Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Zato je pa neumn,da po tvjih reklamirajo,da hitrost ubija. Vse drugo je vecje sranje,da folk ni pri stvari,da razmislja o vsem drugem,sam o voznji ne...trcka po telefonih,drka kurac...kva js vem kaj. Nezbranost....ne pa hitrost!

S tem se delno strinjam, oz. s tem, da nezbranosti oz početje vsega drugega med vožnjo povzroča nesrečo. Pa tudi precej več nespametnih dejanj, kot so razna obračanja, ustavljanja, vožnja v nasportno smer..

Hitrost sicer tudi ubija, samo če je resnično neprilagojena. To pa zame ne pomeni 5-10km/h nad omejitvijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato je pa neumn,da po tvjih reklamirajo,da hitrost ubija. ... Nezbranost....ne pa hitrost!

Bučke!

"Nespametna dejanja" so dejstvo, ki ga ni mogoče v popolnosti odpraviti.

K temu prištejemo še dejansko nesrečne in nepredvidljive situacije. Kaj če bi v omenjeni logaški zgodbi prišlo do nenadnega zaviranja dacia zaradi posutja brežine, uleta medveda na cesto ali kaj podobnega.

 

V vseh teh primerih lahko razlika med (pre)visoko in nižjo hitrostjo veliko pomeni!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Hitrost sicer tudi ubija, samo če je resnično neprilagojena. To pa zame ne pomeni 5-10km/h nad omejitvijo.

 

10 km/h večja začetna hitrost pri zaviranju v sili (preizkušeno, na srečo samo na poligonu) pomeni razliko med malo višjim srčnim utripom in hudimi poškodbami/smrtjo. Vsi se radi zanašamo na svoje uberbremze, ABS in podobne pripomočke... pa pozabljamo na eno konstanto - reakcijski čas. In fiziko, ki pravi da se v zadnjih nekaj metrih zaviranja opravi večino dela.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bla bla bla.....ce sanjas loh ceuga medveda spregledas....al pa stojec sleper....al karkoli.... kdo pa pravi da v smrt tisat na nepregledni cesti? Neumn je visnjegorski klanc 200 vozt....k je ves ovinkast in ne ves kje stoji morda sleper.....ce pa 200 na gorensk letim,se pa cist da. Odvisn od situacije. Bistvo je,da skos tulijo samo o prehitri voznji.....o vsem ostalem ni govora,pa je vecji drek a sanjas za volanom,kokr da zbran tisis kokr te je volja. Nesrece se pa skos dogajajo in se skos bodo dogajale. Cant do shit about it.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delno se sicer strinjam, da hitrost ni edini krivec... Me pa vseeno nekaj moti. Takoj, ko nekdo na avtocesti vozi občutno hitreje, podre tempo ostalim voznikom. Vsaj zame je zadeva približno enako moteča in nevarna, kot občutno prepočasna vozila.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bla bla bla.....ce sanjas loh ceuga medveda spregledas....al pa stojec sleper....al karkoli.... kdo pa pravi da v smrt tisat na nepregledni cesti? Neumn je visnjegorski klanc 200 vozt....k je ves ovinkast in ne ves kje stoji morda sleper.....ce pa 200 na gorensk letim,se pa cist da. Odvisn od situacije. Bistvo je,da skos tulijo samo o prehitri voznji.....o vsem ostalem ni govora,pa je vecji drek a sanjas za volanom,kokr da zbran tisis kokr te je volja. Nesrece se pa skos dogajajo in se skos bodo dogajale. Cant do shit about it.

 

Trditev je bila, da +10km/h ne pomeni bistvene razlike v prometu. Pomoje sem uspešno dokazal, da to ne drži. Je pa kot vedno, vse odvisno od situacije. 150km/h na pregledni regionalki brez odcepov in izvozov je nekaj drugega kot 60 km/h skoz naselje, polno živih mej in nepreglednih uvozov z dvorišč. Tam se pa komot kaj spregleda. In točka ustavljanja 3 metre kasneje, kot pri 50 km/h hudičevo boli. Da onih kretenov, ki so spet začeli z dirkami po naši ulici, sploh ne omenjam.

