Skoči na vsebino

Koliko nas bo letos na cesti preživelo?


moto rider

Priporočene objave

V resnici sem res manj brutalen. Čudak pa kjub vsemu sem... ;) Ampak o tem bi več znali povedati TommyP, DeX, Condor, Osa_Rider, Sanda, Snoopy, Mouse, MDR, morda celo KeC, BrumBrum... itd.

Bil si eden najboljših pionirjev! Rispekt!

Glej, ne gre se samo za to temo in par slik, nasplošno mi ni všeč odnos _moralizatorjev_. Par km/h nad omejitvijo zunaj naselja je kao ok, 100 več je pa bogoskrunstvo. Potem se pa najde umes še kdo ki trdi da se on striktno drži CPPja in da

10 km/h čez omejitev je manj 'grdo' kot 70 čez omejitev. sej to ti je pa jasno, a ?

zakaj mnenja drugih gledaš z viška? tako kot oni spoštujejo tvoje mnenje, bi lahko tudi ti spoštoval njihovo mnenje. ne morejo/mo razmišlat isto kot ti, svet bi bil nezanimiv!

ja, tudi brez vojn bi bil dolgčas, kajne?

Jao, pa plehki izgovori. Taki so mi najbolj všeč, ki jih mlečnozobke dajejo ...

in ne ni res, da MORAJO/MO vsakodnevno po cesti, to je odločitev vsakega posameznika - moraš samo umreti

in nazadnje, kdo si ti, da bi nekomu odpiral oči??? in zakaj si si zadal to nalogo?

ne bom govorila o metli in pragu

Jaz tudi ne. če bi te pa imel pri roki, bi ti orenk izprašil zadnjo plat, da bi si zapomnila, kdaj si neumnosti pisala.

Popravljeno . Popravil Alla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj mnenja drugih gledaš z viška? tako kot oni spoštujejo tvoje mnenje, bi lahko tudi ti spoštoval njihovo mnenje. ne morejo/mo razmišlat isto kot ti, svet bi bil nezanimiv!

Zato ker v temi o tem, kjer naj bi se govorilo o tem, koliko naj bi nas na cesti preživelo in o načinih kako preživeti nekateri posamezniki opravičujejo "morilsko" vedenje. Zato ker v temi, kjer se govori o morebitnih posledicah neodgovornega vedenja, posamezniki svojo neodgovornost opravičujejo s plehkimi izgovori, s katero hočejo prikazati superiornost nad ostalimi.

Zato gledam z viška, ker se mi (t.j. meni) zdijo takšni prispevki plehki. Sploh, če povzemajo npr. moje izjave izven okvirov objektivnosti.

žaljenje "butelj" ne gre poleg tega, ko si napisal da si dober človek

Pravzaprav to ni bilo žaljenje. Bil je poskus utemeljene obrazložitve lastnega mnenja. Glede na to, da nisi razumela, je bil verjetno slab poskus... Upam, da bo vsaj kdo drug razumel.

in ne ni res, da MORAJO/MO vsakodnevno po cesti, to je odločitev vsakega posameznika - moraš samo umreti

Dobro izhodišče. Tukaj sem celo zelo zadovoljen z izjavo. Le še utemeljitev pričakujem (ne pozabi na različne dejavnike življenja, kot so šola, služba, prosti čas, itd.) Z največjim veseljem bom prebral alternativno mnenje s takšno dispozicijo.

in nazadnje, kdo si ti, da bi nekomu odpiral oči??? in zakaj si si zadal to nalogo?

