Skoči na vsebino

Uvoz motorja in ZDA


ChgoTom

Priporočene objave

V čem se motim? :blink: A da ne uspeva nobenmu, niti MOTOHITU? Pri njem vidim neko zalogo ameriških Wingov? :naughty:

motiš se da samo motohitu uspevajo uvozi motociklov :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motiš se da samo motohitu uspevajo uvozi motociklov :naughty: :naughty:

AJA? :naughty: :naughty: A si lahko mal bol konkretnejši? A se je kdo to privat lotu? ...pol bi pa lahk mal podelil izkušnje z nami... :closedeyes:

...no... razen če blefiraš.. :whistle: . ali pa morda nočeš, ...češ kar sami pogruntejte :evilgrin: ...

...tudi sam osebno bi lahko kadarkoli uporabil dobro sorodstveno vezo v Milvokiju ali Novi Škotski, ampak vse kar preberem je " ...da se kao ne da... ali kao ne splača... pa da so problemi s homojebologacijo... u glavnem vsi nekej pametujemo... :unsure:

...tako da Z DEJSTVI NA PLAN! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AJA? :naughty: :naughty: A si lahko mal bol konkretnejši? A se je kdo to privat lotu? ...pol bi pa lahk mal podelil izkušnje z nami... :closedeyes:

...no... razen če blefiraš.. :whistle: . ali pa morda nočeš, ...češ kar sami pogruntejte :evilgrin: ...

...tudi sam osebno bi lahko kadarkoli uporabil dobro sorodstveno vezo v Milvokiju ali Novi Škotski, ampak vse kar preberem je " ...da se kao ne da... ali kao ne splača... pa da so problemi s homojebologacijo... u glavnem vsi nekej pametujemo... :unsure:

...tako da Z DEJSTVI NA PLAN! :hmm:

dejstva so to....

da niso gradske cipele za seljačko nogo :closedeyes:

1 kaj ti bo goldwing honda, če se se z 2 cilindersko kanto ne znaš peljat :worship:

2 dejstvo( jaz ne rabim blefirat) razen pri pokru to počnem

3 lahko ti pokazem kako se da z papirji uredit coc in pridobit homologacijo

4 lahko ti tudi kontejner po dobri ceni zrihtam

5 imas $$$$ ga lahko imas v roku 14 dni8 aja wingerco mislim

no ko bos konkretnejše zelje imel, ti bom zaupal tel od x osebe, ki bo zasluzila 700€ na tebi ti pa bos nekaj malega prihranil :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstva so to....

da niso gradske cipele za seljačko nogo :closedeyes:

1 kaj ti bo goldwing honda, če se se z 2 cilindersko kanto ne znaš peljat :worship:

2 dejstvo( jaz ne rabim blefirat) razen pri pokru to počnem

3 lahko ti pokazem kako se da z papirji uredit coc in pridobit homologacijo

4 lahko ti tudi kontejner po dobri ceni zrihtam

5 imas $$$$ ga lahko imas v roku 14 dni8 aja wingerco mislim

no ko bos konkretnejše zelje imel, ti bom zaupal tel od x osebe, ki bo zasluzila 700€ na tebi ti pa bos nekaj malega prihranil :closedeyes:

2009 in 2010 bom v ZDA, če boste rabili lahko začnemo spravljati dol :naughty:

Resno, koliko motorjev obenkrat pripeljanih je še računica? Pri vrednosti motorja cca 5000 € pri nas? V kontejner jih gre veliko...

Ali se da še kje kje prebrati o teh problemih z uvozom oz urejanjem papirjev potem?