 

Me pa veseli, da si tako sposoben, da lahko z blablabla odpravljaš osnovna fizikalna dejstva. In tipične design napake človeka, kot je ta, da kdaj gledaš, pa ne opaziš.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delno se sicer strinjam, da hitrost ni edini krivec... Me pa vseeno nekaj moti. Takoj, ko nekdo na avtocesti vozi občutno hitreje, podre tempo ostalim voznikom. Vsaj zame je zadeva približno enako moteča in nevarna, kot občutno prepočasna vozila.

ne strinjam se. Mene nekdo, ki vozi 200km/h prav nič ne moti. Nasprotno, pa me moti nekdo, ki menca mimo šleparjev 100-110 in se ne umakne na svoj pas. Zaradi njega prihaja do strnjenega prometa, slabše vidljivosti, manj časa za reakcije...

Tisti, ki gre 200, gre pač 200 mim in jaz niti ne vem, da je kakorkol bil kdaj na cesti. Je pa na njemu, da pač pazi (ponavad se pri taki hitrosti vozi veliko bolj zbrano, kot pri pol manjši) kdaj bo kak butl skočil nepričakovano na prehitevalni pas. Takih je pa kar nekaj.

 

In ne. ni hitrost tista ki ubija, ubija malomarnost, nezbranost, zasanjanost in izsiljevanje. V zadnjih 5 dneh v glavnem taki vzroki vsem prometnim nesrečam, žal tudi nekaj motoristov vmes. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaaa pol mi ni treba več gledat u špegu, kdaj bo kak projektil me prehitu :D jes, neki novga :P

kar on nej pazi .... da ne bo pol spet avtomobilist kriv k je dau žmigavc pa ni nazaj pogledu, pa je motorista snel ....zakaj že? sej naj tisti zadaj gleda....

 

kamor komu paše ob določeni situaciji a ne? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh nisem govoril o motorju, špegle gledam več kot naprej in četudi gre 250 ga vidim. ni noben problem, kdor hoče videti bo videl, kdor noče bo ostal kura.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Tisti, ki gre 200, gre pač 200 mim in jaz niti ne vem, da je kakorkol bil kdaj na cesti. Je pa na njemu, da pač pazi (ponavad se pri taki hitrosti vozi veliko bolj zbrano, kot pri pol manjši) kdaj bo kak butl skočil nepričakovano na prehitevalni pas. Takih je pa kar nekaj.

 

In to seveda onega, ki vozi 200 km/h nič skrbi? Ker je veliko bolj zbran kot on, ki mu bo pravkar skočil izmed dveh šleparjev na prehitevalni pas, ker ga pred tistimi tremi sekundami, ko je nazadnje preveril v ogledalu pač še ni bilo blizu? Ni lih tako enostavno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdorkoli, motor ali avto, na AC so pa največji projektili motorji, ne avtomobili...

preberi kaj si napisu :D

 

Tisti, ki gre 200, gre pač 200 mim in jaz niti ne vem, da je kakorkol bil kdaj na cesti.

 

torej ga nisi videl, ker nisi gledal... je pa čisto vseeno ali si v avtiu, ali na motorju, cesta je za vse enaka, pogoji tudi, ravno tako cpp

 

res je, kdor hoče videt bo vidu, hitrost pa še vedno ubija.  ker vedno hitrejši prehiteva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to seveda onega, ki vozi 200 km/h nič skrbi? Ker je veliko bolj zbran kot on, ki mu bo pravkar skočil izmed dveh šleparjev na prehitevalni pas, ker ga pred tistimi tremi sekundami, ko je nazadnje preveril v ogledalu pač še ni bilo blizu? Ni lih tako enostavno...

ja je...preverjeno mnogo, mnogo, mnogo krat, dokler so bile še kazni male in služben avtomobil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdorkoli, motor ali avto, na AC so pa največji projektili motorji, ne avtomobili...

preberi kaj si napisu :D

 

Tisti, ki gre 200, gre pač 200 mim in jaz niti ne vem, da je kakorkol bil kdaj na cesti.

