Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Tako je, osvežilni tečaji ne pomagajo pri ignoranci, drkanju telefona in ko te jebe stilu vožnje. Načeloma bom zanemaril starce, ampak fantomska zaviranja na AC počno vsi. Včasih tudi mladi. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu bi se kmalu končalo podobno. K sreči sem pričakoval... Se sliši, kdaj sem spustil gas...

 

In ne, nisem divjal. 100, mogoče 110km/h.

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, zupi13 said:

😬 Pa mal je manjkal da nisi šel na bankino.....

Če boš bolje pogledal, sem šel z gumo na pesek...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, C eagle pravi:

Tu bi se kmalu končalo podobno. K sreči sem pričakoval... Se sliši, kdaj sem spustil gas...

 

 

In ne, nisem divjal. 100, mogoče 110km/h.

če bi šel 150, un še do križišča ne bi prišel :P .... 

če če če če ... itak je naprej zavil in šele pol pogledal ... takih situacij imam jaz vsako furco vsaj 3;) 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, se spomniš?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Maus, se spomniš?

 

seveda se... ;) ... itak je to vsakodnevni prizor :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, maus pravi:

seveda se... ;) ... itak je to vsakodnevni prizor :P 

žal postaja normala ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/30/2023 at 2:30 PM, 3nity said:

Udeleženi v zadnji prometni so (bili) stari 34 (avto), 22 in 21 (sopotnik). Predvidevam, da so vsi v zadnjih 10ih letih naredili tečaj, mogoče celo varno vožnjo.

Šofer baje sveže ločen in s 3.5 promila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Snečer pravi:

to je avto tudi odreagiral...

sej zato se preživi oziroma tako se odreagira če zajebeš. je vzgornjem posnetku, ki sem ga nalimal podobna pašta.

Velik zajeb, a ko voznik to spozna, je normalno reagiranje in na mrtvo bremza, kar omogoči motoristu, da se izmakne.

Če tega ne bi bilo....če bi avto nadaljeval, cincal...bi pa motor naliman na avto gledali v obeh primerih.

Hočem povedati, da zajeb se zgodi...trudit se sicer moramo da čimmanjkrat, a vseeno. Vendar se da tudi zajebe pravilno rešiti, če smo prisebni (vozniki avtov namreč)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In uposteva znak za krizisce in se samoiniciativno spusti gas. 
 

meni je najbolj smesno zdnje case odkar imam avtodom/vozim prikolico z motorjem koliko ljudi je nestrpnih ce vozim/prehitevam pri dobrih 110.. take je treba samo ustavit, ter priklestit dve okoli kepe…

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CPP pravijo, da tisti, ki ovirajo promet se morajo na prvem primernem mestu umakniti drugim. Kar sami si naj dajo okol kepe :P

Recimo avtodomi, ki gledajo rošce pri 40km/h, pa turisti, ki pasejo zijala itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, GeeSXer pravi:

Prehitevaš z avtodomom in prikolico pri dobrih 110? 

CPP pa pravijo kaj?  Še dobro, da te modri niso opazili,  aja dve okol kepe, si kar sam daj.

.

... ne vem no ... tud men se zdi 110 za avtodom s prikolico čist zadost :dry:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, GeeSXer said:

Prehitevaš z avtodomom in prikolico pri dobrih 110? 

CPP pa pravijo kaj?  Še dobro, da te modri niso opazili,  aja dve okol kepe, si kar sam daj.

Glej, limit je 100, vsem jasno, kaj je kle narobe?

itak prehitevas das gas, ce odbijes kok steuc laze si znotraj tolerance. 
vecji problem k ga js vidm je nestrpnost v prometu, ko pac prehitevas znotraj limita ki ga lahko peljes in se ti kekci nalimajo na rit in blendajo ter nevem kaj se use. Seveda govorimo o prehitevanju, ne o voznji na prehitevalnem pasu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 9. 2023 ob 16:10, ukica pravi:

Glej, limit je 100, vsem jasno, kaj je kle narobe?

Da nimaš kaj "iskat" na levem pasu.

Večino t.i. fantomskih zastojev pridelajo taki, ki se "zaganjajo" na levi pas. Razni kombiji, avtodomi, "prikoličarji" ... (seveda tudi kamioni, kljub prepovedi) , ki so trdno prepričani kako zelo so hitri in očitno, pomembni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo. Večino fantomskih zastojev ustvarijo avtomobilisti. Predvsem turisti in taki s preveliko varnostno razdaljo, kateri visijo na prehitevalnem pasu. In ker je razdalja do spredajvozečega velika se potem še počasnejši z desnega pasu vrine na prehitevalni. In tu se zgodi naslednje:

Ta ki je imel preveliko razdaljo preventivno in PANIČNO POBOŽA ZAVORO. Seveda jo naslednji mora tudi, pa še naslednji in naslednji. In potem vsi lepo počasi vozimo za kakim avstrijcem ki ima kovček na strehi in bicikle zadaj. Ko glavni v koloni pride mimo kamiona (vmes med prehitevanjem je preventivno malo zabremzal 😁) vidi, da je 50 ali 100m naprej še en kamion. In se seveda ne umakne. Jop tako je majkemi.