Zato, ker jaz sem vsak dan na cesti. In jaz vem, da nisem ne vem kako superioren nadčlovek in prekleto dobro vem, kaj s mi lahko na cesti zgodi. Zato bi rad nekaterim odprl oči in tako zmanjšal stopnjo tveganja zame (in za druge) ki cesto zaenkrat še vedno uporabljamo.

ne bom govorila o metli in pragu

Moja metla je bila že vsaj nekajkrat "znucana" in zamenjana. Veliko napak sem naredil in večino tudi "saniral", nekatere pa so žal nepopravljive. Tako pač je v življenju.

lp

Lp tudi tebi in varno vožnjo. Želim si, da boš na tisti strani statistike, ki bo preživela brez poškodb. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žaljenje "butelj" ne gre poleg tega, ko si napisal da si dober človek

lp

Zaradi tega še nekdo ni slab človek, sploh pa Piki podaja t.i. "žaljivke" premišljeno in sploh ne iz navade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PikiJapok (a.k.a. Željko Petrušić) ne jokca... Ne želi postati boljši človek. Rešujem probleme, na katere naletim in SEM dober človek.

Res je, da na takšne poste, kot je tvoj, gledam zviška, kot na še en izliv neodgovornega mlečnozobca, pri vsem tem se pa zavedam, da se lahko tudi motim.Če povem drugače:

Če jaz opišem vzročno posledično povezavo o posledicah prometne nesreče izven 5 sekund ropotanja in mi ti primerjaš nevarnost na cesti z nevarnostjo na smučišču, da bi "razvrednotil" moje pisanje, potem enostavno ne morem drugače, kot da ti rečem: butelj!

Če ne zaradi drugega pa zato, ker po cesti MORA vsakodnevno cela množica osebkov z najrazličnejšimi psiho-fizičnimi dispozicijami. Ker cesta je vsakdan vseh nas.

Po drugi strani pa vem, da nisi hotel napisati takšne bedarije kot si jo. Da si enostavno podlegel nagonu "popularnosti" in nimaš dovolj jajc, da bi enostavno podal svojo vsebino.

Praviloma take poste preskočim, kot si najbrž že opazil. Ponavadi se tudi ne spuščam v "osebne obračune". Tokrat sem izjemoma odgovoril na zato, da ti (morda) odprem oči. Ni važno, kdo govori, važno je KAJ govori. .)

Once again, provociraš in obračaš. V tem ti moram priznat premoč, ker to obvladaš.

Se ti je pa spet zapisalo par neumnosti, recimo prva. Res nam je nekako že v navadi da morata biti v vsaki družini najmanj dva avtomobila, da če pri hiši nimajo vsi polnoletni izpita je že skoraj sramota. Ampak koliko od teh je resnično vsaj minimalno psihofizično sposobno za volan? Kdo je rekel da MORA cela kopica ljudi voziti. Pa ne mi z zdravniškimi pregledi, ker razen za poklicnega šoferja, dobi potrdilo da je zdrav in sposoben vsak (pustmo 5 izjem v celi slo). Ravno tako je z izpiti. Naredi ga vsak, ki se ga loti delat, vprašanje je samo število ur. In potem se moramo vsi tisti ki smo sposobni normalne vožnje, na račun luksuza posameznikov (javni prevoz še vedno obstaja in ne, ni samo za mladoletne) cijazit po naših cestah in kar je huje - požirat njihove napake. Razumem da ljudje morajo potovati, vendar naj bodo pošteni do sebe in predvsem do drugih. Naj si glede na svoje sposobnosti izberejo ustrezno vrsto prevoza.

Narobe si ocenil, tule ne gre za osebni obračun. Če bi šlo, bi ti napisal PM ali pa razčistil s tabo kasneje, ob srečanju na priljubljeni lokaciji recimo (ker vem da se da s tabo čisto normalno pogovarjat). Meni je poleg tega kaj nekdo govori, zelo pomembno kdo ta nekdo je. Ne bo me prekrškal učil upoštevanja ZVCPja, kot me ne bo pedofil ljubezni do otrok. In če so nauki ki jih ti deliš tako sveti in upoštevanja vredni, da bi se jih vsi morali držati, zakaj se jih sam ne. Tukaj postane pomembno kdo govori.

Sem hotel napisat še kaj, pa so prišepetovalci že odšli na kosilo in nimam pojma o čem bi še pisal, sem pač človek brez vsebine :baa:

10 km/h čez omejitev je manj 'grdo' kot 70 čez omejitev. sej to ti je pa jasno, a ?

