Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 7 minutami, kronik pravi:

@Snečer

 

u sloveniji sam! 

 

ajooooj :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, kronik pravi:

@Snečer

nisam vise u Sloveniji 

Pa valjda lahko mototuristi v Slo doživijo in vtisnejo še kaj drugega, kot pa fascinacijo z našim zgoraj omenjenim soforumašem B) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, izibajker pravi:

Pa valjda lahko mototuristi v Slo doživijo in vtisnejo še kaj drugega, kot pa fascinacijo z našim zgoraj omenjenim soforumašem B) 

Bez dozvole „Njegovog Visocansta“ nema prolaska Slovenijom! 
 

Barem meni ne! 
 

😂😂😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
pred eno uro, maus pravi:

Prvo se ga nažlampaš u birtiji, pol se ti pa mudi, ker si predolgo žlampal in moraš takoj poklicat po mobitelu, da zamujaš, pol se ti pa še en motorist nasere pred tabo...

No motorist jo je dobro odnesu thx god.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MARE 65 pravi:

Prvo se ga nažlampaš u birtiji, pol se ti pa mudi, ker si predolgo žlampal in moraš takoj poklicat po mobitelu, da zamujaš, pol se ti pa še en motorist nasere pred tabo...

No motorist jo je dobro odnesu thx god.

da nau dubu kazen za neprilagojeno hitrost, ker so take brihte :dry: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take brihte so, da bodo reševali kolone/pretočnost s:

povečanjem števila radarjev in striktnim kaznovanjem prehitrih. Kapo dol :D

https://novice.najdi.si/novica/f72621fa886e43cb72cc3d2639f6be8a/hudo/dirkacem-na-slovenskim-avtocestam-bo-odklenkalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

lep novec bo

če lahko skor 300 peljejo, potem ni kolon na AC :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

če lahko skor 300 peljejo, potem ni kolon na AC :P 

tisti ko 300 pelje, ma novec za kazni

problem pa bo, ko bo zaplenjeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, maus pravi:

če lahko skor 300 peljejo, potem ni kolon na AC :P 

jaz bi vsakemu, ki 200 zmore dal pokal.

A ni žalostno, ko si človek vsaj 130 želi peljati? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 7. 2023 ob 15:37, DAMI34 pravi:

Take brihte so, da bodo reševali kolone/pretočnost s:

povečanjem števila radarjev in striktnim kaznovanjem prehitrih. Kapo dol :D

https://novice.najdi.si/novica/f72621fa886e43cb72cc3d2639f6be8a/hudo/dirkacem-na-slovenskim-avtocestam-bo-odklenkalo

Se pravi, da bo vsak, ki mu bo uspelo se peljat nad trenutno povprečno hitrostjo 30 km/h plačal kazen :hmm::)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

 

Sem reku, bom držal gobec, pa ga ne morem. Sem preveč občutljiv na "kotejebe" varianto vključevanja na prednostno cesto. In ne ni važno ali sem z avtom, tovornim vozilom, ali motorjem. tega je postalo dobesedno in občutno preveč.

Še vedno si ne znam odgovoriti, ali se res gre v tem in podobnih primerih za nizki IQ (vsaj tako sem presodil v mojem primeru, ko je povzročiteljica izjavila "sonce me je zaslepilo, potem sem pa zmrznila." in nadaljevala "hvala ker me nisi ubil in se izmaknil zadnji moment".

Kakorkoli, tega je čedalje več...BTK (v prevodi bolitequrac), ko se vključuješ na prednostno očitno ni potrebno pogledati levo in desno. Sploh ponoči, ko je bolje videti, saj se vidijo luči. 20.20 navajajo čas trka.

Bom komentiral nekaj drugega...povzročitelj, ki je poskrbel za 2 mrtva (in ja umreš če se tvoje telo v trenutku ustavi iz hitrosti malce več kot 50km/h na nulo) smešno/bizarno/resnično in dokazano, bo prejel ovadbo za povzročitev smrti iz malomarnosti. 

