Skoči na vsebino

Iščem KTM EXC 125


budacki

Priporočene objave

Ti pravim da ga poklici, lahko so tudi s ccm cej carali.

Prosu me je da dam gor, za vec info, pripombe karkoli ga poklici.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol ne govorit ce niti ti neves kolko ccm ma v prometni, niti jst nevem, ce te je tolko zmotlo ga poklici in preveri ce je to res kar trdis. In ce je naposi tuki neki preverjenega ne pa neko sklepanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nevem zakaj se razburjaš, forum ni namenjen kreganju

in vse kar sem napisal je preverjeno in ni nobeno sklepanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo jaz prodajam ktma 300cc in je vozen z 125( po starem 125cc in 11kw) po novem pa samo 11kw

preverjeno na policiji
mam 17 let in motor normalno lahko vozim če ne verjameš preveri

Popravljeno . Popravil timhs4444@hotmail.com
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel gledat v Uradni list in poglej poglej. To so vozila s katerimi se SME opravljat praktični del usposabljanja za vožnjo.
 

2. za kategorijo A1:

– motorno kolo, ki spada v to kategorijo, brez stranske prikolice, z močjo največ 11 kW ter razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ki lahko doseže hitrost najmanj 90 km/h. Če motorno kolo poganja motor z notranjim izgorevanjem, mora biti delovna prostornina motorja najmanj 115 ccm, če ga poganja električni motor, mora biti razmerje moč motorja/masa vozila najmanj 0,08 kW/kg;

Torej lahko voziš tega KTMa na izpitni vožnji xD


Ampak pazi zdej to. To je pa vozilo, ki ga lahko upravljam po tem, ko opravim uposabljanje:

(3) V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM in G.

Se pravi ko sem še neizkušen lahko vozim močnejši motor, ko pa se enkrat usposobim...pa tega motorja vozit več ne smem.

Možni sta dve varianti...ali fant laže(lahko, da je tudi sam neveden) ali ga je pa na papirjih spravil na 125cc. Majhna možnost je tudi, da Uradni list ni bil še posodobljen, vendar to ni moogče, razen zaradi napake človeka, ker je pač funkcija uradnega lista, da se objavi zakon pred začetkom njegove veljave, da se lahko ljudje s tem zakonom seznanijo preden začne veljati. V bistvu ne more bit zakon veljaven, če ni vsaj 15 dni v uradnem listu prej (razen pri svetlih izjemah, kar pa to definitivno ni).

Upam, da smo razjasnili vse. :)

Vir: Zakon o voniku
Pravilnik o vozniškem izpitu

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel gledat v Uradni list in poglej poglej. To so vozila s katerimi se SME opravljat praktični del usposabljanja za vožnjo.

 

2. za kategorijo A1:

– motorno kolo, ki spada v to kategorijo, brez stranske prikolice, z močjo največ 11 kW ter razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ki lahko doseže hitrost najmanj 90 km/h. Če motorno kolo poganja motor z notranjim izgorevanjem, mora biti delovna prostornina motorja najmanj 115 ccm, če ga poganja električni motor, mora biti razmerje moč motorja/masa vozila najmanj 0,08 kW/kg;

Torej lahko voziš tega KTMa na izpitni vožnji xD

Ampak pazi zdej to. To je pa vozilo, ki ga lahko upravljam po tem, ko opravim uposabljanje:

(3) V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM in G.

Se pravi ko sem še neizkušen lahko vozim močnejši motor, ko pa se enkrat usposobim...pa tega motorja vozit več ne smem.

Možni sta dve varianti...ali fant laže(ali pa je tudi sam neveden) ali ga je pa v papirjih spravil na 125cc. .

 

kar je skoraj nemogoče tako, da bo vrjetno držala prva trditev

lahko ti predsednik države reče da lahko, samo velja pa vedno tisto, kar piše v uradnem listu RS

Popravljeno . Popravil Bear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo jaz prodajam ktma 300cc in je vozen z 125( po starem 125cc in 11kw) po novem pa samo 11kw

preverjeno na policiji

mam 17 let in motor normalno lahko vozim če ne verjameš preveri

 

neumnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi če nebi bilo omejeno v ccm nebi motor prišel čez zaradi razmerja moči motorja/mase še posebno pri tej vrsti motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nevem zakaj se razburjaš, forum ni namenjen kreganju

in vse kar sem napisal je preverjeno in ni nobeno sklepanje

 

Oprosti, če je delovalo kot da se razburjam, nisem mislil nič slabega :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi če nebi bilo omejeno v ccm nebi motor prišel čez zaradi razmerja moči motorja/mase še posebno pri tej vrsti motorja

O bi bi. V prometni ima ta zadeva okrog 8kW zapisanih :D . Če to delimo s 110kg, kolikor naj bi jih imel, to nanese 0,0727272727272727, kar je popolnoma legalno.

Škoda, ker je tako visoka cena pa ker nima zraven enduro platišč. Drugače je to prava zadeva za tiste, ki rabijo čez vikend nekaj, da jim požene kri po žilah. Strup strup in še enkrat strup. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O bi bi. V prometni ima ta zadeva okrog 8kW zapisanih :D . Če to delimo s 110kg, kolikor naj bi jih imel, to nanese 0,0727272727272727, kar je popolnoma legalno.

Škoda, ker je tako visoka cena pa ker nima zraven enduro platišč. Drugače je to prava zadeva za tiste, ki rabijo čez vikend nekaj, da jim požene kri po žilah. Strup strup in še enkrat strup. :D

 

Tako. Use exc verzije majo zelo mejhno moč vpisano, tko k večina ostalih hardendur. Primer 450, vpisanih ma kok, 7kw? V resnici pa ti že tovarniško dobiš odprto mašino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako. Use exc verzije majo zelo mejhno moč vpisano, tko k večina ostalih hardendur. Primer 450, vpisanih ma kok, 7kw? V resnici pa ti že tovarniško dobiš odprto mašino

 

Ne pozabit na cagivo mito! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!