Skoči na vsebino

50km/h je svetlobna hitrost!!


Tomosaki

Priporočene objave

Suzuki Hayabusa je sport touring motor in je bil do nedavnega najhitrejši serijski motocikel (celo v Ginesovi knjigi rekordov je bil naveden).

Vožnja s takim motociklom s 45 km/h ni prav nič nevarna. V naselju je tako ali tako predpisana hitrost največ 50 km/h in ne obvezno 50 km/h!

Spoštovani mladi motoristi. Verjamem, da hitrost pomeni določeno dozo adrenalina, ampak ali kdaj pomislite na to, da so tisti, ki so pisali zakone imeli v mislih tudi VAŠO varnost ?

Ali kdaj pomislite, ko "prerihtujete" svoje ljubljenčke, da je potrebno tudi zavore prilagoditi novim sposobnostim vozila? Ali se zavedate je razlika pri trčenju v oviro pri 50 km/h ali pri 90 km/h razlika med življenjem in smrtjo (preberite si študije ADAC-ja in ostalih ustanov)?

Dovolj levitov!

BTW: moj sin je star 17 let!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj po eni strani maš prav, da je to nevarno pa to!

samo postavi se ti v mojo kožo:

star si 15 let, kupo si si yamaho aerox nič sfrizirano, si novinec v motornem svetu vozil, tvoji kolegi majo fsi motore sfrizirane; da malo naštejem:

en ma NRG mc2, z 70 alu kitom --> 110 km/h

drugi speedfighta pa puno šmekarije od 70 kita do variota ---> 110-115 km/h (jrk0)

kolega iz iste vasi NRG z 70 kitom --> 90 km/h

še en kolega ma kawo kmx 125 ---> 135 km/h

ti pa maš aeroxa ki gre 45, ke misliš se bo gdo htel s tabo vozit al ne? torej se boš rajši sam vozo al boš vložo neke v skuter in se vozil od 100 do 120km/h????

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram reči, da te skušam razumeti, vendar mi nekako ne gre v glavo - to bo menda zaradi EMŠO številke !

Kaj je boljše:

- voziti se s kolegi + 100km/h in bog ne daj pasti in ......

- voziti se 45 km/h, nabirati iskušnje, znanje .... doživeti 18 in 21 leto starosti , kupiti večjo mofo ..... - skrati živeti in uživati.

Ne bom več polemiziral v tej temi, niti se ne bom več oglasil, ker se bojim, da je vsako prepričevanje žal brezpredmetno!

Fantje srečno na cesti - pa pamet v glavo, ne pa glavo na cesto !!!

Če vas je kaj v hlačah, pokličite svoje starše in jim dajte za prebrati tale forum!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, glede varnostnih lokov je bilo že dokazano, da vseeno niso tako zanesljivi kot sama streha avtomobila. Pa če skačejo ven al pa ne. Pri kotaljenju vozila voznik zaradi centrifugalne sile večkrat z glavo zadane ob streho, zdaj si pa zamisli, da je nimaš. No ok, to je že za kak drug forum, ampak bedarija je pa ista ko na skuterju al pa motorju. Zaščita je tut pri Murcielagu pri 300km/h slaba, ampak taki avti nebi smeli bit homologirani. Spet druga tema. Hočem povedat samo to, da skuterka oprema naj nebi bla zdaj krizno žarišče, kjer se dogajajo najhujše stvari zaradi neupoštevanja osebnostne zaščite. Seveda zdaj ne zagovarjam tistih, ki se vozijo napol nagi na skuterju, ampak pomoje je dovolj, da če si zravnajo fris, ker ne nosijo čelade, naj si plačajo vsaj stroške zdravljenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko poveš kdo te bo prehiteval pri 180km/h :shock: :twisted: ?????? plus tega je omejitev na naših cestah 130 km/h!!!

no razn če se voziš dosti po nemčiji kjer ni ometve, tam pa se lahko zgodi da te kaki porsche prehiti, samo povej mi keko krat si ti v nemčiji??!!

Ti malo odpustim, ker si zgleda se precej mlad. A ti mislis, da ljudje po cesti vozijo po omejitvah? Ja, pa dedek mraz res obstaja.