S stališča ZVCP sigurno ...

Jao, pa plehki izgovori. Taki so mi najbolj všeč, ki jih mlečnozobke dajejo ...

Jaz tudi ne. če bi te pa imel pri roki, bi ti orenk izprašil zadnjo plat, da bi si zapomnila, kdaj si neumnosti pisala.

Ajoj Simon, a je spet suša, da tolk fantaziraš? :D

Zaradi tega še nekdo ni slab človek, sploh pa Piki podaja t.i. "žaljivke" premišljeno in sploh ne iz navade.

Če malo posplošimo, dober človek vseeno ne more biti, če obklada ljudi z žaljivkami.

Vendar v tem primeru govorimo o PikiJapoku, on pa žaljivke (kot si napisala, v narekovajih) plasira zelo načrtno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar v tem primeru govorimo o PikiJapoku, on pa žaljivke (kot si napisala, v narekovajih) plasira zelo načrtno.

Hi hi... se mi je zdelo, da se motim... ;)

In vesel sem, da je tako!

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodatek:

Kar se pa tiče kdo govori, se vseeno ne bi čisto strinjal... Ali je vojak tudi dejansko "stroj za ubijanje"? Ali mora biti "zakonski svetovalec" nujno poročen? Ali je lahko celo ločen? itd.

Oba veva, da je bila tisto z "butljem" provokacija, ki je ciljala širše in ne nate. In nobeden od naju ni ravno butelj. In kolikor te poznam, se rad malo hitreje pelješ (in nisi edini). Ali to sedaj pomeni, da midva, ki roko na srce oba kršiva CPP, pa čeprav vsak na svoj način, ne moreva povedati ičesar pametnega s področja varnosti v prometu? Vsak s svojega zornega kota...

Če pa bi se nas kršiteljev nabralo več, bi morda lahko ravno zaradi širine (vsak s svojega stališča) morda celo kaj dosegli pred "državo" - tako da bi utemeljeno povedali, zakaj smo kršitelji. Dokler se pa obkladamo z butlji (bodiva iskrena, na tem forumu je to še mil izraz) in dokler se bomo kregali med seboj (ker jaz vozim moped, ti SS-a, on pa drek-pumpo)... bo tako ko je. Jebena stranka bomo pa mi - ker smo bolj ranljivi od avtomobilistov in kamionarjev...

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre samo za take osebke. Gre za nas vse. Nam vsem ni odveč občasen opomin s pomočjo "neokusnih" fotografij, saj v tem pospešenem potrosniškem času polnem zahtev po več, bolje, hitreje ipd. vsi radi pozabljamo na posledice nespametnih početij.

In v času, ko dnevno gledamo vojne grozote po TV, je izgovor, da krvave slike ne sodijo v javnost, popolnoma brezpredmeten.

Odpor proti takim slikam je v glavnem pogojen s tem, da ljudi zbode njihova lastna krivda, njihova lastna brezbrižnost na tem področju.

Sam se ob pogostem videnju krvi, mesa in poškodb od udarcev vozil in krogel še kako dobro zavedam kako krhko je življenje. Tudi človeško odeto v raznorazne varnostna oblačila in kletke.

Se popolnoma strinjam. Kar je meni samoumevno pa mogoče komu drugemu ni in mu je treba stvar predstaviti z zornega kota, ki mu bo lažje razumljiv.

Forum je pač lahko zanimivo mesto za izmenjavo mnenj in izkušenj, včasih pa tudi čisto navadno nabijanje in kontranabijanje.

P.S.

Če kdo meni, da moraliziram okrog zadev, ki bi jih naj v preteklosti zagovarjal, naj mi komot zapre usta z navedbo teh izjav. Svoj delež neumnosti sem naredil in nisem ponosen nanje niti jih reklamiram. Če in kadar kršim CPP, sprejemam vse morebitne posledice tega početja in ne jokcam, v nedogled, kako je vse okrog mene nevarno, sam sem pa pravi angelček. Vesel sem, da sem po vsem tem času živ in cel in da sem na prevažanje z motorjem začel gledati s čisto drugimi očmi, delno tudi zaradi ljudi, ki sem jih spoznal na tem forumu, tako online kot offline in za to sem jim hvaležen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodatek:

Kar se pa tiče kdo govori, se vseeno ne bi čisto strinjal... Ali je vojak tudi dejansko "stroj za ubijanje"? Ali mora biti "zakonski svetovalec" nujno poročen? Ali je lahko celo ločen? itd.

