Skoči na vsebino

Iščem KTM EXC 125


budacki

Priporočene objave

Kaj pa SHERCO? www.trial.si pa niso sam trial motorji,pač pa tudi kao vrhunske endure :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce neves kaj bi kupil, potem vsekakor NE 2 takt nad 30 konjev! Ker bos jebal ježa ;)

GAS GAS SM 125 ... raketa resnicno! Kaj vse se da iztisnit iz motorja se ti niti ne sanja ;) Koleg iz Italije ga je imel. Mu je bil tako lep, da je dajal komplet druge zadeve na njega, ko je dirkal ( zunanjost ! ).

Najmocnejsi med temi je se vedno HM 125, vendar gre pa resnicno za motor, s katerim lahko samo dirkas :D

Kupis Gas Gas al pa TM :D SUPERCE :D (Brembo, Ohlins.. .)

Sicer pa ... bos v 2 letih imel studij iz strojnistva, mehanike, elektrotehnike, svasanja, vulkanizerstva pa mogoce se kaksne zadeve ( vcasih tudi fizika, kar se RaceLanda tice xD )

... hvala ti ... :OK: .. da si mi svetoval . ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo glede stroškov, mislim da niso veliki, če se normalno voziš. Frend ma 85 krosa, pa je po dveh letih menjal par stvari, vse skup za 50 €, pa se veliko voz, sam je pa res da ga ne navija do konca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo glede stroškov, mislim da niso veliki, če se normalno voziš. Frend ma 85 krosa, pa je po dveh letih menjal par stvari, vse skup za 50 €, pa se veliko voz, sam je pa res da ga ne navija do konca...

Ok spet smo tam. Ne stroska sploh ni. ;) Motor dela na zrak, ki ga pretvaraj v elektricno energije s pomocjo kemijske reakcije med zlatom in srebrom ;) xD

Kaj tebi ni. Stroski so ... in to najvecji od 125ccm. IN KONEC! Ce so stroski z Aprilijo RS 125, ki je 2× manj navita kot to potem verjetno so stroski tudi s tem. HAHA

Ti enostavno NISI NORMALEN! In zdej mi reci, da naj se ne razburjam :)

ze poraba je tak strosek, da se gres lahko vbit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo glede stroškov, mislim da niso veliki, če se normalno voziš. Frend ma 85 krosa, pa je po dveh letih menjal par stvari, vse skup za 50 €, pa se veliko voz, sam je pa res da ga ne navija do konca...

nemorš ferarija vozit ko nekega zamorjenega dizla.

jaz ti prporočam da pogledaš malo za takšnimi motorji kjih boš dejansko lahk 80% izkoristu kr čene je to drek

če maš dnar si kup enga tomosa k ga boš uniču do daske, pa pol k se boš učiu taka jajca šraufat pa delat z njimi si zrel za kaj močnejšega :)

nemorm vrjet da se o takih stvareh menimo v temi ktm exc 125 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kojk kej Ohlins.?

Zadn fedr okol 800€

Obe spredni vilci bi te pa pršle okol 1600-2000€ :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao

nism reku da ni stroškov, seveda so... ...samo tako veliki pa spet niso(v primerjavi z drugimi motorji seveda veliki), pa se bomo kregal drugič :rolleyes:

Zanima me, kaj mislite o temle, razmišljam da bi ga poklical, pa še malo ceno zbil, edino luči(oz. maske) nima, ga bom poklical pa vprašal kako je z njo. Vic je, da ga ne rabim za po cesti, kakor tudi ne za na cross progo. Star sem 15(čez 1 mesec 16) let. Najprej sem hotel 350-600ccm enduro, pa sem ugotovil, da so te zadeve pretežke za dirkanje po gozdovih... ...potem se prišel pa na idejo, da bi enega tegale ktm-ja zapel, pa ga vozil do ispita (drugo leto enkrat), potem pa ga prodal ali pa ga pač imel še nekaj časa.

link (namesto pike je napisano dot)

http://www.avtodotnet/_MOTO/ad.asp?ID=2925505&show=1

Popravljeno . Popravil kenny93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. kojk pa kej stane Brembo .. pa kojk kej Ohlins.?

