Skoči na vsebino

Radar zasede po slovenskih krajih


Pervy

Priporočene objave

imajo izurjen tudi sluh mene je model slišal da se peljem preveč vsako ugovarjanje je bilo brezveze :headbang:

No, mogoče te pa sploh ni štrafal zaradi hitrosti, pač pa zaradi glasnega/sunkovitega pospeševanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred enimi 2-3 leti. trije kolegi z cestaki en za drugim iz golice dol, spodaj avstrijski policaj.

on na oko oceni "yamaha 73 km/h, suzuki 75 km/h, honda 73 km/h" in napiše kazni. so se nekaj hoteli pogajat pa je začel "yamaha sprednja guma zlizana - 1000€, honda preglasni izpuhi itd." in so hitro plačali kazen za hitrost.

lahko da mi spomin malo nagaja in da hitrosti niso natančne :naughty: ampak tako je šlo. prvo kazen za hitrost, malo nižja kot bi bila za tako hitrost, na prigovarjanje pa naštevanje dodatnih kazni, ki jih bodo fasali če bodo še dolgo komplicirali.

jemljejo kartice, te spremijo do bankomata itd. skratka ni težav :evilgrin:

lani je en naš junak gor šel brez tablice, brez izpita, brez vsega in vozil kot da je pri nas. na vrhu so se avstrijski motoristi zgražali in ga tako zaparkirali da ni mogel odpeljat preden je prišla policija. sledil je odvzem motorja, enormne kazni itd. kako se je končalo ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mogoče te pa sploh ni štrafal zaradi hitrosti, pač pa zaradi glasnega/sunkovitega pospeševanja?

možno tudi to seveda ,tudi meni je zagrozil z odvzemom tablice zaradi racing izpuha in sem potem raje vtihnil in hitro napraskal tistih 28 eur .

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred enimi 2-3 leti. trije kolegi z cestaki en za drugim iz golice dol, spodaj avstrijski policaj.

on na oko oceni "yamaha 73 km/h, suzuki 75 km/h, honda 73 km/h" in napiše kazni. so se nekaj hoteli pogajat pa je začel "yamaha sprednja guma zlizana - 1000€, honda preglasni izpuhi itd." in so hitro plačali kazen za hitrost.

lahko da mi spomin malo nagaja in da hitrosti niso natančne :naughty: ampak tako je šlo. prvo kazen za hitrost, malo nižja kot bi bila za tako hitrost, na prigovarjanje pa naštevanje dodatnih kazni, ki jih bodo fasali če bodo še dolgo komplicirali.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tkole podobno sem tud jaz plačal v Železni kapli. Neizmerjena hitrost pa sem jo kar lepo s sklonjeno glavo plačal, saj če bi se zapičil še v uničeno sprednjo gumo...

Je pa za hitrost še sam rekel, da bi blo pri nas veliko dražje he he he :whistle:.

Popravljeno . Popravil gandi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možno tudi to seveda ,tudi meni je zagrozil z odvzemom tablice zaradi racing izpuha in sem potem raje vtihnil in hitro napraskal tistih 28 eur .

Lepo, da si vsaj priznal. Zadeva čisto drugače zveni, če nimaš motor lih v skladu s predpisi in bi te mimo tistega 'merjenja hitrosti s sluhom' policist zlahka kaznoval zaradi tega. V poduk vsem ostalim, da je treba imeti motor poštiman popolnoma v skladu s predpisi, če hočeš, da ti res dokažejo prehitro vožnjo.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor je meni znano, avstrija ne posreduje prekrškov slovenskemu uradu.

ko dobiš kazen za napačno parkiranje ga lahko kar pustiš v avstriji baje. to bi rad enkrat sprobal ker sam dvomim v to, če pa res tako deluje pol pa vsaka jim čast :D dokler ne plačaš na licu mesta ti ne morejo nič? hmm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ice

Na katerem Ö radiu objavljajo radarje za Graz/okolico? Mogoče prav pride.

antenne steiermark. vsakih 15 min jih nastejejo (obvestila o stanju na cestah)

Antenne Steiermark se kr obnese..no vsaj jaz ga mam nastavljenega za radarje za Graz in okolico (po priporocilu sodelavcev). Mogoce pa se Ice pozna kaj boljsega.

mas res.

ja, avstrijski policajo so "izurjeni" da ti hitrost oceni na oko in ni ugovorov.

hmmm......... v bistvu ze dolgo tega ne pocno vec, ker je bilo kar nekaj usopesnih ugovorov.

imajo druge finte (ni vec hitrost).

kolikor je meni znano, avstrija ne posreduje prekrškov slovenskemu uradu.

ko dobiš kazen za napačno parkiranje ga lahko kar pustiš v avstriji baje. to bi rad enkrat sprobal ker sam dvomim v to, če pa res tako deluje pol pa vsaka jim čast :D dokler ne plačaš na licu mesta ti ne morejo nič? hmm...

o parkiranju je tako-tako. dokler nisi redno v grazu, gre skozi. v kolikor te dobijo na piko si v riti.

prekrski na cesti se pa posredujejo dalje. je nekaj tednov nazaj znanec bil zacuden nad posto od bpd graz-umgebung zaradi premale razdalje na ac od graza na jug.

