ in je zadnji čas, da prodaš Pony ekspres, ki ga voziš (če sploh kaj voziš!?). Drugače pa, če si sam na cesti z avtom in ni gužve, se kar drži sredine svojega voznega pasu in pusti hitrejše,...(je že lepo razložil Bernardek!). In ne zgubljaj živcev, ker na cesti nisi sam. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vozim po predpisih in omejitvah, ni nobene potrebe, da bi me katerikoli motorist sploh prehiteval, kaj šele, da bi se ponižno umikal desno in tako še podžigal njegov ego !!!!

Lepo je, da se umakneš, če si v koloni ali voziš zelo počasi (pod omejitvijo). Mene osebno moti, da se mi avtomobili umikajo, ker imam občutek, da moram na vsak način prehiteti, tudi, če nimam namena ali se mi zdi tisti trenutek nevarno. Dosti bolj nevarno se mi zdi neko umikanje na silo, kot pa da človek pred mano normalno vozi in ga jaz prehitim ko se mi zdi varno in kadar imam namen. Pač, bom prehitel, ko bo pregledno in varno, takrat pa se nobenemu ni treba umikat. Konec koncev zelo malo voznikov vozi konstantno s pogledom v vzvratno ogledalo (posebno nemotoristov) in vsak motorist mora imeti v glavi, da ga voznik avtomobila pred njim ni videl.

Ne strinjam pa se s tabo glede tega, da te nima kdo prehitevat, če voziš po omejitvah. Tako govori moj nono, ko vozi po levem pasu na avtocesti 130 in ne spusti nobenega mimo. Če je nekdo hitrejši, naj bo, njegov problem. Za to imamo pristojne (policijo), da rešuje takšne probleme. Nima pa vsak posameznik čisto nobene pravice ovirat nekoga, ker hoče peljat prehitro, ker s tem, če boljše pomisliš, ne rešiš čisto nič, ampak spravljaš v nevarnost sebe in še koga drugega.

Popravljeno . Popravil hirabbit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, že grem... :unsure:

Aja, pa lep pozdrav Misty. Prideš kej gor pokazat kako se vozi :whistle:

vračam pozdrave.

Kako se vozi itak že veste. Lahko pa pridem pokazat kako se ne sme vozit :D

sam še gume moram zamenjat, ne vem katere bi dal gor, doma se mi valja bt002, d208gp, d209gp, supercorsa, z4 ... kaj mi svetujete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo je, da se umakneš, če si v koloni ali voziš zelo počasi (pod omejitvijo). Mene osebno moti, da se mi avtomobili umikajo, ker imam občutek, da moram na vsak način prehiteti, tudi, če nimam namena ali se mi zdi tisti trenutek nevarno. Dosti bolj nevarno se mi zdi neko umikanje na silo, kot pa da človek pred mano normalno vozi in ga jaz prehitim ko se mi zdi varno in kadar imam namen. Pač, bom prehitel, ko bo pregledno in varno, takrat pa se nobenemu ni treba umikat. Konec koncev zelo malo voznikov vozi konstantno s pogledom v vzvratno ogledalo (posebno nemotoristov) in vsak motorist mora imeti v glavi, da ga voznik avtomobila pred njim ni videl.

Ne strinjam pa se s tabo glede tega, da te nima kdo prehitevat, če voziš po omejitvah. Tako govori moj nono, ko vozi po levem pasu na avtocesti 130 in ne spusti nobenega mimo. Če je nekdo hitrejši, naj bo, njegov problem. Za to imamo pristojne (policijo), da rešuje takšne probleme. Nima pa vsak posameznik čisto nobene pravice ovirat nekoga, ker hoče peljat prehitro, ker s tem, če boljše pomisliš, ne rešiš čisto nič, ampak spravljaš v nevarnost sebe in še koga drugega.

