Skoči na vsebino

Tek


kat

Priporočene objave

Tako, letos sem "že" pretekel 1500km, čaka me pa še dobrih 600km do konec leta. :) Če bi v prvi polovici tekel takšno tedensko kilometrino kot jo zdaj v drugi polovici leta, bi do konca leta bilo čez 2500km. Tako sem si zadal cilj za prihodnje leto: preteči čez 2500km. :bounce:

Popravljeno . Popravil MP3500
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kenijec Dennis Kimetto je na berlinskem maratonu postavil nov svetovni rekord na 42.195km je pretekel v času 2:02:57. :worship:

VIR: http://www.rtvslo.si/sport/atletika/rekord-kimetto-maratonsko-mejo-prvic-spustil-pod-2-03/347419

Torej je tekel s povprečnim tempom 2:55/km oz. da boste netekači bolje razumeli, tekel je s povprečno hitrostjo 20.6km/h. Berlinksega maratona se je udeležilo 40.000 tekačev. B)

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kenijec Dennis Kimetto je na berlinskem maratonu postavil nov svetovni rekord na 42.195km je pretekel v času 2:02:57. :worship:

VIR: http://www.rtvslo.si/sport/atletika/rekord-kimetto-maratonsko-mejo-prvic-spustil-pod-2-03/347419

Torej je tekel s povprečnim tempom 2:55/km oz. da boste netekači bolje razumeli, tekel je s povprečno hitrostjo 20.6km/h. Berlinksega maratona se je udeležilo 40.000 tekačev. B)

noro res. že kolo je težko vozit pri tej hitrosti dalj časa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noro to so že res hudi extremisti ,tukaj se pa že lahko vprašamo ali je to zdravo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zdj ko se dan krajša, kako laufate ponoči? luč na glavo pa gasa?

Odsevni jopič obvezno in seveda svetilka (Tikka +2), če tečem po slabo ali neosvetljeni progi. Drug teden bo žal že pred 18h tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsevni jopič obvezno in seveda svetilka (Tikka +2), če tečem po slabo ali neosvetljeni progi. Drug teden bo žal že pred 18h tema.

Večerni treningi po temi so bolj za narediti količino, intervale delaš bolj težko. Mogoče kake klance po lepem terenu, da hitrost ni prevelika. Ali pa če imaš, kot v našem kraju, šolski stadion, ki ima celo noč dovolj svetlobe zaradi uličnih svetilk.

Se spomnim, kako sem enkrat pozimi delal intervale v Mostecu. Bila je tema, na glavi lučka in moral sem narediti 8 kilometerskih intervalov v klanec po poti skozi gozd. Pri zadnjem, ko sem bil že čisto na koncu z močmi in pulzom na višku, se mi je na poti prikazala starka v temnem plašču in z ruto na glavi. Evo, sem si rekel, pa je prišla pome! No, ni prišla pome, je pa izgleda sprehajala svojega mešančka v gozdu po Tivoliju in to po čisti temi!

Skratka, sem se skoraj v hlače, ko sem jo naenkrat zagledal stati tam sredi poti v meglici. Še prav lepo me je pozdravila, ko sem hropel mimo nje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@motolover, klancev blizu mojega doma ni, imam pa srečo, da je 500m vstran od moje hiše (osamljena) kolesarska steza po ravninskem delu, ki poteka izven naselja in v eno smer meri 2.6km, torej dobrih 5km v obe smeri. Idealna "steza" za intervale. :)

Torej stezo imam, lučko tudi, za kvalitetne intervale pa poskrbi moja ura in noge. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vidim odkod si, si za klance prikrajšan. Mi jih imamo v vrh glave in večina intervalov je v klanec, le pred tekmami se dela hitrost na ravninah.

Boš jutri kaj utrjeval ljubljanski asfalt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, grem na 21km, plan imam tempo 4:20/km, bom pa videl kako bo zdravje. Trenutna temperatura kaže 37,5˙C, počutje pa ni najboljše. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem danes tekel z podvročinskim stanjem, pod dozo Lekadolov in C vitamina, ampak se je splačalo in vsaka čast Ljubljani za ta tekaški praznik. Odlično je bilo, rezultat pa s previdnim tempom 1:33:12.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si pa delal toliko časa.........to pa še jaz zmorem  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa škoda, da nisi.

