Skoči na vsebino

Motorist začetnik (pomoč začetniku pri nabavi vsega od motorja do opreme)


VDaGamma

Priporočene objave

pred 1 minuto, sesir pravi:

Na 916 sps,na s4r in monster 620 je moje mnenje prej prekratka...sicer je prvo malokrat vidu...hehe

Za primerjavo na zx10r gre do 164 po števcu

jp ma na ZXu laufa mirno tudi pod nizikimi obrati pri V2 pa cuka

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Pa ja ne govorimo o hayabusi turbo predelani v naked

kakor so drugi zapisali je 40 konj razlike med s2r in s4r - ok sem pogledal in je 36 konj in 23Nm -  kar je pri ducatiju za tričetrt  Monstra 400 razlike .. s4r je smo 14kg težji od s2r in še zmeraj na 193kg suhe teže..

kar se zvoka tiče - s2r zna s termignoniji čisto lepo brundat..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko: nekje do 100 konjev je dovolj dobro in nenevarno zate.

Če ni bilo nevarno meni :cool:.........

S tem, da če misliš biti budalo na cesti, je tudi 50 konjev zate preveč :dry:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ste vsi tko brihtni pa ZAČETNIKU predlagate prehude motorje?

A se vam je kaj zameril al kako gre to?

Zakaj so na tržišču 300, 500 ccm motorji, če ne za začetnike?? Najlažji so za vozit, vse je narejeno primerno začetnikom itd.


Mah, kurc, BOSS HOSS 6,2 V8 supercharger Nitro, najbolš ideja za nekoga, ki se prvič podaja na motor. Bo vsaj ziher do konca umrt. Ne samo polomljen k ena pićka.

Al pa če smo že tam, Bi-turbo busa 1300...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Dr_Jakob pravi:



Al pa če smo že tam, Bi-turbo busa 1300...

To sem si zelu sprobat dokler bil zdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Dr_Jakob pravi:

http://www.avt000.net/    Ads/details.asp?id=10922333&display=Kawasaki Ninja 250

Kle maš oglas za en precej lušn mopedek, ko boš s tem naredil 15.000km, greš na 600 ccm, nato na 750, nato pa počasi na S4R al pa BusaTurbo.

No ne ga hecat...če si želi ducati...plus motor in ne nek bicikl...

Je pa res,da bi boljše bilo,če bi začel pri nižjih kubikih...sam ve kako se počuti na motorju...mogoče blokada na 34kw za prvo leto oz. Po občutku...

125 ki smo jih imeli pri 16 so veliko bolj letele ko ta tvoj bicikl iz linka

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Dr_Jakob pravi:

Zakaj ste vsi tko brihtni pa ZAČETNIKU predlagate prehude motorje?

A se vam je kaj zameril al kako gre to?

Zakaj so na tržišču 300, 500 ccm motorji, če ne za začetnike?? Najlažji so za vozit, vse je narejeno primerno začetnikom itd.


Mah, kurc, BOSS HOSS 6,2 V8 supercharger Nitro, najbolš ideja za nekoga, ki se prvič podaja na motor. Bo vsaj ziher do konca umrt. Ne samo polomljen k ena pićka.

Al pa če smo že tam, Bi-turbo busa 1300...

zato, ker je povedal, kaj si želi, kaj bi hotel imeti in vprašal po mnenju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

No ne ga hecat...če si želi ducati...plus motor in ne nek bicikl...

Je pa res,da bi boljše bilo,če bi začel pri nižjih kubikih...sam ve kako se počuti na motorju...mogoče blokada na 34kw za prvo leto oz. Po občutku...

125 ki smo jih imeli pri 16 so veliko bolj letele ko ta tvoj bicikl iz linka

ON NE VE NIČ! ZAČETNIK NE VE, KAKO SE POČUTI NA MOTORJU, ZATO PA SPRAŠUJE ZA NASVETE!!

Lepo zate, da je mel tvoj oči večjega od njegovega očija. Zdej si pa full večji car. Res, klanjam se.

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

zato, ker je povedal, kaj si želi, kaj bi hotel imeti in vprašal po mnenju

Jst si pa želim velik večjega luleka pa par miljonov na računu. In?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem razbral, bi šel na Ducatija. Kaj pa monster 600? Kolega ga prodaja, motor je v piko zrihtan.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11000465&display=Ducati Monster

 

 

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Dr_Jakob pravi:

 

Jst si pa želim velik večjega luleka pa par miljonov na računu. In?

Nč in, slabo ti kaže :P

Zakaj po tvojem bi bilo nemogoče to, kar se je odločil? Nisi prebral vsega, na njegov post so odgovarjali tudi nekateri, ki so tako šli na 1000ccm moped z dovolj konjiči..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Nč in, slabo ti kaže :P

Zakaj po tvojem bi bilo nemogoče to, kar se je odločil? Nisi prebral vsega, na njegov post so odgovarjali tudi nekateri, ki so tako šli na 1000ccm moped z dovolj konjiči..

