Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Ja glej...na polno skozi ovinek in če se ne izide so drugi krivi. Pa možno, da je bila celo omejitev 40 pred ovinkom ampak kaj, to je za kamperje. Sam sem doslej preživel vse norosti, vsi pa žal nimajo te sreče. Ta dva nista imela sreče...lahko je bil kriv nekdo drug, njima to sedaj nič ne pomaga. Lahko obtožijo še enega siromaka, ta dva ne bosta oživela...ampak to smo si motoristi sami izbrali in tega bi se morali vedno zavedati.

Sej v tem je štos. kdor si misli da je 100% neprebojen, ker čisto vse naredi prav se moti. Pa nikomu ne priželim nobenih problemo. Ampak se moti. On lahko naredi vse 100% prav, pa ena srna ne bo nardila vse prav in bo počilo.

Dejstvo je:

s prevoženo razdaljo, se veča možnost neugodne situacije.

 

In še 1x bom vprašal: verjetno se vsi strinjamo, da v kolikor ti raznese gumo na avtu, boš šel odstranit kose s cestiča, al se boš delal debila? Marsikaj sem že doživel v lajfu ogromno tudi na štirih kolesih, ampak malomarnosti ne prenašam.

Filozofirat, ah jebiga, sama sta si izbrala tak lajf...ok, res je. Čer sami zgodbi in dogodkom ne slediš. Enako lahko reče kamper, ki parkira sred ovinka in gre nabirat rošce, ker so pač lepe in ravno tam...ja pa kaj...sam si je kriv k se je zabil v kamper : tak lajf si je izbral....

 

 

obstajata 2 vrsti motoristov: tisti, ki so se že razbili in tisti, ki se bodo še...nikar si ne delajte utvar, da ste izven tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dolgo nazaj sem se peljal iz Želina Proti mostu na Soči. Vmes je bil podor skal. Res veliko, čez oba pasova. K sreči se je pripeljan nasproti motorist na rdeči Yamahi FZ1(hvala!) in divje mahal naj upočasnim. Pa sem. Sem se vseeno komaj ustail, ker je blo ravno na ovinku.

Morš imet veliko sreče, da preživiš na tem planetu do ene razumne starosti, al pa malo smole, da se vse predčasno konča. Vrsta motorja s tem nima veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, skalar36 said:

al pa malo smole

Tocno. Čist mal smole, in je gotovo. 

 

Baje ju je zagnalo pod ograjo v stebricke. Z dvojno odbojno to ni nujno smrtno.  Na jadranki pa dvojne prakticno ni. DC8 je nevarna sama po sebi, se ne smemo slepit. 

Sam en problem imam. Tako kot sem se vozil v petek in nedeljo, mi je res krasna fura. Fakin prefektna. Ce bi znal na lepse, bi se pelal tja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je padla skala tik pred motorjem na cesto in se razletela, to je bilo pred Stopnikom še pred popravilom cestišča. Pa enkrat priletel pred začasno postavljen semafor v rdečo, hitrost prevelika za ustavitev in šel mimo...sreča, da ni bilo nasproti vozečih, pa večkrat so mi zaprli cesto, ker me niso videli...dosle sreča, dovolj bi bilo enkrat in "ne"sreča...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, vandrovec pravi:

Meni je padla skala tik pred motorjem na cesto in se razletela, to je bilo pred Stopnikom še pred popravilom cestišča. Pa enkrat priletel pred začasno postavljen semafor v rdečo, hitrost prevelika za ustavitev in šel mimo...sreča, da ni bilo nasproti vozečih, pa večkrat so mi zaprli cesto, ker me niso videli...dosle sreča, dovolj bi bilo enkrat in "ne"sreča...

Verjamem, da ima čist vsak motorist kako tako, podobno zgodbico. Dobr je @Kugelschreiber reku, da smo motoristi res ena čudna vrsta, damo malo plastike in stiropora na glavo pa mislemo, da se nam ne more nič nardit. Ja motorizem je pač tveganje. A užitki pač premagajo strah pred...

Zato sedaj preveč moralizirat odtiste nesreče nima smisla. Pač vsak naj zase na cesti čimbolj poskrbi in naj bo previden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji petek ko sem se vračal domov ravno se pripravljam zvoziti krožišče, nakar pridrvi (najbrž me ni videl) s stranske ceste (iz Mercedes in nekaj še delavnice) velik siv fancy karavan in kar pospešuje. Reagiram pravočasno, ne zapaničarim (bravo jaz!) in progreisvno suvereno zabremzam.... vseeno sva se dotaknila in sem mu z desnim žmigavcem malo preuredil lak na boku. 1m troblje on pa samo pomaha sori stari in gladko gre (je štekal da je hudo zaj... a se mu vseeno hebe). Reg. sem si zapomnil (je bila personalizirana) in ko tega lokalca en dan srečam mu lepo povem, da ko sede za volan naj da ven prst iz nosa ki ga je imel prej...

Prva taka dogodivščina v zadnjem dobrem letu dni odkar imam spet motor. Vozim izredno defenzivno. Potencialnega sranja dnevno kolikor hočeš relacija Portorož - Koper

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   2 članov

    • boris1970
    • Amato
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!