:P   nočem delat profičem kompleksov  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po bolezni ali z boleznijo teči je zelo nespametno. Čemu se siliš? Narediš ogromno škode samemu sebi in si posledično onemogočaš uživanje v športu na starejša leta.

Samo ena tekma z vročino lahko povzroči šum na srcu, ta ostane za zmeraj.

 

Ko smo pri teku in motoristih, Skubic je letos spet tekel in imel odličen rezultat

154 1133 Bostjan Skubic 1974 SLO INOTHERM RACING TEAM 0:21:03 0:42:13 1:03:16 1:24:18 1:45:24 2:06:38 2:28:33 2:56:13 3:09:25 42MD 29
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Po bolezni ali z boleznijo teči je zelo nespametno. Čemu se siliš? Narediš ogromno škode samemu sebi in si posledično onemogočaš uživanje v športu na starejša leta.

Samo ena tekma z vročino lahko povzroči šum na srcu, ta ostane za zmeraj.

 

Ko smo pri teku in motoristih, Skubic je letos spet tekel in imel odličen rezultat

154 1133 Bostjan Skubic 1974 SLO INOTHERM RACING TEAM 0:21:03 0:42:13 1:03:16 1:24:18 1:45:24 2:06:38 2:28:33 2:56:13 3:09:25 42MD 29

 

dobro pripravljen je....

a ti to res za šum al kibicaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že sama angina ki je ne preležiš ti lahko pusti posledice na srcu, kaj šele dodatni fizični napor. Sam sem doma ležal in že jedel antibiotike pa je angina (vnetje) vseeno napredovalo na srčno mišico. Fasal sem mioperikarditis (po kmečko vnetje srčne mišice). Zdravljenje naj bi trajalo nekje pol leta. Pri meni je bilo tako hudo da je trajalo eno leto. Sedaj pa razmislite; se res splača bolan tekat naokoli???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že sama angina ki je ne preležiš ti lahko pusti posledice na srcu, kaj šele dodatni fizični napor. Sam sem doma ležal in že jedel antibiotike pa je angina (vnetje) vseeno napredovalo na srčno mišico. Fasal sem mioperikarditis (po kmečko vnetje srčne mišice). Zdravljenje naj bi trajalo nekje pol leta. Pri meni je bilo tako hudo da je trajalo eno leto. Sedaj pa razmislite; se res splača bolan tekat naokoli???

Isto sem fasal jaz,14 dni bolnice,kakšen mesec doma počival potem pa že nazaj na šiht. Staknil v službi(dežurn) z vročino po snegu odpravljat defekte.........od takrat ko se dvigne temperatura se avtomatsko izklopim!!!

Nobenih posledic nimam,so pa lahko zelo hude,upam da si se jih izognil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto sem fasal jaz,14 dni bolnice,kakšen mesec doma počival potem pa že nazaj na šiht. Staknil v službi(dežurn) z vročino po snegu odpravljat defekte.........od takrat ko se dvigne temperatura se avtomatsko izklopim!!!

Nobenih posledic nimam,so pa lahko zelo hude,upam da si se jih izognil!

 

Baje sem dobr. Tko pravjo. Mene je pomoje nesl to da sem delal večkrat z vročino. Nikol več. Nobena firma ni tega vredna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro pripravljen je....

a ti to res za šum al kibicaš?

Čisto resno. V mojih časih se ni nič vedelo o laktatih, pretreniranosti in podobnem. Danes pa res nikomur ni treba delati takih neumnosti, kot je trening z vročino.

Edina izgovora sta lahko le neumnost in nezainteresiranost za samoizobraževanje. Ker je neumnih na način "Run Forest Run!" bolj malo, ti za začetek priporočim knjigo od Nade Kozjek Rotovnik: Gibanje je življenje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!