TM, GasGas, Honda imajo vecino tega ze original ( Honda ima Nissin zavorni sistem + Kayaba vzmetenje, TM ima Ohlins + Brembo, GasGas pa tudi mislim da Ohlins + Brembo )

jao

nism reku da ni stroškov, seveda so... ...samo tako veliki pa spet niso(v primerjavi z drugimi motorji seveda veliki), pa se bomo kregal drugič :rolleyes:

Zanima me, kaj mislite o temle, razmišljam da bi ga poklical, pa še malo ceno zbil, edino luči(oz. maske) nima, ga bom poklical pa vprašal kako je z njo. Vic je, da ga ne rabim za po cesti, kakor tudi ne za na cross progo. Star sem 15(čez 1 mesec 16) let. Najprej sem hotel 350-600ccm enduro, pa sem ugotovil, da so te zadeve pretežke za dirkanje po gozdovih... ...potem se prišel pa na idejo, da bi enega tegale ktm-ja zapel, pa ga vozil do ispita (drugo leto enkrat), potem pa ga prodal ali pa ga pač imel še nekaj časa.

link (namesto pike je napisano dot)

http://www.avtodotnet/_MOTO/ad.asp?ID=2925505&show=1

Ta se prodaje ze 100 let. Verjetno sploh homologacije nima, tako da se neda! Pa kup si 85ccm krosa pa se ganjaj naokoli ce ti je endura pretezka.

ti se pa nedaš tak zlahka a?

:headbang::headbang: Fant ima probleme ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa druge hard endure ??? husqvarna WR recimo ??? Sicer, kot sem že napisal je frend samo popravljal ampak vseeno.

Husqvarna WR 125 je stroj. Verjetno se bos ti z njem ubil. Tako da ti ne priporocam! :)

Kaj ti kompliciras, ni za verjet.

Aja ... daj mi nekaj povej ... koliko mislis dat za motor in koliko bi bil pripravljen v njega vlozit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao

nism reku da ni stroškov, seveda so... ...samo tako veliki pa spet niso(v primerjavi z drugimi motorji seveda veliki), pa se bomo kregal drugič :rolleyes:

Zanima me, kaj mislite o temle, razmišljam da bi ga poklical, pa še malo ceno zbil, edino luči(oz. maske) nima, ga bom poklical pa vprašal kako je z njo. Vic je, da ga ne rabim za po cesti, kakor tudi ne za na cross progo. Star sem 15(čez 1 mesec 16) let. Najprej sem hotel 350-600ccm enduro, pa sem ugotovil, da so te zadeve pretežke za dirkanje po gozdovih... ...potem se prišel pa na idejo, da bi enega tegale ktm-ja zapel, pa ga vozil do ispita (drugo leto enkrat), potem pa ga prodal ali pa ga pač imel še nekaj časa.

link (namesto pike je napisano dot)

http://www.avtodotnet/_MOTO/ad.asp?ID=2925505&show=1

uff ktm pod letnikom 96 te pride za vzdrževanej cca 2,5krat več kot pa bilo kera druga 125ka. že recimo bat za njega pride 250 eurov(ponaredka ni za dobit so čudne mere) za ostale 125ke pa 100. kupi kako wrko, vendar pri takšnem stilu motorja računaj cca 500-1000 eurov na leto za vzdrževanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah nebom se ubil. Imam izkušnje z 85 krosom, s katerim sem kar nekaj prevozil. Problem nastane, ker nima elektrike, ki pa jo nujno potrebujem. Rad pa bi se peljal tudi malo dlje, na malo daljše fure. Pa sem najprej razmišjal o kaki suzuki dr350, vendar pa to ni tako zelo okreten motor. Pa sem se zagledal v tele 125 endure...

Menil sem se tudi z izkušenim motoristom, pa mi je rekel, da husqvarno naj odpišem, saj naj bi se skozi kvarile. Rekel pa je naj nabavim ktm exc, ki naj bi bil vzdržliv,... (vse te motorje je že temeljito stestiral)

Dati nameravam do 1300 €. Za letno vzdrževanje bom dal, pa kolikor bo pač potrebno. Naj pa povdarim, da imam namen imeti motor kot enduro vozilo(malo po cesti, malo po makadamu in malo po vlakah) in ne kot cross (cross proge odpadejo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah nebom se ubil. Imam izkušnje z 85 krosom, s katerim sem kar nekaj prevozil. Problem nastane, ker nima elektrike, ki pa jo nujno potrebujem. Rad pa bi se peljal tudi malo dlje, na malo daljše fure. Pa sem najprej razmišjal o kaki suzuki dr350, vendar pa to ni tako zelo okreten motor. Pa sem se zagledal v tele 125 endure...