Oba veva, da je bila tisto z "butljem" provokacija, ki je ciljala širše in ne nate. In nobeden od naju ni ravno butelj. In kolikor te poznam, se rad malo hitreje pelješ (in nisi edini). Ali to sedaj pomeni, da midva, ki roko na srce oba kršiva CPP, pa čeprav vsak na svoj način, ne moreva povedati ičesar pametnega s področja varnosti v prometu? Vsak s svojega zornega kota...

Če pa bi se nas kršiteljev nabralo več, bi morda lahko ravno zaradi širine (vsak s svojega stališča) morda celo kaj dosegli pred "državo" - tako da bi utemeljeno povedali, zakaj smo kršitelji. Dokler se pa obkladamo z butlji (bodiva iskrena, na tem forumu je to še mil izraz) in dokler se bomo kregali med seboj (ker jaz vozim moped, ti SS-a, on pa drek-pumpo)... bo tako ko je. Jebena stranka bomo pa mi - ker smo bolj ranljivi od avtomobilistov in kamionarjev...

Seveda lahko marsikaj poveva na to temo. Vendar poveva oz. napiševa. Do tukaj nimam nobenih problemov.

Tudi sam imam na vsake toliko slab dan in komu povem kaj se sme, česa se ne sme (zakonsko gledano), kaj mu po svojih izkušnjah in logiki priporočam, če hoče preživet na cesti. Nikoli mu pa tega ne prodajam kot edino zveličavno mnenje oz. še huje, nikoli mu tega ne vsiljujem, ker vem da se niti sam ne držim vsega.

In to je točka v kateri se razhajava.

@Yoda: :rolleyes: kako naj ti zapremo usta z navedbo kakršnih koli izjav, če pa je to tvoj prvi post ...

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yoda je Fritz z močjo in lightsabre-om ;)

Zdajle se mi že čudno zdi, da tako žolčno debatiramo takšni, ki se, čeprav smo si kot vozniki precej različni, v osnovi strinjamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to je točka v kateri se razhajava.

Zanimivo. Zase vem, da živim natanko to kar pišem, da sem dosleden in se držim rdeče niti. Tako na forumu kakor v življenju. Sedaj... Ali misliš slednje ne drži zate, ali ... :hmm:

Tudi se ne spomnim, da bi kadarkoli komurkoli kaj vsiljeval... Spomni me, da se takoj popravim/opravičim, če sem kdaj storil kaj takega. To bi se mi zdelo vse graje vredno - in res bi dolgoval opravičilo!

Če pa provokativna (včasih resda retorična) vprašanja, na katera zaletavi posamezniki nimajo odgovorov, smatraš kot vsiljevanje, potem... potem se pa res razhajava.

@Yoda: May the horse-power (a.k.a. force) be with You!

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yoda je Fritz z močjo in lightsabre-om ;)

Zdajle se mi že čudno zdi, da tako žolčno debatiramo takšni, ki se, čeprav smo si kot vozniki precej različni, v osnovi strinjamo.

Zasljepljen od lightsabra, te nisem prepoznal ;)

Zanimivo. Zase vem, da živim natanko to kar pišem, da sem dosleden in se držim rdeče niti. Tako na forumu kakor v življenju. Sedaj... Ali misliš slednje ne drži zate, ali ... :hmm:

Tudi se ne spomnim, da bi kadarkoli komurkoli kaj vsiljeval... Spomni me, da se takoj popravim/opravičim, če sem kdaj storil kaj takega. To bi se mi zdelo vse graje vredno - in res bi dolgoval opravičilo!

