Skoči na vsebino

50km/h je svetlobna hitrost!!


Tomosaki

Priporočene objave

Kakj zaj gremo pred parlament!

ja samo res! KDAJ GREMO? SPOMLADI AL POZIMI AL POLETI? ČIMPREJ ČIM BOLJŠE!!! HEHEHE! kako bomo jim delali! ko svije s bučami hehehehehehehehe! treba preprečiti blokiranje skuterjev in zastonj odblokiranje tistih skuterjev ki imajo notr blokade!!! :P :P :P 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Še nekaj pomislite, vsi ki vam je znana vožnja s skuterjem: Koliko avtomobilistov da žmigavec, ko prehiti skuterista? 25%!!! Niti toliko nismo vredni! In potem naj pričakujemo kaj drugega, kot da nas bodo pri 45km/h prehitevali na 20 cm.

No ja, po moje mal pretiravas...

1. Tut ko vecje motorje prehitevajo ne dajo dostkrat zmigavca

2. Tut ko avtomobilisti prehitevajo druge avtomobiliste ne dajo vedno zmigavca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše bo, da skopiram to kar smo rekli in pošljem v Ljubljano. Ker to ni več res. Zdaj nas vlečejo za jajca, ker mislijo, da smo pač otroci in jim nič ne moremo. Peticijo bi mogli nardit! Isto kot so nardili motoristi (in rešli določene svoje težave in naše bodoče). Pa koga sploh blamirajo? Sami sebe? Sej pa ima itak 90% skuterjev blokade odstranjene. Ko pa preglejujejo skuterje pa iak napovejo en mesec prej, da bojo nardili akcijo. ...

Predlagam fer resitev (pozor, fer ni isto kot prijetno):

1. Skuterji neomejena hitrost.

2. Skuterji neomejena kubatura

3. Nobenih varnostnih priprav potrebnih (tut na celado lahko pozabis)

V zameno (nic na svetu ni zastonj, a ne):

1. Lahko skuter vozis pri 18ih letih najprej. (da si polno kazensko odgovoren, ce naredis stalo). Isto bi moralo veljat za kat. A-125

2. Dvignjena zavarovalna premija za skuterje z obveznim kaskom (da se krije plastika in kirurgija za tiste, ki so prefini, da bi uporabljal kakrsnokoli zascito PLUS, da se krije povecana skoda, ki jo povzrocis pri vecji hitrosti. Za primerjavo - registracija za moj motor pride okrog 90.000 brez AO PLUS, brez kaska) Se vedno vidim na skuterjih vec ljudi, ki so neprimerno obleceni, kot tistih, ki upostevajo vsaj osnovno varnost. Noben me ne more prepricat, da je ok, da se v kavbojkah in termoflisu vozis 100. PAc vozte, sam pol placujte vecjo premijo za zdravstvene stroske, ki jih ima medicina z vami.

3. Obvezna prakticna voznja na izpitu (kot vas je par lepo opazilo, lahko nekdo z B kategorijo vozi kakrsenkoli avto hoce, pozabili pa ste omeniti, da mu je nekdo dobrih 30 ur pral mozgane, preden je omenjeni posameznik dobil to pravico.)

Men se to zdi precej fer. Ne sicer ugodno, ampak mislim da pokriva vse strani te debate in ne pozabte, da ce (in to je velik ce) vas bo kdo uposteval, vas bo tudi zelo verjetno vprasal kaksno alternativo ponujate. Otrocje (in verjetno vas nevredno) je pricakovat, da se bo zakon spremenil, samo zato ker nekomu ni vsec. Mislim, da ce boste sprejel odgovornosti, ki jih vecje pravice s sabo pripeljejo, ne bo panike in boste hitro dosegli svoje. Pa vso sreco.