Povzročitev hudih telesnih poškodb iz malomarnosti je leta 2015 koštala mojo povzročiteljico 200€ :P

Smešno mar ne. Peljite 90km/h čez naselje brez prometne nesreče in izračunajte znesek kazni. Pa niti ni potrebno čez naselje...ob koncu naselja, kjer inkasanti stojijo.

 https://novice.najdi.si/novica/83abd264d33ff1654bc6fcd938b49dbd/demokracija/zgodilo-se-je-sinoci-lahkomiselno-zavil-na-levo-na-dovozno-pot-in-ubil-dva-cloveka

sem dal link demokracije....zna biti da radi malce pretiravajo z zapisom, al pa tudi ne. Če ni motorist pičil brez luči ali vsaj 200km/h potem velja, kar so zapisali:

 Brezumno in lahkomiselno zavijanje avtomobila levo z glavne ceste na dovozno pot, ne da bi se voznik prepričal, ali sme res to storiti, je pripomoglo k novima smrtnima žrtvama. Umrla sta motorist in njegov sopotnik, ki niti nista imela časa reagirati, ko jim je pot zaprl avtomobil. Sledilo je brutalno trčenje in takojšnja smrt. 

 

ps. med nami...mogoče in samo mogoče se je voznik odločil narobe. In ne ni kriv...ni uspel, mogoče ni mel prave rešitve. Tudi v mojem primeri sem imel več kot 100% sreče (tako so določile zvezde), da sem izpeljal pravi manever v pravem času in preletel avto. Kar pomeni samo eno...če bo počilo..nikakor in nikoli se ne ustaviti..podaljšati pot gibanja, če le gre.

Imam še kup primerov, ko sem preprečil najhujše zaradi malomarnega vključevanja na prednostno. In velika večina je povezana s tovornim vozilom, manj z motorjem...tam sem se že navadil "pazi, pazi, pazi" Vsak , ki stoji ob prednostni cesti je nevaren. Problem nastane, ko stoječih ne vidiš, ki so skriti za zidom, skriti za grmovjem, skriti na lokacijah, ker dejansko skoraj ni ceste/znaka za križišče, al pa takih ki jim je vse gladko.

 

 

FB_IMG_1574846830127.jpg

FB_IMG_1574846821742.jpg

Sem prepričan, da se bo debil brez pogledati, ki je zapeljal na prednostno cesto zgovarjal z naslednjimi izgovori:

nisem videl, je bil prehiter in bla bla bla...ma lepo vas prosim. Če si nesposoben videti, vrni izpit.!!!!

In ja četudi je motor šel 30km/h hitreje od omejitve!!!!

 

 

Predvsem pa naslednje: ko se vključujem na prednostno 3x ali večkrat pogledam...če rikvercam na prednostno vklopim vse 4 smernike, ter počasi lezem...vse storim, da ne bi prišlo do nepredvidenih situacij.

V vsakem primeru, neglede na prevozno sredstvo, je potrebno večkrat pogledati, če z neprednostne prihajaš na prednostno. Se zna zgoditi, da kljub vsej skrbi, ki jo vnesemo, nas možgani ob 1x ali 2x kratnem pogledu prevarajo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni samo zavijanje iz neprednostne problem in nevarnost. Današnja vozniška kultura je že pod znosno nulo, egoizem (tudi ob neupoštevanju prednosti) premaga zavedanje, da na cesti nisi sam. Kako se je to v 30 letih spremenilo, je težko razložiti. Danes, če nisi stalno na preži z dinamično vožnjo kaj kmalu zaključiš, lahko tudi za večno. Pa ne samo na motorju. Glede na opaženo na cesti, je moje subjektivno mnenje; še malo je nesreč, kako ljudje vozijo.

Uporaba smerokazov, vzvratnih ogledal (za spremljanje prometa za sabo) je na minimumu pa ne samo pri domačih voznikih.  Žal je tako, da za lastno varnost moramo stalno skrbeti samo, kljub zakonom in prednosti.

 

Na ljubljanskih žalah je spomenik kolesarju z napisom; Bil je kolesar, imel je prednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dovolj je pogledati AC in vsakodnevno nabijanje med Brezovico in Vrhniko :P

jst tega ne razumem...mora res biti nekaj narobe v glavi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

dovolj je pogledati AC in vsakodnevno nabijanje med Brezovico in Vrhniko :P

jst tega ne razumem...mora res biti nekaj narobe v glavi...