Če pa provokativna (včasih resda retorična) vprašanja, na katera zaletavi posamezniki nimajo odgovorov, smatraš kot vsiljevanje, potem... potem se pa res razhajava.

@Yoda: May the horse-power (a.k.a. force) be with You!

Lahko da živiš tako kot pišeš, vendar ko ti to ustreza, pisanje zaviješ v celofan, na vrh pa dodaš lepo rdečo pentljo. Potem vse to še tako obrneš da se vidi samo lepa prva stran.

Hmm, izgovor na provokativnost in retoričnost pride hitro prav, ko te "obtožim" vsiljevanja svojega mnenja drugim. Ne da se mi (niti nimam toliko časa, danes sem za cel teden pokuril kvoto, namenjeno motosvetu) iskati tvojih postov in citirati izjave (nekatere so bile takrat celo izbrisane/popravljene s strani moderatorjev), na pamet pa tudi ne bom govoril, ker nočem česa napačno citirati (besedo za besedo) po spominu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, izgovor na provokativnost in retoričnost pride hitro prav, ko te "obtožim" vsiljevanja svojega mnenja drugim.

Bom še enkrat ponovil:

Opravičujem se vsem, ki so se zaradi mojega mnenja kadarkoli počutili prizadete. Moj namen ni nikogar prizadeti, le predstaviti še enega imed možnih pogledov na stvar.

S tem opravičilom nikakor "ne jemljem besed nazaj". Še vedno stojim za napisanim. Zgolj opravičujem se vsem, ki so bili zaradi mojega pisanja prizadeti.

Moj namen je izključno (tudi z lastnimi izkušnami) opozoriti na težo posameznih dejanj, ki jih lahko motoristi zagrešimo in po možnosti obvarovati koga (sebe) pred lastno (nekogaršnjo) nespametjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in KOLIKO NAS BO LETOS NA CESTI PREŽIVELO?....

Če strnem dosedanje pisanje in nadaljujem tam, kjer smo se ustavili pred prodajanjem megle:

Preživela nas bo velika večina, a vsaka žrtev je boleča in ponavadi nepotrebna. Lani smo samo na "ridah" izgubili dva kolega. Eden

je sicer imel več sreče in preživel. Drugi je podlegel (sicer ne na ridah). V spomin slednjemu greva s Suzano vsake toliko na Unško pokopališče in prižgeva modro svečko. Bila sta namreč tudi sodelavca.

Nadalje... Če pomislim na lani... Se moram zahvaliti TommyP-ju! Hvala za izkazano požrtvovalnost! Glede na situacijo, bi lahko tudi midva zaradi naleta končala v onostranstvu.

Če pomislim po drugi plati... Koliko je možnosti, da kdo izmed nas naleti na okajenega voznika, ki nič hudega sluteč, prepričan v svoj prav pozno zvečer sede v avto in se napoti domov, misleč - malo sem spil, zdaj ne bo več nobenega - hitro domov, da koga ne poškodujem. Pa se je žal izteklo tako, da je motorist obležal... na srečo preživel.

Voznik avtomobila ni hotel hudega. Priznal je krivdo. Priznal odgovornost. Priznal, da glede na to, da ne uživa alkoholnih pijač zanj pomeni popita količina preveč. Priznal, da je računal, da se bo lahko varno pripeljal do doma in je ravno zato raje počakal do večera... Ampak se je kljub temu zgodilo!!! Ali je vreden pomilovanja? NE!!! Odgovarjati mora!!!

Lahko bi nas preživelo več... Jaz sem lani padel zaradi zmanjšane pozornosti. Ne zaradi zavor, ne zaradi gum, ne zaradi tega, ker je voznica avtomobila "parkirala sredi ceste"... Zato ker sem bil premalo pozoren.

@Klajba je padel zaradi lastne napake. Na isti način jih je na istem mestu padlo že mnogo. Ne gre za gume! Ne gre za asvalt! Gre za "realnost" v naših glavah. Gre za izzivanje usode. Gre za neodgovornost do sebe in drugih. Pa je dober človek, kakor tisti voznik avtomobila, ki sem ga opisal. S @klajbo sva bila "sodelavca"... Nimam žal besede čezenj... A šel je čez mejo...