BTW kjer zelooo radi postavijo kamere na nadvoze vsak petek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, to že dolgo ne velja več, da ni kaznivo, če za krajši čas pri prehitevanju pospešiš čez dovoljeno hitrost. Pa tudi posnetek ne rabi trajat par minut, ker so v zadnje reviziji zakona to spremenili v prevoženo razdaljo (ne spomnim se več točno, ali je ta minimalno 200 ali 500 metrov).

Provida snema prekrškarje: v naselju 200m, izven naselja ali na AC 500m :rolleyes:

Bom kar v tole temo vrgel, ceprav ni radarska zaseda. Je pa semaforska.

Na stari cesti Ljubljana Vrhnika pri Drenovem gricu so ze nekaj casa nazaj namontirali semafor za pesce, ki se priziga kar v tri p.m. Se peljes, nikjer zive duse, se ti prizge rdeca ravno ko si 5 metrov pred semaforjem, gori kakih 5 do 10 sekund, se prizge zelena in to se ponavlja brez kakega casovnega zaporedja. Vidim, da nekateri sploh ne ustavljajo vec ob rdeci. Ali kdo ve kaj vec o tem.

Baje da bo v prihodnosti enkrt še stacionarni radar tm postavlen :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na prvi sliki hinavski radar, ko se gre ven iz Kamnika proti obvoznici(omw, petrol). Občinski redar radar postavi na koncu avtobusne pred grmovje, avto parkira na cesti k vrtičkarjem, se ga ne vidi. Hinavski je zato, ker je postavljen kakšnih 20-30m pred tablo za konec Kamnika. Vsak, ki pripelje čez semafor pri ŠCRM-ju da tam na gas, ker bo konec naselja in radar vse lepo slika...

post-21512-0-63960000-1310032213_thumb.jpg

2. slika radar pri tenis igriščih in bazenu, nasproti gostilne Pod skalo, ravnina, marsikdo celo misli, da je tam 90, čeprav je ves čas 50. Pred igrišči vedno parkirani avti in radar se težko opazi.

post-21512-0-37704500-1310032427_thumb.jpg

3. slika, radar v naselju Vrhpolje, največkrat pri Gasilskem domu, pri semaforju-prehod za pešče in še 50m naprej proti Tuhinjski dolini na drugi avtobusni postaji, zraven rdečo-sive hiše.

post-21512-0-23629700-1310032468_thumb.jpg

Na teh treh mestih so občinski redarji sigurno 3-5x na teden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve mogoče, sam pomojem teli mobilni radarji v avtih večinoma od spredaj slikajo... Sicer se pa sam v naseljih kar se le da držim omejitve..

Popravljeno . Popravil erch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve mogoče, sam pomojem teli mobilni radarji v avtih večinoma od spredaj slikajo... Sicer se pa sam v naseljih kar se le da držim omejitve..

spredi in zadi. Ni važn kako je obrnjen. Mene je sliku iz nasprotne strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist odvisno kje ma radar ali na sprednji šajbi al pa na zadnji, sam je pa res da je zdej že bol ko ne v praksi da je kr na obeh. Sam nisem pa prepričan če slika tut če si normalno prpelu???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radarji slikajo kakor jih radarist nastavi, lahko slika odaljujoce in priblizujoce, ali pa samo ene od teh !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kolikor je meni znano, avstrija ne posreduje prekrškov slovenskemu uradu.

ko dobiš kazen za napačno parkiranje ga lahko kar pustiš v avstriji baje. to bi rad enkrat sprobal ker sam dvomim v to, če pa res tako deluje pol pa vsaka jim čast :D dokler ne plačaš na licu mesta ti ne morejo nič? hmm...

moj oca so probali. V celovcu niso placali parkirnega listka pa ko so se vrnili so nasli kazen zataknjeno za brisalec. Niso placali, brez posledic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

moj oca so probali. V celovcu niso placali parkirnega listka pa ko so se vrnili so nasli kazen zataknjeno za brisalec. Niso placali, brez posledic.

Kolegica je ve gradcu na faxsu, pa pravi da se ni za hecat. Res je da lahko kazen kar tam pustiš, ampak tega ne moreš delat v nedogled. Imajo te zabeleženega, tako da ob naslednjem prekršku dobiš še stare grehe :)

Mislim pa da se nekaj ureja glede zakonov o prekrških v tujini...bilokje narediš prekršek, boš dobil domov položnico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Radarji slikajo kakor jih radarist nastavi, lahko slika odaljujoce in priblizujoce, ali pa samo ene od teh !

Tud nastavi ga pri kateri hitrosti te šklocne.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

V soboto radar na Vrhniki 17.03.2012, za 17 km prekoračitve sem dobo 300€ (150) in 3 točke,in to zjutraj ura 10:01,omejitev 50 pelo 67. Razmišljam da bager najamem in da se zaletim v preklete inkasante.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam da bager najamem in da se zaletim v preklete inkasante.

Meni se skoraj vedno pokvari avto ravno za radarjem. Pokličem mehanika, ta lump pa potrebuje celo uro da prileti s skuterjem do mene. No če sem iskren se mi je to naredilo ene 3 x od takrat jih na tem mestu ne vidim več. :grim :grim

rezervni-deli-013.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JakATV če te srečam ti plačam dvojno pijačo, dobra pogruntavščina.

Meni se skoraj vedno pokvari avto ravno za radarjem. Pokličem mehanika, ta lump pa potrebuje celo uro da prileti s skuterjem do mene. No če sem iskren se mi je to naredilo ene 3 x od takrat jih na tem mestu ne vidim več. :grim :grim

rezervni-deli-013.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!