Aja pa se to sem hotel rect. Ko sem odrascal je bil skuter (oz. takrat Vespa) DEFINITIVNO znak premoznosti. Tisti komentarji v smislu bogati starsi pa svojim otrokom lahko kupjo porscha pa je vse v redu, uni ta bogati si lahko vse privoscijo ipd se mi zdijo precej ironicni, ker mislim, da ljudje na socialnem dnu si pa tut skuterja ne morjo privoscit, a ne. Tko, da ne mi jamrat o tem kako socialno deprivilegirani ste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše bo, da skopiram to kar smo rekli in pošljem v Ljubljano. Ker to ni več res. Zdaj nas vlečejo za jajca, ker mislijo, da smo pač otroci in jim nič ne moremo. Peticijo bi mogli nardit! Isto kot so nardili motoristi (in rešli določene svoje težave in naše bodoče). Pa koga sploh blamirajo? Sami sebe? Sej pa ima itak 90% skuterjev blokade odstranjene. Ko pa preglejujejo skuterje pa iak napovejo en mesec prej, da bojo nardili akcijo. ...

Predlagam fer resitev (pozor, fer ni isto kot prijetno):

....

Ja sej ne morem verjet... vsi se strinjate z mano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vsi se strinjamo. :wink:

Bh... Mal glupo je tole vse skup. Vsakga, ki je odgovoren za ta zakon, posedeš na skuterja pa marš en krog po Ljubljani z okolico. Verjetno mu ne bi bilo všeč.

Je že res, da tud če taprave motorje prehitevajo, ne dajo skoz žmigavca, ampak ne peljejo pa mimo kot MIMO KOLESA. Se vsaj potrudijo skidat na nasprotni pas, ne pa tko, da raje levo ogledalo spravim k sebi, ko me avto prehiteva...

Zakaj majo pa Francozi lohk odblokirane zadeve in so v Evropi, mi Slovenci pa ne mormo met odblokiranih skuterčkov? Mal sumljivo.

Pa še to, kot ste že omenili, da tip lahko pri 18 letih vozi Lamborghini Murcielaga. Vseeno tistih 30 ur ne pomeni ne vem kaj. 30 ur vožnje z 70 konji ni kakšna silna osnova za objestno norenje mladega mulca z 600 konji pod ritjo.

Em - no offence, eden je tukajle prav zavzeto iskal petko GT. Sam da bo ja vleklo pa to. Sam da bo letelo. Sam da je hitro. Pa je star 18. KAJ bi on počel z Lamborghinijem? Don't ask! :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Še nekaj pomislite, vsi ki vam je znana vožnja s skuterjem: Koliko avtomobilistov da žmigavec, ko prehiti skuterista? 25%!!! Niti toliko nismo vredni! In potem naj pričakujemo kaj drugega, kot da nas bodo pri 45km/h prehitevali na 20 cm.

No ja, po moje mal pretiravas...

1. Tut ko vecje motorje prehitevajo ne dajo dostkrat zmigavca

2. Tut ko avtomobilisti prehitevajo druge avtomobiliste ne dajo vedno zmigavca...

Problem je, da se oni na Hayabusi nebo vozu 45km/h. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben me ne more prepricat, da je ok, da se v kavbojkah in termoflisu vozis 100. PAc vozte, sam pol placujte vecjo premijo za zdravstvene stroske, ki jih ima medicina z vami.

1. Čuj, tut nekateri motoristi bi se lahko primerneje oblekli, ne pa da se vozijo na Ninji v platnenih patikah iz tržnice. Pa tudi tisti z kabrioleti naj plačajo višjo premijo, ker se vozijo brez strehe in je večja možnost, da jih zadane strela, si odbijejo glavo itd. Give me a break man.

2. Mislim, ti bi nam dal polno opremo z kombinezonom, če ne bi plačali višjo premijo, po drugi strani maš pa 30% folka pijanega, ko sede za volan, so pa na isti čakalni listi, kot tisti, ki ni vozil pijan. Lahko tut vzamemo primer ledvic, na katere pijanec in "zdrav" človek čakata isto časa? Ne mi o tem, ker mam celo žlahto v zdravstvu. Bi pa uvedu nepotrebno nošenje čelade za vse na dvokolosenikih, v tem primeru pa bi povišal premijo. Ampak tudi policaji so že dostikrat napisali, da motorist ni imel čelade, vozu se je pa okol v kombinezonu? Dejte ga srat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj so pa tovornjakarji ponudili državi, ko so se zbrali pred parlamentom zaradi previsokih cestnin? Nada. Zakaj se pa še motoristi nebi zbunili, da plačajo 4 krat manj na avtocestah kot tovoranjakarji, razlika v masi je pa minimalno 16 ton?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezna prakticna voznja na izpitu (kot vas je par lepo opazilo, lahko nekdo z B kategorijo vozi kakrsenkoli avto hoce, pozabili pa ste omeniti, da mu je nekdo dobrih 30 ur pral mozgane, preden je omenjeni posameznik dobil to pravico.)