Bravo ded! Tak se govori! Vozilo, ki se pomakne desno ti ne daje vedno poziv za vožnjo naprej, oz se ti ni umaknil. Lahko se zgodi, da je samo slučajno zavil desno in če to narobe razumeš, začneš prehitevat, on pa nazaj na črto.... si ga najebal. Dobro si se spomnil! Lep pozdrav iz totega pecirka :beer2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi, ki se zanašate na opremo.....da si nalijete čistega vina! Čelada od preminulega voznika Honde.....mislim, da ni komentarja! Ostale slike pa preprosto niso za objavo...... Upam, da ne boste narobe razumeli - slike so nam za opomin, da se še nam ne zgodi....ne pa za senzacionalizem!

post-6249-1207470342_thumb.jpg

post-6249-1207470423_thumb.jpg

post-6249-1207470486_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi, ki se zanašate na opremo.....da si nalijete čistega vina! Čelada od preminulega voznika Honde.....mislim, da ni komentarja! Ostale slike pa preprosto niso za objavo...... Upam, da ne boste narobe razumeli - slike so nam za opomin, da se še nam ne zgodi....ne pa za senzacionalizem!

Še en opomin, da se ti lahko zgodi kjerkoli in kadarkoli! Sem doma 2 km od te nesreče.

Vedno se moraš postaviti v obe vlogi: avtomobilista in motorista in se vprašati: "Kako bi odreagiral v nasprotni vlogi?"

Je pa tako, če si 20 - 30.000 km vsako sezono na cesti, prideš statistično tudi sam na vrsto za kritično situacijo. Le izkušnje in pravilna reakcija ti lahko reši kožo.

Jaz verjamem še v usodo! Ciganka mi je prerokovala, da bom umrl pri 105 letih, ker me bo ubil mož od ljubice.... :lol1: :lol1: :lol1:

Vseeno previdno in varno vožnjo!

:) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Upam, da ne boste narobe razumeli - slike so nam za opomin, da se še nam ne zgodi....ne pa za senzacionalizem!

kul, sem si ogledal slike in sedaj se meni to ne more zgoditi B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ostale slike pa preprosto niso za objavo...... Upam, da ne boste narobe razumeli - slike so nam za opomin, da se še nam ne zgodi....ne pa za senzacionalizem!

Glej, ... spoštujem tvoje mnenje, ki je vsekakor dobronamerno. Pa vseeno bi želela povedati, kaj se mi utrne ob pogledu na tole ... in poudarjam, to ni kritika ali celo kakšno soljenje pameti.

:cry: Ne bom komentirala ali celo obelodanila svojih občutkov ob slikah, vendar dvomim, da bodo dosegle to, za kar si jih objavil. In namig - pri tovrstnih objavah avtorji (večinoma) prekrijejo ali izbrišejo informacije, ki bi lahko razkrile identiteto vpletenih. Tudi tu moramo biti zelo previdni.

Veliko nas je tukaj, ki smo povezani z motorizmom in motorji že tako dolgo, da nam je vse to kristalno jasno. Mnogi imamo tudi že svoje lastne izkušnje, bolj ali manj hude. Torej, naša zavestna odločitev, če smo vino že spili ali ga šele bomo.

Na mlajšo populacijo pa vplivajo itak le njihove izkušnje in le upamo lahko, da nepremišljenost in lahkomiselnost ne bo predrago plačana. Zato sem mnenja, da objavljanje tovrstnih fotografij ni ravno način, kako ljudi spametovati ali ozavestiti.

Je pa res, da vsaka nesreča, posebej tista, ki pusti za seboj smrtne žrtve, pomeni oster rez v naši zavesti. Vsakemu, tudi tistim, ki se odzovejo na agresiven, včasih žaljiv način.

Mogoče pa vsaj delček opomina ostane nekje skrit v podzavesti, kdo bi vedel ... zato je dobro, da o tem pišemo. Nisem pa pristaš objavljanja fotografij.

Popravljeno . Popravil Mutika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kul, sem si ogledal slike in sedaj se meni to ne more zgoditi B)

Točno tako - cepil si se proti ošpicam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj zej s tistimi slikami? je bolje bit brez opreme, ker ti daje lažen občutek varnosti in zato več tvegaš? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj zej s tistimi slikami? je bolje bit brez opreme, ker ti daje lažen občutek varnosti in zato več tvegaš? :doze:

Seveda, jaz se s čelado vozim durh 150km/h, ker se mi drugače zdi vse preveč tiho in varno :slap:

Pri določenih silah in pritiskih ti nobena oprema več ne pomaga. Koliko ima pri tem opraviti hitrost, trenutni pojemki in srečanja materialov različnih lastnosti pa verjetno zelo dobro veš. Občutljive dušice naj takšne slike pač ne gledajo. Verjetno tudi v časopisu brž zaprejo stran, ko je kakšna slika nesreče. Eh, motoristeljni, taki desci pa se ne morejo sprijazniti z dejstvom, da so lomljivi in umrljivi :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako - cepil si se proti ošpicam!