Menil sem se tudi z izkušenim motoristom, pa mi je rekel, da husqvarno naj odpišem, saj naj bi se skozi kvarile. Rekel pa je naj nabavim ktm exc, ki naj bi bil vzdržliv,... (vse te motorje je že temeljito stestiral)

Dati nameravam do 1300 €. Za letno vzdrževanje bom dal, pa kolikor bo pač potrebno. Naj pa povdarim, da imam namen imeti motor kot enduro vozilo(malo po cesti, malo po makadamu in malo po vlakah) in ne kot cross (cross proge odpadejo).

vprašaj ti tistega mehanika kaj dobiš za 1300 eurov da je 125kubikov pa 35+ konjev. in da se ne kvari. exc novi za 7k ti ziher nebo delal velikih stroškov. za jurja pa boš v enem leti dal 2 krat tolko v njega ko pa si pripravljendat za njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah nebom se ubil. Imam izkušnje z 85 krosom, s katerim sem kar nekaj prevozil. Problem nastane, ker nima elektrike, ki pa jo nujno potrebujem. Rad pa bi se peljal tudi malo dlje, na malo daljše fure. Pa sem najprej razmišjal o kaki suzuki dr350, vendar pa to ni tako zelo okreten motor. Pa sem se zagledal v tele 125 endure...

Menil sem se tudi z izkušenim motoristom, pa mi je rekel, da husqvarno naj odpišem, saj naj bi se skozi kvarile. Rekel pa je naj nabavim ktm exc, ki naj bi bil vzdržliv,... (vse te motorje je že temeljito stestiral)

Dati nameravam do 1300 €. Za letno vzdrževanje bom dal, pa kolikor bo pač potrebno. Naj pa povdarim, da imam namen imeti motor kot enduro vozilo(malo po cesti, malo po makadamu in malo po vlakah) in ne kot cross (cross proge odpadejo).

Ma ti si pocen. Novejse Husqvarne so bolj vzdrzljive kot KTMi. Ne govori mi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj bi bilo potem bolje kak suzuki dr350 ??? sicer ima samo 30 konjev, bi moral biti pa bolj vzdržjiv...

Teh 30 konjev je cisto uredu. :) Vzdrzljivost? Neverjetna!

Sicer pa ti tukaj gledas 2 cisto drugacni stvari. Najprej navito petardo 125, potem pa zamorjenega 350taka, ki dela na bencinske hlape.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teh 30 konjev je cisto uredu. :) Vzdrzljivost? Neverjetna!

Sicer pa ti tukaj gledas 2 cisto drugacni stvari. Najprej navito petardo 125, potem pa zamorjenega 350taka, ki dela na bencinske hlape.

Ma ja, odločam se še med močjo in vzdržljivostjo... ...Saj je zabavno se vsest na enga 125 crosa (oz. hard enduro), samo je pa vzdrževanje in konec koncev bencin velik strošek. Pri dr 350 je pa mogoče malo manj (pomoje čist zadost, da prideš kamor hočeš), malo manjši pospeški, je pa vzdrževanje poceni, pa tud kakor vem kuri zelo malo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, odločam se še med močjo in vzdržljivostjo... ...Saj je zabavno se vsest na enga 125 crosa (oz. hard enduro), samo je pa vzdrževanje in konec koncev bencin velik strošek. Pri dr 350 je pa mogoče malo manj (pomoje čist zadost, da prideš kamor hočeš), malo manjši pospeški, je pa vzdrževanje poceni, pa tud kakor vem kuri zelo malo...

Ni velik bolj svohn kot ksn 125 brutalnez. Verjetno ni tak šus ampak navora pa za vsepovsod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, saj sem že klical danes za tega suzukita, pa se ni javil, bom še jutri zjutraj. Sicer ga pa nameravam do zime vozit, potem pa malo generalno pregledat, pa malo servisa nardit. Nameravam pa zdej 2 leti vozt bolj tko na tiho (gozd), pol bom mel pa ispit, bom pa pač še mal po cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, saj sem že klical danes za tega suzukita, pa se ni javil, bom še jutri zjutraj. Sicer ga pa nameravam do zime vozit, potem pa malo generalno pregledat, pa malo servisa nardit. Nameravam pa zdej 2 leti vozt bolj tko na tiho (gozd), pol bom mel pa ispit, bom pa pač še mal po cesti...

.. pa to je ja letnik .. 96 .!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!