Kako je z uvozom poškodovanih?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..[quote name='hilton' date='29 Oct 2008 @ 19:40' post='1494406

no ko bos konkretnejše zelje imel, ti bom zaupal tel od x osebe, ki bo zasluzila 700€ na tebi ti pa bos nekaj malega prihranil :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstva so to....

da niso gradske cipele za seljačko nogo :closedeyes:

1 kaj ti bo goldwing honda, če se se z 2 cilindersko kanto ne znaš peljat :worship:

2 dejstvo( jaz ne rabim blefirat) razen pri pokru to počnem

3 lahko ti pokazem kako se da z papirji uredit coc in pridobit homologacijo

4 lahko ti tudi kontejner po dobri ceni zrihtam

5 imas $$$$ ga lahko imas v roku 14 dni8 aja wingerco mislim

no ko bos konkretnejše zelje imel, ti bom zaupal tel od x osebe, ki bo zasluzila 700€ na tebi ti pa bos nekaj malega prihranil :closedeyes:

Smisel foruma je, da se izmenjujejo informacije.

Če ne blefiraš, potem povej tistim, ki tega ne vejo (uvoz, coc, homologacija, kontejner, kontakti.....)

Ziher je tudi nekdo, ki bi rad kupil HD ali kakšen drug motor, ki so v ZDA dejansko cenejši, kot pa v EU.

Torej, če kaj veš, povej. :whistle:

Pa še par kontaktov:

http://www.sellitnowmotors.com/classifieds...p?a=5&b=200

http://www.cycletrader.com/

http://www.chooseyouritem.com/motorcycles/

http://www.cyclefocus.com/results.aspx?cat...ory=Motorcycles

Popravljeno . Popravil baddad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..[quote name='hilton' date='29 Oct 2008 @ 19:40' post='1494406

no ko bos konkretnejše zelje imel, ti bom zaupal tel od x osebe, ki bo zasluzila 700€ na tebi ti pa bos nekaj malega prihranil :closedeyes:

... te držim za besedo... pa morda bo to kar kmalu... in če bo nekdo zaslužu na meni 700 evrov -- MALO :blink: ! ...če pa jaz prihranim nekaj malega - :hmm: a je to relativen pojem?, ...se mi pa pri mojem osebnem dohodku (ki ni tako mali) res pol najbrž ne splača zajebavat z uvozom... :hmm:

Aja, zgolj za info, ...ni problema pelat Winga :grrr , ...morda celo lažje kot mojga dvovaljnika :grim ...

PAMETOVALCI, PAMETOVALCI... .)

če bi tvoj osebni dohodel bil tako bajen kot sam trdiš nebi 2 valjne kolkište vozil :trance_33_sleep:

aja pomnozi 700x 10 in to 2 krat na mesec

saj vrjetno ti to ne bi smelo vecjih matematičnih problemov delat :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tako zgleda nemški primer

najboljsa varjanta je seveda. motorno vozilo uvozit v nemčijo ali nizozemsko, ker tam vozilo ocarinijo in obdavčijo na vrednost ki je na pogodbi. naša carina je lahko malce zakomplicirana. davek 9% ali pa naš :closedeyes:

no to so velike skrivnosti ki jih nihče ne zaupa rad

post-16508-1225311220_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi tvoj osebni dohodel bil tako bajen kot sam trdiš nebi 2 valjne kolkište vozil :trance_33_sleep:

aja pomnozi 700x 10 in to 2 krat na mesec

saj vrjetno ti to ne bi smelo vecjih matematičnih problemov delat :unsure:

hilton potem pa ti(stotak) nebi smel delat preglavic! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hilton potem pa ti(stotak) nebi smel delat preglavic! :naughty:

jebat ga. ni stotakov streha stane 22.900 :whistle:

pa pridem ju3 mimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja ferek drugace pa ti je čikagotom najbolj preverjena varjanta da ti pove kak pa kako moped pripeljat iz amerike :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tako zgleda nemški primer

najboljsa varjanta je seveda. motorno vozilo uvozit v nemčijo ali nizozemsko, ker tam vozilo ocarinijo in obdavčijo na vrednost ki je na pogodbi. naša carina je lahko malce zakomplicirana. davek 9% ali pa naš :closedeyes:

no to so velike skrivnosti ki jih nihče ne zaupa rad

Še par vprašanj.