Ja, eni so se rodili idealni pa lepi pa z Ducatijem Desmosedici RR v garaži... full fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

En drug znanc se je pa s 125 ccm Yamaho tok stresu, da je bil 14 dni v komi. Komaj preživu, ostal brez vranice. Potem pa bod pametn. Ni motor tist k je navarn...

Kvalitetno polomit/ubiti se da tud s 50ccm Tomosom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 1. 2017 at 10:03, Sebulba pravi:

Lep pozdrav,

tudi sam se spravljam v nakup motorja, imam se za začetnika, ker sem nazadnje vozil mopede ter par 125k konec devetdesetih let. Zanima me izključno Ducati Monster, vendar imam rešpekt pred najhujšimi (1000+) izvedbami. Mi je jasno da je specifičen motor, predavanje o hibah me ne zanima, ker sem vanj zaljubljen in ne vidim in ne slišim nič drugega. Zanima me le, do katere moči je po vašem mnenju še sprejemljiv glede na specifičnost motorja? Za oris naj povem, da če bi poslušal srce, da ne rečem "auspuh", bi takoj hotel imeti S4R, vendar mi je jasno da je žival za mene preveč divja in nepredvidljiva. Za vsa mnenja se vnaprej zahvaljujem.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=9021531&display=Ducati PANIGALE R 2017

Najboljš da vzameš tole, ker je edino Ducati taprav motor, pa še uni z Yamaho R1 ti bodo zavidal. In ko boš zletel iz ovinka, boš to naredil v velikem slogu pa bodo vsi mislili, da si totalna faca.


TIČA VUUUUUN!!

p.s. če se ti zdi to enmal zajebavanje, preberi par nasvetov, ki sem jih dal malo prej...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. jakob, sej bi te vprašu, če ti je še kej ostal, pa vidm da si vse pojedu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, trebor pravi:

Kot sem razbral, bi šel na Ducatija. Kaj pa monster 600? Kolega ga prodaja, motor je v piko zrihtan.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11000465&display=Ducati Monster

 

 

LP Robert

Sem ga že gledal ja, zelo lep le cena je off the charts za takšen letnik - ohranjenost gor ali dol. Bi pa znal bit zelo pameten motor tole, ampak mi vsi govorijo da je kljub 600 kubikom resnično podhranjen. Ne vem :/ .

Popravljeno . Popravil Sebulba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ducatija odsvetujem iz običajnih razlogov , drag , starejši tudi kvarljiv (bil večkrat poleg ) ,drago vzdrževanje in starejše ko gledaš, manj imaš možnosti elektronskih varnostnih paketkov , ki so za začetnika dobrodošli .....ker pa se je izključno zapičil v Monstra ,bomo dogodivščine sproti spremljali .....ko bo treba odprt listnico ,bo imel pri drugem motorju izključno pogled na vse drugo kot zdaj ......

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Dr_Jakob pravi:

Ja, eni so se rodili idealni pa lepi pa z Ducatijem Desmosedici RR v garaži... full fajn.

lej, če napišem:

zdravo, sem nov na mopedu, izbiram med R1, Zx10 kaj mi svetujete?

Ne vidim poante, da mi ponudiš KTM al pa Guzzija :P

Lahko mi samo napišeš, zakaj R1 in ZX po tvojem mnenju ni/je ok zame, oziroma na kaj naj bom pozoren

pred 4 minutami, Sebulba pravi:

Sem ga že gledal ja, zelo lep le cena je off the charts za takšen letnik - ohranjenost gor ali dol. Bi pa znal bit zelo pameten motor tole, ampak mi vsi govorijo da je kljub 600 kubikom resnično podhranjen. Ne vem :/ .

podhranjen ni, nič bat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

lej, če napišem:

zdravo, sem nov na mopedu, izbiram med R1, Zx10 kaj mi svetujete?

Ne vidim poante, da mi ponudiš KTM al pa Guzzija :P

Lahko mi samo napišeš, zakaj R1 in ZX po tvojem mnenju ni/je ok zame, oziroma na kaj naj bom pozoren

Nisem mu svetoval ne KTM in ne GUZZIja,

V tem primeru bi mu svetoval pregled pri psihiatru. Začetniku predlagat 1000ccm zadevo z nevem koliko konji? Zakaj mu nebi zraven predlagali tudi Smith and Wessson, al pa kar Desert Eagle 0,5 cal? Kar dajte, jaz bom vedno proti. Sploh glede na to, da obstaja cel kup precej lušnih 300-500ccm mopedov za začetek.

pred 9 minutami, Sebulba pravi:

Sem ga že gledal ja, zelo lep le cena je off the charts za takšen letnik - ohranjenost gor ali dol. Bi pa znal bit zelo pameten motor tole, ampak mi vsi govorijo da je kljub 600 kubikom resnično podhranjen. Ne vem :/ .

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11695693&display=Ducati SCRAMBLER SIXTY2 - PROMOCIJA


Nov.
Ducati.
primeren za začetnika.