@Ernesto, naj počiva v miru, je cesto poznal... Prevozil jo je že n-krat. Ponavadi je (podobno kot jaz) miril razgrete glave... Kaj se je dejansko zgodilo tisto noč, bo ostala "večna skrivnost", ki je odšla z njim v rani grob... Tudi jaz sem dostikrat tam vozil ponoči in opazil, da so tla pogosto spolzka zaradi obilice "mrzlekov" ki se zlivajo iz pobočij... Sklepam, da je zanemaril ta dejavnik.

@Misty je prej rekel, da je vožnja z motorjem nevarna po defaultu. Morda se odgovor na "tvoje" vprašanje skriva ravno tukaj. V napaki v razumevanju. Ni nevaren motor, ne cesta... Nevaren je zgolj in samo voznik. Sebi in drugim. Dokler se kot vozniki ne bomo začeli tega kolektivno zavedati, nas bo umrlo preveč!

Da bi nas preživelo več, je morebiti dobro, da se na takšnih forumih pogovarjamo o svojih izkušnjah. Da jih izmenjujemo, da se čimveč naučimo iz lastnih in tujih napak. Da si pomagamo, da sodelujemo...

Ali je res važno, ali vozimo enduro, SS petarde ali drek-pumpe? Na cesti smo vsi udeleženci v prometu. Oz. samo en del udeležencev v prometu. Na cesti vendar obstajajo določena pravila. Obstajajo neke povprečne potovalne hitrosti (čisto situacijske in ne splošne). Če se kolona iz morja po "Črnem kalu" navzgor X km/h, je lahko v določenih primerih popolnoma varno z motorjem jo prehiteti, magari čez dvojno polno... Včasih pa je to lahko smrtno nevarno. Lahko pa mirno rečemo, da je hitrost X krat 2 prevelika (ker je ostali udeleženci ne pričakujejo)!!!

Ali je 160 preveč? Na cesti od Kalc do Grčarevca zagotovo ne... Avtomobili vozijo 100 ali 120, nobenega stranskega dovoza, nobenih hiš, pešcev, nič.... Ali je varno z enako hitrostjo voziti po enako dolgi ravnini od Lipelj do Planine... Po moje ne... Traktorji, obiskovalci pokopališča, križišče na sredini, ...

Ali je varno po "ridah" voziti 75??? Po moje za večino motoristov, ki so tam vsakodnevno NI!!! Ker je statistika padcev (cca. 5 - 10 na teden v sezoni) previsoka.

Ampak krive so gume, kriv je asvalt, krivo je XYZ... Namesto, da bi si priznali, da niso sposobni odvoziti tako kot @Pero ali @biker77 in ga povprašali za kak nasvet so vsi polni sami sebe in ga pulijo na srečo... Življenja pa visijo na nitki... Njihova in življenja drugih.

Če ne moreš obdržati motorja med vožnjo, kako lahko sploh pomisliš na to, da točno veš, kam ga bo pot zanesla po padcu? Morda v nasproti vozeč avto, v katerem mož pelje ženo in novorojenčka iz Postojnske porodnišnice?

Preveč je odprtih tem, da bi nas preživelo dovolj. Preveč je dejavnikov nečimrnosti, a bi nas preživelo dovolj. Kajti že če bi vsi (mi) bili vzorni vozniki, ne bi preživeli vsi.

Uf... to pa je diskurz... svaka čast vsem, ki pridete do sem... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redko se dva osebka še drugič strinjata. In na žalost mnogi ne poznajo termina "strpnost", zgolj vzvišeno prepričanost bolj papeškega od papeža.

In bolj in bolj opažam, da je najbolj razvita mišica človeški ego. :unsure:

Zato so Angleži izumili tisti svoj famozni "Point of view".