1. Cena prevoza motornega kolesa ( recimo od Chichaga do D ali NL)?

2. Carina + davek + stroški homologacije v D ali NL?

3. Kakšne so težave pri uvozu in homologaciji, če je motor predelan ( drugi avspuhi, balanca in podobno)?

4. Kakšni so potem problemi z homologacijo pri nas (recimo za HD)?

Torej, če je cena motorja v ZDA 12000$, kakšna je končna cena pri nas, vključno s 700evrov za tvojo uslugo? :rolleyes:

Hvala :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še par vprašanj.

1. Cena prevoza motornega kolesa ( recimo od Chichaga do D ali NL)?

2. Carina + davek + stroški homologacije v D ali NL?

3. Kakšne so težave pri uvozu in homologaciji, če je motor predelan ( drugi avspuhi, balanca in podobno)?

4. Kakšni so potem problemi z homologacijo pri nas (recimo za HD)?

Torej, če je cena motorja v ZDA 12000$, kakšna je končna cena pri nas, vključno s 700evrov za tvojo uslugo? :rolleyes:

Hvala :worship:

ti bom dal kontak od tega ko se z tem ukvarja in se bos lahko konkretneje z njim pogovoril o vprasanjih ki te zanimajo. dobis na zs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...OKEJ folk... prvi, ki to izpelje naj se javi v tole temo.. :naughty: . pol pa "navali narode" na uvoz "iz preko luže" :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celotne teme nisem bral, ampak moja, sicer posredna izkušnja, ki jo lahko opišem je nekako takšna.

Prijatelj je v Nemčiji kupil motocike. Rabljen, star dve leti. Sam motor je nemški lastnik uvozil iz Amerike, v Nemčiji zamenjal luči in druga odsevna telesa, izpušni sistem, vzvratna ogledala, pridobil Tuv potrdilo za zavore in tako opravil vse potrebne homologacijske teste...homologacijo dobil in popolnoma normalno motor v Nemčiji registriral. Po plačilu kupnine v Nemčije je bil motor normalno pripeljan k nam. Ok, vse lepo in prav. Opravimo še homologacijo in zadevo registriramo. Napaka!

Homologacije ne dobimo! Vzrok naj bi bil v temi, da na motorju manjka europska ploščica z dokazilom o ustreznosti. Da je bil motor v Nemčiji normalno registriran jih ni preveč motilo z izgovorom, da ima Slovenija strožje normative glede homologacije kot Nemčija (Spejeta direktiva dejansko govori o najmanjših normativih znotraj EU, posamezna država pa ima le te lahko strožje). V glavnem za dotični motor je potrebno dobiti nekakšna potrdila (Tuv brez priloženih meritvah za njih ni OK) za svetila, izpuh z meritvami glasnosti in stopnje onesnaževanja (ki jih mimogrede v Slo ne opravljajo) in po možnosti dobiti potrdila generalnega uvoznika, da vse te zadeve tudi držijo in jih potrjujejo. Poznavanje predpisov v tej fazi sploh ne pomaga, saj so na homologaciji sveto prepričani v svoj neomajani prav in se do drugačnega reševanja mimo njih pać ne more. Pritožbe se rešujejo počasi, tožbe še počasneje. In tako motor že nakaj časa ob za zdaj neuspešnem boju s papirologijo mirno čaka...

