Skoči na vsebino

Nosilec registrske tablice


dusk

Priporočene objave

On 2017-6-12 at 9:59 AM, NumLock said:

Ja, vse lepo in prav, ampak zakaj težijo k odsevniku, če je zadaj itak štop luč, ki nenehno gori?
Totalna bedarija ... jaz načeloma imam na obeh motorjih že lepo serijsko integrirano, ampak se mi zdi nameščanje tega naknadno vam, ki tega nimate serijsko, pač nesmiselno. Ampak v naši butasti državi se je pač treba navadit, da je več stvari nesmiselnih. :?

Štop luč vedno gori, najbrž si se zmotil?

Kako si viden, če npr. motor crkne in ga moraš pustiti stati ob cesti? Takrat pride mačje oko še kako prav. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sem jaz gledal, imajo nekje od sredine 80 tih let (prejšnjega stoletja) vsa vozila odsevnik kot del zadnje luči. Oblika in izvedba se je tokom let malo spreminjala. Včasih (na začetku) je bil odsevnik jasno viden, potem vedno manj in ga sedaj s prostim očesom ne vidiš. Moj  Ktm je letnik 2008 in ima "vse v enem" . Kakšnih 20 ledic je nekako pol na pol pozicija in zavorna luč, vse okoli njih pa je odsevnik, ki se ga jasno vidi, če ponoči slikaš zadnjo luč s flešem.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Mogoče to ? Saj ni veliko. 

 

5.18

odsevnik

 

Pa še ena zanimivost.

16. Nobeno vozilo ne sme biti opremljeno s pomožnimi viri svetlobe, ki oddajajo svetlobo, neposredno ali posredno vidno pri običajnih pogojih vožnje, razen s tistimi, ki so namenjene za osvetljevanje naprav za upravljanje, ter opozorilnih in kontrolnih svetilk ali prostora za potnike.

5.13 žaromet za meglo

pomeni žaromet, ki se uporablja za izboljšanje osvetlitve ceste v megli, snegu, nalivu ali oblaku prahu,

... to se pravi 1: ....da zdej dam lahko gor folijo, ali ne? ...a vse te kemijsko-fizikalne poskuse naredim doma, ali imajo policisti mobilni laboratorij za vse to?

 

...to se pravi 2:..... da moram odstraniti LED dodatne pozicijske luči za boljšo vidnost (motorja in mene)  podnevi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Zivnorc pravi:

... to se pravi 1: ....da zdej dam lahko gor folijo, ali ne? ...a vse te kemijsko-fizikalne poskuse naredim doma, ali imajo policisti mobilni laboratorij za vse to?

 

...to se pravi 2:..... da moram odstraniti LED dodatne pozicijske luči za boljšo vidnost (motorja in mene)  podnevi?

Na kratko; uporabi homologirane dele in naprave. Ker homologacijski organ naredi vse te preizkuse namesto tebe. 

Ni treba. Homologiraj predelavo. 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Na kratko; uporabi homologirane dele in naprave. Ker homologacijski organ naredi vse te preizkuse namesto tebe. 

Ni treba. Homologiraj predelavo. 

... ne me narobe razumeti, se ne grem nobenih besednih dvobojev..  :P

...ampak:

v točki 16 piše... nobeno vozilo ne sme biti opremljeno s pomožnimi viri svetlobe..itd.....

.... če pa homologiraš, pa lahko..  :eek:...

...vem... nič nimaš s tem... tako so napisali "višji organi"  :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da je problem v "pomožnimi viri svetlobe" (verjetno kje piše tudi kaj so pomožni viri) , "tvoje" ledice so bolj "dodatni viri" (po moje) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

Štop luč vedno gori, najbrž si se zmotil?

Kako si viden, če npr. motor crkne in ga moraš pustiti stati ob cesti? Takrat pride mačje oko še kako prav. 

To je bil lapsus ... verjetno si toliko inteligenten, da veš, da sem mislil luč kot celoto, ampak sem jo poimenoval "štop luč" .

Drugače se pa strinjam, glede mačjega očesa. Dejstvo je, da je varnost na prvem mestu, osebna pa sploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

... ne me narobe razumeti, se ne grem nobenih besednih dvobojev..  :P

...ampak:

v točki 16 piše... nobeno vozilo ne sme biti opremljeno s pomožnimi viri svetlobe..itd.....

.... če pa homologiraš, pa lahko..  :eek:...

...vem... nič nimaš s tem... tako so napisali "višji organi"  :P

 

 

Zato ti bodo na homologaciji povedali, če lahko opremiš vozilo z dodatnimi reflektorji in ostalo svetlobno opremo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Malo silikona med tablico in nosilec tablice, pa je okvir tablice razbremenjen  in ni več nevarnosti da bi tablicoizgubil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne da, standard nosilec je pač malo čuden. Sem gledal da bi z dvostranskim trakom prilimal tablico dodatno na okvir, ker celega bo verjetno težko odtrgalo.

Ta stari se mi je odlomil po sredi navzgor potem pa proti enmu zobu in je tudi tega odtrgalo,k sreči ta drugi zdržal zgoraj.