Kaj bi še rad?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Dr_Jakob pravi:

Nisem mu svetoval ne KTM in ne GUZZIja,

V tem primeru bi mu svetoval pregled pri psihiatru. Začetniku predlagat 1000ccm zadevo z nevem koliko konji? Zakaj mu nebi zraven predlagali tudi Smith and Wessson, al pa kar Desert Eagle 0,5 cal? Kar dajte, jaz bom vedno proti. Sploh glede na to, da obstaja cel kup precej lušnih 300-500ccm mopedov za začetek.

panigaleta, bosshosa, turbobuso, ninjo 250 si mu svetoval. Raje mu lepo pojasni, zakaj meniš da ne in kje bi lahko imel probleme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

panigaleta, bosshosa, turbobuso, ninjo 250 si mu svetoval. Raje mu lepo pojasni, zakaj meniš da ne in kje bi lahko imel probleme.

Svetoval sem mu samo Ninjo 250. Kot luškan začetniški moped je kot naročen za vsakogar, ki se podaja v svet motorizma. Ko bo imel cca 20.000 prevoženih, pa naj gre naprej na 600, in nato na 1000ccm. To sem jasno povedal, pa ne obračaj mojih besed.

Če nekdo sprašuje katerega 1000ccm +SS moped naj vzame kot prvi motor, mu NE SMEŠ odgovorit kateri je najboljši, ampak mu moraš povedat, da so vsi prehudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Dr_Jakob pravi:

Nisem mu svetoval ne KTM in ne GUZZIja,

V tem primeru bi mu svetoval pregled pri psihiatru. Začetniku predlagat 1000ccm zadevo z nevem koliko konji? Zakaj mu nebi zraven predlagali tudi Smith and Wessson, al pa kar Desert Eagle 0,5 cal? Kar dajte, jaz bom vedno proti. Sploh glede na to, da obstaja cel kup precej lušnih 300-500ccm mopedov za začetek.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11695693&display=Ducati SCRAMBLER SIXTY2 - PROMOCIJA


Nov.
Ducati.
primeren za začetnika.

Kaj bi še rad?

Če se spustim na tvoj nivo: rad bi še vse Hefnerjeve babe, Shelby Gt 76' in kufer petstotakov. Ne vem s čem sem/smo te tako ujezili ampak bolj ko berem tvoje poste.......Fotr as to ti?!? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Dr_Jakob pravi:

Nisem mu svetoval ne KTM in ne GUZZIja,

V tem primeru bi mu svetoval pregled pri psihiatru. Začetniku predlagat 1000ccm zadevo z nevem koliko konji? Zakaj mu nebi zraven predlagali tudi Smith and Wessson, al pa kar Desert Eagle 0,5 cal? Kar dajte, jaz bom vedno proti. Sploh glede na to, da obstaja cel kup precej lušnih 300-500ccm mopedov za začetek.

Pa dobro kva si zapel mojster ,se strinjam , vem pa da če bi bil star 30+ let si sigurno ne bi kupil 250ccm , maš denar , nisi več šmrkovc , mogoče celo malo višje rasel .................čisto pri sebi razmišljam .

Mislim pa da mu ne bi smel delat problemov , mojo sem prvič pri 33 letih posadil na 800cca in je bejba šla, drug let je bil še isti pol je pa šaltala na MTS in oranžkota (ne bom napisal katera znamka l,da ne bo spet koga sezulo )

skratka motorizem so izkušnje in veliiikooooo sreče .......

tako da , ni neke šablone  , nek začetnik  lahko z zmernim IQ komot vozi kakšen 1000cca , npr S1000R  se mi zdi veliko varnejši motor kot monster za 3-5kevrčkov in 600cca ,samo ta podatek začetniku pač nič ne pomeni , ker brez zamere nima pojma niti o enem niti o drugem motorju ..........

P.s. izključno bo z izbiro  drugič, izključno izključil ,ampak do tega pride vsak sam .

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Dr_Jakob pravi:

Svetoval sem mu samo Ninjo 250. Kot luškan začetniški moped je kot naročen za vsakogar, ki se podaja v svet motorizma. Ko bo imel cca 20.000 prevoženih, pa naj gre naprej na 600, in nato na 1000ccm. To sem jasno povedal, pa ne obračaj mojih besed.

Če nekdo sprašuje katerega 1000ccm +SS moped naj vzame kot prvi motor, mu NE SMEŠ odgovorit kateri je najboljši, ampak mu moraš povedat, da so vsi prehudi.

Lej prjatu, všeč so mi prsate blondinke, sam ne vem al z dolgimi al kratkimi lasmi.

Le po kaki logiki mi lahko svetuješ črnko?

A ti je jasno kaj pišem, tip bi rad Ducati. konec debate.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Sebulba pravi:

Če se spustim na tvoj nivo: rad bi še vse Hefnerjeve babe, Shelby Gt 76' in kufer petstotakov. Ne vem s čem sem/smo te tako ujezili ampak bolj ko berem tvoje poste.......Fotr as to ti?!? :)

JA, sem!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!