Finta je v tem, da tam sta dva pasova, tretji pa je neuporabn. Se pravi, da je čisto odveč bojazn, da te zadane avto, če se le ta lahko premika iz enega na drug pas. Drugo pa je na magistralkah, kjer je samo en pas in bi vsi naenkrat radi okupirali tisti del ceste: skuterist, avtomobilist iz iste smeri in pravtako avtomobilist iz nasprotne. Glede brzine je pa res, da jih malo upošteva to. Tudi sam ne vozim po omejitvah na avtocesti, ker se mi zdi bedarija (razn če je megla, sneg ali kakšen drug meteorološki pojav). Vozim okol 150-160, rekdokdaj tišim do konca. To je pač za tak avto kot ga mam, potovalna hitrost in se mi zdi brezveze, da bi se vozu enako kot en z katro, ki ma pol slabše bremze od mene, da ne govorim o kakem ABS-u. Pač nebi smela bit enaka omejitev za vse avtomobile. Poleg tega pa večina tipov z kombiji podira zvočne zidove, da o njihovih zavorah ne govorim, še manj o pnevmatikah, ki so določene samo do 160km/h. Okej, zašou sem iz debate. Skratka, mislim, da s oblokiranimi skuterji nebi na avtocesti popolnoma nič ovirali prometa. Sem že parkrat bil s skuterjem na avtocesti in nekateri tudi 100km/h ne vozijo. Največkrat kaki lastniki Yugecev, 101, Formanov itd. Pomoje so tovornjaki za avtocestni promet večja nadloga. Nekje vozijo 60km/h, nekje pa se prehitevajo (tisti, ki se pelje normalno na svojem pasu vozi 110km/h, oni ko ga pa prehiteva pa 109km/h) in se rekdokdaj prehitijo, berejo noter cajtnge in sploh ne porajtajo da so na prehitevalnem pasu, si blendajo, kažejo kurce itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No hayabusa glih točno nevem kaj je, mislim pa da je to Suzuki, pa zdi se mi da je to cestni špotrnik, al ne? je pa logično da se nebo 45 vozil z motorom ki gre prek 200

ja to je isto nevarno! samo čoperisti še imate nekaj prostora na ročici za gas in po svoji volji odločate če vas bo kdo prehitevo al ne! skuteristi pa tega nimamo ker se moramo vozit 45! no jaz se 90 vozim :)

Se strinjam s tabo, da z močnejšim motorjem lažje slediš avtomobilistom oziroma, manj te jih bo prehitelo, kot če maš skuter. Pustimo tisto Hayabuso s 45km/h, ker to se navezuje na Dave-ov stavek, ko je reku, da avtomobilisti ne dajo žmigavca ko prehitevajo motor. Hotel sem samo povedat, da tisti, ki imajo močnejši motor najverjetneje tega ne bodo doživeli, ker se ne vozijo 45km/h, kot se mi s skuterji. Ok ne vsi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki Hayabusa je sport touring motor in je bil do nedavnega najhitrejši serijski motocikel (celo v Ginesovi knjigi rekordov je bil naveden).

Vožnja s takim motociklom s 45 km/h ni prav nič nevarna. V naselju je tako ali tako predpisana hitrost največ 50 km/h in ne obvezno 50 km/h!

Spoštovani mladi motoristi. Verjamem, da hitrost pomeni določeno dozo adrenalina, ampak ali kdaj pomislite na to, da so tisti, ki so pisali zakone imeli v mislih tudi VAŠO varnost ?

Ali kdaj pomislite, ko "prerihtujete" svoje ljubljenčke, da je potrebno tudi zavore prilagoditi novim sposobnostim vozila? Ali se zavedate je razlika pri trčenju v oviro pri 50 km/h ali pri 90 km/h razlika med življenjem in smrtjo (preberite si študije ADAC-ja in ostalih ustanov)?

Dovolj levitov!

BTW: moj sin je star 17 let!

Tisti niso meli pojma o naši varnosti, ker potem nebi homologirali Murcielaga pa takih njemu podobnih raket, ki ne sodijo na navadno cesto. Glede zavor pa: Skuter ima dva diska, starejši pa disk in boben in oboje prijema odlično. Če bi ble čeljusti preagresivne, bi bla že nevarnost, da te prekucne preko prednjega kolesa. To pa je doživel moj foter, ki je zdaj star 48 let. Hvalabogu je preživel in upam, da se mu nič podobnega ali drugačnega več nebo zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi treba ateku pa mamici kazat, kaj sem napisal na forumu, ker me itak poznata že 20 let. Vzorec razmišljanja mam pa itak po njima. Vsak ma seveda svojega, drugače nebi blo forumov. Vesel sem, da vsak drugače razmišlja. Bomo vidli kdo bo mel prav. Verjetno nobedn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!