 

torej ga nisi videl, ker nisi gledal... je pa čisto vseeno ali si v avtiu, ali na motorju, cesta je za vse enaka, pogoji tudi, ravno tako cpp

 

res je, kdor hoče videt bo vidu, hitrost pa še vedno ubija.  ker vedno hitrejši prehiteva :)

če se delaš neumno je to tvoj problem. Citiran post pomeni, da me ni oviral. 

O hitrosti pa s tabo ne bi razpravljal, sva se preveč skupaj prevozila, al si bila takrat neumna , pa si sedaj postala svetnica ali pa si samo hinavka :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se peljem v sredo po ac v lj... Ura 7:30 zjutraj...prometna konica proti lj.... Jaz po predpisih peljem protti koloni vozil.. Prehitevalc prazn, in glej... 3 ženske v avtu.. Newem so se selfirale al ke so delalae.. Potegne ven.. Žmigavc? Ji ga še noben ni pokazu,... Pred ogledalom je tolk časa da ga niti v avtu noče več gledat... Pelje mim tovornjaka 105km/h, močna debata v avtu smeh, 100m naprej je bil drug kamion.. One še skoz po prehitevalnem..., mim kamiona desno (žmigavc crkno)...pogledam v avto 3cure 20-24 let....

Peljem naprej.. Avto po prehitevalnem pasu 5km... Desno prazno... Se odločim po desni mim... Tip na telefonu dopustuje....

In še par takih stručkotov je bilo ki dobesedno zabijejo promet... In ja... Za nesreče so krivi tisti ki z 110 vozijo po prehitevalnem pasu ker promet ovirajo.. Ne oni ko leti 150.....

Zarad hitrejših ni kolon in naletov, so lahko samo izletu :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se delaš neumno je to tvoj problem. Citiran post pomeni, da me ni oviral. 

O hitrosti pa s tabo ne bi razpravljal, sva se preveč skupaj prevozila, al si bila takrat neumna , pa si sedaj postala svetnica ali pa si samo hinavka :P

dej dami ne nabiji.... danes so krivi tisti ki ne gledajo v ogledalu, jutri pa ko jih jebe, sem hitrejši... dej preber si

poleg tega si pa nesramen, jaz ti ne očitam, očitam samo tvojo dvoličnost, ti pa se spuščaš na osebni nivo? če ti je tako najlažje odgovarjat oz debarita, potem pa kar, mene taki ne ganejo, samo svoj obraz kažejo.

mal razmisli naslednjič, o kaki hinavšini govoriš pa nimam pojma, tukaj je govora o tem da se uporablja ogledala in da se ne vozi 200 po ac... ?

poleg tega se midva nikoli nisva po ac vozila, zato ne laži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne strinjam se. Mene nekdo, ki vozi 200km/h prav nič ne moti. Nasprotno, pa me moti nekdo, ki menca mimo šleparjev 100-110 in se ne umakne na svoj pas. Zaradi njega prihaja do strnjenega prometa, slabše vidljivosti, manj časa za reakcije...

Tisti, ki gre 200, gre pač 200 mim in jaz niti ne vem, da je kakorkol bil kdaj na cesti. Je pa na njemu, da pač pazi (ponavad se pri taki hitrosti vozi veliko bolj zbrano, kot pri pol manjši) kdaj bo kak butl skočil nepričakovano na prehitevalni pas. Takih je pa kar nekaj.

 

In ne. ni hitrost tista ki ubija, ubija malomarnost, nezbranost, zasanjanost in izsiljevanje. V zadnjih 5 dneh v glavnem taki vzroki vsem prometnim nesrečam, žal tudi nekaj motoristov vmes. 