No najbrž bi bilo drugače, če imate kakšne hude veze, če pa ne...potem je moj nasvet, da se takšnega uvažanja ne lotite. Po izkušnjah je še vedno najmanj komplicirana pot do motorja, da ga kupite v Sloveniji ali pa da kupiti takšnega, ki je bil že registriran pri nas, pa naj bo uvoz iz Italije, Nemčije ali pa od kod drugod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no evo! :headbang: ...če hočeš torej uvažat iz ZDA, moraš bit najmanj en tak kot HILTON :worship: (ne zamerit), ki ima zveze.. :naughty: . kot pošteni državljani, ki bi radi prišparali tako, da bi vse opravli po predpisih (brez zvez), se tega očitno ne da (splača) izpeljat! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no evo! :headbang: ...če hočeš torej uvažat iz ZDA, moraš bit najmanj en tak kot HILTON :worship: (ne zamerit), ki ima zveze.. :naughty: . kot pošteni državljani, ki bi radi prišparali tako, da bi vse opravli po predpisih (brez zvez), se tega očitno ne da (splača) izpeljat! :cry:

Očitno ima nekdo pri svojih letih tezave z osnovnim sporazumevanjem( oz razumevanjem napisanega) :unsure:

pač nekdo je rojen prodajalec, drug mesar itn......

za vsakogar se neko področje najde ki mu ustreza.

veze in poznansta tukaj nimajo nekega velikega vpliva, le da ne komplicirajo pri paprijih prevec in ni treba x vrat obiskat.

Sem ti lepo povedal če rabis tel ti jo pošljem na pm. pa se o konkretnejših stvareh pogovoriš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3. Kakšne so težave pri uvozu in homologaciji, če je motor predelan ( drugi avspuhi, balanca in podobno)?

4. Kakšni so potem problemi z homologacijo pri nas (recimo za HD)?

Če motor ustreza točki 3. se tega ne bi niti pod razno loteval uvažati, še posebej v Slovenijo...

Je veliko primerov, ko so morali osebki, ki so pripeljali brezhiben motor iz IT ali AU ponovno obiskati imbacile na homologaciji, ker so jim ti zatežili zaradi neoriginal žmigavcev (čeprav z E oznakami)...

To kar uvažamo iz EU so motorji, ki so bili pred tem že homologirani v EU (izpuh, svetila... ) in imajo potrdila, kaj je šele, če ga hočeš iz USA pripeljati ve sam bog. (kje boš pa meril izpuhe, svetilnost žarometov,... pri nekaterih modelih je ves izpušni sistem prilagojen na ameriški sistem in bi tudi vgradnja original loncev s katalizatorjem bila brezpredmetna, ker manjka še par elementov vmes)

Najbolje bi bilo slišati nekoga iz prve roke :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... mene u bistvu niti ne zanima, kako nekdo tak uvoz izpelje, če jaz pri tem konkretno prišparam in je zadeva zakonsko tip-top... :rolleyes:

Če pa se bom tega res kdaj preko "nekoga" lotu, bom seveda sila previden in bom od "uvoznika" pravgotovo najprej zahteval da stopma do notarja in overima pogodbo o "vračilu kompletne kupnine in stroškov prevoza" v primeru že prej opisanih "neljubih zapletov". :rolleyes:

In če mi tip "tak papir" podpiše, mu bom dnar za moped nakazal... - in prepričan sem, da "tisti", ki vse fore pozna, bo to tudi podpisal! :hmm:

"oni" v stilu zrihtam prevoz do evropskega pristanišča - naprej pa urejaš sam, pa najbrž ne!

...pa še v tem primeru se lahko zgodi da ostaneš z dolgim nosom... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vidite da Hilton samo nabija, pojma nima, ego mu pa na vaš račun vseeno raste :headbang:

In zakaj so nesramnosti kot ta: "tvoj osebni dohodel bil tako bajen kot sam trdiš nebi 2 valjne kolkište vozil" sploh dovoljene in tolerirane? Smeti kot so Hilton in podobni bi morali že dolgo odstranit!!!