Imam rešitev: smernike, pogled nazaj, upoštevanje prednosti...nekako vključit v tisto škatlo, v katero buljijo vozniki in tudi že sovozniki. GPS. 

Ne bom razlagal na dolgo in široko.....lani primeri po naši ulici, letos skozi Dolino Radovne. Jasne oznake..ZAPRTO, okrogli rumeni znaki z rdečim robom...so tam povsem brez veze. Google maps pravi ...SAMO TERAJ.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Tedybear pravi:

Imam rešitev: smernike, pogled nazaj, upoštevanje prednosti...nekako vključit v tisto škatlo, v katero buljijo vozniki in tudi že sovozniki. GPS. 

Ne bom razlagal na dolgo in široko.....lani primeri po naši ulici, letos skozi Dolino Radovne. Jasne oznake..ZAPRTO, okrogli rumeni znaki z rdečim robom...so tam povsem brez veze. Google maps pravi ...SAMO TERAJ.

 

ja, tole z gledanjem in zavedanjem ni slaba ideja..sam dvomim da vsi zmorejo/ali pa nočejo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jodlarji imajo po strmih naseljih na Tirolskem en zanimiv znak:

image.thumb.jpeg.f137505529cdc0eb4541bc275947144e.jpeg

In dejansko na tako označeni poti niti motorja nimaš kje obrnit, kaj šele avtodom-tovornjak, brez da bi zapeljal na dvorišče, kjer te pa pričaka nova tabla  "PRIVAT GRUNT".

In navigacija zna skrajšati pot tako, da vodi skozi naselje in ne po glavni cesti, ki gre lepo okoli vasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne samo vozniška kulura da je v ku**u.

Tudi sposobnosti voznikov učinkovito in varno upravljati s svojimi stroji.

Tu bi bili potrebni obvezni osvežitveni tečaji vsakih 10 let ki jih plača država na imetnikih vozniškega dovoljenja pa je da se jih udeležijo. V centrih varne vožnje bi se ponovilo malo CPP in par osvežitvenih manevrov po poligonu malo predavanj kako bolje ukrepati in delovati v prometu pa bi se situacija obrnila na bolje.

8 hours ago, Kaldu said:

Na ljubljanskih žalah je spomenik kolesarju z napisom; Bil je kolesar, imel je prednost.

Ta stavek me je spominl na ta filmček. Posebej tisti del ko reče vpračajte muho na odbijaču če je imela prednost.

Lepo je vedeti da imaš prednost še lepše pa predvideti če voznik na drugi strani ve da imaš ti prednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

realnost!

Malo prej je ena ženska na krožnem šla rikverc, ker je falila izvoz.
Vsaka ji čast jaz se tega nebi nikoli spomnil

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nemesto "ženska" se z lahkoto vstavi besedo "italijan" :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 8. 2023 ob 20:22, ChuckNorris pravi:

Tu bi bili potrebni obvezni osvežitveni tečaji vsakih 10 let

Udeleženi v zadnji prometni so (bili) stari 34 (avto), 22 in 21 (sopotnik). Predvidevam, da so vsi v zadnjih 10ih letih naredili tečaj, mogoče celo varno vožnjo.

Ob 28. 8. 2023 ob 16:43, Tedybear pravi:

Jasne oznake..ZAPRTO, okrogli rumeni znaki z rdečim robom...so tam povsem brez veze. Google maps pravi ...SAMO TERAJ.

Screenshot_2023-08-30-14-20-34-634_com.facebook.katana2.thumb.jpg.f9bd78c5485f8d4393470b50e60f96e0.jpg

Screenshot_2023-08-30-14-19-11-572_com.facebook.katana2.thumb.jpg.67f377bae8f9fc27275f8fda95611ba1.jpg

Screenshot_2023-08-30-14-19-55-512_com.facebook.katana2.thumb.jpg.459533c6b34daefcad3bb9dee1dea314.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!