30 ur česa je to? Varne vožnje? Reagiranja v nepredvidljivih situacijah? Eh, to je 30 ur prometnih znakov, da se znaš peljat v avtu, ne pa kako ga voziš. Ko pa pride do kake hude situacije pri 160-200 na uro, pa folk sam oči zapre in spusti okončine iz vseh pedalov in volanov. Naj se začnejo učit na malih stvareh tako kot sem se mogu jast in kot sta se mogli še verjetno dve generaciji pred mano. V takem primeru, kot sem ga navedu tu bi tam samo sedeli odprtih ust. Ja, sej nimajo kaj nazaj za rečt, al?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se to zdi precej fer. Ne sicer ugodno, ampak mislim da pokriva vse strani te debate in ne pozabte, da ce (in to je velik ce) vas bo kdo uposteval, vas bo tudi zelo verjetno vprasal kaksno alternativo ponujate. Otrocje (in verjetno vas nevredno) je pricakovat, da se bo zakon spremenil, samo zato ker nekomu ni vsec. Mislim, da ce boste sprejel odgovornosti, ki jih vecje pravice s sabo pripeljejo, ne bo panike in boste hitro dosegli svoje. Pa vso sreco.

Tovornjakarji so bojkotirali. Naj nam bodo za vzgled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa se to sem hotel rect. Ko sem odrascal je bil skuter (oz. takrat Vespa) DEFINITIVNO znak premoznosti. Tisti komentarji v smislu bogati starsi pa svojim otrokom lahko kupjo porscha pa je vse v redu, uni ta bogati si lahko vse privoscijo ipd se mi zdijo precej ironicni, ker mislim, da ljudje na socialnem dnu si pa tut skuterja ne morjo privoscit, a ne. Tko, da ne mi jamrat o tem kako socialno deprivilegirani ste.

Kakšen procent ljudi pa še je danes na socialnem dnu? Mislim, da majo clo brezposelni več keša kot pa eni redno zaposelni delavci srednjega finančnega razreda (tut višjega). Poleg tega je cenovna razlika med avtom (da nebo ravno Porsche) npr.: Hyundai Coupe-jem in skuterjem okol 2.5 milijona sit. Sej to ni tko velik, ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj so pa tovornjakarji ponudili državi, ko so se zbrali pred parlamentom zaradi previsokih cestnin? Nada. Zakaj se pa še motoristi nebi zbunili, da plačajo 4 krat manj na avtocestah kot tovoranjakarji, razlika v masi je pa minimalno 16 ton?

Tovornjakarji so v boljsi poziciji, ker njih nekdo v resnici rabi. Nas rabimo samo mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj so pa tovornjakarji ponudili državi, ko so se zbrali pred parlamentom zaradi previsokih cestnin? Nada. Zakaj se pa še motoristi nebi zbunili, da plačajo 4 krat manj na avtocestah kot tovoranjakarji, razlika v masi je pa minimalno 16 ton?

Tovornjakarji so v boljsi poziciji, ker njih nekdo v resnici rabi. Nas rabimo samo mi.

Na žalost to po en stren drži :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Kaj so pa tovornjakarji ponudili državi, ko so se zbrali pred parlamentom zaradi previsokih cestnin? Nada. Zakaj se pa še motoristi nebi zbunili, da plačajo 4 krat manj na avtocestah kot tovoranjakarji, razlika v masi je pa minimalno 16 ton?

Tovornjakarji so v boljsi poziciji, ker njih nekdo v resnici rabi. Nas rabimo samo mi.

Ma noben jih ne rabi. Davkoplačevalci jim plačujemo to, da uničujejo ceste, cestnine za njih so glede na težo usmiljenja vredne, obenem pa so slovenske železnice v minusu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Še nekaj pomislite, vsi ki vam je znana vožnja s skuterjem: Koliko avtomobilistov da žmigavec, ko prehiti skuterista? 25%!!! Niti toliko nismo vredni! In potem naj pričakujemo kaj drugega, kot da nas bodo pri 45km/h prehitevali na 20 cm.