Glede MotoHit-a pa eno - zakaj nihče ne stopi do njih in njih povpraša kako je z uvozom in homologacijo. Zagotovo ne bodo skrivali neke nadčloveške tajnosti kot vsevedneži na tem forumu! In za moje pojme niso cene prav nič nabite, če bi šli pogledat harliče (da tudi o 19000€ novi Goldi ne govorim) bi videli, da so prekrasni, dejansko novi, z ogromno opreme...skratka poštene cene, proti preostalim na SLO (teh skorajda ni, samo nekaj Klemenčičevih), Nemškem in Italjanskem trgu!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vidite da Hilton samo nabija, pojma nima, ego mu pa na vaš račun vseeno raste :headbang:

In zakaj so nesramnosti kot ta: "tvoj osebni dohodel bil tako bajen kot sam trdiš nebi 2 valjne kolkište vozil" sploh dovoljene in tolerirane? Smeti kot so Hilton in podobni bi morali že dolgo odstranit!!!

Glede MotoHit-a pa eno - zakaj nihče ne stopi do njih in njih povpraša kako je z uvozom in homologacijo. Zagotovo ne bodo skrivali neke nadčloveške tajnosti kot vsevedneži na tem forumu! In za moje pojme niso cene prav nič nabite, če bi šli pogledat harliče (da tudi o 19000€ novi Goldi ne govorim) bi videli, da so prekrasni, dejansko novi, z ogromno opreme...skratka poštene cene, proti preostalim na SLO (teh skorajda ni, samo nekaj Klemenčičevih), Nemškem in Italjanskem trgu!

ajd

... TISTA dvovaljna kolkišta pa osebni dohodek s strani Hiltona sta name letela.. :whistle: . nisem želel komentirati saj je itak sam pokazal svoj IQ in dejstvo, da ni niti ER-6 "kište" niti GWinga vozil, sicer teh neumestnih primerjav ne bi pisal... :closedeyes:

Ostalo pa je res, predvsem kar se GW-jev pri motohitu tiče - cena je res nizka, glede na to, da so novi! Je pa res, da bi pri rabljenem motociklu tak uvoz raje opravil preko osebnih poznanstev vsaj kar se izbire motorja tiče, oziroma preko firme ali posameznika, ki mu lahko 100% zaupam. Predvsem izbral bi rad motocikel osebno sam (preko neta) in nekoga potem poslal, da ga temeljitu pregleda, preden bi sploh sprožil postopek prevoza in uvoza... :rolleyes:

Bomo videli, kako bo z dnarjem in kako se bom na spomlad odločal. Če bom kupoval spet NOV moped, ga bom vsekakor v SLO.. :worship: . če pa bo rabljen pa v Nemčiji :hmm: ali eventuelno, če se kaj "razpuca" v USA... italjani so pa zame preveč "ciganski" - jim ne zaupam, tako da tja ne bom hodu iskat.

ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finta pri HD ju je v št. okvirja, Če se začne z 1HD in potem se ostale številke so problemi z homologacijo,pa čeprav je bil že registriran v EU konkretno Nemčija.Št.1 pomeni,da je motor delan za USA če pa ima št. 5HD in ostale št. ni problema ,ker naj bi bil motor delan za Evropo.Govorim iz lastne izkušnje. Motor je imel št.1HD in v Kopru ga tudi pod razno niso hoteli homologirati,ker naj ne bi imel atestiranih zavor.Na sreco sem dobil od uradnega uvoznika za Slovenijo potrdilo da zadeva ustreza našim predpisom in sem lahko opravil homologacijo in registracijo.Motohit,pa naj bi uvažal preko Italijanskega posrednika kateri mu uredi vse homologacijske papirje za EU vključno za potrdilom o homologiranih zavorah,vsaj tako so mi rekli pri Avtoplusu v Kopru in celo pokazali kako zgledajo ti papirji,ker je ravno tistikrat Motohit homologiral nekaj motorjev.Da se pa dobiti tudi v Nemčiji TUV papir o homolagaciji bremz mi ga je prodajalec poslal,a sem prej uredil pri uvozniku.

Vse to se je dogajalo še v času ko je homologiral Avtoplus v Kopru,kako pa poteka sedaj ko homologacije opravlja LPP pa mi ni znano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!