Avtobusi, kombiji in podobni profi vozniki, ne počnejo neumnih zaviranj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

Avtobusi, kombiji in podobni profi vozniki, ne počnejo neumnih zaviranj. 

Si me nasmejal.

Vsak vidi le napake drugih.

Za ACC si verjetno slišal. To je tako dobro kot problem. Ko en genij zapelje pred avto z ACC, ta avtomatično odreagira.

Seveda pa imaš tudi genije, ki na levem pasu vklopijo tempomat in pozabijo na vse...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, franc pravi:

Si me nasmejal.

Vsak vidi le napake drugih.

Za ACC si verjetno slišal. To je tako dobro kot problem. Ko en genij zapelje pred avto z ACC, ta avtomatično odreagira.

Seveda pa imaš tudi genije, ki na levem pasu vklopijo tempomat in pozabijo na vse...

lp

Zgolj kar vidim sem zapisal. In ko nastanejo ta famozna nepotrebna zaviranja ne čakam več kdaj se bo sprostil prehitevalni ampak lepo zavijem za kamione. Sem vsaj mirnih živcev pa še zavore prihranim. Pa naj bom z avtom, kombijem ali motorjem.

Danes sem gledal verižno trčenje na h4 . vozni pas, baba v meganu + baba v meganu+ kamion + kombi...vsak naj si misli svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, franc said:

Da nimaš kaj "iskat" na levem pasu.

Večino t.i. fantomskih zastojev pridelajo taki, ki se "zaganjajo" na levi pas. Razni kombiji, avtodomi, "prikoličarji" ... (seveda tudi kamioni, kljub prepovedi) , ki so trdno prepričani kako zelo so hitri in očitno, pomembni.

lp

Seveda da imam. Dokler se kamion lahko pelje 80 in jaz 100, ga bom prehitel kjer bo to le mozno in v najkrajsem casu. 
Ce se ti s tem ne strinjas, enostavno to pomeni da bi se vsi ki ne vozijo/vozimo 130 nesmemo prehitevat na prehitevalnem pasu? Kar pomeni da bi se moral voziti tako hitro kot se pelje najpocasnejse vozilo na voznem pasu? Nevem, malo zgreseno razmisljas.

 

ne dolgo nazaj sem naletel na enega podobnega soferja.. vozimo se po prehitevalnem 130, ker je pac levi pas sel samo 100, in tipcka sm vidu ze 500,600m nazaj kako daje zmigouce blenda.. dam lepo zmigouc se mu hocm umaknt v istm trenutku je mojstr skocu spredi temu ki je bil na voznem pasu(govorimo res o pol metra) in me hoce prehitet po desnem pasu medtem k se jaz vkljucujem nazaj seveda z varnostno razdaljo do prehitevanega.

 

seveda mu nisem ostal dolzan s sport modeom in pk pk pk pk iz 7 v 3.. pa tudi na vsa moja vabila da nej vozi za mano se ni prevec odzval. Pa tko sm mu hotu placat eno cocacolo da pomiri svoje ziuce… pa sploh ne nek mulc.. 50+ let v neki skodi..

 

ves ds jaz zadnje case tudi.. ne jebem, da bom tam cakal pa se ziuciral. Lepo na normaln pas in pici misko kokr pac gre. Razlika v casu je minimalna..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zelo velik problem je vključevanje na prehitevalni pas.

Smernik pač ni joker in ne daje absolutne prednosti. Narod je pozabil na pravila vključevanja. Da bi preverili kdaj je prosto in ali se lahko varno vključi.

Še huje in to počno tujci, ko da kdo smernik na voznem pasu, bo ta na prehitevalnem zavrl. Jebe lud zbunjenjenog. Al pa razumejo pravila kot veljajo v bih:

Tam ma vedno prednost tisti, ku nima prednosti 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, DAMI34 pravi:

Še huje in to počno tujci, ko da kdo smernik na voznem pasu, bo ta na prehitevalnem zavrl.

Previdnost je mati modrosti, ker običajno smerniku sledi zavijanje na levi pas (skladno s tem kar si napisal zgoraj) .

Drugače pa imam jaz najslabše izkušnje s "tvojimi" profesionalci. Ostali so nadležni, ti "tvoji" profesionalci, so pa dejansko nevarni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!