No ja, po moje mal pretiravas...

1. Tut ko vecje motorje prehitevajo ne dajo dostkrat zmigavca

2. Tut ko avtomobilisti prehitevajo druge avtomobiliste ne dajo vedno zmigavca...

Problem je, da se oni na Hayabusi nebo vozu 45km/h. :wink:

Kaj a mislis da je bolj al manj nevarno ce te na 20 cm prehiteva pri 180kmh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben me ne more prepricat, da je ok, da se v kavbojkah in termoflisu vozis 100. PAc vozte, sam pol placujte vecjo premijo za zdravstvene stroske, ki jih ima medicina z vami.  

1. Čuj, tut nekateri motoristi bi se lahko primerneje oblekli, ne pa da se vozijo na Ninji v platnenih patikah iz tržnice. Pa tudi tisti z kabrioleti naj plačajo višjo premijo, ker se vozijo brez strehe in je večja možnost, da jih zadane strela, si odbijejo glavo itd. Give me a break man.

Ah, mocni argumenti tipa, ce pa drugi to delajo, pol je pa to zihr v redu. Kabrioti so narjeni tko, da se vedno ponujajo zascito voznika. (rollbari press)

2. Mislim, ti bi nam dal polno opremo z kombinezonom, če ne bi plačali višjo premijo, po drugi strani maš pa 30% folka pijanega, ko sede za volan, so pa na isti čakalni listi, kot tisti, ki ni vozil pijan. Lahko tut vzamemo primer ledvic, na katere pijanec in "zdrav" človek čakata isto časa? Ne mi o tem, ker mam celo žlahto v zdravstvu. Bi pa uvedu nepotrebno nošenje čelade za vse na dvokolosenikih, v tem primeru pa bi povišal premijo. Ampak tudi policaji so že dostikrat napisali, da motorist ni imel čelade, vozu se je pa okol v kombinezonu? Dejte ga srat!

In to da se usedes za volan pijan je kaznivo dejanje. Aja pa jest vam nic ne bi dal, bi si moral kar sami kupit, isto kt jest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko poveš kdo te bo prehiteval pri 180km/h :shock: :twisted: ?????? plus tega je omejitev na naših cestah 130 km/h!!!

no razn če se voziš dosti po nemčiji kjer ni ometve, tam pa se lahko zgodi da te kaki porsche prehiti, samo povej mi keko krat si ti v nemčiji??!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezna prakticna voznja na izpitu (kot vas je par lepo opazilo, lahko nekdo z B kategorijo vozi kakrsenkoli avto hoce, pozabili pa ste omeniti, da mu je nekdo dobrih 30 ur pral mozgane, preden je omenjeni posameznik dobil to pravico.)

30 ur česa je to? Varne vožnje? Reagiranja v nepredvidljivih situacijah? Eh, to je 30 ur prometnih znakov, da se znaš peljat v avtu, ne pa kako ga voziš. Ko pa pride do kake hude situacije pri 160-200 na uro, pa folk sam oči zapre in spusti okončine iz vseh pedalov in volanov. Naj se začnejo učit na malih stvareh tako kot sem se mogu jast in kot sta se mogli še verjetno dve generaciji pred mano. V takem primeru, kot sem ga navedu tu bi tam samo sedeli odprtih ust. Ja, sej nimajo kaj nazaj za rečt, al?

In je obenem tudi 30 ur vec, kot si jih moral prevozit ti, zato, da si dobil izpit za skuter. Jest pa recimo mislim, da se je fajn ucit vozit na mocnem avtu, pa ne zato, da noris z njim.

Zarad mene pa bi lahko tut tvoj predlog uposteval - torej vsem bodocim voznikom povecat stevilo ur, dokler *res* ne dobijo izkusenj. Hvala bogu, da ze mam izpit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se to zdi precej fer. Ne sicer ugodno, ampak mislim da pokriva vse strani te debate in ne pozabte, da ce (in to je velik ce) vas bo kdo uposteval, vas bo tudi zelo verjetno vprasal kaksno alternativo ponujate. Otrocje (in verjetno vas nevredno) je pricakovat, da se bo zakon spremenil, samo zato ker nekomu ni vsec. Mislim, da ce boste sprejel odgovornosti, ki jih vecje pravice s sabo pripeljejo, ne bo panike in boste hitro dosegli svoje. Pa vso sreco.