Ima pa ta novi okvirček samo po 1 zob zgoraj in spodaj. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Xebec pravi:

Pozna kdo kakšno malo bolj sigurno varianto okvirja tablice? Danes menjal, pa tudi ta nov zgleda da se bo zlomil če ga mal grdo pogledam...

Če te prav razumem imaš tablico v okvir tablice fixirano samo s plastičnimi zatiči, ki so v okvirju tablice....

Jaz imam (že od prej) narejeno tako, da je tablica prevrtana in privijačena z istimi vijaki, ki držijo tudi okvir tablice na blatniku. Je pa to neugodno v primeru odvzema tablice (pri morebitni nesreči...) ker je treba zadevo odvijačit, in ne samo hitro in enostavno plastične zatiče odmaknit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, samo v okvir je dana. Če bi jo vrtal, bi vijaki ki držijo okvir na nosilec prišli ravno skozi črke/številke tablice, kar pa bi se organi takoj sprdnili. Da bi pa uporabil vijake ki držijo sam nosilec pa ni možno.

Na sliki se vidi: okvir se prišraufa s 3 vijaki. 1 na vsaki strani in še eden v tisti mali luknji na spodnjem koncu "V"ja

596e64912f7bf_GiviSR2126rack.jpg.b7d4f89fef08c7d11285be1884c0b914.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi dal vmes še eno ploščo (npr. 2mm alu) iste velikosti kot nosilec tablice? Pa bi lahko malo bolj konkretno (čvrsto) zadevo privijačil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstajajo tudi pločevinasti okvirčki tablice. Sicer jaz imam na kawi kar zvrtano tablico in privijačeno na nosilec. Najbolj drži.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, izibajker pravi:

Kaj pa če bi dal vmes še eno ploščo (npr. 2mm alu) iste velikosti kot nosilec tablice? Pa bi lahko malo bolj konkretno (čvrsto) zadevo privijačil?

Ni problem da okvirček nebi bil dovolj prišraufan, problem je ker so tko cheap narejeni, da se še v kinder jajčku dobi boljša plastika :(

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

obstajajo tudi pločevinasti okvirčki tablice. Sicer jaz imam na kawi kar zvrtano tablico in privijačeno na nosilec. Najbolj drži.

Sem videl ja. Sam tist inox tako ven seka pol da ni za nikamor.

Se bom še danes malo igral, pa da vidim če pogruntam kaj pametnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Xebec

... sem ti poslal ZS...

... drugače pa si naredi iz česa samo tiste kotnike, ali pa košček kake plastike, pločevine...itd., pa mali vijak skozi, da ti drži rob tablice.

....al pa samo vijak skozi rob okvirja tablice, pa kleparska podložka....

Malo se znajdi..  ;)

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse odločeno in rešeno. Bom prevrtal tablco pa direkt gor našraufu. Že use označen kje morm prevrtat, grem po mašino in itak sm lih svedr tiste velikosti zgubu al pa zlomu enkat zgleda :headbang:

Kurc gleda, ta tretič pa ne grem u merkur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Xebec pravi:

Vse odločeno in rešeno. Bom prevrtal tablco pa direkt gor našraufu. Že use označen kje morm prevrtat, grem po mašino in itak sm lih svedr tiste velikosti zgubu al pa zlomu enkat zgleda :headbang:

Kurc gleda, ta tretič pa ne grem u merkur.

tablico lahko premakneš malo gor dol, poglej na fotki, važno, da ne spreminjaš črk in številk, da ne zgledajo drugače19146187_1431390430263838_7917698261745626272_n.jpg.17f28ff0969214a0e0a8300601aaae95.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem. Sm gledu al bi prtrdu na 2 al 3 mestih. Sam bi 3 vijak prsu lih na mejo R ja tko da bom raj sam 2. 1 nad grbom pride cist v belo 2 pa v desni zgornji kot EU polja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 vijaka je čisto dovolj, ne bo odpadla. Sem imel na SXu in sedaj na Zju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam jo imam prilimano na nosilček in mi je nekje na 2/3 od vrha dol kjer nosilčka ni več popolnoma napokala oz. počila tako, da bo potrebno čez zimo po novo. 

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz ponavadi dva šravfa...če pa mopi to ne omogoca pa un siv obojestranski salotejp ko 1mm debel.....do 307 po gps drži!

Luknje v tablico vedno kr z žgrblom naredu...lepše se pol vsede tja kamor prišravfaš saj tk malo zapiga v luknjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S temi plastičnimi "nosilci registrskih tablic" je pri nas očitno sistemski problem. Zgleda, da so slabo dimenzionirani (debelina plastike, slabi zatiči...??). Tudi moj nosilec je precej labav, zato je že prejšnji lastnik prevrtal tablico in jo z 2 vijakoma privijačil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti "naši" plastični okvirji so čisto ok!...Za določene modele mopedov.:panic:..Na Hondi XX čist kul...Na večini mopedov jih pač nimaš in tablico privijačiš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!