Škoda, da ne obstaja cepivo proti neumnosti. :rolleyes:

Ampak nas je tako ali tako preveč na svetu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da ne obstaja cepivo proti neumnosti. :rolleyes:

Ampak nas je tako ali tako preveč na svetu...

O, obstaja, obstaja... Jaz sem ga prejemal "dve leti"... :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oh fritz, ti si taki mačo ej, pičke navalite!!

resno misliš, da me ganejo? samo sprašujem o smiselnosti uporabe in se mi zdijo bedast način za dokazovanje svojega prav. meni se zdi brezveze in neučinkovito. ti pa jih kar glej, vsaki dan, boš s tem gotovo bolj varen in si zraven še misli kaka nežna dušca vredna tvojega posmeha sem jaz.

sploh pa ne razumem, zakaj ni naflikal gor še razbito glavo, če mu je toliko do učinkov, saj na sliki razen gasilcev ni nobenega, mogoče je pa le vaja? al je mogoče prenežna dušca? sta si izmenjala slikce, mačota? :whistle:

še vedno me zanima kaj novega je bilo odkrito s temi slikcami...da te pri visokih hitrostih in trku z drugim vozilom oprema ne obvaruje? mislim, našli smo izvir tople vode...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz verjamem še v usodo! Ciganka mi je prerokovala, da bom umrl pri 105 letih, ker me bo ubil mož od ljubice.... :lol1: :lol1: :lol1:

Ce jih docakas tolko vsaka ti cast

:worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oh fritz, ti si taki mačo ej, pičke navalite!!

resno misliš, da me ganejo? samo sprašujem o smiselnosti uporabe in se mi zdijo bedast način za dokazovanje svojega prav. meni se zdi brezveze in neučinkovito. ti pa jih kar glej, vsaki dan, boš s tem gotovo bolj varen in si zraven še misli kaka nežna dušca vredna tvojega posmeha sem jaz.

sploh pa ne razumem, zakaj ni naflikal gor še razbito glavo, če mu je toliko do učinkov, saj na sliki razen gasilcev ni nobenega, mogoče je pa le vaja? al je mogoče prenežna dušca? sta si izmenjala slikce, mačota? :whistle:

še vedno me zanima kaj novega je bilo odkrito s temi slikcami...da te pri visokih hitrostih in trku z drugim vozilom oprema ne obvaruje? mislim, našli smo izvir tople vode...

Odrasti že, no :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sami psihologi... :rolleyes:

Bolje psiholog, kakor psihopat. :naughty:

Slike gor, slike dol... Dokler se bo po cesti vozilo (samo)morilsko, nas bo na cesti vedno manj. Dokler bodo na svetu po večini mamini sinčki, ki mislijo, da napaka drugega opravičuje nihovo, nas bo vedno manj.

Moje mnenje je še vedno enako. Psihopati ne sodijo na cesto. Samomorilci tui ne. Predvsem slednji naj si omislijo kako pokalico in si nekje na samem, kjer ne bodo na očeh in bodo lahko užili svoj poslednji mir, pošljejo "šus v glavo" in tako naredijo uslugo sebi in okolici.

Svet bo na ta način veliko lepši in ceste varnejše... No, za slednjo trditev je potrebno še nekaj malega pogajanj z državo, da bo kak evro davkoplačevalskega denarja več namenila za tisto, za kar je namenjen in ne bo namen lupljenja davkoplačevalcev zgolj polnjenje mošnjičkov zavaljenih uradnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je še vedno enako. Psihopati ne sodijo na cesto. Samomorilci tui ne. Predvsem slednji naj si omislijo kako pokalico in si nekje na samem, kjer ne bodo na očeh in bodo lahko užili svoj poslednji mir, pošljejo "šus v glavo" in tako naredijo uslugo sebi in okolici.

me res zanima, če lahko samomorilca prepričaš, da naj nekje drugje naredi samomor in ne na cesti. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!