 

Ja razumem, kaj hočeš povedat... kampiranje na prehitevalnem in skakanje pred havbo. Ja, tudi to je moteče/nevarno. Moraš pa vedet, da se nekdo pelje tekoče/gladko/hitro, se morajo/moramo drugi potem peljati v strnjeni koloni kot polži.

 

Pri 60K+/letno ugani koliko ur življenja mi vzame gnitje v stoječi koloni, ker enemu mulcu v maminem BMWju pri 200+ ni zlaufal. Razumem vsakemu se lahko zgodi.... ljudje se motimo in včasih narobe presodimo. Ampak za namerno izsiljevanje, mencanje, malomarnost in ja tudi vožnjo pri 200+ pač ni izgovorov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-35307-0-96179000-1437229379_thumb.jpgpost-35307-0-30122400-1437229390_thumb.jpgpost-35307-0-84699700-1437229400_thumb.jpgpost-35307-0-29617800-1437229412_thumb.jpgOPOZORILO - NEVARNO !!!

Ne vem če je to prava tema za sem pa kljub temu želim opozoriti čim več motoristov.

DANES MI JE NA PARKIRANEM MOTORJU V ''TANK-TORBI'' RAZNESLO SPRAY-DOZO ZA POLNJENJE GUM !!!

Explozija je bila tako močna da je ( poleg tega da so vsi prletel pogledat kaj je ) raztrgalo tank-torbo, vdrlo rezervar, zgornji del torbe pa odneslo 30 m stran. Tega kosa žal ne morem še dobit ker je padel na travnik sosednje angleške ambasade, tam pa trenutno ni nikogar. Predvidevam pa, da je v njem ovita raztrgana doza.

Doza je bila kupljena pred 2 leti v Louisu Beljak in je bila ubito-zlate barve. Pršilno cevko in pokrov pa lahko vidite v fotkah. Ne upam si pomisliti, kaj bi se zgodilo, če bi dozo razneslo med vožnjo saj je bil motor in vsa okolica polna bele pene. Slikal žal nisem, ker sem hitel očistit motor, da se tista bela lepljiva snov nebi tako prijela, da je nebi mogel očistiti.

 

Torej pozor, spray-doze ne imejte na soncu.

( Moja je bila dve leti v torbi pa ni bilo nič, danes pa !!! )

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrost ubija. Je pa to povezano z maso gibajočega predmeta. Torej, manjša, ko je masa predmeta, večja mora biti hitrost in seveda obratno. Sedaj pa nabijajte dalje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 Slikal žal nisem, ker sem hitel očistit motor, da se tista bela lepljiva snov nebi tako prijela, da je nebi mogel očistiti.

 

Torej pozor, spray-doze ne imejte na soncu.

( Moja je bila dve leti v torbi pa ni bilo nič, danes pa !!! )

 

 

 

 

Nasvet: če doza kakorkoli spusti vsebino, počakaj, da se lepilo posuši, ker ga je tako najlažje odstraniti. Če čistiš, ko je lepilo vlažno, samo razmazuješ.

Meni sicer dozo ni razneslo, ampak je začela puščati, ne pri ventilu, ampak kar na robu pločevinke, pretolčene po dveh letih vibracij pod sedežem.

Popravljeno . Popravil nemo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrost ubija. Je pa to povezano z maso gibajočega predmeta. Torej, manjša, ko je masa predmeta, večja mora biti hitrost in seveda obratno. Sedaj pa nabijajte dalje. 

 

Nekje sem prebral, da hitrost ne ubija. Ubija prehitro ustavljanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem prebral, da hitrost ne ubija. Ubija prehitro ustavljanje...

Če ste že taki dlako-cepci: ali sta se ta  dva kolesarja prejšnji teden prehitro ustavila? Pa Romuni so že stali, kako jih je lahko ustavljanje ubilo?

Bolje bi bilo: ubija prehitra sprememba hitrosti (prevelik pojemek ali pospešek)

Realno pa vsi vemo, da je hitra vožnja v povprečju nevarnejša kot počasna, čeprav so tudi izjeme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!