Popravljeno . Popravil Mutika
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema bi lahko bila zanimiva. :naughty:

Če bi se večina nas zavedala, da je naše poslanstvo svojim potomcem s ponosom in do potankosti natančno prenesti našo zgodbo... Če pa kdo slučajno stakne cmok v grlu ob pomisli, da bi svoj "video arhiv" v celoti ponosno pokazal svojemu potomcu, naj se vpraša, kaj počne narobe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se lahko še jaz pofočkam?

Jaz bi tudi rad preživel, tako kot lani, brez padcev in drugih težav.

Mogoče mi pomaga previdnost takele vrste:

- če vidim na stranski cesti avto, ki čaka na vključitev v promet, predvidevam, da bo skočil pred mene. Ali sem prehiter ali pa me ne vidi, v obeh primerih lahko najebem - in pa spet gas, ko sem prepričan, da tega ne bo naredil

- če dohitim traktor in ima ta možnost, da skrene levo na traktorsko pot, predvidevam, da bo to naredil (kdo pa ima/uporablja smernike na traktorju?). Da o avtomobilistih (ne vem, a se mi samo zdi, ali jih zaradi pogostosti srečevanja tako okarakteriziram) s KR in LJ registracijo ne govorim - vsi tako prekleto šparajo tisto lučko v žmigavcu...

- če dohitim kolon(ic)o za počasnejšim avtom/kamionom/traktorjem.., predvidevam, da bodo počasnejšo oviro poskusili prehiteti vsi pred mano in pri tem ne bodo pazili preveč na dogajanje za seboj, ampak pred seboj. Torej koncentracija na vozilo, ki ga je treba prehiteti, ne pa na mene, ki sem se dokaj hitro prikradel za hrbet. Raje potem prehitim za avtom pred menoj, kot pa da me nabaše z desne. Izgovor, da me ni videl, mi ne bo nič nucal, če bom sesut.

Tako nekako, predvidevam, recimo, da se lahko zgodi slaba varianta in se ne zanašam na 'saj me vidi, bo že počakal/ne bo tega naredil itd', kljub temu pa gledam pozitivno: vse se bo dobro izšlo.

In se mi zdi, da če do kritične situacije pride, da se zmažeš, če gledaš, kako se boš optimalno rešil. Če v kritičnem trenutku pomisliš 'jeb..ti, sesul se bom', se verjetno tudi boš.

Vseeno mi pa gredo na k.. kamikaze, še bolj v avtu kot na motorju pa prepotentni kolesarji na preozkih cestah, po možnosti v 'rush-hour'. Naj si pač nabavijo a)motor ali b)sobno kolo. Z vsem dolžnim spoštovanjem (čeprav je to malo off-topic), tudi sam grem včasih na bicikel, a ne na tak način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se lahko še jaz pofočkam?

Jaz bi tudi rad preživel, tako kot lani, brez padcev in drugih težav.

Mogoče mi pomaga previdnost takele vrste:

- če vidim na stranski cesti avto, ki čaka na vključitev v promet, predvidevam, da bo skočil pred mene. Ali sem prehiter ali pa me ne vidi, v obeh primerih lahko najebem - in pa spet gas, ko sem prepričan, da tega ne bo naredil

- če dohitim traktor in ima ta možnost, da skrene levo na traktorsko pot, predvidevam, da bo to naredil (kdo pa ima/uporablja smernike na traktorju?). Da o avtomobilistih (ne vem, a se mi samo zdi, ali jih zaradi pogostosti srečevanja tako okarakteriziram) s KR in LJ registracijo ne govorim - vsi tako prekleto šparajo tisto lučko v žmigavcu...

- če dohitim kolon(ic)o za počasnejšim avtom/kamionom/traktorjem.., predvidevam, da bodo počasnejšo oviro poskusili prehiteti vsi pred mano in pri tem ne bodo pazili preveč na dogajanje za seboj, ampak pred seboj. Torej koncentracija na vozilo, ki ga je treba prehiteti, ne pa na mene, ki sem se dokaj hitro prikradel za hrbet. Raje potem prehitim za avtom pred menoj, kot pa da me nabaše z desne. Izgovor, da me ni videl, mi ne bo nič nucal, če bom sesut.