Tovornjakarji so bojkotirali. Naj nam bodo za vzgled.

Si ze predstavljam kaos, ki bi ga povzrocili skuterasi, ki se par dni ne bi hoteli vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko poveš kdo te bo prehiteval pri 180km/h :shock:  :twisted: ?????? plus tega je omejitev na naših cestah 130 km/h!!!

no razn če se voziš dosti po nemčiji kjer ni ometve, tam pa se lahko zgodi da te kaki porsche prehiti, samo povej mi keko krat si ti v nemčiji??!!

Ti malo odpustim, ker si zgleda se precej mlad. A ti mislis, da ljudje po cesti vozijo po omejitvah? Ja, pa dedek mraz res obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko poveš kdo te bo prehiteval pri 180km/h :shock:  :twisted: ?????? plus tega je omejitev na naših cestah 130 km/h!!!

no razn če se voziš dosti po nemčiji kjer ni ometve, tam pa se lahko zgodi da te kaki porsche prehiti, samo povej mi keko krat si ti v nemčiji??!!

Ti malo odpustim, ker si zgleda se precej mlad. A ti mislis, da ljudje po cesti vozijo po omejitvah? Ja, pa dedek mraz res obstaja.

ja to itaq da se ljudje ne vozijo(vozimo) po omejitvah, samo 180km/h, to ni taka hitrost ki bi jo nabral na ulici skozi mesto ali pa skozi vas! ali je? no mogoče za tebe???!!! in ti si se že kolkokrat peljal 180? 1x 2x 10x??? pa pr 180, te je že kolko šoferjev prehitevalo? 1, 2, 10??? skuterji pa imajo omejitev 50 oziroma 45, na odprti cesti kjer ni naselja in je omejitev 90, se morajo tudi 50 vozit in plavi možje postave (ja zelo lepo postavo imajo ja :D ) skuterste kar radi ustavljajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sn opazo da maš yamaho dragstar 650 custom! tak keko se spoznam na yamaha (zake se le nebi spoznal na njih saj jo sam imam), vem da je to čoper, je tak? no 180 ta čoper žiher gre, pri 650cc bi moglo tolko it, ali se motim? tak da je možno da si se ti že teko peljal! samo čoper ni zato da bi ti divjal te rajši kupi yamaha yzf-r1 al pa r6, to je za divjanje in polaganje ovnikov, ne pa tvoj čoper, ne rečem da ni dovolj dober oz. zmogljiv, to je 100%, samo vseeno, čoper je naret za uživajočo vožnjo oziroma rečeno po ameriško "cruisen" 8) , tak da si se ti pelal zelo malokrat 180km/h, no možno pa da se motim?!

pa brez zamere :D :lol: :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sn opazo da maš yamaho dragstar 650 custom! tak keko se spoznam na yamaha (zake se le nebi spoznal na njih saj jo sam imam),... , tak da si se ti pelal zelo malokrat 180km/h, no možno pa da se motim?!

pa brez zamere :D :lol: :roll:

Ne sej mogoce sem se narobe izrazil. Nisem hotel rect, da mene prehitevajo pri 180. In ne moj coper ne gre 180 in ne niti ne vozim se tolk hitr. Razn z avtom.

Stavek na katerega sem odgovoril pa je bil:

Problem je, da se oni na Hayabusi nebo vozu 45km/h.

Hayabusa pa gre 180 in vec, ce se strinjas.

Popravljam svoj stavek, da bo povsem zivljenjski

Kaj mislis, da je bolj nevarno, ce te na skuterju prehiteva pri 45 ali na coperju pri 120.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No hayabusa glih točno nevem kaj je, mislim pa da je to Suzuki, pa zdi se mi da je to cestni špotrnik, al ne? je pa logično da se nebo 45 vozil z motorom ki gre prek 200

ja to je isto nevarno! samo čoperisti še imate nekaj prostora na ročici za gas in po svoji volji odločate če vas bo kdo prehitevo al ne! skuteristi pa tega nimamo ker se moramo vozit 45! no jaz se 90 vozim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!