Tako nekako, predvidevam, recimo, da se lahko zgodi slaba varianta in se ne zanašam na 'saj me vidi, bo že počakal/ne bo tega naredil itd', kljub temu pa gledam pozitivno: vse se bo dobro izšlo.

In se mi zdi, da če do kritične situacije pride, da se zmažeš, če gledaš, kako se boš optimalno rešil. Če v kritičnem trenutku pomisliš 'jeb..ti, sesul se bom', se verjetno tudi boš.

Vseeno mi pa gredo na k.. kamikaze, še bolj v avtu kot na motorju pa prepotentni kolesarji na preozkih cestah, po možnosti v 'rush-hour'. Naj si pač nabavijo a)motor ali b)sobno kolo. Z vsem dolžnim spoštovanjem (čeprav je to malo off-topic), tudi sam grem včasih na bicikel, a ne na tak način.

Bravo zelo dobro povedano !! Ce bi vsi vozili tako previdno mislim da bi bilo malo nesrec!Tudi jaz vozim zelo podobno bi pa se dodal nekaj glede prehitevanja kolone,ter voznje skozi nepregledne ovinke!Nikoli ne prehitevam kolone na enkrat marvec avto za avtom ko se prepricam da me vid.So pa pacienti v avtomobilih kateri namenoma zapeljejo pred motor (ze dozivel )<ces ce moram jaz bit v koloni bos ti tut!! :headbang:

Nepregledne ovinke je treba jemat z veliko mero previdnosti in precej pocasneje kot bi sicer lahko,pa tudi ce lahko in ce je pregleden se je treba zavedat da je lahko pesek na cesti, luknje nasproti vozeci kamikaze (avtomobilisti in motoristi itd),ter da nismo na dirkaliscu!

Veliko varnih km vam zelim!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz vozim podobno! Pa še nekaj, če lahko dodam. Nikoli ne prehitevam vozil v momentu, ko zavijajo na stransko cesto in na njej že čaka nov voznik, ki se vključuje na glavno. Velikokrat namreč vozniki spregledajo motorista zaradi avtomobila pred njimi (ki zavija na njihovo prednostno cesto). Pravtako v vseh naseljih spoštujem omejitve, saj nikoli ne veš, kdaj bo kakšna ovira na cesti (otrok, žival, vozilo, ki zavija itd.). Dejstvo je namreč, da vozniki spregledajo motoriste že pri 50km/h, kaj šele, če pelješ 100. Nikoli nisem vozil po omejitvah zaradi kazni, ampak zaradi svoje varnosti. Razen izven naselij, če se mi zdi, da je možno peljati več kot 100km/h. Nažalost motociklizem ni video igra, kjer se po padcu vrneš na stezo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevanje avtobusa je lahko zelo nevarno. V smeri vožnje bo z desne ceste, ki ima odvzem prednosti, vozilo zapeljalo na levo pred avtobusom (ker bo ocenil, da lahko) in direktno čelno pred tebe na tvojo špuro, ko boš vzporedno z avtobusom.

Pomeni, ko prehitevaš nepregledno vozilo (kamion, šleper, avtobus), se najprej prepričaj s pogledom po desni strani, da ni kake ceste, potem preveri, če ni nasproti vozečega vozila in se pri prehitevanju čim bolj odmakni od avtobusa(kamiona) v levo. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še jst mal'.

Mojemu kolegu (motoristu), bil pa je na srečo z avto, je traktorist brez opozorila Z NJIVE zapeljal na cesto.

Avto totalka!!! Njemu na srečo nič.

Kaj pa, če bi bil z motorjem???

Samo povedal sem, da je tudi to mogoče!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še jst mal'.

Mojemu kolegu (motoristu), bil pa je na srečo z avto, je traktorist brez opozorila Z NJIVE zapeljal na cesto.

Avto totalka!!! Njemu na srečo nič.

Kaj pa, če bi bil z motorjem???

Samo povedal sem, da je tudi to mogoče!

In se to tudi dogaja :headbang: pa ne samo traktoristi... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!